logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 21:31       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2019, 13:48
Мнения: 26
JDredd написа:
Ivo III написа:
не забравяйте, че все пак сме на Балканите .. и тук е населено предимно с тъмни балкански субекти
, които:
1. Никога не грешат. И да сбъркат - посмъртно не признават: въртят, сучат, обиждат - но не признават.

2. Ако някой залитне в офтопик - другите започват бясна надпревара кой по-голям офтопик да тресне - да не би да се мине и да остане по-назад.

3. Задължително при спор намесват и личността и/или професията на опонента. А, и населеното място където е роден или живее.

4. Пишат не за да кажат нещо, а за да им върви смяната на работа, щото 12/16/24 на едно място, но с компютър пред тебе - ами то издържа ли се?!

5. Лични съобщения ползват много рядко: каквото имат да си казват един на друг - казват си го в темите.

6. За всяко модераторско действие, което не им харесва, пускат отделна тема и искат обяснение.

7. Само те са готини, а другите са киселяци, мишки, и прочие смотльовци - особено модераторите.

8. Постинги по-дълги от 3 прости изречения не четат: по примера на другаря Ленин пускат един поглед по диагонал, колкото да хванат ключова дума и започват да опонират - ей така, за спорта. А понякога и това не правят: гледат, че еди-кой-си писал и нека спорът заради спора започне сега :tu:

9. Периодически пускат по една реч в стил Mr. Bombastic "Край, аз бях до тук!" и до седмица - две се връщат.

10. Периодически обясняват колко смотан е форумът и хората, пишещи в него, и продължават да пишат :D

Аз нямам регистрация в ни един американски форум. Чета от време на време целево ако гугъл ми даде някой линк, но генерално наблюдения нямам. Та във връзка с това да попитам: там има ли ги тия явления, дето съм ги изброил по-горе?


tsb написа:
ubboto написа:

..... Иначе все някой друг ни е виновен: възрастта, поколенията, Космоса и пр. Но грешка в нас няма... ние никога не грешим.


За съжаление си отвратително прав :sad:
Прво трябва да търсим грешките в себе си, после у другите.


+1 За всички цитирани горе.

Само мога да допълня следното с този прост пример. Съвсем нормално е човек да си ходи гол в стаята където живее, ако не са вътре децата му, а само жена му. Ако обаче същия човек тръгне гол по улицата... :confused: Така е с писането в публичното пространство като този форум.

Тук не е нормално да ходиш гол. Не е нормално да пишеш така както си говориш на масата вкъщи. Защото тук четат хиляди хора. Има араби, турци, комунисти, демократи, честни, мошеници, спокойни или напълно луди. Та не ходете голи на улицата и не пишете пред хиляди хора така както си говорите вкъщи. Не е възпитано и не е мъжко.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 21:45       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Или когато дефиницията за ежедневният "модератор" в този форум се е превърнала в клеймо, а не е заслужена титла.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 22:41       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2019, 13:48
Мнения: 26
В тези форуми хората влизат да разговарят за общото си хоби. Но в един момент тук стана говорилня на тема политика и всичко отиде по дяволите. Политиката се махна, но вонята от нея още отблъсква хората. Като се проветри хубаво всичко ще е ок.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2019, 00:36       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Amazon написа:
Каквото и да ти отговоря ще е лично наблюдение. Но повечето негативизъм, или глупост в американските форуми бива контриран с хумор, или сарказъм. Ако се чудиш какво имам предвид, погледни мненията на Минаващ. Отделно, че хората се уважават един друг една идея повече от нас, поне в общия случай.

Човек, американец - светило в пистолетното стреляне, беше споделил в "пистъл" форума поредния тегав дрил. След като си початихме там и после у Фейса, и след като ми видя стрелянето - вика: "Браво, супер, но имаш някои кофти движеня - искаш ли да ги чуеш?" Аз: "Естествено!" Той: "Включвай си видеочата, и да почваме работа!" :punch: Профи, на който двудневния му групов клас струва $400 на калпак/ за индивидуалните занимания - и идея си нямам... си отделя от времето, за без пари, да отваря очите на някакъв гащник на Мачу Пикчу у царевичака! А преди години, ние тук бяхме наричани "Манчовци" - определение дадено ни от поредния кисел и комплексиран БГ чичак.

Та тук не просто иде реч за по-голямо уважние, а за коренно различни дънни платки. Ти като почна да пишеш тук, колко от старите пушки ти казаха: "Добре дошъл във форума, Амазоне!" - не си спомням. Помня обаче, че съвсем грамотно зададе един конкретен въпрос за старинните оръжия, като отговорът и отношението, които получи тук - в американски оръжеен форум няма как да се срещнат. Или аз поне не съм ставал свидетел на нещо подобно там.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2019, 01:02       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
Аз да попитам какво точно се визира под термина "Технически теми" : - технически,в смисъла на чисто инженерните? - технически,в смисъла на разглеждане на прийоми,техники,"тактики" при различни стрелкови спортове/дисциплини.

Ба, техники и тактики! Това е нещо дразнещо нашего брата. Стискаш пищова като цици, и ако го усещаш като твърди цици - това е твоето оръжие! Ако усещането е като на провиснали цици - скипваш го. :DD Бтв, мнение на мод в тема, където се пишеше само и единствено по същество.

По чисто инженерните въпроси, аз лично - тук повече се обърквам. За вертикалните стрингове на буталните "арки" като се сетя само - и още ми става смешно. :happy: Та ако нещо го закина инженерно - пак ще се допитам до други източници на информация. Или ми посочи една тема, в която да се е стигнало до коненсус по произволно избран технически казус?

И то друго смислено на оръжейна тематика като че ли не остана, изключая рецептите и пинизите за релоуд... или аз поне не се сещам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2019, 02:51       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
ubboto написа:
Човек, американец - светило в пистолетното стреляне, беше споделил в "пистъл" форума поредния тегав дрил. След като си початихме там и после у Фейса, и след като ми видя стрелянето - вика: "Браво, супер, но имаш някои кофти движеня - искаш ли да ги чуеш?" Аз: "Естествено!" Той: "Включвай си видеочата, и да почваме работа!"

Ами намерили сте се хора, а не издуханяци, познали сте се. Доказателство, че свестният българин, не е толкова по-различен от свестният американец. Със съответните национални специфики разбира се, ама без тях пък ще сме роботи без история.

ubboto написа:
Ти като почна да пишеш тук, колко от старите пушки ти казаха: "Добре дошъл във форума, Амазоне!" - не си спомням.

На моменти е малко връждебен форума, съласен съм. За щастие не съм девица и го преживях без особени травми. :-) Но е кофти де... Във военният форум, където съм модератор, се опитвам да съм максимално добронамерен към новите потребители.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2019, 08:52       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Да не кажа всички, но почти всички форуми в БГ, които се придържат строго към някаква конкретика, са "умрели".
Примерно ЛЕКСУС и Мерцедес форумите. Чисто технически. Десетина човека пишат, основно за неща с колите си. Повечето обаче са притежатели на стари бангии, които все се чупят...
Тези с по-новите коли, на се "желани" в дискусиите :)
Аз само веднъж казах, че всичките им проблемите ще се решат с покупката на нов автомобил, и щяха да ме изядат....

Тука е същото. Каквото и да се говори, се стига до това, че ГЛОК е №1, и нищо друго не важи. И то от хора, които никога не са имали досег с дадено оръжие. Просто си го говорят ей така.
За АР-ките, очите ме заболяха да чета по 2-3 пъти темите, щото нали и аз бяха кандидат-купувач.
Буталките бяха "твърдо" отречени....Но, все пак, четенето ми помогна в избора.
Проблемът обаче е, че почти всички писания се свеждат до личното мнение на няколко "специалиста", които четат през ред.

Все пак, синтезирано, аз успях да получа необходимото вътрешно убеждение, че всяко оръжие си има своята цел, както и цена.
За "масовия потребител", който иска да си купи АР-ка за кеф и малко за лов, смятам, че моят избор и на някои други колеги, е отлично решение.

Пацо пак го подкарахте...Ами пише си човека, има нужда. Пита за спусъка на моята пушка, аз отговорих. Няма проблем, че е бил Пацо.

Нека няма политика, ама примерно "смешния" раздел не видях с какво пречи веднъж на ден да видиш някоя смешна картинка, видео...Повечето бяха свързани с оръжията.

Също не разбрах какво е лошото в организиране на събиране с цел опознаване, стреляне, и последващо ядене на чеверме...…

Та проблемите във форума не са от форума, а от хората в него. Ако се положат усилия за уважаване на други мнения, различни от личното, независимо дали са правилни или не, нещата ще се самонаредят. За оборване на мнения също има начини, без да се стига до караници.

Също така, трябва да се уважават и мненията на по-опитните и по-знаещите, и да се тръгва на спор с тях само с доказани факти, а не само с клипчета от Ютюб и резултати от Гугъл.
Пример-темата за АР с/у АК. 90 стр. "война" на мнения, и иначе чисто технически би се събрала в 2 страници най-много.

Аз бих я събрал в следното:

Vimpel написа:
Като собственик на оръжия и от двете системи се състезавам с АР, но бих отишъл на война само с АК.Дано не се налага...



Така направих и избора си-на война няма да ходя, на състезания също. Но моята цел по се доближава до второто.


Форумът ще "живне", ако се заровят томахавките, личната гордост и манията за превъзходство, както и придържането към политиката, която модераторите са определили.

Също като се увеличи броя на притежателите. Няма как американски форум да е умрял, при 393 млн. притежавани оръжия, с/у 150,000 в БГ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2019, 12:26       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2019, 13:48
Мнения: 26
Съгласен съм с всичко което каза. Но бих добавил следното. Форума ще живее, когато тона на пишещите стане нормален. Всеки от нас е ставал прицел на негативни оплаквания. Има темерути, които им прави кеф да говорят колко гаден е живота и всичко върви надолу. Никой приятен човек не иска да говори с такива хора.

Нормално е да споделиш пред най-близките си роднини или един двама приятели, че имаш проблем с нещо. Но да виеш като вдовица за мъжки полов член пред целия свят не е нормално.

Нормално е да влизаш да прочетеш нещо за хобито си. Ако имаш нужда питаш или казваш нещо и ти. Ако ти е скучно вече и те напъва яко, ами разходи се навън подишай свеж въздух. Ако нямаш пари да стреляш толкова често с бойното си оръжие или най близкото открито стрелбище е на 60 километра. Па вземи си и една две въздухарки и хващай поляните. Не да висиш като откачен само във форума и да се драчиш с който ти падне.

В повечето големи форуми има раздел за неща извън темата. Това е нещо като teem building или изграждане на екип. Тогава се вижда, че и турчина е човек. И че полицаят не е задължително лош. Че не всеки програмист е стар ерген и куку. И не всеки лекар е корумпиран некадърник. Общо взето това е идеята на социалните контакти. Ако някой вече има нужда да излее агресията има спортове като ММА и много добре се плаща.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2019, 12:43       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
rosen71 написа:
Каквото и да се говори, се стига до това, че ГЛОК е №1, и нищо друго не важи. И то от хора, които никога не са имали досег с дадено оръжие. Просто си го говорят ей така.

Няма да коментирам другото, но тук малко изместваш темата. Доста хора харесват глок. И си имат основателни причини за това. Което пък е добра среда да направиш подробно ревю на своето си оръжие, като разкажеш подробно за силните и слабите му страни. Със сигурност имаш и линкове с полезна странична информация, които не пречи да споделиш. А ако добавиш и клипове от собствените си тестове и изпълнения на общоизвестни упражнения, ще си много полезен за други колебаещи се. Защото дори тези, дето имаме глок и сме убедени, че е №1, пак някои се оглеждаме и за друго, поради ред причини.
На кратко - не обръщай внимание, че някой клавиатурен командос (КК) не харесва предпочитанията ти. И напиши нещо интересно/полезно за оръжията, които са минали през ръцете ти.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2019, 01:56       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Всички теми, които се дискутират тук, опират до българското законодателство, както и прилагането му на практика от полиция, прокуратура и съд.
Не може да се коментират например старинните оръжия, и да не се зачекне въпроса какво според българския закон е старинни оръжие, на какъв контрол подлежи, и кой и кога може да ти го вземе. И не може да не се спомене как туя въпроси са решени в други страни.
Според някой модератори това превръща дискусията в политическа.
Не може да коментираш коя арка е по-добра, ако не добавиш, че в БГ купуването на втора, трета или пета, е ако не невъзможно, то много трудно за повечето мераклии, и че същото важи за купуване на нови цеви, болтове и прочие консумативи - тогава приемерно $300 арка, която аз тормозя яко просто заради мой каприз, може да не е най-добрия избор за български купувач. И айде пак дискусията отиде към политика според някой модератори.
Не може да коментираш кой е най-подходящия калибър за носене/самозащита, без да влезеш в дебрите на неизбежната самоотбрана, и как тя е тълкувана от българските полиция, прокуратура и съд. Което пак според някой е политика. Не дай боже да се спомене как е другаде.
Всяко мнение е субективно - основава се на опита и знанията на даващия го.
За мен примерно засега глок ми върши работа, за разлика примерно от валтера, особено след като чирените му се разпаднаха от само себе си.
Буталните арки за мен са решение на несъществуващ проблем, пак по мое скромно мнение, и затова са излишен разход. Излагал съм доводите си в подкрепа на тези мнения, който ги е чел, е можел сам да прецени дали ги приема или не.
Сега, защо на някой му пречи да има дискусии по тези въпроси не ми е известно, няма и да гадая.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2019, 02:42       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
minavasht написа:
Всички теми, които се дискутират тук, опират до българското законодателство, както и прилагането му на практика от полиция, прокуратура и съд.
Не може да се коментират например старинните оръжия, и да не се зачекне въпроса какво според българския закон е старинни оръжие, на какъв контрол подлежи, и кой и кога може да ти го вземе. И не може да не се спомене как туя въпроси са решени в други страни.
Според някой модератори това превръща дискусията в политическа.
Не може да коментираш коя арка е по-добра, ако не добавиш, че в БГ купуването на втора, трета или пета, е ако не невъзможно, то много трудно за повечето мераклии, и че същото важи за купуване на нови цеви, болтове и прочие консумативи - тогава приемерно $300 арка, която аз тормозя яко просто заради мой каприз, може да не е най-добрия избор за български купувач. И айде пак дискусията отиде към политика според някой модератори.
Не може да коментираш кой е най-подходящия калибър за носене/самозащита, без да влезеш в дебрите на неизбежната самоотбрана, и как тя е тълкувана от българските полиция, прокуратура и съд. Което пак според някой е политика. Не дай боже да се спомене как е другаде.
Всяко мнение е субективно - основава се на опита и знанията на даващия го.
За мен примерно засега глок ми върши работа, за разлика примерно от валтера, особено след като чирените му се разпаднаха от само себе си.
Буталните арки за мен са решение на несъществуващ проблем, пак по мое скромно мнение, и затова са излишен разход. Излагал съм доводите си в подкрепа на тези мнения, който ги е чел, е можел сам да прецени дали ги приема или не.
Сега, защо на някой му пречи да има дискусии по тези въпроси не ми е известно, няма и да гадая.


така е
какво предлагаш?

има една книга Езикът на чувствата
там казват че като отрежеш лошите чувства, режеш и положителните

направихме експеримент за политически дискусии, виждате че още ни държи неприятен вкус и от там страдат и нормални теми с задължителен политически елемент свързан с оръжия

очевидно е, че и прекалената цензура е също толкова вредна както и липсата на такава

тогава, къде да е границата? как бихте искали да бъде занапред?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2019, 03:30       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
очевидно е, че и прекалената цензура е също толкова вредна както и липсата на такаватогава, къде да е границата? как бихте искали да бъде занапред?

Посейдона, макар че понякога може би отпуска твърде големи толеранси - води насоката на дискусиите доста добре, а и също така някак си успява тактично да шкартира хептен изплискалите легена. Со кратце, Посейдона и Дреда, ако се разберат и успеят да се сработят като екип - това ти е успешният модераторски тандем! И съответно мениджмънт на фирмата/ форума. Сега, кое от двете ще надделее - балканското и индивидуалното или екипното и напредничевото - ще бъде забавно да се проследи като един своеобразен социален експеримент. :-)

А, и да добавя, разбира се: ИМХО.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2019, 05:33       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
От сто години съм член на glocktalk.com.
Там има раздели за каквото се сетиш - като почнеш от специализирания за глок, минеш през гладкоцевни, дълги пушки, арки, оптики, презареждане, носене на оръжие, оцеляване, ножове и стигнеш до политика, религия, спортполицейски, пожарникарски, военни, и обща дискусия за всичко останало. В общия раздел има теми, които са за какво ли не - фотография, живота в Полша преди 10-ти, и прочие, които са активни от години, с хиляди страници. И все има някой да добави нещо.
Модераторите не допускат обиди и заплахи, и местят теми в подходящия раздел, но иначе се пише за всичко, не само за продуктите на гастон.
Оня ден дискутирахме с един роднина бизнес плана му да се насочи изключително към чуждестранни туристи, след 30 минути се съгласи, че няма логика да игнорира местните - важен му е оборота и печалбата , независимо дали идва от местни или чужди.
Сега, ако сървърите на форума не издържат, или се плаща за трафик и целта е той да се ограничи - да, има логика в рязане на всичко що не е “техническо”.
Кажете ако е така, да знаем.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2019, 07:32       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ако има интерес за чисто технически/оръжеен форум препоръчвам всички останали раздели.

В Стрелковия раздел почти ежедневно се публикуват почти всичко ново, свързано с оръжейна технолгии, оборудване, опит и пр. (Thank You Mr. Barzilov). Като добавиш Самоотбрана, Релоудинг, Грижа за оръжието и пр форума е бая технически и полезен за всеки, който се интересува.

Искам да отбележа и великолепните репортажи на .38-я от Shot Show in Las Vegas (що се скри бе "батка"?).

Основният форум в това отношение е на най ниско ниво. По мое мнение дебатите за петролните потоци, Русия, Нато и Тато вче ги няма и това може да се счита за напредък.

Според мен темите за свободно притежание на оръжие и темите за закондателствата свързани с това би трябвало да се поощряват. Хумора също! Е, ще се намесят ЕС или САЩ ама това не би трябвало да озлобява модераторите. Всъщност тяхната доброволна работа не е лека - аджеба всекидневно да четеш евентуана плява и да преценяваш дали е наистина е плява или е "по темата" изисква се огромна всеотдайност, търпение и време. Все пак, дайте да им направим живота по-лек и да не се впрягаме ако постинга ни е преместен или го няма или е посочена някаква грешка - it is not a big deal.

И още, никога да не пишем лошо за каквото и да е оръжие или кое оръжие е Numero Uno. Трябва да ги третираме като членове на семейството.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2019, 08:52       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo III написа:
тогава, къде да е границата? как бихте искали да бъде занапред?


Както казах, невъзможността на някой да приеме различни мнения от неговото, са в основата на всички дрязги в ежедневието на хората-не само тук. Също така, високата самооценка за себе си, парадирането с титли и дипломи, дава лоши резултати в отношенията.
Във всяка тема е възможно завиването към политическа нотка, но само (както Минаващия каза) касае чисто политическо решение нещо да е така, а не иначе.

У нас лошото е, че сме все разделени. А бих твърдял, че притежателите на лично ОО 9включвам и ловното) са доста като бройка, и едва ли има друга група с общи интереси да има такава бройка. Получава се обаче, че 100К члена имат 100К мнения и желания. Тогава ясно виждаме липсата на правилната политика по такъв въпрос.

Затова като изключим чисто техническите теми, не виждам проблем, с културен и приятелски тон да се задават въпроси, да се дават предложения и т.н., свързани със законодателството и др. подобни, касаещи всички притежатели на ОО.
По една или друга причина най-дейни с/у "нетехнически" теми са спортистите. ОК, така да е. Но какво би станало, ако утре някой дупетат се събуди накриво, и реши, че сред спортистите може да има такива, които се подготвят за сваляне на властта, де с кремъклийки, де с АР-ки, и да забранят стрелковия спорт?
Всички ще скочат и ще викат "Братя, да се обединим и да протестираме с/у тази неправда". Няма ли вече да е политиканстване?

За справка-спомнете си темата за неизбежната отбрана вижте каква война стана.
Защо много малка група хора иска промяна? Защото мен (и не само) спортни постижения не ме касаят, но ме касаят правата ми за самозащита и защита на дома и семейството.

А мен лично ме касае всяко законодателство, свързано с ОО, тъй като съм в целия му "обхват".

Не мисля, че би възникнал проблем, ако има законодателен проблем, свързан с оръжията, да бъде дискутиран тук, и да се търси решение...пък може и в някой парламент да го прекарат...
Несъвършенствата в законите са изцяло в ущърб на засегнатите, а не на писалите ги.


За друга политика НЯМА място, твърдо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer