logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 145 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2020, 08:46       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
emil5koff написа:
...ако сега не тръгнеш да ме убеждаваш, че си започнал направо от 25 м и изобщо не знаеш какво се случва на по близо.

Ми то преди 20+ години друго стреляне с пищов почти нямаше... мишена №4 на 25 метра, и дерзаем с "макарените". :happy: По-разчупеното и динамично стреляне с пищов в БГ започна да навлиза по-масово след 2003-а, заедно с ИПСЦ-то.

Иначе "тригър контрол"-а или правилната работа със спусъка, отвъд Голямата вода, се усъвършенства като обучителска практика по малки цели като 2-инчовото кръгче:

http://pistol-training.com/wp-content/u ... ircles.pdf

... на различни дистанции: 3-5-7-10 ярда/ метра. Като прецизната стрелба по кръгче с диаметър от 5 сантиметра на 10 метра... е вече нещо наистина забавно, особено ако започне да се прави от кобур за време. С "тактическите карабини" също масово се стреля на къси дистанции по още по-малки цели... щото на "арката" трябва да си знаеш и "офсета".

Вече една и съща по големина цел на 10 и 25 метра... една гранична 10-ка на 10 метра като нищо ще ти отиде 8-ца на 25 метра... елементарна геометрия. Като някои се плашат от 25 метра и губят връзката между харда и периферията: на 10 метра всичко събрано в десетката, а на 25 - има и извън мишената. Да, това вече си е изцяло до психика... но също се наблюдава при някои стрелящи.

Много хубаво и забавно упражнение, прецизна по 2-инчовото кръгче от кобур за време на 5 ярда с прехвърляне на мерната линия:

https://pistol-forum.com/showthread.php ... ur-Corners

Демек, 2-инчовото кръгче като цел е нещо много полезно за подобряване на резултатите от прецизната стрелба като цяло.


DISCALIMER: Скромно мое лично мнение, с което не ангажирам никого с абсолютно нищо. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2020, 11:30       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
emil5koff написа:
Не мога да ти схвана логиката, нещо...


Няма и нужда.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2020, 13:25       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
emil5koff написа:
T. Pavlov написа:
emil5koff написа:
...ако се стреля на 10 и 15 м, като на мишените по долу, как ли според теб ще се получат нещата на 20 и 25 м!?
]


Хехе, със същите картинки бих попитал : ако така се стреля на 25м, как ще се получат нещата на 10м?

Обаче, човекът не стреля така.

Ако така стреляше на 25 м нямаше да го коментираме...а, ако ти го можеш, би трябвало да знаеш как изглежда нещата на 10 м., освен, разбира се, ако сега не тръгнеш да ме убеждаваш, че си започнал направо от 25 м и изобщо не знаеш какво се случва на по близо. Не мога да ти схвана логиката, нещо...


на 25 метра се добавя грешка и от премерване към ъгловата проекция
затова и резултатите обикновено са доста по зле от на 10 метра, освен ако не си стегнал оръжието в менгеме

аз пък се питам .. кой го интересува прецизна стрелба на 10 метра?
... разбира се че повечето сме почнали от 25метра и само на 25 метра сме се учили
освен всичко .. преди 20 години уставките за мишените не спираха по-средата .. а направо на 25 метра :))
натискаш копчето и .. мишената заминава за 25 метра :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2020, 17:06       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ubboto написа:
п.с. Нещо предобрих нещата в залата преди стрелянето, и на четвъртия час в тир-а за единичните изстрели заставам по начин, де по-малко да ме боли гърба и кръста... затова ме и блъска толкоз назад отката. Принципно не се прави така.

Да покажа все пак как се прави… без да се претрепвам в залата преди стрелянето: :happy:

https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 5NjgzMDI3/

Всичко фабрично… ако сте приключили с четенето, давайте да видим времена и попадения с релоуди, оптики, тунинг спусъци, бързи цикли и пр. :DD По въпроса със стрелбата на 25 метра, съфорумец с две тренировки по малките кръгчета... после на 25 метра си събра всичко в оценъчната зона на деветката на мишена №4 с две гранични осмици... които обаче си бяха позиционирани перфектно по вертикала. Та, за мен на по-къси дистанции по "чаршафи" няма смисъл да се хАби джепанье… освен ако не гоним дублети за време.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2020, 15:28       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Ное 2016, 00:21
Мнения: 49
Здравейте,
ред и аз да си сменя Зиг-чето,
решил съм да взимам този - моля за мнения,
Благодаря,
https://zarimex.eu/combat-pistols/glock ... cal-9-x-19

_________________
Sig Sauer P226 MK25 9x19
MP5SD6 9X19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2020, 22:08       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Апр 2014, 17:52
Мнения: 200
Местоположение: София
Здравей, колега!

Ако ще даваш тези пари, вземи си нещо с цев на тези: http://www.schuemann.com/ . Хинт - има STI такива. Виж какво е island barrel и AET barrel (докато не разбереш повечето неща на тоя сайт - по-добре да не мирясаш), има ги всичките там. Още един хинт: STI Apeiro, https://www.youtube.com/watch?v=Gmw2o6ck2OU, в сравнение с този Глок ще е като бластера на Хан Соло. Zev правят по лиценз от тези Шуман, но какви и кои, и каква е тази - проучи си...

И успех!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2020, 23:35       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
НЕ виждам смисъл в идеята, да дадеш близо 6к за нарязан глок. Ако толкова искаш нарязан глок, вземаш един втора ръка за без пари и за още 1000 лева ще го направиш по добър от този на Джон Уик. ..

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Фев 2020, 20:17       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
delf написа:
НЕ виждам смисъл в идеята, да дадеш близо ....


Кеф цена няма
:)

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Фев 2020, 22:26       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Ное 2016, 00:21
Мнения: 49
Благодаря,
явно отново ще се насоча към познатата марка...
някакви отзиви за този модел - https://www.sigsauer.com/store/p226-leg ... -size.html

Благодаря предварително,
С Уважение,

_________________
Sig Sauer P226 MK25 9x19
MP5SD6 9X19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Фев 2020, 23:18       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
korki написа:
някакви отзиви за този модел


Отзиви ... , така както чета тоя Legion се е появил в Европата около Нова Година някъде , едва ли някой тука има преки тактилни впечатления.
Но пък и няма кой да каже , че Зига е лош. Въпроса евентуално ще е , дали е подходящ за твоите цели.

Така като го гледам , няма да много по-евтин от рязания Глок

Моя Зиг P226 .357 Sig го имам от 2007 г. , абсолютно безотказен с каквито и да е боеприпаси (даже и 9х19 имам 100-тина изстреляни :) но не е за препоръчване) с него имам настрел около 5К и малко изстрели, второто оръжие го въртя и заменям с какво ли не , но Зига си го държа

Добър избор , смело го взимай и напред.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Фев 2020, 23:20       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
До колкото виждам от подписа ти, явно вече си имаш 226. Вярно , че не е същата разновидност.
Аз лично съм фен на класиката 226. Имах такъв 4 години, единствената ми забележка е по високата мерна линия, но това е въпрос на възприятие.
Щом си избрал конкретна марка , защо не разгледаш новата им линия X five?

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Фев 2020, 23:50       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
korki написа:
Здравейте,
ред и аз да си сменя Зиг-чето,
решил съм да взимам този - моля за мнения,
Благодаря,
https://zarimex.eu/combat-pistols/glock ... cal-9-x-19


екстра си е ... за фукане, ще те гледат опулено като руски мафиот дето харчи неразумно и демонстративно :)
за стреляне .. пробвай първо спусъка, защото ако са ти тънки пръстчетата ще се изненадаш как дърпаш спусъка ... и няма никой

сега за фукане, стрелкане за кеф .. е просто досадно, но не е от значение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Фев 2020, 23:56       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Ivo III написа:
защото ако са ти тънки пръстчетата ще се изненадаш как дърпаш спусъка


Презентират го съпротивление 1380 гр. Като за самоохрана и дори и служебен , не е зле ?

P.S. Но друго е интересно , че стандартно е SAO , и по желание само го доставят SA/DA

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 01:22       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Ное 2016, 00:21
Мнения: 49
Благодаря за съветите на всички колеги ,
В момента имам P226 MK25 9x19 , но идва време за промяна.
С него имам изстреляни около 50к изстрела - напълно съм доволен от него.Никакви проблеми.
Тези - Zev - просто ги видях,че се предлагат във български магазин и затова зададох въпрос дали някой има впечатления,защото за мен са непознати.
Ще се насоча към Legion-a, дано да успеят да внесат точно този модел,който търся (E26R-9-LEGION-SAO-RX).

Поздрави,

п.с ако все пак някой може да предложи високачествен сет в този бюджет (6) - ще се радвам да прочета мнения и/или съвети.

_________________
Sig Sauer P226 MK25 9x19
MP5SD6 9X19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 01:59       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Dorssay написа:
Ivo III написа:
защото ако са ти тънки пръстчетата ще се изненадаш как дърпаш спусъка


Презентират го съпротивление 1380 гр. Като за самоохрана и дори и служебен , не е зле ?

P.S. Но друго е интересно , че стандартно е SAO , и по желание само го доставят SA/DA


езичето на предпазителя сработва на точно определено място - ниско долу
това е голям недостатък на 90% от къстом спусъците .. изглеждат кооол .. ама ти замръзва усмивката като не сработи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 145 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Yordan и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer