logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 17:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 19:24       Заглавие:  Релоад - 0,51 сек (тотал 1,19 сек)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
https://www.facebook.com/tacticalgearco ... 1080063374

изваждане - изстрел - релоад - и пак изстрел = само за 1,19 сек

е за това говорех, че ако не се качиш на бърза машина, няма как да развиеш неврокитетиката си :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 22:17       Заглавие:  Re: Релоад - 0,51 сек (тотал 1,19 сек)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
:shock: :shock: :shock:
Бахти маняка....
И аз си мисля че на секунда първи изстрел е добре..

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 22:43       Заглавие:  Re: Релоад - 0,51 сек (тотал 1,19 сек)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
О!? А къде са попаденията? :roll:
Последния, който се прецака да пусне тук видео с първи бърз изстрел беше Делян...перфектно време 0,6 и нещо...е бял ден не видя...коментарите бяха:
"какво уцели?"
"бързина без точност е бизсмислена"
ама тука горе ше се възхищаваме...всъщност за подобно изчикйстване горе /без попадения/ требва фуния и тренировки...и спусък /да не е като дабъл на макаров/...и упоритост

viewtopic.php?f=1&t=5414

Delian Tsvetanov написа:
CZ 75 TS написа:
Браво ! Страхотно време ! Ще ни кажеш ли какво ти е попадението и на колко метра и по каква мишена стреляш ,че не се вижда на клипа ?


Значи, попадението е на 57 метра плейт точно в центъра.
Тъя като стрелбището е само до 25 метра с колегата сме прокопали тунел под залата на момичетата на Нешка Робева та да увеличим разстоянието.


Delian Tsvetanov написа:
Сещам се и за Златомир Миланов. Оупънджийски пистолет. Спиид машина. Патрон в цевта. оръжието е на спиид машината. Релакс. Произведе три изстрела за 98 стотни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 22:51       Заглавие:  Re: Релоад - 0,51 сек (тотал 1,19 сек)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
О!? А къде са попаденията?


знаем се киселяците PDT_Armataz_01_22 и хейтърите .. нямат пропуск :DD :confused:
става дума за неврокинетика и време които са абсурдни за сток оръжия

ако бориш сток оръжия - ще ти трябва много повече пари време и ресурс (измерено в пари) отколкото тунинга :) да напредваш
и никога няма да развиеш мозъка и неврокинетиката си така - както с потентно оръжие

все едно с Москвич/Лада/Опел да се учиш на писта PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 22:54       Заглавие:  Re: Релоад - 0,51 сек (тотал 1,19 сек)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
всъщност за подобно изчикйстване горе /без попадения/ требва фуния и тренировки...и спусък /да не е като дабъл на макаров/...и упоритост


не, не е достатъчно .. трябва неврокитетика :) първо мозъка да усмисли какво става за секунда и да изконтролира кунките PDT_Armataz_01_30

видеото е добро
на забавен кадър се вижда и движенията му .. максимално изчистени и верни

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2020, 00:51       Заглавие:  Re: Релоад - 0,51 сек (тотал 1,19 сек)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Много е добро. Две подробности - накланя оръжието за да падне пълнитля по бързо и не знам с кой пръст връща слайда. На всичкото отгоре "има време" да извади пръста от спусъка по време на релоудинга.

А по отношение на точността - убеден съм, че е в алфата. Никакъв дефект в насочването не видях. Браво.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2020, 07:53       Заглавие:  Re: Релоад - 0,51 сек (тотал 1,19 сек)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
ако бориш сток оръжия - ще ти трябва много повече пари време и ресурс (измерено в пари) отколкото тунинга да напредваш
и никога няма да развиеш мозъка и неврокинетиката си така - както с потентно оръжие

Небивалиците на тема СТРЕЛЯНЕ... за разлика от тези свързани с политиката/ геополиката... ги приемам тягостно и болезнено :confused: - та, ти отправям предизвикателство/ БАС, ако щеш...

... тунинговай си Глока колкото щеш... ще ти повторя същото като бързина и точност с моя стоков Глок 17 Ген.4 - Посейдона да пише в тИфтера!

Сравняваш кон с кокошка - EDC оръжие с чисто спортно такова... и размислите и страстите стават хептен мазаляк! Да, тоя образ е много бърз... дали обаче развива нещо като навици и умения, които биха му били полезни като стреляне с оръжие като Глок... КАТЕГОРИЧНО НЕ, по мое нескромно мнение!

Като се натунинговаш и си готов за стреляне... свиркай! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2020, 12:08       Заглавие:  Re: Релоад - 0,51 сек (тотал 1,19 сек)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
не иската да ме разберете .. защото все карате стокови неща ... а те са бавни
и мозъка остава ограничен .. няма хоризонти

много жалко наистина

понеже аз съм имал подобен Опънджийски пищоф, когато бях млад
и като промениха правилника на ИПСЦ и разрешиха така да се слагат пълнителите
първия път като релоадвах се стреснах сам самия от скороста която се получи
мозъчето ми ... не очакваше такава бързина и спря да се чуди какво да прави

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2020, 12:18       Заглавие:  Re: Релоад - 0,51 сек (тотал 1,19 сек)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
не иската да ме разберете .. защото все карате стокови неща ... а те са бавни
и мозъка остава ограничен .. няма хоризонти

Ето, ти си си развил неврокинетиката с къстъм пищов/ аз не съм... :-) ; давам ти да стреляш с к'вито си искаш тунинги по Глока/ аз ще се мъча със стокова 4-ка... и ако не мога да повторя твоето стреляне на ХИТ ФАКТОР оценяване - публично ще изляза с името и лицето си и ще си призная, че не съм бил прав... правил съм го преди, ще го направя и сега... в случай, че загубя!

Но... да има все пак някакво СТРЕЛЯНЕ в подкрепа на всичките тези приказки... че хептен почнах да се бъгвам от митове и легенди. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2020, 12:44       Заглавие:  Re: Релоад - 0,51 сек (тотал 1,19 сек)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
не иската да ме разберете .. защото все карате стокови неща ... а те са бавни
и мозъка остава ограничен .. няма хоризонти

Ето, ти си си развил неврокинетиката с къстъм пищов/ аз не съм... :-) ; давам ти да стреляш с к'вито си искаш тунинги по Глока/ аз ще се мъча със стокова 4-ка... и ако не мога да повторя твоето стреляне на ХИТ ФАКТОР оценяване - публично ще изляза с името и лицето си и ще си призная, че не съм бил прав... правил съм го преди, ще го направя и сега... в случай, че загубя!

Но... да има все пак някакво СТРЕЛЯНЕ в подкрепа на всичките тези приказки... че хептен почнах да се бъгвам от митове и легенди. :happy:


става, но ще добавим и още едно оценяване за да е обективно
всеки ще стреля със тунингован и със сток пистолет .. за да има обективност и оценка на техническата страна, не само на субектите

иначе не може да не признаеш, че пича от видеото прави всеки елементи като показно за учебник
.. абсолютно всеки елемент е изчистен и точен без нито едно паразитно движение :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2020, 13:55       Заглавие:  Re: Релоад - 0,51 сек (тотал 1,19 сек)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
иначе не може да не признаеш, че пича от видеото прави всеки елементи като показно за учебник

Поне ще опитам. :-) Учебно видео на забавен кадър за максимално бърз изстрел с Глок от работен кобур:



Същата техника, но копи/ пейст на спортния пищов на бързака = на изстрел в топките/ кобура! Забележи той кога чак почва да работи със спусъка. :wink:

Въобще, всяка по-съществена промяна по спусъка/ хардуера... трябва да върви със синхронизиране на техниката ти на стреляне... и чак след това даваш газ на макс! А когато сменяш системите... и особено като отиваш от EDC на чисто спортна/ изпилена такава... ти трябва още повече време за напасване/ свикване.

Иначе е приятно/ красиво да се гледат подобни изпълнения... това не го коментираме. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2020, 17:37       Заглавие:  Re: Релоад - 0,51 сек (тотал 1,19 сек)
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Ivo III написа:
не иската да ме разберете .. защото все карате стокови неща ... а те са бавни
и мозъка остава ограничен .. няма хоризонти

Мозька си е мозьк, всеки го има :smoke: но на всеки е различен :joke: Може ли всеки да стигне до това време с този пистолет? Години тренировка си трябва. И за какво ще ми е това ? И от друга страна това на сьзтезание няма да го видиш,оѓ повече в реала. Не ми е ясна идеята на твойте тунунги и хоризонти ако в реала носиш 380 малко револверче в задния си джоб и ти трябва половин час да го извадиш. Защото всичките хора който са в тунингования хоризонт -опьнджий и прочие са точно такива. Като му дам 20 # спуськ с половин километьр обиране и почва да дьрпа слайда да проверява дали е заредил. Не един и двама мастери са ми го правили. За ладата и пистата.... почни с лада, стигни до вьрха и тогава ако искаш се мятай на каквото ти душа иска. Обратното не става. Ако ставаше само с тунинг а не с тренировка .... всички на тира щяхме да сме с такива бангий пистолети. Да ама не .

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2020, 17:46       Заглавие:  Re: Релоад - 0,51 сек (тотал 1,19 сек)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
cz85 написа:
Ivo III написа:
не иската да ме разберете .. защото все карате стокови неща ... а те са бавни
и мозъка остава ограничен .. няма хоризонти

Мозька си е мозьк, всеки го има :smoke: но на всеки е различен :joke: Може ли всеки да стигне до това време с този пистолет? Години тренировка си трябва. И за какво ще ми е това ? И от друга страна това на сьзтезание няма да го видиш,оѓ повече в реала. Не ми е ясна идеята на твойте тунунги и хоризонти ако в реала носиш 380 малко револверче в задния си джоб и ти трябва половин час да го извадиш. Защото всичките хора който са в тунингования хоризонт -опьнджий и прочие са точно такива. Като му дам 20 # спуськ с половин километьр обиране и почва да дьрпа слайда да проверява дали е заредил. Не един и двама мастери са ми го правили. За ладата и пистата.... почни с лада, стигни до вьрха и тогава ако искаш се мятай на каквото ти душа иска. Обратното не става. Ако ставаше само с тунинг а не с тренировка .... всички на тира щяхме да сме с такива бангий пистолети. Да ама не .


ще доживеем ли да чуем една добра дума от теб, е така нещо различно от мрачно

зарадвай се на труда на човека, работил има цел, постигнал нещо, различно от хейтване и плюене

Христос Воскресе :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2020, 12:11       Заглавие:  Re: Релоад - 0,51 сек (тотал 1,19 сек)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Бъризле, не хейтим! Просто слагаме нужния акцент и върху БЕЗОПАСНОСТТА !!! За да настъпиш бърза система безопасно на макс - трябва да си много напред с материала като стрелец! Един младеж, гледал много клипове на Инструктор Зеро, тръгна нещо да показва - и си гръмна между краката. С обикновен пищов. С бързи системи, и добри стрелци си гърмяха в кобурите/ спиид машините. Да, много е приятно да се гледат подобни изпълнения… но като постваш такива неща, винаги отваряй една скоба и слагай по едно НО отпред!

Да се научат и свикнат първо хората с МЕРКИТЕ ЗА БЕЗОПАСНОСТ, да овладеят БАЗОВИТЕ НЕЩА в стрелянето, да натрупат 5-10 ГОДИШЕН ОПИТ като стрелци... и чак след това да натискат газта на макс на някоя бърза система!

Щото недостатъчно добре подготвен стрелец в комбинация с бърза/ "сингъл екшън" системата - се получава това:


_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2020, 14:01       Заглавие:  Re: Релоад - 0,51 сек (тотал 1,19 сек)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
както и с апендиксово носене си отнасят ташаците :DD ама драпат за рекорди :danger:

прави сте - Безопасността, трябва да е на първо място!

все пак това е световен рекорд, без значение с какво оръжие е, човешкото постижението си заслужава да се изгледа
както и да се разгледа/анализира техниката, какви елементи използва

другото беше моя закачка PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dobri, kcv, PV и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer