logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2019, 15:05       Заглавие:  Бърз или м'ртъв
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
https://www.facebook.com/10000848679892 ... 266753945/

PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2019, 16:59       Заглавие:  Re: Бърз или м'ртъв
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
:shock: :shock: :shock:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2019, 01:42       Заглавие:  Re: Бърз или м'ртъв
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2011, 00:39
Мнения: 168
Местоположение: Тополовград
Бряяяхх, колкото и да се старах, не можах да си гръмна нито топките, нито пръстите на краката, нито нищо никъде :DD С Екс Петицата трудно се работи това, тежка е и от мускулната контракция на дланта при рязката смяна на посоката неволно натискам спусъка не навреме-пък и съм го настроил на 500гр. С Беретата трябва да е по безопасно PDT_Armataz_01_30

_________________
Colt Python Elite .357 Rem. Mag.
Beretta 92 Stock 9mm Luger
Ruger Alaskan .454 Casull
S&W .500 ES
SIG Sauer X-Five Black Nugget 9mm Luger
SIG Sauer X-Five Tiger Camo 9mm Luger
H&H "Royal" Double Barrel Rifle .500 NE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2019, 14:46       Заглавие:  Re: Бърз или м'ртъв
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Има някои бъгове в цялата концепция, инак не е зле като идея за тренировка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2019, 16:43       Заглавие:  Re: Бърз или м'ртъв
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
Има някои бъгове в цялата концепция, .....

И на мен така ми се прай... особено ако е не дотам натрениран стрелеца, гаранция ще направи бела :x

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2020, 11:02       Заглавие:  Re: Бърз или м'ртъв
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И доказателството, че концпецията на бързака е яко бъгава:

https://www.youtube.com/watch?v=_LNRa0KgRKc

На пределно близка дистанция, ако не играш енергично и правилно с краката... си отекъл отвсякъде! Понеже се и посборвам доволно в последно време... някой умеещ, ако те хване така отзад през кръста - те чака тежък сблъсък с пода/ земята. С тежкия нож там ще си много по-маневрен и убедителен, но това е друга тема. Отделно от това, един единичен изстрел с КНО в торса... а не хедшот... вероятността да спреш някой надъхан - не е особено голяма, ИМХО.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2020, 18:29       Заглавие:  Re: Бърз или м'ртъв
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
......Понеже се и посборвам доволно в последно време... някой умеещ, ако те хване така отзад през кръста - те чака тежък сблъсък с пода/ земята. ......



Изотзадзе и перничанин со винкело да е - пак се е бъгясала схемата на бляда и то яко :D :D :D .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2020, 20:30       Заглавие:  Re: Бърз или м'ртъв
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
зотзадзе и перничанин со винкело да е - пак се е бъгясала схемата на бляда и то яко

Много бърз/ координиран/ физически подготвен - трябва да му се признае! :tu: Отделни технически елементи - също има много добри. Но цялостната му КОНЦЕПЦИЯ в случая е бъгава - това ми е мисълта!

По принцип, с ОО е хубаво да работиш извън обсега на крайници/ ножове/ палки и пр. на ответната страна. А тази дистанция с отваря чрез работа с крачетата. И е добре, когато са повече от един - да си ги наредиш в една линия, без да оставяш някой зад гърба си. ИМХО.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2020, 04:07       Заглавие:  Re: Бърз или м'ртъв
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не знам дали е концепция, или демонстрация на възможности, а и не е важно.
Преди няколко години имаше един клип на някакъв, мисля моторист, дето го бяха спрели няколко полицая. Бяха мисля трима и го бяха наобиколили, и по едно време той извади пистолет и застреля единия и хукна да бяга. На другите им тря ваха няколко секунди да реагират и го застрелят.
Ако беше решил да ги стреля всичките, особено с техниката на това момче тук, щеше да е уцелил всички, преди да изтеглят от кобура.
Преди години имаше едно видео, май от Русия, дето някакъв извади ненадейно мисля Макаров и от упор застреля 3-4 полицая, дето го бяха наобиколили в някаква стая, за секунда-две стана цялата работа. Само един от тях успя да реагира и се опита да се бори, май изби всички.
Твоето видео е добро, но ти им даваш сигнал кога да започнат да те нападат. Опитай някой път наобиколен, и да почнеш да вадиш и стреляш без предупреждение, и сменяй (без да ги предупреждаваш) пищова с нож, мисля, че нещата ще изглеждат различно тогава.
Аз поне мисля че това е идеята на момчето - изненадваща атака срещу група, която те е заобиколила.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2020, 07:50       Заглавие:  Re: Бърз или м'ртъв
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Твоето видео е добро, но ти им даваш сигнал кога да започнат да те нападат. Опитай някой път наобиколен, и да почнеш да вадиш и стреляш без предупреждение, и сменяй (без да ги предупреждаваш) пищова с нож, мисля, че нещата ще изглеждат различно тогава.

За да ме нападнат едновременно. Иначе да правим разлика между дефанзивно/ отбранително и килърско/ нападателно стреляне. При дефенса работата с краката винаги ти е ключова, щото именно тя изкарва жизненоважни органи като дробчета/ сърчица/ мозъчета и пр. извън траекторията на куршума - 30 санта крачка встрани ти вади виталните органи встрани от траекторията на куршума... а движение, в посока противоположно на атаката - далеч от обсега на крайници, ударни и режещи инструменти/ технически средства.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2020, 07:57       Заглавие:  Re: Бърз или м'ртъв
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
minavasht написа:
Не знам дали е концепция, или демонстрация на възможности, а и не е важно.

Няма съмнение, че тренинга и възможността //отработена// да произведеш бърз и точен изстрел е фактор който често е определящ, но, като човек прекарващ не малко време в гората мога да кажа, че има още фактори които "добавят" време ДО една втора фаза, която се явява самият изстрел.

В една атака има елемент на изненада, до чието осъзнаване минава време, а самата реакция на осъзнаването, е доста индивидуална.

В природата/живота има два вида прехващане:
- преследване
- изненада
..и до като при преследване има шанс за излизане от ситуация, то при изненадата, вероятността, е незначителна.
Времето до самата реакция зависи от когнитивните възможности на персонажа, а те са индивидуални.
От възникване на ситуация, имаме няколко фази:
- възприемане - че НЕЩО се случва
- осъзнаване за КАКВО се случва - представлява ли опасност/нападение
- избор на решение за предприемане на някакво действие - примерно бягство, - отразяване или - атака
- преценка - съобразяване с последствията - смърт собствена - смърт на атакуващият - съд - съвест - и прочие
- решимост за предприемане на действие отговор на атаката!

Така подредено, атакуващият, е със изключително предимство пред атакуваният главно във времето предхождащо самото действие - отговор на атака.
Всеки е виждал какви реакции //разнообразни// имаме при едно бързо и рязко оправяне на косата с ръка и как възприемат различно хората в близост до тази ръка... :D
А ако някой със по слаби нерви, започне да демонстрира какво му е набито в ""харда"" искрено вярвайки, че реализира защита?

В този смисъл, извода поне за мен е, че предимството, е в ръцете на този който вече е осъзнал и взел своето решение какво да предприеме.
Прекрасно е човек да има подготовката да реализира подобна стрелба, но ако е атакуван и му е необходимо време да схване че е атакуван, просто няма да има шанс, въпреки уменията си.

И обратното, човек с такава подготовка и взето осъзнато решение за атака има невъобразимо предимство, ако е взел такова решение и би доминирал в една схватка дори и при трима нападателя.

В този смисъл, определящо //освен техниката и подготовката// е, осъзнатият избор какво иска/може да направи, а едва след това реализация на самото действие.
Факторът ""време"", за осъзнаване и избор на решение какво да се избере и предприеме ДО самата стрелба, е не заобиколим.
Никой не живее в полу клек и оглеждащ се, с китки на кръста....

Нека всеки си зададе въпроса, ако съм на кафе в бистро, какво трябва да се случи
- къде - като дистанция близост
- в какъв интензитет
- каква натовареност като риск / опасност
за да взема решение да отговоря по описаният в клипа начин.

Ако атакуващите са взели решението си за нападение и са способни да го проведат, то атакуваният, ще загуби във времето, а не във способностите си.
Спомнете си легендарният стрелец Крис Кайл и начинът по който си отиде....
А не може да се каже, че му липсва подготовка! :-)
Така мисля.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2020, 08:40       Заглавие:  Re: Бърз или м'ртъв
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
minavasht написа:
Преди години имаше едно видео, май от Русия, дето някакъв извади ненадейно мисля Макаров и от упор застреля 3-4 полицая, дето го бяха наобиколили в някаква стая, за секунда-две стана цялата работа. Само един от тях успя да реагира и се опита да се бори, май изби всички.


В Украйна се случи


_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2020, 09:22       Заглавие:  Re: Бърз или м'ртъв
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
kanartikin написа:
Няма съмнение, че тренинга и възможността //отработена// да произведеш бърз и точен изстрел е фактор който често е определящ, но


kanartikin написа:
В една атака има елемент на изненада



Аз нещата съм ги свел до някои прости истини, с които изключително много хора не се съгласяват. За мен поне работят.

1. Притежанието и носенето на КНО поражда в 99% от хората едно фалшиво чувство за сигурност и защита.
2. Притежанието на физическа сила или на някакви "рамбовски" умения също.
3. 50 задължителни патрона на 5 год. не са фактор, както и носенето на КНО в чантички, куфарчета.....
4. Избягването на възможността за опасности, както и местата, където могат да възникнат такива опасности, е ключът към успеха.
5. По-добре е "to retreat" отколкото "to stand your ground", поне у нас. Иначе ежедневно на паркинга на мола или Кауфланд биха станали десетки стрелби и убийства :)
6. Носенето на незареден пистолет е гаранция за сигурна смърт, ако се наложи ползването му.
7. Подценяването на ситуацията или противника също е гаранция за бърз неочакван изход от една на пръв поглед дребна свада.

Та тия пичове от клипа, дето ги изтрепа за нула време, сами са си виновни. (белезниците не съм ги измислил аз)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2020, 10:07       Заглавие:  Re: Бърз или м'ртъв
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
rosen71 написа:
Аз нещата съм ги свел до някои прости истини, с които изключително много хора не се съгласяват. За мен поне работят.

Във думите и изводите ти, има сух реализъм и няма никакво значение дали някой е съгласен или не. :tu:
Прагматизмът и емпиризмът са достатъчни и решаващи за такъв извод.

Моят коментар бе, по скоро за времето предхождащо решението за изстрел.
Времето за осъзнаване и вземане на решение за такъв.
Това време като продължителност е относително за всеки по отделно и забавя, дори и отработена вече техника за самата стрелба.
Във клипа //който коментираме по темата// имаме статична ситуация, която е последваща взетото вече решение, фазите на които са описани по горе.
В този смисъл взелият вече решение, е във времево предимство пред този на който му предстои да вземе такова...... и при еднаква техника, осъзнатият неизбежно печели.

Както стана дума, в ежедневието, никой не живее в полу клек с ръце на кръста и оглеждайки пейзажа за предстояща опасност.

А за горният клип, обяснението е класическо невежество, липса на професионализъм и подценяване на реалностите в контакт с контингента.

П.П. Самият развой на ситуацията потвърждава думите ми в двата по горе поста.
Атакуващият имаше предимството на взетото вече решение за стрелба, дори и да е бил по слабо подготвен, елемента на изненадата бе в негова полза.
До като задържащите го, дори и да бяха в цифрово предимство като брой, в тясно пространство което не позволява открояването на дистанция, дори да бяха по добре подготвени като техника за стрелба, им бе необходимо време в което да извървят описаните по горе фази, който да доведат до решението за отговор, какъвто и да е бил той като избор.
За това и човек се подсигурява превантивно!!!
Опита да се застигне и изпревари атакуващият при еднаква подготовка, е илюзия с доста тъжен резултат.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2020, 12:43       Заглавие:  Re: Бърз или м'ртъв
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
rosen71 написа:

.....


Аз нещата съм ги свел до някои прости истини, с които изключително много хора не се съгласяват. За мен поне работят.

1. Притежанието и носенето на КНО поражда в 99% от хората едно фалшиво чувство за сигурност и защита.
2. Притежанието на физическа сила или на някакви "рамбовски" умения също.
3. 50 задължителни патрона на 5 год. не са фактор, както и носенето на КНО в чантички, куфарчета.....
4. Избягването на възможността за опасности, както и местата, където могат да възникнат такива опасности, е ключът към успеха.
5. По-добре е "to retreat" отколкото "to stand your ground", поне у нас. Иначе ежедневно на паркинга на мола или Кауфланд биха станали десетки стрелби и убийства :)
6. Носенето на незареден пистолет е гаранция за сигурна смърт, ако се наложи ползването му.
7. Подценяването на ситуацията или противника също е гаранция за бърз неочакван изход от една на пръв поглед дребна свада.

....


Мн. добре казано :tu: !
На мен любима ми е т.4 ;)

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer