logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 07:22




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2019, 18:00       Заглавие:  Re: Стрелба в църква в Тексас 29.12.2019
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Закона в тексас е бил странен - някой писа, че първоначално е забраняваш носене на оръжие в църкви, преди десетина години са го променили, като текста е бил нещо от рода на “Забранява се носене на оръжие в църкви ...... ако има табела на вратата”, и едва миналата година са променили текста на “Може да се носи в църква, освен ако няма табела на вратата, забраняваща носенето”.
Още по-интересно е, че Джо Байфън, когото спрягат за главен опонент на Тръмп догодина, се е изказал срещу тази промяна в закона. Със сигурност ще му напомнят често за тия му думи.
Всъщност СНН за първи път сякаш одобрява участието на цивилните, което е нещо ново.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2019, 18:21       Заглавие:  Re: Стрелба в църква в Тексас 29.12.2019
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
ubboto написа:
Firearms training company е имал чичо Джак. На Джак повече никога няма да му се налага да си рекламира компанията. Хедшот на доволно разстояние си беше това, и то ПОД СТРЕС!!! Именно затова трябва да се тренира за време на големи дистанции по малки цели. Щото като те тресне адреналина, е изключително малко вероятно да се представиш по-добре, отколкото на тренировка. Щото и в този форум битува схващането, че "селф дефенс"-а ти е до 3 метра. За .357 Зиг също се изписаха тон глупости, а за "дефенс" калибър именно това е и моят фаворит - аргументирал съм се нееднократно.


После защо съм тренинирал по B8 на 50 и 100м. Защото реално в ситуация с активен стрелец е по-добре да си далече и да си точен зад укритие.

Евала на дядото, който потвърди моя теза, че за това занимание няма възрастови граници.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2019, 18:27       Заглавие:  Re: Стрелба в църква в Тексас 29.12.2019
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
minavasht написа:
Всъщност СНН за първи път сякаш одобрява участието на цивилните, което е нещо ново.


мда, ново е

либералите и социалистите .. набиват тезата, че в населението не трябва да има оръжие .. а Полицията/Народната милиция ще ги пази

от една страна си оправдават мащабното харчене на пари, от друга населението си стои уплашено и безпомощно чака помощ

не се подкрепяше цивилни да подпомагат работата на Полиция (НМ)
и такива случаи се неглижираха .. и не им се даваше много гласност

NRA .. издаде специално CD навремето (Янк ни го прати)
със събрани случай, как цивилни са предотвратили престъпления, като имаше случаи - дори без летална употребе

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2020, 11:20       Заглавие:  Re: Стрелба в църква в Тексас 29.12.2019
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2012, 15:52
Мнения: 504
Ivo III написа:
от друга страна либералите не искат да си признават, че оръжието в населението повече помага отколкото да вреди


Да, основно продиктувани от политически интереси, отколкото от лични убеждения! ... нищо ново под слънцето. ;)

_________________
Юлиан Иванов,
IPSC Alias - MCCLAIN


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2020, 12:23       Заглавие:  Re: Стрелба в църква в Тексас 29.12.2019
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Ivo III написа:
minavasht написа:
Всъщност СНН за първи път сякаш одобрява участието на цивилните, което е нещо ново.


мда, ново е

либералите и социалистите .. набиват тезата, че в населението не трябва да има оръжие .. а Полицията/Народната милиция ще ги пази

от една страна си оправдават мащабното харчене на пари, от друга населението си стои уплашено и безпомощно чака помощ

не се подкрепяше цивилни да подпомагат работата на Полиция (НМ)
и такива случаи се неглижираха .. и не им се даваше много гласност

NRA .. издаде специално CD навремето (Янк ни го прати)
със събрани случай, как цивилни са предотвратили престъпления, като имаше случаи - дори без летална употребе


Къде е тази НМ в САЩ, че не се сещам. Комплексите от вече не много близкото минало преследват яко. Ако разсъждаваме така опростено, то доникъде няма да стигнем. Да разрешим населението да има масово оръжие? Ми да видим, какво ще стане ако циганските махали се въоръжат законно, кой полицай ще влезе там? Може Бързилов или някой друг радетел за масовото законно въоръжаване на населението ще стане полицай и ще бди за законността а? Въпросите ми са риторични, а отговорите ги знаем. В голяма част от случаите оказаното съдействие на органите на НМ или сега Полицията са давани за пример, а гражданите поощрявани. Хайде да спрем с плюенето и да започнем по-градивно годината.
Дано през новата 2020г. има по-малко такива трагедии, както в САЩ, така и в другите страни.
Изразявам мнението си, защото съм привърженик на тезата, че всеки психически здрав, образован, неосъждан и без криминални прояви и нарко и други зависимости, със съответните познания за оръжието, което иска да придобие да има правото да притежава огнестрелно оръжие. Все пак да не забравяме, че българското законодателство е доста по-либерално от това в по-голямата част на Европа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2020, 14:14       Заглавие:  Re: Стрелба в църква в Тексас 29.12.2019
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Първо Честита Нова Година на всички. Нека сме живи и здрави.
Ето как този показателен случай ни очертава насоките, в които трябва да се работи.
Оръжие във всички нормални - Да. Но контролирано и осъзнато.
Художествената самодейност на първия застрелян доведе до смъртта му, смъртта на още един човек и до ескалация на ситуацията.
Човекът убил нападателя далеч не е обикновен самарянин, а шеф на доброволната охрана на църката. Хората са си се подготвяли от година и половина за такива случаи, тренирали са и е факт, че двама застрелват нападателя.
Трябва си правила, контрол и професионално отношение към оръжието. А това далеч не е "дайте да дадем оръжие на всички ".

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2020, 14:50       Заглавие:  Re: Стрелба в църква в Тексас 29.12.2019
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Четете бе хора.....

Цитат:
This church had its own security team. They were well-trained…..One victim worked security at the church….

Цитат:
...…..before being gunned down by two parishioners — including a former FBI agent working security…..


При видимо 6-7 други въоръжени, бившият фебереец го свитна, а един от охранителите даде фира.
Ако не беше трениран, жертвите щяха да се равняват на броя на патроните в пушката, въпреки, че се целеше около 3 сек. преди изстрела.
Щото освен добрите способности за стрелба, се иска едно голяяяямо дупе, за да дръпнеш спусъка с/у човек и да не изпаднеш в ступор в такава ситуация, както повечето хора бяха, видно от клипа.

Човека е обявен за герой. Ако беше в БГ, нашите видни прависти щяха да изредят цял ферман доводи как това си е чисто убийство в гръб, как реално нападение с/у дядката не е имало, атаката вече е била завършила, и т.н. др. глупости.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2020, 15:06       Заглавие:  Re: Стрелба в църква в Тексас 29.12.2019
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
За едно и също видео ли говорим?
Щото аз във моето видео виждам един да вади пушка и да я насочва към хора в църква - същото видео ли коментираме?
Какви ескалации на ситуацията от страна на молещите се? Ситуацията е ескалирана до найста степен в момента, в който оня извади пушката - сещам се за десетина масови стрелби в църкви, и нито за един случай, когато някой е извадил там оръжие на молещите се и после го е прибрал. В момента, в който измъкна пушката ситуацията е на живот и смърт, и вариантите са два - седиш и чакаш бог да прати някой да ти спаси задника, или приемаш че си пратения от бог спасител на задници.
Първия застрелян направи избора да направи нещо, и наистина изгуби много време - това беше негов избор, изправен пред помпа, държана от ненормалник. Всеки реагира по различен начин, знаейки статистиките на тези събития, аз най-вероятно също щях да опитам да го изпреваря, защото той ще ме застреля така или иначе. Нямаме информация какво точно е станало в тия 3 секунди между ваденето на пушката и първия изстрел - например възможно е копелето да е натиснало спусъка веднага, но пушката да е била на предпазител, и дядото да е видял шанс да реагира - ако някой знае със сигурност, нека каже, от видеото определено не може да се каже.
От колеги, ходещи на църква, знам, че повечето църкви имат такива доброволни охрани от полицаи, военни, и просто мераклии. В 99.9999% от случаите се занимават с пияни, разстроени или ревниви хора, и не се стига до оръжие. И когато тренират, няма нищо общо с тактически дрилове с таймер, така че не стават командоси - просто елементарна подготовка и тук-там по някоя стрелба. Знам ние каква подготовка имаме, и знам ме много от колегите не биха се справили толова добре, колкото тия пенсионери на кислород.

П.П. Не е бил от ФБР, така и не се разбра откъде дойде това - бил е резервен полицай няколко години към шерифски офис. Тук за това се иска да завършиш академията, да минеш началното обучение към департамента, и след това да караш няколко смени на месец. Идеята е, че при нужда може да те повикат да помагаш. Поне нашите работят за без пари. Предполагам че е нещо такова и в Тексас.
Шакил Онийл също беше резервен полицай към шерифския офис, ебати и големия човек!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2020, 15:31       Заглавие:  Re: Стрелба в църква в Тексас 29.12.2019
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
minavasht написа:
Не е бил от ФБР, така и не се разбра откъде дойде това


Цитат:
The killer then shoots the guy of whom he’d asked the question, before being gunned down by two parishioners — including a former FBI agent working security, according to officials and CBS TV affiliate KVTV.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2020, 15:58       Заглавие:  Re: Стрелба в църква в Тексас 29.12.2019
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Знам, че някой новини писаха, че бил от ФБР, доколкото знам, самия той е казал само че е бил резервен полицай.
Одеве четох, че е изчакал малко, защото пред него е имало хора, и е стрелял в главата, защото не е имал чист изстрел другаде.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2020, 16:36       Заглавие:  Re: Стрелба в църква в Тексас 29.12.2019
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Касчей Безсмъртни написа:
Ivo III написа:
minavasht написа:
Всъщност СНН за първи път сякаш одобрява участието на цивилните, което е нещо ново.


мда, ново е

либералите и социалистите .. набиват тезата, че в населението не трябва да има оръжие .. а Полицията/Народната милиция ще ги пази

от една страна си оправдават мащабното харчене на пари, от друга населението си стои уплашено и безпомощно чака помощ

не се подкрепяше цивилни да подпомагат работата на Полиция (НМ)
и такива случаи се неглижираха .. и не им се даваше много гласност

NRA .. издаде специално CD навремето (Янк ни го прати)
със събрани случай, как цивилни са предотвратили престъпления, като имаше случаи - дори без летална употребе


Къде е тази НМ в САЩ, че не се сещам. Комплексите от вече не много близкото минало преследват яко. Ако разсъждаваме така опростено, то доникъде няма да стигнем. Да разрешим населението да има масово оръжие? Ми да видим, какво ще стане ако циганските махали се въоръжат законно, кой полицай ще влезе там? Може Бързилов или някой друг радетел за масовото законно въоръжаване на населението ще стане полицай и ще бди за законността а? Въпросите ми са риторични, а отговорите ги знаем. В голяма част от случаите оказаното съдействие на органите на НМ или сега Полицията са давани за пример, а гражданите поощрявани. Хайде да спрем с плюенето и да започнем по-градивно годината.
Дано през новата 2020г. има по-малко такива трагедии, както в САЩ, така и в другите страни.
Изразявам мнението си, защото съм привърженик на тезата, че всеки психически здрав, образован, неосъждан и без криминални прояви и нарко и други зависимости, със съответните познания за оръжието, което иска да придобие да има правото да притежава огнестрелно оръжие. Все пак да не забравяме, че българското законодателство е доста по-либерално от това в по-голямата част на Европа.


Честита Нога Година на всички :)
Нека бъдем живи, здрави по щастливи, успешни и добри :armed:

моето изказване е дори много обобщено в годините и епохите
по времето на Народната Милиция - кой имаше оръжие у нас?
днес у нас ако се опита гражданин да помогне с оръжие - какво го чака? или да се защити?

аз съм бил винаги да контрол над оръжията, но работещ и добре обмислен от всички страни
защото неработещите забрани/ограничения се нарушават и от двете страни, защото няма как да се приложат .. и се започват лошите практики

психично здрав - супер - у нас работи ли регистъра? или сменяш града и си здрав

и т.н. но изпадаме в детайли, и извън темата

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2020, 18:10       Заглавие:  Re: Стрелба в църква в Тексас 29.12.2019
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Административните пречките за свободното притежание на оръжие ограничават свободите на всички граждани и абсолютно не гарантират липсата на убиващи средства (огнестрелни оръжия и всичко останало) в ръцете на bad people. Масовите атаки от психопати и терористи ще продължават no matter what.

Нападението (пушка) в църквата в Тексас беше спряно от свободни граждани.

Нападенето в синакогата (мачете) в Ню Йорк НЕ беше спряно щото на тамошните граждани не им е позволено да се защитатават сами.

Простите и логични истини са трудни за приемане. Едните са жертва на навитет или страх, другите са чисто идеологически (Държавата - това съм АЗ).

Честита Нова Година

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2020, 19:20       Заглавие:  Re: Стрелба в църква в Тексас 29.12.2019
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
minavasht написа:
Шакил Онийл също беше резервен полицай към шерифския офис, ебати и големия човек!


Изображение

мноооо голям бре, в камион ли го карат PDT_Armataz_01_22

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2020, 21:36       Заглавие:  Re: Стрелба в църква в Тексас 29.12.2019
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
mcclain написа:
Да, основно продиктувани от политически интереси, отколкото от лични убеждения! ... нищо ново под слънцето.


За много години и от мен

На т.н. "либерали" , а и не само на тях , не им пука какво помага и какво не помага на населението. На тях им пука единствено , това население да не обърне цевите към тях самите по някое време и затова е целия писък.

Малко ОФФ-топ по темата , но в тази връзка ще спомена нещо - от преди 10-тина дни ми връчиха Уведомление от КОС , съгласно което от 1-во до 10-то число на всеки месец (като се започне сега от Януари) , тази "Книга за стрелбата" дето се записват клиентите и посещавалите стрелбището , трябва да се качва за предходния месец в електронен вариант и да се предава (дискета или флашка) в КОС.
Към Уведомлението приложиха и разпечатка на образец примерна таблица (Екселска) какво трябва да се съдържа в нея: лични имена , ЕГН , адрес , номер на лична карта , номер на разрешителното за носене на оръжие (ако се стреля с лично оръжие) , марка , модел и сериен номер на въпросното лично оръжие , или само марка и модел ако е служебно на стрелбището , калибър , брой изстреляни боеприпаси (като се отбелязва дали са служебни от стрелбището , или лични , т.е. стрелеца си ги е донесъл).

Така като гледам каква база данни ще се натрупа , само след година ще има пълен административен поглед кой , къде , с какво и защо стреля.

Въпроса е , кой и за какво ще я ползва тая база данни?
МВР ?
Данъчните ?

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


Последна промяна Dorssay на 01 Яну 2020, 21:40, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2020, 21:40       Заглавие:  Re: Стрелба в църква в Тексас 29.12.2019
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Ivo III написа:
по времето на Народната Милиция - кой имаше оръжие у нас?

С риск, че се отклонявам от темата ще ти кажа това, което знам аз. По времето на НМ оръжието в гражданите, с изключение на НМ, БА, ДС и всички органи по отбраната и сигурността, оръжие притежават ловците, които и тогава не са малък брой, партийните секретари, областни такива, кметове, пазачи разни, прокурори, съдии и всички близки до властта лица. Погледнато от страната на КНО лично, то разбира се са били малко притежателите и те са от властващата партия, като Митка Гръбчева, която и на пределна възраст в дамската си чанта носи зареден пистолет. Като цяло обема на въоръжената част от населението, било с лично или служебно въобще не е било малко. Е сигурно на голяма част от участниците в този форум близките роднини не са били сред притежателите, но това не е причина за реване. Като цяло в Соц. България в силовите органи и ОСО се дава възможност /за служилите е било задължение/ да придобият определени навици при боравенето с ОО. С уточнението, че до към средата на 70-те години дори не е имало ограничения при стрелбата, като брой боеприпаси. Тези ограничения са наложени по-късно, с цел икономии.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: user- и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer