logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 00:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 145 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2019, 10:01       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Стрелянето е краста!

Така че си вземи пистолет, който после лесно ще продадеш на един регулиран пазар където броя на новите клиенти е ограничен. Т.е 19/17-ка или CZ.

За носенето. Модерния беше изчерпателен няма УДОБЕН за скрито носене - има добри и още по-добри кобури. Аз съм пробвал апендиксово 19-ка и 34-ка. Проблема не ми е в цевта колко е дълга или къса, а в дръжката, че ми опира в корема и трудно се прегъвам да си вържа обувките - демек и двата са ми еднакво неудобни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2019, 10:28       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
boreto написа:
Прегледах списъка ти, аз там бих избрал страйкър Хеклер в 9х19. Ергономията е добра, спусъка е хубав за страйкър, приятен е за стреляне.За Зиг P320 carry е модела според мен, имам определен опит с платформата и там има много възможности за подобрения и ъпгрейд ако откачиш по темата.

Твоят пистолет много кефи, оставяме цената на този кеф настрана… проблем обаче ще е, ако свикнеш на него - и после трябва да минеш на Глок.

Та, пак да пофилософствам: Глок 17/19 концептуално е далеч не толкова увреден като страйкъра на "хеклер" или М9 на "щаер"... но и достатъчно ДЪРВЕН пистолет, който да изиска от теб наработването на едни правилни фундаменти. За да контролирам твоето оръжие, условно… ми е нужно да прилагам почти двойно по-слабо усилие при уплътняването на хвата. Докато със същия този хват, ако хванеш някой Глок - крайният резултат се видя. :wink: Та, от стоков Глок към твоя Зиг транзицията се случва лесно и безболезнено... за обратното обаче - нещо не съм убеден. :-)

Ако пък предпочиташ метален пищов с чук - чистото ЧЗ-75 за мен е една от най-удачните платформи. За Берета-92 също нищо лошо не мога да кажа, просто си харесвам повече ЧЗ-то. Оттам насетне, преминаването към "шадоуките" също ще се случи лесно и безпроблемно. Проблемът е, че ако хванеш директно някоя пипната "шадоука" + релоуди на долната граница на "паур фактор"-а... има опасност да наработиш някои грешни неща като техника, които впоследствие ще ти пречат на стрелянето с работен пищов + фабрични патрони - каквито имаш единствено право да носиш за самоотбрана по закон.

Но всичко това важи само и единствено, ако наистина имаш желанието да вникнеш в тънкостите на стрелянето. Ако не ти се занимава обаче - изоборът е повече от лесен. Вземаш си това, което най-добре ти лепи на ръката като дръжка/ което въобще не е гаранция, че този пищов става за стреляне - визирам Щаер М9... и това, което ти хване окото. Другите неща/ тънкости... един оръженосец, който стреля от дъжд на вятър само за кеф и разнообразие... така или иначе, сам никога няма да ги усети. А в крайна сметка, на него не му и трябват. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2019, 11:59       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
viper написа:
Здравейте, както се подразбира от заглавието - искам да избера първото си лично КНО.


Добре дошъл и от мен !
Чувствай се комфортно сред нас и не се притеснявай да питаш: - няма глупав въпрос, стига да е зададен умно :D

Първото КНО трябва да е избрано, след като си го държал лично.
Всички действат на един и същи принцип - изхвърлят нещо отпред.
Затова най-добре да избереш този, който ти е ергономично най-удобен на ръката и приятен за носене.

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2019, 12:30       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Гелето има право.
Глок е най-лесен за усвояване и е абсолютно универсален.
Ще направя една тренировка с Глок 17 за да проверя до колко може да се транзитират определени умения. За мен там спусъка е по-проблемното.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2019, 15:18       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 00:31
Мнения: 26
Благодаря ви!

Днес ще отида да изтествам на живо една част от оръжията в списъка и се надявам да ми се поизяснят още малко нещата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2019, 20:10       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
От години чета тоя форум и вече имам някаквъв комплекс за уникалност и универсалност, щото аз всеки пистолет който хвана и му дръпна спусъка отред изскача куршум, та и уцелва........ Чета тука колко важно било то спусъци, то страйкъри, то чукчета, то калибри, то генерации - мале, мале!!! И всеки си хвали неговото /Глок/ :D :D :D
Пистолет се избира като жена - бараш, пробваш и знаеш че го искаш.
И вземаш тоя дето ти е на сърце, не тоя дето ти казват да вземеш.
Като не си паснете винаги можеш да го смениш, но това да ти дават акъл по форумите кой точно пистолет да избереш е най-смотания начин да си вземеш първи пистолет ИМХО. Не се слуша никой по тоя въпрос. Избора си е твой и отговорността за тоя избор си е твоя.
Като искаш щаер вземаш щаер, като искаш хеклер вземаш хеклер. Толкоз по въпроса.

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2019, 20:22       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 747
Местоположение: Тутракан
Звяра написа:
.... но това да ти дават акъл по форумите кой точно пистолет да избереш е най-смотания начин да си вземеш първи пистолет ИМХО. Не се слуша никой по тоя въпрос. Избора си е твой и отговорността за тоя избор си е твоя.
Като искаш щаер вземаш щаер, като искаш хеклер вземаш хеклер. Толкоз по въпроса.

Живота е твърде кратък за да имаш време да направиш всички грешки сам.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2019, 23:09       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 00:31
Мнения: 26
Ясно е, че си имам изградено мнение, но както казва moderna - човек няма толкова време, че да пробва всичко сам.

В този ред на мисли - от любопитство пипнах CZ Shadow 2 - и мухата ми влезе в главата.
Напълно съм наясно, че това е тотално различен тип оръжие от първоначално изброените, но само като го пипнах - няма такъв кеф.
За съжаление два поредни дни ходя във ВИП-а и не мога да стрелям - надявам се утре да успея, Мисля, че нямат Shadow 2 на стрелбището, но ще видя какво близко, като размер и вид могат да ми предложат да прострелям.

Знам, че не е особено удачен за носене, но аз така или иначе нямам нужда и не планирам да го нося постоянно с мен. Искам да ми е под ръка вкъщи и да стрелям с него на стрелбище.

Някой може ли да сподели мнение за Shadow 2 от първа ръка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2019, 23:29       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
viper написа:
За съжаление два поредни дни ходя във ВИП-а и не мога да стрелям - надявам се утре да успея, Мисля, че нямат Shadow 2 на стрелбището, но ще видя какво близко, като размер и вид могат да ми предложат да прострелям.

Помоли да ти извадят един от витрината в магазина. Мисля, че не биха ти отказали да го пробваш в стрелбището на комплекса, в присъствието на служител.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2019, 23:37       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 00:31
Мнения: 26
Предложиха ми тази опция, когато отида да го купя.
Но аз бих искал да го пробвам преди това.
Отделно, един такъв се продава във форума и по-скоро бих го купил от тук.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2019, 23:47       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Звяра написа:
Пистолет се избира като жена - бараш, пробваш и знаеш че го искаш.
И вземаш тоя дето ти е на сърце, не тоя дето ти казват да вземеш.

Всичко зависи и опира до това, за какво приоритетно мислиш да го ползваш това оръжие:
- да стреляш от дъжд на вятър за кеф и и разнообразие;
- да се научиш да стреляш... и след това да отидеш на спорт, по-сериозен дефенс и пр.

Неведнъж ми се е случвало да казвам: "Това не ти трябва, просто не става за твоите цели"... човекът обаче не слуша, и се почва една мъка! После хваща Глока, и всичко му се получава. А тези, които отначало са почнали на Глок - за същото време, са отишли доста напред. А нашите думи/ моите поне... винаги гледам да ги подплатявам с някакво стреляне!

Виж, ако не мислиш сериозно да стреляш - точно така: бараш, пробваш /какво точно ще пробваш, при положение че не разбираш още да стреляш - не ми е много ясно, но окей/... и каквото ти е на сърце - вземаш си го! При условие, че нямаш намерение да навлизаш в тънкостите на стрелянето - на практика, всичко ти върши работа. Стига да фърга огин отпред и и да мята гилзи отстрани.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2019, 00:44       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
ubboto написа:
Звяра написа:
Пистолет се избира като жена - бараш, пробваш и знаеш че го искаш.
И вземаш тоя дето ти е на сърце, не тоя дето ти казват да вземеш.

Всичко зависи и опира до това, за какво приоритетно мислиш да го ползваш това оръжие:
- да стреляш от дъжд на вятър за кеф и и разнообразие;
- да се научиш да стреляш... и след това да отидеш на спорт, по-сериозен дефенс и пр.

Неведнъж ми се е случвало да казвам: "Това не ти трябва, просто не става за твоите цели"... човекът обаче не слуша, и се почва една мъка! После хваща Глока, и всичко му се получава. А тези, които отначало са почнали на Глок - за същото време, са отишли доста напред. А нашите думи/ моите поне... винаги гледам да ги подплатявам с някакво стреляне!

Виж, ако не мислиш сериозно да стреляш - точно така: бараш, пробваш /какво точно ще пробваш, при положение че не разбираш още да стреляш - не ми е много ясно, но окей/... и каквото ти е на сърце - вземаш си го! При условие, че нямаш намерение да навлизаш в тънкостите на стрелянето - на практика, всичко ти върши работа. Стига да фърга огин отпред и и да мята гилзи отстрани.


E да де, човека пита за пищов - първи, хал хабер си няма за какво ще го ползва, и веднага му се набива /не за първи път в тоя форум/ - взимай глок или шадоу 2 щото стават и за спорт.
Ама кой го е*е за спорта? Спортистите в България са два автобуса хора. Сериозно загрижените за селфдефенса са още един автобус и това на фона на десетки хиляди притежатели на КНО.
Ако човека след време реши да бръмчи на спорт - ей ти го шадоу, ако ще си гърми на стрелбището за кеф и са селфдефенс всеки пистолет над 1000 лв. става.
А това ми е любимото - тънкостите на стрелянето?!?!?!? Ако ще ставаш състезател ок - има си хватове, позиции, придвижване и т.н.
Ама ако си обикновен Б.Х. да пусне един дублет или мозамбик от 3 метра може всеки изстрелял 1000 патрона смислено и с всеки пистолет. Страшна тънкост, нема що.
По въпроса с глока - даваш на средностатистически глокаджия /демек лице с излишни пари и слаба резистентност към рекламни внушения, три пъти сменило карантията на пистолета си според съответната нова мода/ един прост DA/SA пищов с 5 кг на СА при спуснат ударник и "О, изненада!" - нещата въобще не му се получават, щото неговия е 1,2 - 1,5. В същото време всеки стрелял с нормален пищов като мине на страйкъра прави чудеса.
Та не съм сигурен, че глока, а и който и да е страйкър е удачен първи пистолет, за наработване на навици - дали глок, дали ругер, дали берета, дали хеклер, стрйкърите са пищови които прощават много на новобранците и ги привързват към себе си и ги ограничават до работа именно с тях. Но ако не искаш да търпиш разочарования и да създаваш навици и от първото гърмене да направиш дупки горе долу където си се целил то страйкърите са чудесни ;) Като остарея и аз ще си взема такъв :D :D :D

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2019, 07:55       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Звяра написа:
Та не съм сигурен, че глока, а и който и да е страйкър е удачен първи пистолет, за наработване на навици - дали глок, дали ругер, дали берета, дали хеклер, стрйкърите са пищови които прощават много на новобранците и ги привързват към себе си и ги ограничават до работа именно с тях.

В случая се засилваш да пишеш по теми, от които не разбираш много... а това е така, защото нямаш достатъчен опит - нито стрелкови, нито обучителски. За "дефенс" стрелянето също са ти много объркани представите, но първо предпочитам тези неща да ти ги тествам и обяснявам на живо... и второ, темата е за това не да налагаме гледната си точка на някой друг, а да помогнем в избора на първо КНО на един нов съфорумец. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2019, 08:12       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
viper написа:
В този ред на мисли - от любопитство пипнах CZ Shadow 2 - и мухата ми влезе в главата.
Напълно съм наясно, че това е тотално различен тип оръжие от първоначално изброените, но само като го пипнах - няма такъв кеф.

Трети път те питам С КАКВА ЦЕЛ мислиш приоритетно да ползваш първото си КНО... отговор от теб няма. Та, докато ти не си наясно със самия себе си - ние тук едва ли ще можем с много да ти помогнем. :-) Но понеже все пак споменаваш "хоум дефенс" в първото си мнение...

... "шадоуките" са си оръжия, мислени и правени специално са СПОРТ. За новите фейслифтови модели нямам преки наблюдения, но екземплярите отпреди 10-12 години си идваха с куфарче резервни части. От моя опит с ЧЗ "Шадоу"/ щото спомена закупуването на такова втора употреба:
- на два пъти счупена ресетваща пружина... на третия път ми писна, навъртяха ми една на ръка, и така безпроблемно изкара още 10К изстрела;
- затворната задръжка е хубаво да се сменя на 5К изстрела;
- пружината на ударника, след около 5К изстрела/ е, и доста сухи щракания - изпадна на три отделни части;
- възвратнтата пружина и тези на пълнителите също трябва да се сменят периодично. С Глок-а от пет години си държа пълнителите пълни на макс - засечка от омекнала пружина на пълнител не съм имал. Докато при "шадоуката", изморените пружини на пълнителите - също започват да дават ядове.

Та, ако си стрелял доволно през годината, преди състезание, за да няма неприятни изненади - пищова е хубаво да се вкара за обслужване - затворна задръжка, пружинки и пр. Но, за ДЕФЕНС... да ти каталяса оръжието в сублимния момент - не ти е хич оферта. :-) С Глока, на 15К+ изстрела - нито една засечка в моите ръце! Та, за дефенс - основният приоритет е оръжието ти да е НАДЕЖДНО!

Сега, нямам преки наблюдения за това как са тези неща при "Шадоу-2"... но оръжие, мислено и правено специално за спорт... за УДОВОЛСТВИЕ от стрелянето, е веднъж! Но за ДЕФЕНС, ако това ти е приоритетът - не! Все неща, които ти продължаваш да не доизясняваш на аудиторията... от което почва да се губи и смисълът от дискусията.

Както и да е, да си жив и здрав... и да не забравиш после да се похвалиш с избора си! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2019, 08:49       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
viper написа:
Като цяло искам да се науча да стрелям. Може да се запаля и по спортна стрелба, но преди да пробвам дори нямам идея коя дисциплина ще ме “дръпне”. На пръв поглед - прецизната стрелба е едното нещо, което ми допада, а другото (без да съм опитвал) е варианта, в който се движиш и стреляш по различни мишени, но дори не знам къде може да се практикува.


При това положение, докато нямаш точна ориентация, най-добре да купиш някой от масовите модели - GLOCK, CZ75 и производни. Идеални са за първите стъпки, а и след време по-лесно ще се продадат на вторичния пазар, ако решиш да сменяш.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 145 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer