logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 145 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2020, 17:26       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
ubboto написа:
За протокола, през последните 10 години, на Глок мина всичко световно и специално.
1. Британската армия:


Потвърждавам !
Абсолютен шок беше за мен, когато разбрах, че поданиците на Нейно Величество са минали на Глок...а доскоро се кълнях в тях, че ще си останат традиционалисти.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2020, 17:30       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Beer написа:
Потвърждавам !
Абсолютен шок беше за мен, когато разбрах, че поданиците на Нейно Величество са минали на Глок...а доскоро се кълнях в тях, че ще си останат традиционалисти.


Tрадициите не са това, което бяха. Сега печели винаги най-евтината оферта :D

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2020, 20:15       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
За качеството на "зиговете", никой никога не е казал нищо лошо... а ЕФЕКТИВНОСТТА вече, без да навлезеш малко по-сериозно в стрелянето - едва ли някога ще ти стане ясна.


Малко сме се разминали. Въобще не съм имал пред вид Зиг или какъвто и да е друг пищов. Коментирам изказаването ти - "За протокола" -, че всички държавни поръчки отиват към Глок.
В линка дето си дал - ФБР изказва мнение, че Глок е по-ефективен и т.н.

По принцип не критикувам или хваля оръжие. Има оръжия, които храсвам и съм купил или мечтая да ги имам и такива дето бих ги отминал. Не критикувам никого за купеното оръжие - дали е снобско, тежко или дали става за това или онова.

За мен, оръжиЯта са хоби and recreation. Стрелям редовно - револвер (cowboy shooting, hunting), гладкоцевно (sporting clays), всякакъв вид пистолети (steel challenge, IDPA), черни карабини (NRA high power), Long Range shooting (600-1000 yrds), .22 LR Silhouettes и последно hunting rifles and reloading.

Единствената ми обща точка с твоите стандарти е ваденето от кобура и дублет. Ваденето - не съм слизал под 1.85 секунди. На steel challenge and IDPA по състезания моите времена са поне 2.5 по дълги от средно добрите и около 4 до 5 пъти from Rob Latham, при това той е много по-млад от мен PDT_Armataz_01_22

Happy Shooting.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2020, 12:27       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Единствената ми обща точка с твоите стандарти...

Не са мои, а ваши - американски! И човекът, който стои като мотор зад всичко това:

https://rangemaster.com/about/tom-givens/

На ежегодното издание на "Тактическата конференция", която се провежда от повече от 20 години насам в Америка - се събират специалисти от всякакъв род и калибър: ченгета/ феберейци, участвали в реални престрелки; колоси като Масад Аюб; инструктори по тактика и стрелба; цивилни топ стрелци като Гейб Уайт, като Том Гивънс ги събира за около една седмица на едно място... и именно в резултат на всичко това - излизат и впоследствие се налагат новите стрелкови КОНЦЕПЦИИ и стандарти като новия квалификационен курс на ФБР. За протокола, дублетът при вас вече съвсем отпадна като концепция... триплети и петплети... дублетчета - за спорт и кеф! От друга страна, всичко това е изключително добре аргументирано... а не е просто американско чуждопоклонничество, каквито критики имаше и преди към мен.

Както и да е, ти спомена ЕФЕКТИВНОСТТА... и като изключим НАДЕЖДНОСТТА, която ти е основно изискване… да оцениш останалото:
- трябва да разбираш и да можеш да стреляш, и то добре;
- да натиснеш въпросната система на макс за време по цели с определена големина и на определено разстояние.

Скипнеш ли ги тези неща, ефективността може да я разглеждаш единствено СУБЕКТИВНО, пречупена през личните ти разбирания на нещата. Като именно СТАНДАРТИТЕ ти дават някакво обективно измерение на нещата.

Сега, всеки има право да не се съгласи с тези неща... но за да си тежи на мястото, а не просто да бучи като черна станция отзад:
- излиза с името и лицето си;
- показва стреляне, идентично или по-добро от това на американците;
- аргументира се защо неговата концепция е по-добра/ ефективна от наложената дотук.

Другото, което яко ме кефи при амерканците, е задружността им. И начина, по който Том Гивънс успява да събере всякакви оръжейни и стрелкови специалисти на едно място - нещо, което в БГ е немислимо предвид социално-психологическите ни особености. И освен че оттам тръгват много мислени неща като новия квалификационен тест за пищов на ФБР... към какъв пищов и калибър да се ходи за служебни/ държавни цели... ами се е прави и едно доста добро лансиране на МАРКЕТИНГА. И докато като чисто стреляне - американците ги стигаме/ покриваме им ТОП нивата на всичко, което изкарат в ефира... като презентация и продаване на готовата продукция - има още много, много какво да учим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2020, 14:18       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
ubboto написа:
На ежегодното издание на "Тактическата конференция"....


Чета те внимателно, следя всеки твой такъв обзор и мислено ти ръкопляскам.
За мен, ти си глобален стрелкови синтезатор.
Благодаря ти!

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 22:38       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
tsb написа:
visocki написа:
Към настоящия момент възможно ли е придобиване на ПСМ /ИЖ-75/ с разрешително за самоотбрана?
Предлага ли се някъде в търговската мрежа? Други идеи.


Друга добра идея би била изобщо да изключиш опцията за придобиване на такава измишльотина с "разрешително за самоотбрана".

Има множество други, доста по-добри опции за придобиване на адекватно КНО, за самоохрана.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 22:39       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
visocki написа:
tsb, дай няколко примера за такива по-адекватни, моля.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 22:39       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
tsb написа:
visocki написа:
tsb, дай няколко примера за такива по-адекватни, моля.


visocki,
Предвид факта, че питаш за закупуването на оръжие на разрешително за самоохрана, е добра идея да купиш платформа и калибър, които са широко разпространени у нас, с достъпни консумативи, боеприпаси и добро съотношение цена-качество.

Пробвай различните модели на Глок, СиУ, ХиК, Зиг и др. подобни широко представени на пазара ни марки с разнообразни модели и доказано качество (аз лично предпочитам евро производителите поради локацията ни, особеностите на пазара ни и затрудненията с доставките от сащ в последно време, а пък за ембаргова Русия изобщо не ща да чуя), виж кое ще ти пасне на ръката, на окото, на колана и на джоба. Пробвай и стреляй с колкото можеш повече от тях и виж на практика кое ти е най-удобно и лесно за стрелляне и носене (да ти пасва със съответния кобур на колана, или както там мислиш да го носиш, да ти пасва и на дрескода - да не личи особено много под дрехите с които ще го носиш ежедневно). Избери най-големия калибър който можеш да контролираш и с който можеш регулярно да тренираш (за всеки това е индивидуално).

Абстрахирай се от всякакви идеологически глупости (пр. какво ползват тюлените в САЩ или спецназ в СССР, освен ако не си бил един от тях).
Само балъците правят емоционални избори, базирани на идеологически внушения, вместо на практицизма да заложат и здравата логика.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 22:40       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
minavasht написа:
tsb написа:
visocki написа:
tsb, дай няколко примера за такива по-адекватни, моля.


visocki,
Предвид факта, че питаш за закупуването на оръжие на разрешително за самоохрана, е добра идея да купиш платформа и калибър, които са широко разпространени у нас, с достъпни консумативи, боеприпаси и добро съотношение цена-качество.

Пробвай различните модели на Глок, СиУ, ХиК, Зиг и др. подобни широко представени на пазара ни марки с разнообразни модели и доказано качество (аз лично предпочитам евро производителите поради локацията ни, особеностите на пазара ни и затрудненията с доставките от сащ в последно време, а пък за ембаргова Русия изобщо не ща да чуя), виж кое ще ти пасне на ръката, на окото, на колана и на джоба. Пробвай и стреляй с колкото можеш повече от тях и виж на практика кое ти е най-удобно и лесно за стрелляне и носене (да ти пасва със съответния кобур на колана, или както там мислиш да го носиш, да ти пасва и на дрескода - да не личи особено много под дрехите с които ще го носиш ежедневно). Избери най-големия калибър който можеш да контролираш и с който можеш регулярно да тренираш (за всеки това е индивидуално).

Абстрахирай се от всякакви идеологически глупости (пр. какво ползват тюлените в САЩ или спецназ в СССР, освен ако не си бил един от тях).
Само балъците правят емоционални избори, базирани на идеологически внушения, вместо на практицизма да заложат и здравата логика.

100х

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2020, 15:15       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
visocki написа:
Постепенно идеята избледня и се насочих към Г 43, с удължена цев/за да има екзотика/, а и s&w mp9c ми допадна.

Изключително добре си се насочил . Аз само бих добавил и G43X Silver slide.
Защо не и M&P®9 M2.0™ и други подобни?

Неколкократно съм имал възможност да си играя и стрелям с Глок 43 и първото нещо което ми дойде на ум, когато го хванах в ръце беше че е пряк конкурент на ПСМ в тази категория (за лек, плосък и къс пищов - субкомпакт за скрито носене), само дето ПСМ остава много назад зад Глок43.
Защото Г43 е съвременно оръжие, произведено със съвременни материали, в общодостъпен калибър, има аксесоари за него, няма проблем със снабдяването на пълнителите. Спокойно може да си го носиш в джоба на дънките или късите панталони лятото, или в кобур от вътрешната страна на колана, без да се притесняваш особено от корозията, която потта ще предизвика. Нещо което при ПСМ е немислимо. Не че Глок е абсолютно неподатлив на корозията, но е много, много по-добре от ПСМ.
Това го пиша без изобщо да съм от върлите фенове на марката Глок.

Разбира се ПСМ води по фън фактор/"Wow factor" в класацията. Друго си е да кажеш, че носиш пищов дето е произведен в СССР и дупчи енти клас бронежилетки :wink: :D! За който се впечатлява де.

Но, тва да имаш пищов в калибър дето не се намира лесно, поне за мен е като да имаш МПС ползващо гориво дето не можеш да купиш - не можеш да го караш и да му се кефиш в процеса на употреба. Или мадама дето само ходиш с нея по срещи, но не можеш да я .... , абе сещаш се :wink: PDT_Armataz_01_22 .
Малко като платоничната любов е. Не е за всеки тая работа. Само за поетите и др. възвишени души.

visocki написа:
Почти едновременно във форума се появиха обяви "купува" и "продава" пълнители ЗА ПСМ. Помислих, че има раздвижване някакво. С риск да ме обявят за пореден път за тъп милиционер, едва завършил трети клас пуснах темата, защото все пак не съм се отказал от идеята. Та предвид големия интерес, моля колегата Shooting 360 при добро желание да даде инфо относно ПСМите и възможностите за регистрация.



Едва ли някой ще те обвини за тъп "еди какъв си".
Предполагам, профила на колегата/колегите от Shooting 360 е по скоро служебен, като представител/и на http://www.makeready360.com/.
Тях бизнеса им е: "Import and Export of custom guns", така поне пише, а имат и стрелбище. Може и да бъркам. Но там ходя да тренирам, когато времето позволява да се стреля на открито :wink: .

А Шейха може да ти каже (ако желае разбира се), от къде се е сдобил с пълнителя за ПСМ (вероятно от некое тържище по арабско-мусилманския свят или пък е трофеен? :D )


visocki написа:
Да не забравя да допълня, че пистолета е малогабаритен и много подходящ за скрито и незабележимо носене,


Също като Глок43 :wink:.

И накрая - идеята да се придобие оръжие за самоохрана не е само за да го разнасяш на колана и то да те радва. Идеята е и да можеш да тренираш регулярно с него за да си адекватен, да се чувстваш уверено с него при една създала се ситуация (дано никога не се налага), ако е нужно да го ползваш. Сигурен съм, че това много добре го знаеш и разбираш.
Факта, че патрони и пълнители за ПСМ е трудно да се намират, автоматично го прави не особено разумен/прагматичен избор за самоохрана.
Друго щеше да е ако патроните и аксесоарите, вкл. пълнителите за ПСМ, бяха широко разпространени и общодостъпни. Но не са. И няма да бъдат. Поради разни причини.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 145 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, Ztavi и 46 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer