logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 14:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2020, 20:57       Заглавие:  5,7x28 мм "Рюгер"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ерата на пищовите с възможности на компактни карабини идва!



Сега само да изкарат боеприпас около 1К джаула - и ставам фен! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2020, 21:20       Заглавие:  Re: 5,7x28 мм "Рюгер"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Откатът му изглежда доста приемлив, особено предвид как чичо държи пищова.

Дали в някое стрелбище в БГ има оръжие в този калибър?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2020, 22:17       Заглавие:  Re: 5,7x28 мм "Рюгер"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Дали в някое стрелбище в БГ има оръжие в този калибър?

То и да има/ дойде един ден и у нас този калибър - ще е екзотика на едни модерни пари.

Сравнение между 5,7х28 и 7,62х25:




С тези "активни стрелци" в последно време, дупченето на "меки" бронежилетки с КНО, мисля, ще продължи да еволюира като концепция за нови оръжия и боеприпаси. "Хедшот"-овете като техника на стреляне - също. Стрелба по-малки цели на големи за КНО дистанции за време вече е застъпена в почти всички най-нови американски дрилове.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2020, 20:35       Заглавие:  Re: 5,7x28 мм "Рюгер"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
JDredd написа:
Откатът му изглежда доста приемлив, особено предвид как чичо държи пищова.

Дали в някое стрелбище в БГ има оръжие в този калибър?

От кратката ми любовна афера с FN в този калибър, са останали само няколко кутии екзотични патрони в мазето. Откат практически няма. Вероятно както казваш, нещо не е наред при дядото. Звука и пламъка са страшни, за който това го кефи. Мен не ме кефи. Надеждността на FN беше жалка работа и то на ново оръжие.

Ще видим дали Рюгер, ще свършат по добра работа от белгийците с този калибър.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2020, 22:02       Заглавие:  Re: 5,7x28 мм "Рюгер"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Порових малко и както се оказва Ругер отново са си свършили работата: добра цена и нужното качество:



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2020, 07:47       Заглавие:  Re: 5,7x28 мм "Рюгер"
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
JDredd написа:
как чичо държи пищова.

Свикнал е да държи с една ръка но работата му със спусъка..., ресетва по време на отката.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2020, 16:36       Заглавие:  Re: 5,7x28 мм "Рюгер"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Много добре изглежда.
Предполагам, че и цената му ще е в пъти по добра от FN.
Само дето боеприпаса ще струва доста....

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2020, 18:03       Заглавие:  Re: 5,7x28 мм "Рюгер"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Солидните медни куршуми минават през меки бронежилетки, и могат да се стрелят от стандартни 9мм и .40 пистолети, което обезсмисля нуждата от екзотични калибри.
Като вариант за запълване на ниша е добро предложение, но е решение на несъществуващ проблем.
От друга страна, първия убит, който видях, беше застрелян точно с ФН 5.7, беше уцелен мисля три пъти в престрелката и беше уцелил другия странично през левия бицепса в гърдите с ФМЖ .38. Доколкото си спомням, беше първо уцелен в крака до коляното, после в корема и накрая в гърдите, през което време беше гонил другия около колата, и беше изстрелял петте патрона от револвера си по него. Все ми се струва че някоя 9-ка или поввче щеше да е по-ефикасна в тая ситуация.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2020, 00:38       Заглавие:  Re: 5,7x28 мм "Рюгер"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Amazon написа:
Надеждността на FN беше жалка работа и то на ново оръжие.

За много години, Амазоне, жив и здрав! С този калибър/ оръжие нямам никакъв практически опит, така че ще ми е много интересно да споделиш какви точно са били тези засечки с ФН, който при вас се харчи за $1,200... на база колко изстреляни патрона, и с каква марка боеприпаси?

По прогнози на ваши разбирачи, "Рюгера" при вас ще върви около $600, което е двойно по-йефтинко от белгийската му алтернатива. Та, дай малко повече инфо от личния си опит с ФН - интересно ми е, наистина!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2020, 22:59       Заглавие:  Re: 5,7x28 мм "Рюгер"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
ubboto написа:
Amazon написа:
Надеждността на FN беше жалка работа и то на ново оръжие.

За много години, Амазоне, жив и здрав! С този калибър/ оръжие нямам никакъв практически опит, така че ще ми е много интересно да споделиш какви точно са били тези засечки с ФН, който при вас се харчи за $1,200... на база колко изстреляни патрона, и с каква марка боеприпаси?

По прогнози на ваши разбирачи, "Рюгера" при вас ще върви около $600, което е двойно по-йефтинко от белгийската му алтернатива. Та, дай малко повече инфо от личния си опит с ФН - интересно ми е, наистина!

За много години! Пистолета беше чисто нов в малко стрелбище, където бях редовен пациент. Патроните бяха качествени и скъпи American Eagle. То тогава други и нямаше. Засичаше по веднъж, два пъти на пълнител. След като извадех пълнителя патрона си изпадаше. При повторно зареждане гърмеше. След третия път се отказах да купувам пистолета. Говорих по късно с шефа на стрелбището. Той каза, че не са успели да разберат какво не е на ред и са заключили пистолета завинаги.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2020, 10:18       Заглавие:  Re: 5,7x28 мм "Рюгер"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Amazon написа:
Засичаше по веднъж, два пъти на пълнител. След като извадех пълнителя патрона си изпадаше. При повторно зареждане гърмеше. След третия път се отказах да купувам пистолета. Говорих по късно с шефа на стрелбището. Той каза, че не са успели да разберат какво не е на ред и са заключили пистолета завинаги.

ТенкЮ за фийдбека, Амазоне! :tu: Подобни мнения от първа ръка винаги са много ценни, щото се явяват аргументиран контрапункт на високопарните лъскави реклами, насочени към нас - пазарните субекти.


п.п. Първия пищов, с който почнах да прохождам в сериозното пистолетно стреляне, беше "Рюгер" П-89. Над 5К изстреляни патрона - НИТО ЕДНА засечка! След това с първата "шадоука", много shootable пищов наистина, но се почна - счупени ресетващи пружини, разпарчетосани пружини на ударника, каталясали затворни задръжки, засечки от омекнали пружини на пълнителите и т.н. и т.н. Така че към пищовите на "Рюгер" си имам сантименти от време оно, и с интерес ще следим развитието и на концепцията им в 5,7х28 мм.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer