logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2020, 11:48       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
BornToDrink написа:
Уикенда тествах с N530, с две различни дози постигнах 910м/с и 920м/с, което си е ОК като PF.


това с коя пушка Савиджа ли? 16 инча Мидле газ?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2020, 11:51       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Савижд MSR Recon да, същата като на Гено мисля, 16".

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2020, 11:59       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
PF = Скороста [fps] * Масата [grn] / 1000

910m/s и 55грн
PF = 910*3,281*55/1000 = 164

920m/s и 55грн
PF = 166


1g = 15,43236grn
1m/s = 3,281fps

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2020, 12:13       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Минималния PF не е ли 160?

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2020, 12:16       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
BornToDrink написа:
Минималния PF не е ли 160?


да, влизат за Т-Клас :armed:

месинговите мисля че са 52грн http://www.los.si/en/solid-brass-bullets/
ако са тези

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2020, 12:22       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
960m/s 52grn

PF = 163,78

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2020, 13:25       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Ivo III написа:
месинговите мисля че са 52грн http://www.los.si/en/solid-brass-bullets/
ако са тези


Медни, 54.70 грейна.
Моя разработка 8) :D CAD -> CNC струг

Месинга е по-евтин и по-лесен за обработка, но нещо не ме кефи идеята, много е твърд и вероятно кофти за цевта.
Тези бяха за тест дали изобщо стават, следващата фаза е 6.5мм, че за арката е голям овъркил цялата работа.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2020, 16:50       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
BornToDrink написа:
Ivo III написа:
месинговите мисля че са 52грн http://www.los.si/en/solid-brass-bullets/
ако са тези


Медни, 54.70 грейна.
Моя разработка 8) :D CAD -> CNC струг

Месинга е по-евтин и по-лесен за обработка, но нещо не ме кефи идеята, много е твърд и вероятно кофти за цевта.
Тези бяха за тест дали изобщо стават, следващата фаза е 6.5мм, че за арката е голям овъркил цялата работа.


най-добрия материал за куршуми е среброто защото не клепа по желязото - и има нискък коефициент на триене .. но е скъп
месинга не е лош, само, че се разпрашава докато се движи в цевта (на 408 на някой модели куршуми излизаше жълт месингов облък при изстрел)
медта също е зле, и клепа много по желязото .. но има БореТеч :DD

имам опит със сребърни куршуми .. но ми се досвидяха да ги стрелям


но пък пресовaни куршуми от медни тръбички за хладилници съм ги посребрявъл .. и правеха уникални групи
пробвах и .. за снайпери - но там вадеха по един метър пламък напред :) искаха други барути и .. така остана

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2020, 17:56       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Ivo III написа:
имам опит със сребърни куршуми .. но ми се досвидяха да ги стрелям


Пази ги за вампири! :happy:

Оптималния вариант би бил месинг, но с много ниско съдържание на цинк (5-10% макс).
В БГ няма такова нещо, или поне аз не откривам, иначе си го има като материал. Българския е 37 или 39% цинк и е супер твърд.
За момента единственото, което ми се струва подходящо, а и е най-близо до FMJ-те си е мед. :)

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2020, 18:33       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
BornToDrink написа:
Ivo III написа:
имам опит със сребърни куршуми .. но ми се досвидяха да ги стрелям


Пази ги за вампири! :happy:

Оптималния вариант би бил месинг, но с много ниско съдържание на цинк (5-10% макс).
В БГ няма такова нещо, или поне аз не откривам, иначе си го има като материал. Българския е 37 или 39% цинк и е супер твърд.
За момента единственото, което ми се струва подходящо, а и е най-близо до FMJ-те си е мед. :)


в България има основно турски чешмеджийски месинг
Ангел Стоилов има много видове - https://www.astoilov96.com/

аз правих много проби за 408 .. стават добре и с турския месинг :) но проблема е швейцарския струг

за 223 .. най-интересно е от гилзи 22 да се правят

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2020, 15:13       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Общо взето напазарувах необходимите неща, остана само барут.

Та за цените: ами то необходимото оборудване и марка е силно индивидуално. Някой може без проблеми да се придвижва с колело. Друг ще си вземе джип за 60-70000 лв. Та тези цени няма да ги коментирам силно индивидуални са, всеки може сам да си прецени даже има история на цените в амазон-а.

Куршуми, оказа се че с мноого зор може да успееш да купиш последните 500 FMJ за 23 ст. В София вече няма FMJ никакви.

Капси фиоки вярно 7 ст. ама на най-неочакваното място. Та дотук съм 30 ст.

За барута, някой може да снаряди с клечки за кибрит друг с такъв за 12 калибър. Но човек който ще прави нещо за първи път ще се спре на това което има в магазина ако изобщо има! И да има справочна информация на която да има доверие.

Та на мен май ще ми дойде 60 ст. патрона при офертите дето ги реди Бързилов за фабрични патрони абсолютно няма смисъл (стига магнита да не им е приятел). Аз стрелям 55 FMJ фиоки на 85 ст. ако направя патрон за 60 ст. съм 25 ст. на печалба. За 1000 патрона на година, ако цените не се променят то може и за 10 години да избия парите за една пушка. Патрони които са приятели на магнита не стрелям, ако ще и пари да ми дават за тях.

Хубаво е да съобразите наличността на цитираните стоки защото стоката се оказа силно дефицитна и все е свършила. Същото и с барута който сте си избрали.
Въобще това „пуснаха банани в показния магазин на ЦУМ“ е силно противно и отвратително за мен. Все си мислех, че като ми трябва нещо отивам в магазина и го купувам. Уви изобщо не е така. Някаква реминисценция на най-отвратителната черта на комунизма „дефицита“ ми се сервира от две-три седмици, и някаква мания за запасяване, защото не се знае кога пак ще има банани. PDT_Armataz_01

Относно тезата, че може да се направи патрон .223 за 28 ст. Сигурно е напълно възможно. Може да заминете за САЩ и да реализирате американската мечта. Това също е напълно възможно, но аз лично или повечето четящи едва ли ще успеем. :tu:

Та от мен толкова за финансовия аспект на relaod-а за .223, всеки сам ще си реши има ли финансов смисъл или не. Според неговите лични нужди, желания и възможности.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2020, 16:11       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Б52 ти геко 63 грейна стрелял ли си?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2020, 17:17       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Значи като взех пушката и при първото стреляне имаше и Геко target ама бяха малко скъпи 1.35 и хорнади още по-скъпи. Нямам никакъв спомен колко грейна бяхя. Пушката си хареса Hornady-to, но оттогава я храня с 55 grn-ви fiocci. Когато не е имало никакви съм стрелял и 62gr fioki i 69 gr sierra match king пак фиоки. Ама за стреляне на Лозен са ми малко скъпи. Ако не бяха фиокито нямаше да стрелям те са ми най-близо до психологическата граница 65 ст.

Иначе да 62 grn си е супер патрон за моята цев 1:9.6.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2020, 17:33       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Казавам геко 63 грейна, защото него как го лови магнита ............ руските за слаба работа ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2020, 17:46       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ti6kata написа:
Казавам геко 63 грейна, защото него как го лови магнита ............ руските за слаба работа


Значи аз с патрони приятели на магнита не стрелям. Така съм решил и решението ми е окончателно. Ако ще да са без пари. Нито стоманена гилза нито желязо с медна баня. Имам си силен магнит да си събирам игличките, та с него минавам и гилзи и патрони.

Веднъж на Герена дадох магнита на чичото да ми избере кутия патрони. Каза НЯМА! всички ги лови. Така приключи моята любов с евтините 5.56 на Арсенал.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ritter и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer