logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 01:21




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 01:40       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Доколкото разбирам, медното покритие е много тънко и над 1600-1800 ф/с пада и оловото почва да се отлага по цевта.
Ако работи, става още по-евтина алтернатива за зареждащите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 06:45       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Barry Manufacturing (St. George UT) произвежда plated bullets. За тънко помедените bullets max velocity 1250 fps. За по дебелите 1500 fps.

https://www.berrysmfg.com/faq

Забележи, че .223 спринтира c окoло 3000 fps.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 07:02       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
emil5koff написа:
axiles11 написа:
До скоро ползвах на Хорнади инструмента за махане на кримпа от капсулните гнезда но след като ми паднаха няколко капси го хвърлих в шкафа!Уж е с подходящата дължина и ъгъл ...но :evil: :evil:

Не само с инструмента на Хорнади, но и с аналогични, в т.ч. и с този на Лиман, може да си прецакаш гилзите! :D Просто, това е манипулация, която трябва да се прави с разбиране и без престараване...еднократно!


Може ли малко подробности? Aз избивам .223 капси с Hornady dies на Dillon индекс преса и единствените проблеми с кримпирани (военни) капсулни легла съм имал, е да вложа новата капса (първа станция).

Има и друга причина капсулнте легла да са разширени - идва от високи налягания. В някой случай дори капсата може да се раздели от гилзата още в патронника.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 08:11       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Yank написа:
emil5koff написа:
axiles11 написа:
До скоро ползвах на Хорнади инструмента за махане на кримпа от капсулните гнезда но след като ми паднаха няколко капси го хвърлих в шкафа!Уж е с подходящата дължина и ъгъл ...но :evil: :evil:

Не само с инструмента на Хорнади, но и с аналогични, в т.ч. и с този на Лиман, може да си прецакаш гилзите! :D Просто, това е манипулация, която трябва да се прави с разбиране и без престараване...еднократно!


Може ли малко подробности? Aз избивам .223 капси с Hornady dies на Dillon индекс преса и единствените проблеми с кримпирани (военни) капсулни легла съм имал, е да вложа новата капса (първа станция).

Има и друга причина капсулнте легла да са разширени - идва от високи налягания. В някой случай дори капсата може да се раздели от гилзата още в патронника.


Става въпрос за разширяване на капсулните гнезда в следствие на неправилна употреба на инструменти за обработка на гнездата, подобни на тези на Лиман показани на долната снимка! Този в края в ляво, освен че много добре се справя с остатъците от кримпа на капсула, при престараване или включване на механизация, може прекомерно да разшири диаметъра на гнездото в следствие на което капсула не се задържа добре. Това, макар че като резултат е идентично с разширяването на гнездата в следствие на високи налягания, няма нищо общо и се познава след замервана на диаметъра на канала на фланеца на гилзата. При разширяване на гнездата в следствие на високо налягане, диаметърът на канала също е увеличен, а в следствие на неправилно ползване на инструмент за обработка и почистване, няма такова увеличение!
Прикачени файлове:
IMG-bad21deddedaf3ac769ae4bec339a767-V.jpg
IMG-bad21deddedaf3ac769ae4bec339a767-V.jpg [ 1.45 MiB | Прегледано 7102 пъти ]

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 08:20       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 943
Местоположение: ДелиорманА
Yank написа:
Може ли малко подробности?
[/quote]Инструмента е Hornady Primer Cutter Head Small https://www.midwayusa.com/product/1165253550 и капсите падаха при подаване в патронника без изтрел!

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 08:53       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Ivo III написа:
би трябвало да са дебело помеднени


Направих им дисекция. :D
Тея африканските са ~0.35mm.
Фиочи към ~0.58mm.

Твърде вероятно е да помеднени така като ги гледам, но поне изглежда има дебелина.
Масовката е 0.12мм помедняване, което за пищак е ОК, ама за арка не е много ясно.

Както и да е де, последния път на Шаново бях напълнил една кутия с африкански + Фиочи и стрелях смесено, разлика не усетих (на къси дистанции).
Със смотан барут (разбирай NCD02) правят 1.5 МОА група на 100м, приятел ми направи с по-бърз барут 4 патрона за тест и позатвориха, но от тогава не съм тествал.
Иначе взех N530 за тест, че с НЦД-то не прави скорост, но така и не е оставало време.

PS - относно primer pocket-а, ползвам това на Лиман и не съм имал проблеми с капсули Фиочи:
Изображение

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 10:40       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
BornToDrink написа:
Със смотан барут (разбирай NCD02) правят 1.5 МОА група на 100м, приятел ми направи с по-бърз барут 4 патрона за тест и позатвориха, но от тогава не съм тествал.
Иначе взех N530 за тест, че с НЦД-то не прави скорост, но така и не е оставало време.


какви скорости прави с NCD02 :)

http://www.mbnamenska.com/products/powders

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 11:20       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
По спомен към 840м/с с 24.5 грейна и е на ръба да почне да го мачка в гилзата.
Имам го записано, може и да греша с малко.
Със заводски патрон 950м/с. С N530 още не съм мерил.

Ама 02-ката си е бавен барут, за по-тежък куршум или по-голям калибър.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 11:47       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
има голяма разлика - медта дали е риза изтеглена от ламарина или е нанасяна химически
има значение вида и състава на кованата риза .. но да не изпадаме в такива детайли

и химическото пак има значение - цианкалиевото подмедняване е качествено, дребнозърнесто .. но много бавно = скъпо
скоростното помедняване е кисело (син камък) но зърнесто
сигурно има вече и нови методи за скоростно и качествено помедняване

даже за пистолетни патрони има проблеми .. при високите скорости :)
имаше през годините и няколко раздути цевки .. от съблечени ризи в цеви на пистолети

за сериозен PF160-170 .. няма да се справят тези ризи :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 13:15       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
BornToDrink написа:
...

PS - относно primer pocket-а, ползвам това на Лиман и не съм имал проблеми с капсули Фиочи:
Изображение


Аз ползвам същия по препоръка на приятел от форума. Много съм доволен. Беше някъде около 60лв.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 17:28       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
има вариант да се обработи и чрез пресоване, а не с отнемане на стружки

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 17:41       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
Ivo III написа:
има вариант да се обработи и чрез пресоване, а не с отнемане на стружки


Ако говориш за това дето му викат по щатско "swaging" не знам как де превежда, но някои арки не харесват тая процедура и после правели парчета-засечки.
Така ми разправяха познати по щатско.
Било свързано с промяна в размерите на гилзата?
Много специфична терминология ползваха на англ и не успях да хвана точния смисъл..
Разбира се при някой тази процедура може да е проблем, при друг не.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 18:39       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
emil5koff написа:
Става въпрос за разширяване на капсулните гнезда в следствие на неправилна употреба на инструменти за обработка на гнездата


Ясно :tu:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 20:38       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
От 3-4 месеца и аз минах на .223 (след 300 Win.mag) за ловни цели. В перспектива може и да започна с релоуда по причините които fsb-то изложи доста добре някъде в началото на темата а именно , че е приятно да стреляш с нещо което сам си направил. Особено ако се получи добре.

Ако някой има интерес за гилзи (така или иначе си ги събирам винаги) може да ми пише на лична и ще му ги изпращам.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2020, 11:27       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Ivo III написа:
за сериозен PF160-170 .. няма да се справят тези ризи :)

Уикенда тествах с N530, с две различни дози постигнах 910м/с и 920м/с, което си е ОК като PF.
Групата не е прекрасна, но достатъчна за дрилове, пуснах и на 200м.
Изглежда остават цели, но ако се търси прецизност в стил <=MOA - не са куршумите.
Все пак за това, за което съм ги взел стават.

Другото, по-интересно (за мен :D ), е че си бях направил 10-тина куршума, струговани, чист мед, 55 грейна.
Направиха най-добрата група и скорости от всички. 8)
С 25гр N530 бяха с 960м/с
Кефи и как изглежда хит-а на плейт. :D

Прикачени файлове:
Selection_074.bmp
Selection_074.bmp [ 412.51 KiB | Прегледано 6814 пъти ]


Прикачени файлове:
Selection_076.bmp
Selection_076.bmp [ 1.06 MiB | Прегледано 6814 пъти ]

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer