logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 12:14




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2020, 13:43       Заглавие:  Резба на цевта.
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 30 Ное 2015, 20:58
Мнения: 4
Здравейте, искам да си монтира супресор на пушката но пушката няма резба на цевта. Отидох аз при служба КОС как то е реда за да си извадя разрешение за придобиване на супресор. Всичко беше наред до като не споделих на косаджията, че ще търся оръжейна работилница за да ми нареждат резба. И като се започна това било противозаконно било промяна на конструкцията на оръжието, който майстор ми направил резбата щяли да му вземат лиценза и т.н. Исках да ми покаже някакъв официален документ където е регламентирано, че аз а моята пушка не мога да нережа резба или да скъся цевта примерно. Отговора беше, че имали нареждане от по горна инстанция. Този казус се развива в Пловдив, а до колкото разбирам и в Пазарджик го има същия проблем, моля по запознати с материята да коментират. И към кой трябва евентуално да се обърна да ми разрешат да си направя резба. Това нещо ми прилича все едно да си купя кола и да не мога да и сменя гумите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2020, 13:55       Заглавие:  Re: Резба на цевта.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
нищо ново :) чувал съм тезата и от от най-високо ниво

даже смяна пружинка го тълкуваха за незаконно и опасно нещо!
добре че ЕС написаха в директива .. кое може сам да прави собственик на оръжие и кое е за оръжейник

нивото на компетентността на КОС пада с всеки изминал ден ..
.. читавите напуснаха и останаха тези дето за нищо не стават .. и сега се издигат на по високи нива, просто защото няма други

очаквайте тепърва "геройства от некадърност и некомпетентност"

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2020, 13:59       Заглавие:  Re: Резба на цевта.
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 30 Ное 2015, 20:58
Мнения: 4
Добре разбирам, че са герои но, аз как да действам според вас.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2020, 14:44       Заглавие:  Re: Резба на цевта.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Отиваш на кадърен майстор да ти нареже резба.
След това се връщаш в КОС и казваш: "Ама съм и аз съм един непросветен - четох в един американски форум, че тя пушката си имала резба, ама за да не се нарани - фабрично била запълнена с някакъв полимер и отгоре оксидирана/фосфатирана/боядисана (там каквото си е покритието). Изчегъртах полимера с нокът - и ей на - фабрична резба!" Т.е. като си я купил е била с резба, само дето не си знаел. А който желае - нека докаже кой и кога е нарязал тази резба.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2020, 15:24       Заглавие:  Re: Резба на цевта.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Виждал съм гайка на резбата толкова гладка и със същия диаметър, че трябва лупа да видиш кое къде е ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2020, 15:47       Заглавие:  Re: Резба на цевта.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
С други думи правиш резба и гайка ако искаш да си съвсееем точен. Та ако реши кос-а да я развиеш пред него. Впрочем тея гайки са така натегнати, че трябват двама да я развият.

П.С.
За другите със същия въпрос никъде в КОС, като си регистрирате оръжието не пише с каква резба е, с какъв спусък, какъв пълнител и т.н. и т.н. Там има само един сериен номер и толкоз. Никой не ви бие през устите да се обяснявате какво ще правите. Работата на КОС-с не е да намери решение на вашия проблем, а да ви създаде проблем когато си имате решение.

Всъщност това горното ми го сподели един главен архитект, когато изведнъж разбрах че вместо решение той ми изсипа нерешим проблем.

Така чиновниците рабират своята професионална мисия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2020, 15:56       Заглавие:  Re: Резба на цевта.
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Само не разбрах, отказали са ти да ти премат документите?
Отиваш пак, пускаш ги и толкоз.
Кви резби, кви пет лева, да не говорим, че има супресори/компенсатори, които се слагат на цев БЕЗ резба.
Двете неща нямат общо.
Буташ му документите в ръцете, плащаш 20 кинта и да се оправят.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2020, 18:43       Заглавие:  Re: Резба на цевта.
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 30 Ное 2015, 20:58
Мнения: 4
Не ми отказаха да ми приемат документите но изрично ме предупредих, че ако нямам резба да не си правя защото било промяна на конструкцията но аз реших, че ще си направя да видим какво ще стане.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2020, 18:55       Заглавие:  Re: Резба на цевта.
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Е значи нямаш грижи.
Хубаво е да се ориентираш към свестен оръжейник.
В Търновска околия това е Георги Топалов от Златарица.
Виждал съм негова "творба" и беше точно както колегата я описва - "гайката" се сливаше с цевта брутално гладко. :-)

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2020, 19:11       Заглавие:  Re: Резба на цевта.
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 30 Ное 2015, 20:58
Мнения: 4
Да към него съм се ориентирал даже се чухме днес с него по тел.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2020, 19:17       Заглавие:  Re: Резба на цевта.
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА КОНТРОЛ НАД ВЗРИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА, ОГНЕСТРЕЛНИТЕ ОРЪЖИЯ И БОЕПРИПАСИТЕ

Чл. 71. ...
...
(4) При извършване на ремонтните дейности по чл. 70 не се разрешава промяна в конструкцията и механизмите на огнестрелните оръжия и боеприпасите, свързани с тяхното действие, монтаж на детайли от различни модели и системи или на детайли, изработени от различен от оригиналния материал, с изключение на неметални детайли (приклади, ложи, полуложи, ръкохватки и др.), както и промяна на фабрично наложени номера върху отделните детайли (цев, затворен блок, рама и др.)

Тъй като резба на цевта не променя действието на пушката, не следва да попада при забраните дейности, но трябва да се направи от лицензиран оръжейник. Чл. 71. (1) и (2) от същия правилник

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2020, 20:37       Заглавие:  Re: Резба на цевта.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
@mirom: Ако префразираме притчата за великия Микеланжело, то цевта ти ВИНАГИ е имала резба. Само трябва да се махне метала, който я прикрива.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2020, 06:33       Заглавие:  Re: Резба на цевта.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Авг 2006, 17:25
Мнения: 1310
Местоположение: България/САЩ
Absolut написа:
@mirom: Ако префразираме притчата за великия Микеланжело, то цевта ти ВИНАГИ е имала резба. Само трябва да се махне метала, който я прикрива.


Едно наистина точно попадение!

_________________
"A man who trades freedom for security does not deserve and shall not receive either"
Benjamin Franklin (1706 - 1790)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2020, 16:25       Заглавие:  Re: Резба на цевта.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
mirom с 04 мнения - пишете, пишете...

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2020, 23:11       Заглавие:  Re: Резба на цевта.
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
b5202s написа:
За другите със същия въпрос никъде в КОС, като си регистрирате оръжието не пише с каква резба е, с какъв спусък, какъв пълнител и т.н. и т.н. Там има само един сериен номер и толкоз. Никой не ви бие през устите да се обяснявате какво ще правите. Работата на КОС-а не е да намери решение на вашия проблем, а да ви създаде проблем когато си имате решение.
........
Така чиновниците рабират своята професионална мисия.

:tu: :tu: :tu: :tu: :tu:

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer