logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 22:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 16:40       Заглавие:  Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
в тая скука и малко или никаква стрелба
да не губим време ... по добре да го използваме да набавим нови знания :)

може да разгледаме различни прибори, да направим анализ тук там снимки
или ако някои сподели опит за Термо или Нощно .. модели поколения, използване
ще е полезно четиво

ще се опитам да взема няколко различни модела, и да ги разгледам в детайли .. и да споделям в тази тема лични наблюдения

ако колеги се включат, ще стана интересна дискусия

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2020, 10:31       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2016, 14:27
Мнения: 65
https://youtu.be/bFCNiXRwI8M


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2020, 23:12       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2020, 23:17
Мнения: 5
Night vision and thermal hunting video

Това е група във Фейсбук, американска и там янките развиват интерсни дискусии по темата и качват клипове от различни модели и марки в реални условия. Аз лично от три дни разглеждам и още съм на по малко от 1/4 от всичко качено. Заслужава си да се посети! :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2020, 11:49       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Pulsar Trail LRF XP50
От всички които сме пробвали в реална ситуация (наличните на нашия пазар), този ми допада на мен най-много.
Единственото нещо което обаче хич не ми харесва в него е цената му :evil: .

Има вграден далекомер, мери ъгъла, има три профила за прострелка - може да се ползва на три различни карабини в различни калибри, богат избор на скали. Има и още доста екстри.
Прострелва се буквално с един изстрел. втория е само за потвърждение.
Интерфейса не е мн. прост, иска си разучаване, но пък като го разучиш е приятен за работа.

Прострелка на термо най-обичам да правя през ясен ден. За цел - нишан, ползвам фолио (като това за печене в тава :DD ), лепи се на повърхност която да е под 45градуса спрямо мишената, така че фолиото да гледа към небето. То отразява светлината и през термото се вижда като тъмна точка.
Хубавото на тоя метод, за разлика от прострелка при която се ползва за мишена топлинно излъчващ материал (пр. така популярните термо лепенки) е че целта може да бъде доста по-малка, по ясна (не е така "размазана") и това да подобри прострелката.
Имаше клип в тубата, от там взех идеята. Аз лично не обичам да прострелвам по топлинни източници.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2020, 11:59       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
Pulsar Trail LRF XP50 прострелвам по запалена цигара , наистина малко пипкаво е менюто в началото , но се свиква . В открито поле съм наблюдавал диви животни на над 700 м. като определям по силует вида им . На разстояние 150-200 м. виждаш мишките като светли стрелкащи се топчета по земята . Стрелба на по-голяма дистанция от 200 м. не съм пробвал , търся сигурно на 100% попадение .

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2020, 12:16       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
Препоръчвам на всички начинаещи, като мен едно първоначално запознаване с тази монография.
Беше ми много полезна.
http://www.ips.iit.bas.bg/DBorissova/20 ... ook-bg.pdf

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2020, 22:43       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 31 Юли 2014, 18:52
Мнения: 47
https://1drv.ms/v/s!AiwpR1B3TDIUbPMubXQ ... 0?e=ZSQE9o
https://1drv.ms/v/s!AiwpR1B3TDIUbdgy3fL ... E?e=itKQhb


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2020, 22:48       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 31 Юли 2014, 18:52
Мнения: 47
Нямам голям опит, това се вижда през моето термо. Първото клипче е стрелба по кутийка от 22 lr от 25 м. на тъмно. На второто дистанцията е 10 м. на светло, същото оръжие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 21:43       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Дек 2018, 10:11
Мнения: 10
Местоположение: Балчик
Имам опит единствено с ATN X-Sight II HD 3-14х. Силно не го препоръчвам на никой! На рекламите им оставаш с впечатление, че може и да видиш нещо през него. През деня образа е като на цветен телевизор Велико Търново с разместена антена, а вечер, като да ти предават картина през радиоточка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2020, 08:41       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
droba написа:
Имам опит единствено с ATN X-Sight II HD 3-14х.


Потвърждавам.

А иначе, като гледам колко много обяви за продажба на такива уреди, ми намирисва нещо като на супресорите....
Може би тези във високия ценови клас да си заслужават, но недоразумения като горното - не.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2020, 08:57       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ползвал съм термо на Sagem JIM-LR.
Страхотно е почти всичко си има т.е. липсват му балистичния калкулатор и ветромера.... ,а и бая на далеко вижда, че и малки цели разпознава.
Кеф ти кординати ...искаш разстояние... искаш снимки....

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2020, 09:15       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
droba написа:
Имам опит единствено с ATN X-Sight II HD 3-14х. Силно не го препоръчвам на никой! На рекламите им оставаш с впечатление, че може и да видиш нещо през него. През деня образа е като на цветен телевизор Велико Търново с разместена антена, а вечер, като да ти предават картина през радиоточка.


Баси, нали е американска марка....аз толкова клипове гледах на тези нощни виждания...даже имаше по едно време и намаления на цените тук в Сф на тази марка...

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2020, 10:52       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Може би се повтарям, но засега при нощните и термото хубаво и евтино няма...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2020, 11:00       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Jose написа:
Може би се повтарям, но засега при нощните и термото хубаво и евтино няма...

+1

Аз също искам да си взема едно устройство, което се слага на пикатинито пред бързомера. Но цената му започва от $10'000 и за сега такива пари не мога да отделя. Чакам ги да поевтинеят (хубавите), но уви.. не поевтиняват пущините. :sad:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2020, 13:13       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Принципно китайците направиха пробив по направление рязкото поевтиняване на термите (без загуба на качество), но вече втора година очакваме уж да паднат цените.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer