logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 04:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2020, 23:45       Заглавие:  Джобен пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2020, 23:24
Мнения: 3
Здравейте спрял съм се на пистолет, който да нося именно в джоб. Вариантите, които разглеждам са:
1. SW Bodyguard 380. Има обаче доста мнения и клипчета в Интернет според които се случва да не възпламени патрона (Click No Bang), както и самопроизволно да изпадне пълнителя.
2.Glock 42. Доколкото разбирам е изключително податлив на не изхвърляне на гилзата особено при limp wrist.
3.Taurus 738 ТСР за момента ми изглежда най-приемлив вариант, но марката като че ли не е толкова реномирана.
4.Beretta Tomcat за разлика от другите е в 7,35, а не 9х17 като останалите, което май не е много разпространен калибър.
Ще съм благодарен на всякакви мнения, особено от ползватели на някой от горните пистолети. Съвети от типа на: Вземи си Glock 19/ Макаров ще приема с благодарност, но няма да са полезни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2020, 08:17       Заглавие:  Re: Джобен пистолет
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
kamikaze написа:
Здравейте спрял съм се на пистолет, който да нося именно в джоб. Вариантите, които разглеждам са:....

Glock 43. Джобен, калибър истински, патрони има, кусури като на джобен пистолет не съм намерил.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2020, 09:31       Заглавие:  Re: Джобен пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
moderna написа:
Glock 43. Джобен, калибър истински, патрони има, кусури като на джобен пистолет не съм намерил.

Страхотен пищов, правен за стрелба с една ръка! На 10 метра, дублетчетата с една ръка безпроблемно си влизат в оценъчната зона на дветката на мишена №4/ кръг с диаметър от 19,5 сантиметра... и то на доволно бързи сплитове. За чий ти е повече за обикновена гражданска самоотбрана?! Много народ обаче продължава да я мъчи 43-ката на стрелба с две ръце... ми, не стааа... друга е идеята/ концепцията тук.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2020, 10:33       Заглавие:  Re: Джобен пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
moderna написа:
kamikaze написа:
Здравейте спрял съм се на пистолет, който да нося именно в джоб. Вариантите, които разглеждам са:....

Glock 43. Джобен, калибър истински, патрони има, кусури като на джобен пистолет не съм намерил.


+1, но за 43Х

Лично го тествах.
Прекрасно джобно оръжие.
Перфектният универсален калибър.
Разкошен, като хват и контрол, в сравнение с изброените.

_________________
brazzers platinum user


Последна промяна Beer на 04 Мар 2020, 11:03, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2020, 11:02       Заглавие:  Re: Джобен пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Най-тегаво, се стреля с джобните пистолети/револвери.
На мен лично много ми допада новият Glock 43X. Не е толкова "джобен" като 43, но е добър компромис.
Беретките ме кефят, но поради липсата на изхвъргач бих ги ползвал единствено за кеф/стрелбище.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2020, 16:58       Заглавие:  Re: Джобен пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Джобни пистолети има 3 опции - малък .38 револвер, малък .380 или малък 9мм.
Револверите са удобни, защото не са ъгловати, и ако решоудваш, стрелбата излиза много евтина, гилзите им изкарват десетки зареждания. Неудобство е широкия барабан, и малкия капацитет.
.380 - аз бих погледнал рюгер lcp, особено първия вариант, много надеждно, лесни за стрелба и носене. Твърд спусък, малък капацитет, за хора с големи ръце е неудобен, и най- вече скъп боеприпас.
9мм - там глок 43 е може би най-добър вариант - лесно се носи, удобен за стрелба, сравнително добър капацитет, потентен калибър на разумни цени. 43х за мен не е подходящ за джобно носене, 43 и така е почти на лимита на безпроблемно вадене от джоб, по-дългата дръжка със сигурност ще е проблем.
Лично мое мнение, избягвай пистолети с предпазител, стига да имаш уменията да боравиш с тях, добавят оше една стъпка в процеса на реагиране.


Последна промяна minavasht на 04 Мар 2020, 17:30, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2020, 17:18       Заглавие:  Re: Джобен пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Мене ако питаш - Walther PPS. Единствен недостатък - нереално скъп като за България.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2020, 17:35       Заглавие:  Re: Джобен пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Мен без да ме питаш казвам какво съм ползвал за "джобен"- FEG R 78, 7.65 mm.
Можех да взема и Беретката в същия калибър, но е дебела колкото и широка, така че се отказах. Лек, евтин, безпроблемен пищов. Десет години ми пази гъ..гърба, за малко да напиша друго.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Но каквото и да прочетеш тук- ще избереш каквото на теб ти хареса.
Споделям какво съм ползвал, какво ми харесва и бих взел е друг въпрос. Г43 е моя избор за джобен. Г43Х е по-удобен за стрелба, по-потентен, но не е джобен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2020, 17:49       Заглавие:  Re: Джобен пистолет
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
https://m.bazar.bg/obiava-27897833/pistolet-walther
Ей това е брутално. С 2 пълнителя. В магазин в София му искаха 900 лв. с един. Трябва само да се научиш да правиш "хед шот" ;) Ако един грозник не ми беше взел акъла в калибър 7,65 се замислях...по-скоро за второ става, но е рядка класика на супер цена (ако найстина е в състояние близо до ново). Пищов в 7,65 с патрони GECO от старите не е толкова зле ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2020, 19:55       Заглавие:  Re: Джобен пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2020, 23:24
Мнения: 3
Благодаря, на всеки за съветите. Ще пробвам утре Glock 43, съмнява ме, че ще успея да го нося в джоба на дънките. Иначе 9 мм е супер, а и по ревютата 43 изглежда много надежден. Да беше една идея по-малък щеше да е перфектното за мен оръжие. 43Х си иска кобур, револверите също, според мен.
Гледах в Росбулармс в Дружба един Colt Pony, изглежда супер, но все пак е втора употреба. Как ви се струва като вариант? И по-принцип втората употреба свързана ли е със значителен риск.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2020, 21:00       Заглавие:  Re: Джобен пистолет
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
https://www.google.com/search?ei=z_lfXq ... icThjWXAOM:
Един мит за суб малкия 43, същия сравнен с Макаров..разлика най много милиметър два в дължината...в дръжката ОК, по-малък и по тесен....ама 6 патрона.....рево по си ми допада ;) Ся ако си свикнал да мъкнеш ЧЗ 75 и Г17 си е малък...лично аз бих мъкнал ПМ пред Г43, макар и по-тежък....защо..личен избор...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2020, 18:16       Заглавие:  Re: Джобен пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Отделих разсъжденията на тема как по закон се носи КОО за самоотбрана в нарочна нова тема: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=19226

Модератор

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer