logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 16:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 145 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2020, 20:49       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
viper написа:
10+5 shots @25mИзображениеИзображение

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Добре е, ще си свикнете...важното е да не се отказваш и може би, като начало, малко да намалиш дистанцията за да добиеш увереност...

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2020, 20:57       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 00:31
Мнения: 26
Аз за първи път стрелям на 25м.
Просто ми беше любопитно как ще се справя.

Sent from my HD1913 using Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2020, 21:01       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Добре е, но както сам виждаш, има тенденция да ги караш долу в ляво...следващия път, проконтролирай дали не "вкарваш" пръста прекалено навътре в спусъка!

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2020, 22:10       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
emil5koff написа:
Добре е, но както сам виждаш, има тенденция да ги караш долу в ляво...следващия път, проконтролирай дали не "вкарваш" пръста прекалено навътре в спусъка!


Или китката се свива надолу и в ляво. Движението на пръста на спусъка трябва да е напълно независимо от останалите крайници и съзнанието в очакването на банга.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2020, 17:25       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
emil5koff написа:
... и може би, като начало, малко да намалиш дистанцията за да добиеш увереност...



Измамната увереност, че се получава нещо... Грешките се виждат именно на "големите" дистанции.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2020, 17:38       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
T. Pavlov написа:
Измамната увереност, че се получава нещо... Грешките се виждат именно на "големите" дистанции.


На 25м се получава (вероятно) доста плавна стрелба и там понякога по-лесно се контролира 'дърпането' на пищова.
Докато на бърз дрил нямаш време да натискаш плавно и веднага се вижда къде е проблема. Също според мен и по-лесно се коригира.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2020, 18:23       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Едно време, инструкторите в ОСО-то ни учеха на прецизна от 5м, на 10м, на 15м, на 20м и на 25м. Тва бе прогресията. От малко към голямо разстояние на прецизна.
На бърза - същото!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2020, 23:17       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
moderna написа:
И недей вярва, че има пищов удобен за носене. Всички са неудобни. Кой повече, кой по-малко. Даже Глок 43 и той е неудобен. Пищов. Все го мислиш. Къде да бъде, как ще го вадиш, с какво да се облечеш...Все го мислиш, щом го носиш.


Хм !!!
От всички видове Глок-ове дето съм пипнал , към момента най-удобен за хващане и носене е Глок 48. Взимаш го и забравяш да го мислиш точно по тези критерии. Даже преди 2 седмици го препоръчах на сина ми и си го взе като щастлив собственик на първото си късо оръжие.

Това , ако говорим за носене и как лежи в ръката.
Като стрелба ...... преди това бях пуснал един пълнител (10 заряден , има и 12 зарядни , но с поръчка) с него и ми беше малко странен , като не му придадох значение.
Вече с тоя на сина ми стрелях около 200 патрона .... как да формулирам ... рязък ми е , лекичък , подскача повечко, не знам. Трябва да му се свиква детож се вика и както каза някой тук - "не е моето оръжие" :)

Но за начинаещи стрелци , дето тепърва ще изграждат навици и за скрито носене както е по закон и за удобство и за бърза и лесна поддръжка и обслужване , и да имат сериозен калибър едновременно , това ще да е добър избор.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 10:21       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
viper написа:
Аз за първи път стрелям на 25м.
Просто ми беше любопитно как ще се справя.

Супер си се справил като за първи път, което до голяма степен е в резултат на правилния избор на оръжие, който направи! Щото в първоначалния ти списък фигурираха КНО системи, с които доста щеше да се мъчиш. :-)

Сега, ако имаш желание, може да пилнеш тънкия детайл. От това, което се вижда на мишената ти, най-вероятно стреляш с дясна ръка, а като минуси - натискаш твърде рязко спусъка и въртиш настрани рамата/ пищова.

За да минимализираш вероятността това да се случва и занапред, ти предлагам да пробваш следните няколко неща:

- "БОБРОВАТА ОПАШКА" ДА РАЗПОЛОЖЕНА ПО ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА ЛЪЧЕВАТА КОСТ. "Бийвър тейл"-ът, ако е разположен не по продължение на лъчевата кост на предмишницата, а към ставата на палеца - това рязко вдига вероятността при натискане на спусъка да завъртиш рамата наляво, ако стреляш с дясна ръка... и съответно натам да ти отидат и попаденията.

- СТРЕЛЯЩИЯТ ПРЪСТ ДА ЛЕГНЕ ХУБАВО НА СПУСКОВИЯ ЛОСТ. Тук нещата много се объркват от спортните стрелци, които автоматично почват да преподават стрелба с бойно оръжие, и карат обучаемите да дърпат спусъка с върха на пръста - няма такова нещо, категорично! Мога ли да вкарам химикалка между стрелящия пръст и рамата - това също вдига вероятността за завъртане на рамата настрани. На не един оръженосец се е оправяла/ центрирала стрелбата единствено от елиминирането на този луфт.

- СТРЕЛЯЩИЯТ ПРЪСТ ДА Е ОТПУСНАТ. Докато средният, безименният пръст и кутрето стискат плътно дръжката на пищова, показалецът е хубаво да е отпуснат. Ако прехвърлиш напрежението/ натягането от трите пръста към този, които дърпа спусъка - това повишава вероятността от крампиране на дланта в момента на даване на изстрела, а КРАМПИ от всякакъв вид водят до разсейване/ влошаване на попаденията. "Slow is smooth, and smooth is fast"..., демек всичко като движение трябва да ти е ПЛАВНО. Резките движения съзнателно трябва да се избягват/ коригират.

- ПЛАВНО ОБИРАНЕ НА РАБОТНИЯ ХОД. Попаденията принципно слизат под мерната точка вследствие пак на КРАМПА на дланта, която в повечето случаи повлича рамата надолу и вляво, влседствие на което попаденията също слизат ДОЛУ И ВЛЯВО. Обираш бързо свободния ход, и спусъкът като ти се втвърди - започва РАБОТНИЯТ ход. Тук се отпускаш, и почваш наум да броиш: 1001, 1002, 1003, 1004... като изстрелът трябва да ти дойде след 1003, демек имаме три секунди ПЛАВНО обиране на работния ход, без да очакваме изстрела. Принципно "антисипейшъна" води да стягания/ крампи/ резки движения... което от своя страна ти праща попаденията не там, където искаме да ги видим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 10:35       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 00:31
Мнения: 26
ubboto написа:
...


Много благодаря за градивния коментар.

Има ли смисъл да тренирам стрелба с една ръка (водещата) ?
И какви "сухи" упражнения би ми препоръчал, за да освободя показалеца, докато другите пръсти стискат?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 10:37       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
T. Pavlov написа:
Измамната увереност, че се получава нещо... Грешките се виждат именно на "големите" дистанции.

Или на малки дистанции, но по още по-малки цели. Ще стане въпрос и за "дрила"-а, но все пак да постна мишената и да се аргументирам:

Изображение


На 3 ярда или 3 метра, както аз си я слагам, пускаш 5 изстрела в едно и също от най-малките кръгчета. Цел: и петте попадения да попаднат в очертанието на кръгчето, в резултат на което да се получи една голяма дупка. Плюс: в реално време можеш сам да видиш кога и накъде евентуално засукваш рамата, да анализираш какво точно не правиш както трябва, и сам да се коригираш за следващия изстрел. На 25 метра по черна мишена - някой друг трябва да гледа и да ти коригира стрелянето.

После същото, без време, почваш да го работиш от старвото положение "пред гърди". Пет от пет. След това отиваме на вадене от кобур. И идва цялото упражнение:

https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 901557429/

Без трите екстра шот-а накрая съм на 23,20 сек., демек пак вътре - но с мъка! И въпреки че е яко "аммо бърнър", този дрил е нещо, което ми влиза в ТОП упражненията както на стрелковата, така и на обучителската ми практика. Упражнение, което с "ред дот" ще ти дойде доста по-лесно, но и на механика става... като акцентът е именно върху "тригър контрола".

п.с. Нещо предобрих нещата в залата преди стрелянето, и на четвъртия час в тир-а за единичните изстрели заставам по начин, де по-малко да ме боли гърба и кръста... затова ме и блъска толкоз назад отката. Принципно не се прави така.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 10:51       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
viper написа:
Има ли смисъл да тренирам стрелба с една ръка (водещата) ?
И какви "сухи" упражнения би ми препоръчал, за да освободя показалеца, докато другите пръсти стискат?

Принципно е хубаво конструкцията на ръце и рамене да е симетрична. Несиметричните стрелкови стойки с водеща стреляща ръка ала "Уивър" безвъзратно си останаха в миналото... въпреки че е любима на Хорейшо. :happy: За сухите тренировки, стискаш на празна ръка средния, безимения пръст и кутрето... а палеца и показалеца ги отпускаш да си ги движиш свободно. Прекаленото натягане на палеца прехвърля част от напрежението към показелца... а там всяка крампа рязко вдига вероятността от засукване на рамата надолу и/ или настрани в момента на произвеждането на изстрела... което от своя страна неминуемо ще ти прати попадението не точно там, където бихме искали да го видим. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 21:31       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
T. Pavlov написа:
emil5koff написа:
... и може би, като начало, малко да намалиш дистанцията за да добиеш увереност...



Измамната увереност, че се получава нещо... Грешките се виждат именно на "големите" дистанции.

Нищо "измамно" няма...ако се стреля на 10 и 15 м, като на мишените по долу, как ли според теб, ще се получат нещата на 20 и 25 м!?
Прикачени файлове:
DSC_0070.JPG
DSC_0070.JPG [ 1.26 MiB | Прегледано 4814 пъти ]
Прикачени файлове:
DSC_0049.JPG
DSC_0049.JPG [ 1.3 MiB | Прегледано 4814 пъти ]


Прикачени файлове:
DSC_0030.JPG
DSC_0030.JPG [ 1.38 MiB | Прегледано 4814 пъти ]
Прикачени файлове:
2x10 и 2х15 м.jpg
2x10 и 2х15 м.jpg [ 196.46 KiB | Прегледано 4814 пъти ]

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


Последна промяна emil5koff на 18 Фев 2020, 23:30, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 23:28       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
emil5koff написа:
...ако се стреля на 10 и 15 м, като на мишените по долу, как ли според теб ще се получат нещата на 20 и 25 м!?
]


Хехе, със същите картинки бих попитал : ако така се стреля на 25м, как ще се получат нещата на 10м?

Обаче, човекът не стреля така.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 23:46       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
T. Pavlov написа:
emil5koff написа:
...ако се стреля на 10 и 15 м, като на мишените по долу, как ли според теб ще се получат нещата на 20 и 25 м!?
]


Хехе, със същите картинки бих попитал : ако така се стреля на 25м, как ще се получат нещата на 10м?

Обаче, човекът не стреля така.

Ако така стреляше на 25 м нямаше да го коментираме...а, ако ти го можеш, би трябвало да знаеш как изглежда нещата на 10 м., освен, разбира се, ако сега не тръгнеш да ме убеждаваш, че си започнал направо от 25 м и изобщо не знаеш какво се случва на по близо. Не мога да ти схвана логиката, нещо...

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 145 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer