logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 09:04       Заглавие:  Износоустойчивост и точност при цеви в .223
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
мод: отклонена тема

Last Man Standing написа:
rosen71 написа:
The AR-556 barrel has a nitride treatment on the inside and a black oxide coating to provide corrosion resistance. There is no other coating on the rifling of the barrel.

Ето една добра статия по темата: https://www.shootingillustrated.com/articles/2017/12/30/the-pros-and-cons-of-nitride-barrel-finishes/

"Afterward, the nitrided barrels did not have any traces of copper while the plain stainless steel barrels needed extra cleaning to remove all jacket material. McMillen also mentioned the more-uniform nitrided bores often yield higher velocities than do the usually rougher chrome-lined bores. I have not tested this, but I plan to in the near future. I do not have any long-term wear data for nitrided barrels, but he told me one large customer—a well-known AR manufacturer—tested some nitrided 4150 chrome-moly barrels. No loss in accuracy was noted, and no measurable throat wear was detected after more than 30,000 rounds. That is impressive."


tsb написа:
Last Man Standing написа:

.....
Ето една добра статия по темата: https://www.shootingillustrated.com/articles/2017/12/30/the-pros-and-cons-of-nitride-barrel-finishes/

".......—a well-known AR manufacturer—tested some nitrided 4150 chrome-moly barrels. No loss in accuracy was noted, and no measurable throat wear was detected after more than 30,000 rounds. That is impressive."


Last Man Standing,
споделената информация за покритията е мн. полезна :tu:
За мен лично дори след 10 000 изстрела групите да се държат както за в момента си е напълно достатъчно.


Last Man Standing написа:
Ето и една по-задълбочена статия по темата: https://www.everydaymarksman.co/equipment/nitrided-barrel/
Интересен факт: през 1967 армията на САЩ е тествала азотирана цев за 5.56 лека картечница при темп на стрелба от 200 изстрела в минута. Цевта е дала отклонение в групираността и по-слаба стабилизация на куршума едва след 28 хил. изстрела. Темпът на стрелба е еквивалент на 933 броя 30 зарядни пълнители за АР, изстреляни в рамките на около 2 часа, или по около 7 пълнителя в минута. Линк към доклада: https://apps.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/822736.pdf


Poseidon написа:
В документа пишат, че е стреляно със стандартен М193 - ризата му е от tombac /месинг/ и М196 трасаци са ползвали.

Стоманени ризи да се избягват...не препоръчват май, но не ги и коментират изобщо...

Също така хромирани цеви според това изследване са държали до почти 44000 изстрела, което е доста повече от нитрирането...

...всичко това е било преди 51 години все пак...и М193 е със стъпка над 30 санта...това е положението нАучно... за информация


Last Man Standing написа:
Poseidon написа:
Също така хромирани цеви според това изследване са държали до почти 44000 изстрела, което е доста повече от нитрирането...

Цевта с този настрел е била с покритие на stellite, което е много износоустойчива кобалт-хром съдържаща сплав, с примеси на волфрам, молибден и водород. Върху тази основа е нанесено и допълнително хром покритие.

"Of the four types of machine gun barrels tested, the Springfield Armory 3-piece, stellite-lined barrel with chromium-plated bore gave superior erosion resistance. Two barrels of this configuration, designated Proto 1 and Proto 2, were rejected after 33,433 and 43,994 rounds respectively, were fired. Rejection was based upon projectile instability criterion of 15 degrees yaw in 20 per cent of the shots fired during a test cycle - in this instance, 40 shots out of 200 shots fired.
The two standard barrels with nitrided bores were procured from Manufacturer X and were second in erosion resistance in that these barrels were fired 29,874 and 26,774 rounds before rejection. These barrels were designated NI and N2, respectively.The maximum erosion life of the standard unplated barrels in this test was 12,476 rounds for Barrel Sll."


Poseidon написа:
...Също така хромирани цеви според това изследване са държали до почти 44000 изстрела, което е доста повече от нитрирането...

Посейдоне, в предвид информацията качена тук от Last Man Standing "The two standard barrels with nitrided bores were procured from Manufacturer X and were second in erosion resistance in that these barrels were fired 29,874 and 26,774 rounds before rejection", излиза че за да се изхаби подобна цев в нашите условия тука, трябва да се похарчат приблизително около 24096лв. (26,774 патрона Х 0.9лв за 1бр.,)
При средна цена на цев за АР15 от 400-500евро:
https://www.brownells-deutschland.de/ep ... llFacets=1
нали се сещаш колко ти пука, че си успял да я изхабиш цевта.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 10:58       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
tsb написа:
нали се сещаш колко ти пука, че си успял да я изхабиш цевта.

Прав си ако визираш мен и стрелците мислители :D да всяка цев ще ми е с достатъчен ресурс...

Но има различни стрелци...оп излизаме от Общия ни раздел и какво виждаме:

viewtopic.php?f=1&t=16395&p=202155&hilit=%D0%B1%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8+%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B8#p202155

MantuS написа:
Много хора живеят в дълбоката заблуда, че подобен тип покритя на метала могат да удължът живота на една цев т.е. износването при ползване на биметални проектили.

Скоро видях daniel defence 18" студено кована и хромирана цев на 6000 изстрела, която не може да стабилизира проектили със скорости над 1000м/с


viewtopic.php?f=1&t=14219&p=169714&hilit=%D0%B1%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8+%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B8#p169714

HRISTOFOR HRISTOV написа:
Арсеналски патрони,5,56-45 дистанция 30 метра мерните прибори заводски механични пушката е оберланд немска по документ

Такова нещо не ми се беше случвало на какво може да се дължи

Изображение


MantuS написа:
Колеги изчетох много глупости в тази тема и сега ще ви кажа няколко малки тайни:

- 5-6 хил. - толкова е живота с биметални проектили или (малко по-надолу пояснение)
- виждал съм пред мен оберланд на 5хил. от раз да му заминава цевта. На първа сцена всичко е ок, втората сцена на разстояние 4 метра на ютия
- Арсеналската муниция в 5.56 е най-напушеният патрон в този калибър за гражданско ползване потвърдено многократно и от външни експерти
- Именно с тях успях да стопя стоманен компенсатор за 200бр. при условие, че вече бяха минали към 3хил. 62гр. руски без видими забележки по него (но пък много приятен за ползване с голям компенсатор)

Това което мога да те посъветвам е релоуд с много мек проектил пр. "Фиоки" и ще изкара може би още 1/2к. според моментното износване, всичко останало са глупости.


и отминаваме с усмивка двайсе...четриесе и не знам колко иляди изстрела или ония със на смит мелонитя 170 000 :tank:

п.п.1000 изстрела се навиват за 3 дни при подготовка за състезание...и когато релодваш с медни на фиоки /не месинг ризи/ и скоросттта ти е 650м/с :roll: :tu: е в тоя случай ресурса може и да достигне 10 000 и цената не е лев за патрон


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 12:20       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Poseidon написа:
HRISTOFOR HRISTOV написа:
Арсеналски патрони,5,56-45 дистанция 30 метра мерните прибори заводски механични пушката е оберланд немска по документ

Такова нещо не ми се беше случвало на какво може да се дължи


MantuS написа:
Колеги изчетох много глупости в тази тема и сега ще ви кажа няколко малки тайни:

- 5-6 хил. - толкова е живота с биметални проектили или (малко по-надолу пояснение)
- виждал съм пред мен оберланд на 5хил. от раз да му заминава цевта. На първа сцена всичко е ок, втората сцена на разстояние 4 метра на ютия
- Арсеналската муниция в 5.56 е най-напушеният патрон в този калибър за гражданско ползване потвърдено многократно и от външни експерти
- Именно с тях успях да стопя стоманен компенсатор за 200бр. при условие, че вече бяха минали към 3хил. 62гр. руски без видими забележки по него (но пък много приятен за ползване с голям компенсатор)

Това което мога да те посъветвам е релоуд с много мек проектил пр. "Фиоки" и ще изкара може би още 1/2к. според моментното износване, всичко останало са глупости.

Няма как арсеналският боеприпас да е най-напушения след като фиокито при същото тегло на курума дава по-голяма скорост - 995 с/у 965 м/с. Все пак скоростта на куршума е производна на налягането в цевта.
Не всички арсеналски боеприпаси са с биметална обивка. Такива са произведените 2013 г. Партидите от 2014 г. са с томпак или подобна сплав. За по-късните нямам наблюдения. Разбира се куршуми с биметална обвивка - само за хромирани цеви, иначе при нехромираните се получава по-бързо износване. Част от арсеналските куршуми не се стабилизират и превъртат, при мен обикновено 2-3 на 50 изстрела. Това превъртане се наблюдава и при Ругер, и при Смит§Уесн, разбирам че и при всякакви марки. Вероятно куршумите са с по-малък диаметър от стандартните 5,7 мм. Ниско качество на производството и лоша точност, но не пречи на цевта, освен ако са биметал. За стрелба по мишени на 30 м също не пречи.
Няма как с 200 изстрела да се стопи компенсатор на арка. Вероятно предишните 3000 доста са поработили за стапянето му.
Що се отняся до износването на цевите от 223, самият боеприса е доста "напомпен" и има склонност да прегаря цевите особено ако не са хромирани и при бърз темп на стрелба. Според мен е нереално да се очаква запазване на точността при повече от 7000 изстрела, с каквито и да е патрони при нехромирана цев.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 12:32       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
DDD написа:
самият боеприс е доста "напомпен" и има склонност да прегаря цевите особено ако не са хромирани и при бърз темп на стрелба. Според мен е нереално да се очаква запазване на точността при повече от 7000 изстрела, с каквито и да е патрони при нехромирана цев.


Това е основното тука...
налягане 4300 атмосфери /430.00 MPa (62,366 psi)/
скорости 3.56 g (55 gr) XM193 FMJBT 993 m/s
изключително шибан и остър звук при изстрел
за интензивна стрелба тука...трябва хром...

За компенсатора Христосков не споменава че е на арка оргинал...а някакъв /голям и удобен стоманен е бил/ като го е нагъзил с 200 арсеналеца и е олабил шенкелите


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 12:50       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Poseidon написа:
\

......

и отминаваме с усмивка двайсе...четриесе и не знам колко иляди изстрела или ония със на смит мелонитя 170 000 :tank:

.....


Аз уважавам и приемам с усмивка разбирането на всеки какви боеприпаси да си слага в карабината и да ползва с нея. Това е въпрос на личен избор и всеки си носи отговорността за това. Както примерно за горивото с което си ползва личното МПС.

Писах, явно не си ме чел внимателно :D - стрелял съм със стрелбищен Ruger AR556- вече е минал 20 000 изстрела, отдавна. И като цяло е бил на основна „диета“ от барнаули. Вече цевта е износена и бие на една страна барнаулските, но федерал евтините - америкън игъл, си ги бие нормално на 50м. Всичко друго в си-мата си работи нормално. Това съм го видял с очите си (кое бие на ключалка и кое още стабилизира) и държал в ръцете си, стрелял съм с него.

Аз лично барнаули или арсеналски патрони в моята карабина не бих сложил, освен ако нямам никакъв друг избор.

Така че при нормални патрони 223 рем и нормален темп на стрелба съм убеден че цевта на Ruger AR556 ще издържи средно около 25000 изстрела. Говоря само за цевта. Другото ще си е ОК, най-вероятно.
После или нова карабина или нова цав :DD .

От друга страна в сайта на БГ производителя си пише за нашенските АК производни системи "System life, rounds-15 000"
Инфото е от тука: http://www.arsenal-bg.com/c/556x45-762x ... ar-m75f-38

Изводите всеки сам може да си ги направи ;) .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 12:54       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Poseidon написа:
DDD написа:
самият боеприс е доста "напомпен" и има склонност да прегаря цевите особено ако не са хромирани и при бърз темп на стрелба. Според мен е нереално да се очаква запазване на точността при повече от 7000 изстрела, с каквито и да е патрони при нехромирана цев.


Това е основното тука...
....................................................................
за интензивна стрелба тука...трябва хром...

Напълно съгласен! Все пак не бива да се забравя, че арката е модулно оръжие с ясни спецификации и цевта в ЮСА е консуматив; Също и газовата тръбичка и газовата камера, също и затвора с рамата. Оръжие в ЮСА се води долният ресивър (спусъковата кутия), а не както при нас цевта, затворът, цевната кутия и ....... не помня още, т.н. основни компоненти. Цевта на арката се сменя лесно и по-скоро трябва да се мисли за уреждане внос на цеви (по-добре с газова тръбичка комплект) и други резервни части, отколкото да мислим колко бързо ще износим цевта (5 хил. изстрела с биметал или 6-7 хил. с латунни ФМДж).

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 13:10       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Poseidon написа:
.....

п.п.1000 изстрела се навиват за 3 дни при подготовка за състезание...и когато релодваш с медни на фиоки /не месинг ризи/ и скоросттта ти е 650м/с :roll: :tu: е в тоя случай ресурса може и да достигне 10 000 и цената не е лев за патрон


При релоуд с читави компоненти (пр. куршуми на хорнади SP w/c , капси фиочи, барут ловекс) цената я докарвам до към 50ст. на патрон.

При планиран настрел около 20 000 патрона това са около 10 000 лв.
После само нова цев - 400-500 евро. Мислим съм на далавера от всякъде :D :DD PDT_Armataz_01_22, макар че кеф цена няма!



Иначе с барнаулски или нащенски с кофтито ризници вероятно ще прецакаш и хвърлиш цевта за 5-6000бр. (американците бяха правили такива експерименти)
Тестове вече са правени и са качвани тука, но вероятно си ги забравил, та да ти ги напомня:
https://www.luckygunner.com/labs/brass- ... ased-ammo/
Прочети ги и си направи изводите.


НО, дори да решиш да стреляш с еФтинкото нашенско или съвеЦкото, цената пак ти се връзва на 68ст. на патрон за БГ производство (инфото е от днес и не правят отстъпки от тая цена освен за ЮЛ 5-10%) и 75ст за барнаул - http://rosarmi.com/index.php?option=com ... id=2#dgtop

то ти се връзва бракуването на една цев пак за едни 4080лв (6000патрона по 68ст).
И тука понеже системата е АР15(разбирай лего :D ) си сменяш цевта кат пич и си свиркаш.

Нещо да не си разбрал Poseidon-е?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 13:16       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Poseidon написа:

.....
за интензивна стрелба тука...трябва хром...

....



Ти па? Верно?

Пред "steel cased/bimetal jacketed ammunition" и хрома е безсилен:

https://www.luckygunner.com/labs/brass- ... ased-ammo/


"The barrel of the Federal carbine had plenty of life left after 10,000 rounds at extremely high rates of fire. We subjected the Wolf and Brown Bear barrels to the same rates of fire and they were completely “shot out” by 6,000 rounds.

At the end of the test, the chrome lining of the Wolf and Brown Bear barrels was almost gone from the throat forward. "

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 13:22       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
tsb написа:
Аз уважавам и приемам с усмивка разбирането на всеки какви боеприпаси да си слага в карабината и да ползва с нея. Това е въпрос на личен избор и всеки си носи отговорността за това. Както примерно за горивото с което си ползва личното МПС.

Писах, явно не си ме чел внимателно :D - стрелял съм със стрелбищен Ruger AR556- вече е минал 20 000 изстрела, отдавна. И като цяло е бил на основна „диета“ от барнаули. Вече цевта е износена и бие на една страна барнаулските, но федерал евтините - америкън игъл, си ги бие нормално на 50м. Всичко друго в си-мата си работи нормално. Това съм го видял с очите си (кое бие на ключалка и кое още стабилизира) и държал в ръцете си, стрелял съм с него.

Аз лично барнаули или арсеналски патрони в моята карабина не бих сложил, освен ако нямам никакъв друг избор.

Така че при нормални патрони 223 рем и нормален темп на стрелба съм убеден че цевта на Ruger AR556 ще издържи средно около 25000 изстрела. Говоря само за цевта. Другото ще си е ОК, най-вероятно.
После или нова карабина или нова цав :DD .

От друга страна в сайта на БГ производителя си пише за нашенските АК производни системи "System life, rounds-15 000"
Инфото е от тука: http://www.arsenal-bg.com/c/556x45-762x ... ar-m75f-38

Изводите всеки сам може да си ги направи ;) .

Всичко зависи от това какво разбираме "бие нормално" или "нормална" точност. Все пак арката е правена да стреля точно до 550 метра за военните варианти и се очаква точна стрелба поне на 200 метра за обикновените граждански винтовки. Точността обикновено се мери в МОА поне на 100 метра и в група поне от 5 изстрела. "Нормалната" точност трябва да е поне под 2 моа на 100 метра при група от 5 изстрела. Да не споменаваме, че някъде искат поне 10 изстреля. Отделни винтовки може да са и под 1 МОА с подходящи боеприпаси. Това с "нормална точност на 50 метра" звучи несериозно.
Относно живота на арсеналските цеви от 15 хил. изстрела - това стои на сайта им още от едно време когато правеха само 7,62х39, не е описана какво е максималното допустимо разсейване при което се приема, че ресурса е изчерпан. И това механично е прехвърлено към 5,56, но едва ли е проверявано. По спомен - калашниците се бракуваха като дадат повече от 18см на 100м разсейване. Все пак някой разсъждения: 7,62х39 е боеприпас със сравнително ниско налягане за пушечен и да приемем, че е така. Налягането на 5,56 е доста по-голямо и изисква цеви от по-твърда стомана, за да се намали износването. Не знам арсеналци да правят цевите за 5,56 от различна стомана от тези в 7,62. Така няма как при двата боеприпаса цевите им да имат еднакъв ресурс.
ИМХО, за мен цев даваща разсейване над 2 моа (6 см на 100 м) с подходящи патрони е вече износена, а над 8 -10 см на 100 м е вече непригодна за стрелба (не че не може да стреля, но става малко сватбарската).

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 13:26       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Аз стрелям основно с арсеналски М193 (но не с биметалната ризница) и си водя статистика за настрела. Като отвори групата (предполагам в близките 10 г. :D, да сме живи и здрави ), ще стане ясно какъв е ресурса на азотираната цев. Дотогава предлагам да се наслаждаваме на стрелбата с хубав "хирургически" инструмент.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 23:50       Заглавие:  Re: Износоустойчивост и точност при цеви в .223
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
За $70-80 има сносни цеви, дето казват че изкарват по 5-6000 руски куршума с ламаринена ризница.
Руските патрони са по 20 цента парчето, тези с медни ризници почват от 30 цента броя.
На 5000 патрона, дори и да смениш цев, пак спестяваш над $400, с които можеш да купиш още 2000 патрона.

Хромирана цев е $250 и нагоре, и трябва да изкара 18-20000 изстрела, за да е икономически изгодна.
Както и да го гледаш, си на печалба с евтините патрони и цев, стига да не стреляш за групи по състезания.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 12:39       Заглавие:  Re: Износоустойчивост и точност при цеви в .223
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Цитат:
Все пак скоростта на куршума е производна на налягането в цевта.


това не е вярно!
особено за дълго нарезно

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Ное 2019, 03:18       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
DDD написа:
Poseidon написа:
HRISTOFOR HRISTOV написа:
Арсеналски патрони,5,56-45 дистанция 30 метра мерните прибори заводски механични пушката е оберланд немска по документ

Такова нещо не ми се беше случвало на какво може да се дължи

Куршумите не се стабилизират. Некачествени патрони или неподходяща стъпка на цевта.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Ное 2019, 18:32       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Какво е това "винтовка"?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Ное 2019, 19:33       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Borislav написа:
Какво е това "винтовка"?


руска дума

Definitions of винтовка
noun

Ружьё с винтовой нарезкой в стволе.
"Русская в."

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer