logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 13:21




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 145 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 07:54       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
korki написа:
В момента имам P226 MK25 9x19 , но идва време за промяна.
С него имам изстреляни около 50к изстрела - напълно съм доволен от него.Никакви проблеми.

На Зиг-ове като цяло продължават да кълват хора, които са много далеч от стрелянето... и които едва ли някога ще се научат. Да, надеждни са... да удобни са за носене - но дотам! Че им е фундаментално сбъркана концепцията... го меляме повече от 10 години... стреляме и меляме, меляме и стреляме... НЪЦ! Та с този твой Зиг, ако ми биеш времето на упражнението на американската зелена барета с точките от предната страница/ "Кънсистънси дрил"-а... моя Глок, аз ще го нарежа... и ще го изям! :DD

Самите конструктори от "Зиг" коренно смениха концепцията с новия P320 X5... много е приятен за стреляне, но лично на мен ми иде малко голям за ежедневно носене и работа... но за някои определени спортни дисциплини - става!

От друга страна, стрелянето с Глок си е доста специфично... тънките детайли там по отношение на работата със спусъка, усилието на натиск по конкретните точки и пр... иде доста по-различно от това с останалите пищови. Та, ако идеята ти е да стреляш с това оръжие... а не само да го лъскаш и да се фукаш с него - аз лично бих си взел една обикновена 17-ка за 1 - 1,5К... а останалите 4 бона бих си ги заделил за патрони и тренировки.

От трета страна, Глок е ограничена концепция... и за 10 бона тунинги да му направиш - пак няма да стане STI, "Танфолио" или "Шадоу - 2".

От четвърта страна, ако манията ти е тунинга... тръпката е пак да си вземеш една гола стокова тояга... а останалото сам да си го направиш като проект и изпълнение. В Glock ELITE групата има някои наистина брутални тунинг изпълнения!

Успех! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 12:28       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
От трета страна, Глок е ограничена концепция... и за 10 бона тунинги да му направиш - пак няма да стане STI, "Танфолио" или "Шадоу - 2". Успех! :tu:

:happy: Мислех да напиша, че от Цървул обувка не става :DD но ми се стори твърде грубо. Добре, че ubboto, който ги поназнайва тези работи го каза по-възпитано.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 12:45       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
зависи приложението
.. както и не става да вкараш GTR в гората ..така и мокрите открити 2кг пистолети имат своето ограничено специализирано приложение :)

така и за Глока си има своите качества на точното място :)
само дето Зига е загадка за мен ... кое го държи ... може би фетиша към марката

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 13:04       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 16 Яну 2007, 19:49
Мнения: 105
Някои искат да си носят цървулите навсякъде,по всяко време и условия,че и да могат да танцуват с тях добре...други да си носят обувките за танци до танцовата зала и обратно в куфарче.На кой,каквото му трябва и иска... PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 13:24       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Ное 2016, 00:21
Мнения: 49
Заобиколен съм със хора ,чиито костюми превишават многократно месечните ви/ни заплати :-)
Няма как...

Честита Баба Марта - много здраве и щастие за всички.

_________________
Sig Sauer P226 MK25 9x19
MP5SD6 9X19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 14:28       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 16 Яну 2007, 19:49
Мнения: 105
В такъв случай си се насочил в правилната посока-тежък пистолет от квалитетна марка.Модерната и Геле са прави,че Глок за 5 бона ще си остане Глок...И аз не бих дал тия пари за Глок. Честита Баба Марта:)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 18:07       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
korki написа:
Заобиколен съм със хора ,чиито костюми....

Е, да де! Но с костюм Бриони да обуеш кецове най-малкото ще бъде проява на лош вкус. Дори да са кецове с подпис от Майкъл Джордан.
А то е ясно, че има занимания за които едни маратонки ще бъдат много по-...

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 19:57       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
OMOH 78 написа:
Някои искат да си носят “цървулите” навсякъде, по всяко време и условия, че и да могат да танцуват с тях добре...

Други да си носят обувките за танци до танцовата зала и обратно в куфарче.

Това беше много добро!!! :D
+1

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 20:00       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Ivo III написа:
само дето Зига е загадка за мен ... кое го държи ... може би фетиша към марката

Идианците с дебелите държавни поръчки, по света и у нас.. :DD; че Зиг не стааа... го меляме от 10 години и тук вув форума... стреляме и меляме, меляме и стреляме... ма то Сикрет Сървис били със Зиг-ве. За протокола, през последните 10 години, на Глок мина всичко световно и специално.

1. Британската армия:
https://www.bbc.com/news/uk-20978842

2. Американските морски пехотинци, нищо че армията се спря на P 320:
https://www.marinecorpstimes.com/news/y ... ew-pistol/

3. ФБР, на 9 мм Глоци:
https://money.cnn.com/2016/06/30/news/c ... index.html

4. Secret Service:
https://abcnews.go.com/US/us-secret-ser ... d=64719349

И остана френската жандармерия, която трябва да ни бъде еталон за стреляне. PDT_Armataz_01_30 Та, ако оставим настрана новия Х5, който на практика няма нищо общо със "зиг"-овете с чук... ева ли го снобизъм ли е, фетишизъм ли е... слабо ме и интересува. Да, тъпо малко беше в цели структури да си съсипваме пистолетното стреляне... но в крайна сметка, за чий ни е стреляне на нас?! :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 20:05       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
korki написа:
Заобиколен съм със хора ,чиито костюми превишават многократно месечните ви/ни заплати :-)
Няма как...

Cool down, bro... ако си пропуснал началото на приказката, половината такива вече се издирват от Интерпол... а другата половина са pending. :DD Важното е приказката да завършва с "три дни яли, пили и се веселили"... съдържанието вътре е без значение. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 21:40       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
ubboto написа:

korki написа:
Заобиколен съм със хора ,чиито костюми превишават многократно месечните ви/ни заплати :-)
Няма как...

Cool down, bro... ако си пропуснал началото на приказката, половината такива вече се издирват от Интерпол... а другата половина са pending. :DD .....


А третата третина (за кято не си споменал :wink: ) ги чакат едни изключително лоши люде с едни мноо големи оружия, и нема никво значение кой или какво си въобразяват, че ги пази :DD.
Разбира се това е само в рамките на майтапа :DD

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 23:43       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Идианците с дебелите държавни поръчки, по света и у нас.. ; че Зиг не стааа... го меляме от 10 години и тук вув форума... стреляме и меляме, меляме и стреляме... ма то Сикрет Сървис били със Зиг-ве. За протокола, през последните 10 години, на Глок мина всичко световно и специално.


Питам се от кога държавните (политически) поръчки са еталон за качество и ефективност. PDT_Armataz_01_30

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2020, 07:46       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Yank написа:
Питам се от кога държавните (политически) поръчки са еталон за качество и ефективност.

За качеството на "зиговете", никой никога не е казал нищо лошо... а ЕФЕКТИВНОСТТА вече, без да навлезеш малко по-сериозно в стрелянето - едва ли някога ще ти стане ясна. Стрелкане колкото за кеф и запълване на свободното време - става с всичко. Но ако тръгнеш да покриваш най-новия "куал" за пищов на ФБР - нещата сами ще ти се изяснят. Още повече, че се намираш в Меката на нещата... хора като Том Гивънс и Аюб са доста напред с мат'риала, а сигурно сте си и набори - доста добре ги обясняват всичките тези неща:

https://rangemaster.com/about/tom-givens/

Относно ЕФЕКТИВНОСТТА, забавното е масовото минаване на "деветки"... уж били ефективни колкото 40-ки и .357 Зиг - глупости на търкалета!!!... уж били по-йефтинки - да, донякъде, въпреки че качествените "холоупойнт" деветки и при вас са си скъпички... като главната причина е, именно хората да могат да си покриват стрелковите КВАЛИФИКАЦИИ... върху които се слага все по-голям акцент - ФБР, армията също, SRT-то на "Сикрет сървис" и пр. Да направиш някакво стреляне за време и точност с 9х19, се искат едни умения... а да повториш същото с .357 Зиг/ .40-ки - доста по-сериозни такива. Именно по тази причина ФБР минават от 10 Ауто на обикновени .40-ки, а не щото последните могат по някакъв начин да се опрат на първите като терминална балистика.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2020, 09:32       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Ное 2016, 00:21
Мнения: 49
За протокола само да спомена -
Никои от хората които бяха около Д.Съливан не носеха Глок!

_________________
Sig Sauer P226 MK25 9x19
MP5SD6 9X19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2020, 17:12       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Каква всъщност е идеята?
Ще го носиш ли това, на витрина ли ще се излага?
Обикновено, нуждата от оръжие би ме накарала да взема възможно най безотказната концепция!
Ако ще е само за фукане, то варианти бол..Скоро колега беше постнал обява на Зиг за 10к. Мисля че обявата е има в Базар.
По горе в темата ясно е описано професионалистите на какво залагат!

https://m.bazar.bg/obiava-27271221/zig-zauer-226
Въпросния пистолет...

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


Последна промяна delf на 02 Мар 2020, 18:59, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 145 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer