logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2020, 22:20       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2011, 00:39
Мнения: 168
Местоположение: Тополовград
wildyracing написа:
... Колт обясняват проблемите с „човешка грешка“ при асемблирането, защото се оказва, че процесът на производство все пак включва човешки умения.

Във втория пост по темата го цитирах, няма как без ръчно напасване, ако ще е класическия Positive Lock от 1899 или според други 1882-за да бият с три години Наган-а :P . Същото е при Korth Anno Domini 2000, при Freedom Arms, при наградния "Наган". Няма как да стане с машини, човешка ръчица и оченце трябва да го напасне.
Между другото, доста хора обясняват, как 686 е много по здрав от Питона-99% от тях са виждали само Питона на Герена, който всъщност си беше чист Pooper, нищо общо с Питона. Такива бяха и на Самоковеца, и на Клюна, а май и на Фати, лека им пръст. Просто некоректен вносител.
Малко след 18000 .357 открих, че не взривява капсула на тежките 180 грейнови Норми за левърките. Причината много твърд капсул и къса бойна игла. Реших, така и така е време за сервиз, та при Джим Уилсън в Прескът. Разреши ми да гледам, бях му набил сума пари за Private, пощрака с него, разпарчетоса го, смени иглата, прочисти го, гръмна четири цилиндъра и каза "You're good to go". Попитах го "On the street? Are you sure"...отговор "Sure enough, for another 30. Та това е моят опит, касаещ здрав ли е Питона.

_________________
Colt Python Elite .357 Rem. Mag.
Beretta 92 Stock 9mm Luger
Ruger Alaskan .454 Casull
S&W .500 ES
SIG Sauer X-Five Black Nugget 9mm Luger
SIG Sauer X-Five Tiger Camo 9mm Luger
H&H "Royal" Double Barrel Rifle .500 NE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2020, 02:50       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2016, 12:30
Мнения: 432
Мачадо ме разцепи :tu: :armed:

Работата е там, че в Колт вече ги няма онези хора, които са сглобявали и напасвали оригиналния Питон. А с тях, и уменията им ги няма. Според мен това е една от причините да „облекчат“ механизма с 14 (!) детайла. Така чух в 2-3 видеа от представители на марката, не съм виждал новия револвер разглобен. Може би ще мине малко време и всичко ще си дойде на мястото.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2020, 17:05       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Че ще е бестселър в Щатите, е ясно, ако живеех там и можех да си ползвам гаранцията, щях два да взема, у нас ще си го купя ама друг път.
П.С. Забелязахте ли как ИСД например, надуха цените като разрешиха КНО за ловни цели ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2020, 15:56       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2016, 12:30
Мнения: 432
Dobri, не съм забелязал конкретно поскъпване по този повод. Може и да има. Но пък забелязвам, че при всички вносители цените нарастват всяка година поне с 5%. Това го усещам най-силно при АйЕсДи и ВиП за американските оръжия. За няколко години Ruger GP-100 стана от 1500 на 2500 лева, а S&W PC 629 стана от 2500 на 3500 лв.

Между другото, появи се информация за Питона. Един от първите ютубъри, които се оплакаха, качи клип. Колт явно са се взели в ръце и ще оправят проблемите. Обещали са както за наличните оръжия, така и за всички нови Питони, които излизат от фабриката занапред: https://www.youtube.com/watch?v=Bx5U2F3mMsA

Сега по същество въпрос към запознатите: къде да ида с някакво капаро да го поръчам? Вип-а внасят ли продукти на Колт? Знам, че ще ми одерат кожата и ще чакам доста време, но пуст мерак. PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2020, 05:18       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2007, 18:52
Мнения: 1087
Местоположение: SOFIA
wildyracing написа:
Мачадо ме разцепи :tu: :armed:

Работата е там, че в Колт вече ги няма онези хора, които са сглобявали и напасвали оригиналния Питон. А с тях, и уменията им ги няма. Според мен това е една от причините да „облекчат“ механизма с 14 (!) детайла. Така чух в 2-3 видеа от представители на марката, не съм виждал новия револвер разглобен. Може би ще мине малко време и всичко ще си дойде на мястото.
Повечето прецизни оръжейни механики няма как да минат без ръчно напасване .

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=OtFhfwr ... 0%B8%D1%82 Благодарение на колегата Павлин Андреев форумната модерация достигна невиждани низини .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2020, 01:20       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
wildyracing написа:
Сега по същество въпрос към запознатите: къде да ида с някакво капаро да го поръчам? Вип-а внасят ли продукти на Колт? Знам, че ще ми одерат кожата и ще чакам доста време, но пуст мерак.


За съжаление, имам чувството че мерака не е много разпространен тези дни. Например, вчера посетих един магазин дето видях опашка на оръжейния станд. Викаха ги по номера - 4 продавача. Наредих се на опашката и питах за Питон-а. Двама от продавачите бяха изненадани (казаха ми, че отдавна го нямат). Другите двама казаха, че са чували за нов, но не се надяват скоро да го имат.

С други думи, няма търсене. Днешните масови купувачи са супер прагматични и купуват това което им трябва - мерака се среща по-рядко.

Но за добро или зло, и аз съм мераклия :armed:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2020, 23:14       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2016, 12:30
Мнения: 432
Да повдигна темата: 8 месеца и половина по-късно, нищо по родните магазини...

Колт веднага отстраниха първоначалните проблеми и сега новият Питон е такъв, какъвто трябва да бъде. Обаче доколкото виждам онлайн, револверът е супер труден за намиране дори в САЩ. Не могат да смогнат на търсенето там. Въобще не знам ще дойде ли у нас някога... и с този ковид нещата с международната търговия станаха още по-бавни.

Навремето идваше си някой българин, живееш оттатък океана, и си носеше с него 3-4 оръжия. Я за приятели, я за продажба. Тук вносът е ясен, но от няколко години май не става толкова просто износът на оръжие от САЩ от граждани. Много ми се иска да го имам този шест инчов Питон, пусто да остане :sad:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2020, 01:26       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
wildyracing написа:
Обаче доколкото виждам онлайн, револверът е супер труден за намиране дори в САЩ. Не могат да смогнат на търсенето там. Въобще не знам ще дойде ли у нас някога... и с този ковид нещата с международната търговия станаха още по-бавни.


Дълги години купувах от един магазин, който е на половин час път от Hartford, CT, където е фабриката на Colt. Приех, че човека е вътрешен и че може да има предимство и реших за Коледа да зарадвам семейството. Предложих да го предплатя изцяло. Горкият човечец ми каза, че е наел някого да връща депозитите.

Имам чувството, че Colt държи произвотството, щото Питона не е за кой да е, и го прави exclusive. С други думи, тряба да намеря инвеститор, който по "вътрешна линия" да оправи нещата.

За сега ти аз ще се облизваме и Colt никога няма да разбере колко много го искаме.

Но нещата се "подквасват" все пак - неотдавна в Монтана един доктор ми даде да пипна неговия Питон от едно време. С дуги думи може и да ядем баница с кисело мляко едиин ден.
:-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2020, 06:46       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Доколкото четох, в производството на Питон има повече ръчни операции, отколкото при други модели. Възможно е Колт вече да нямат толкова опитни майстори, като едно време.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2020, 12:31       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2016, 12:30
Мнения: 432
Amazon написа:
Доколкото четох, в производството на Питон има повече ръчни операции, отколкото при други модели. Възможно е Колт вече да нямат толкова опитни майстори, като едно време.


Точно така е. И затова новият модел имаше проблеми при пускането му - за него Колт използва прецизни лазерни машини и т.н. и явно им трябваше малко време да усъвършенстват процеса.

Колкото до това, което сподели колегата Янк... щом в Щатите не може да се намери, тук ли да го търсим? PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Ное 2020, 06:53       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Това което не става с пари става с повече пари. :-) Пиши на някой търговец от САЩ, че ще му дадеш 300 долара персонален бонус. Да видим дали няма да ти намери един Колт Питон 6 инча. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2021, 20:54       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 05 Дек 2014, 23:40
Мнения: 40
Вече и у нас! Уникално прецизен, невероятен завършек на всеки детайл. Истински красавец!


Прикачени файлове:
IMG-f8df8b07c485c19c62a6e3a9155ab209-V.jpg
IMG-f8df8b07c485c19c62a6e3a9155ab209-V.jpg [ 218.9 KiB | Прегледано 3673 пъти ]
IMG-a0375c79041e9520a75ce0f6c57cfcc9-V.jpg
IMG-a0375c79041e9520a75ce0f6c57cfcc9-V.jpg [ 218.05 KiB | Прегледано 3673 пъти ]

_________________
СК "АРЕС" - Пловдив
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2021, 21:23       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2016, 12:30
Мнения: 432
Да ти е честит!!!

Откъде го купи, да отивам утре?!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2021, 22:06       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 05 Дек 2014, 23:40
Мнения: 40
Крез - Пазарджик

_________________
СК "АРЕС" - Пловдив


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2021, 22:13       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2016, 12:30
Мнения: 432
Благодаря ти, със здраве да го ползваш! Много красив револвер наистина!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer