logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2020, 12:48       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
а и факта, че сдялаха, съвременен пистолет който при падане ще гърми сам .. означава че инджинерите на Зиг разбират само от финиш и маркетинг .. и продължават да правят скапани за стрелба изделия

С P320 X5 се стреля много по-добре и приятно, отколкото с Глок. Тествах си 17-ката редом до "Зиг"-а пред свидетел, споделили сме и доволно впечатления и резултати в темата за този пищов. Така че недей да продължаваш да объркваш/ навиваш хората от позицията си на авторитет/ ник в зелено... тъпо е! :wink:

Или като си тунингваш 17-ката... ще дойда и аз с този Зиг... ще стреляме/ мерим/ анализираме... съгласен? :-)

За тунинга като цяло - не на всеки точно това му е манията и целта в живота. Така че не виждам какво лошо има в това дадена пушка/ пищов заводски да си е пипнат/ тунингован за конкретната цел. За JP "арките" не мога да кажа, но на едно "Шадоу-2" какво има допълнително да му тунинговаш? Да, винаги може да се изстиска още малко... но колко са тези, стигнали лимита на оръжието си... единици.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2020, 13:45       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 11:34
Мнения: 201
Местоположение: Варна
Благодаря ви, получи се интересна и полезна за мен дискусия, надявам се да продължи.

Относно цената - според калкулацията от Заримекс, посоченият модел на JP ще ми струва приблизително 4300лв.

Относно, че са малко по-спортни - определено и на мен така ми се струват. Даниъл Дифенс тук са повече пари, не намерих на подобна цена тяхна карабина тук. Имат ли предимства пред JP?

Берета ARX100 - гледах я на живо - малко прекалено пластмасова ми идва, а цената и тук е дебела.

Рюгера, прочетох темата - честито за придобивката. Интересен ми е основно заради ниската цена при някакво прилично качество. Не знам дали има регулиране на газовете, мушката много ме дразни. Ако реша да взема нещо за по-малко пари е приемлива опция.

Може би не съм обяснил добре - не ми “трябва” карабина за лов или спорт. Всъщност изобщо не ми трябва. :) Искам да имам карабина, която да е добре направена, да ми е приятно да я гледам, разглобявам, стрелям с нея. Да - ще се ползва по мишени и за лов, ако имам време и възможност - защо не и спорт.

За Суис Армс - 550/551 са техни, така ли? Изглеждат ми добре и прецизно изработени. Както казах - ако имаха резба за супресор щяха да ме улеснят в избора. Все пак по клипчетата откатът им ми се струва по-неприятен от на ЧЗ Брен, а за сравнение с JP май не може да става и дума.

Благодарение на дискусията тук полека-лека взех да си избистрям концепцията - искам часовникарска изработка като при Блазер или късото на Зиг, искам максимално удобство при ползване - спусък, ергономия, откат, възможност за надежна работа със супресор, искам всичко това да е от кутията - не да се налага да правя ъпгрейти, но да има възможност за лесни такива. Ако взема нещо твърде компромисно все в компромисите ще са ми очите, дребните забележки ще ме дразнят, в крайна сметка най-вероятно ще го разкарам дори без да съм пострелял достатъчно за обективна оценка. Калибърът ще е този, отказах се от .308 или 7.62х39.
Естествено искам и да ме кефи на фасон, макар че вкусовете се променят понякога за миг - не предпочитах АР платформата, но сега това JP взема да ми се струва все по-логичен избор... :)

В обобщение - за сега клоня към JP-то, конкретно това:
https://www.jprifles.com/buy.php?item=RR-JP15-CTAC
Ще съм благодарен ако някой опита с разумни доводи да ме откаже от него, съобразявайки се с горепосочените важни за мен аспекти.

Има ли съфорумец с подобна около Варна? Много би ми помогнало ако можех да я пробвам.

_________________
If you suck at shooting, you’ll still suck. However, it will be more fun to suck at shooting if you’re shooting a JP Enterprises rifle.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2020, 13:56       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 05 Яну 2016, 20:06
Мнения: 113
Ivo III написа:
Stoykin написа:
Първо да уточня че арката я ползвам предимно за спорт.Едно по едно смених всички части от стоковата карабина. Буквално остана само лоуъра със серийния номер и цевта. Резултата е един скъп Франкенщайн който стреля доста добре но тъй като частите са правени от различни производители(едни от най добрите на пазара) го няма това перфектно съответствие което го видях при JP сглобена изцяло карабина.


това означава само едно .. че тунинга не е за всеки :) или не може да се човърка на сляпо и напосоки
и който не разбира .. най-добре е да си купува готово нагласено нещо и да не пипа

но това не означава, че друг не може да го подобри

незнам какво си правил .. но съм се нагледал на недоразумения и човъркане по оръжия с ... по-лош резултат от началото


Тук съм съгласен че не е за всеки , но в предвид прохождането на ар системите в България от скоро( не повече от 15 год) , оскъдното предлагане на ар 15 и съответните части за тях, то кажи ми кой тук (Бг) би направил по адекватен тунинг от хора занимаващи се от 30 години само с разработки и иновации в областта ? Какво съм правил аз ли? Нищо повече от подмяна на основни компоненти от доказали се производители . Резултата беше доста по добър от първоначалния вид но далеч от качеството открито при JP. В крайна сметка всеки сам си решава по кой път да поеме


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2020, 16:00       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Sheriff написа:
Калибърът ще е този, отказах се от .308 или 7.62х39.

Разбира се, парите са си твои и решението - също. :tu:

Обаче така и така пусна тема, нека да получиш и малко по-пълна информация. В Ганзата пише Михаил Кречмар и с него доста сме си говорили по този повод. Човека е един от най-добрите водачи на експедиции (ловни и неловни) в дивите краища на Русия.. и като пиша "дивите", имай в предвид такива, които в радиус от 500 км. няма жива душа. Там ако ти стане нещо, само хеликоптер може да те спаси..
Та пичагата макар и смешен на вид, е утрепал повече големи мечки и други животни, отколкото всеки друг в РФ. Обсъждали сме надълго и широко калибрите и от него знам: "за едро животно от северното полукълбо, 7.62х39 е минимум-миниморно". При това с куршуми JHP и близки разстояния. От там насетне, колкото повече, толкова по-добре - формулата е 10 Дж. за всеки килограм живо тегло на добичето, като се отчита разстоянието. И понеже 7.62 не винаги има тази енергия, трябва да се стреля бързо на дублети и триплети. 5.56/223 даже не попада в класацията.

Ако знаеш руски, ето ти една негова лекция: https://www.youtube.com/watch?v=1klGxHVSz7k Дългичка е, отговаря и на въпроси от залата.. но пък днеска времето е отвратително, така че може да я изгледаш. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2020, 16:40       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 11:34
Мнения: 201
Местоположение: Варна
Отлично разбирам доводите за калибъра и знам, че са правилни.
Искам да имам карабина в .223 по много причини. По-голям калибър за момента просто не ми трябва - не ходя на едър лов. Ако реша, че ми трябва, може би ще е в 6,5 крийдмор, но не съм се задълбочавал сериозно по темата - за момента говорим за карабина за кеф, не по конкретна необходимост, и реших, че .223 за кеф ми е перфектен.

П.П. Както споменах и по-горе - освен ако не попадна на нещо интересно втора ръка на прилична цена - тогава може да е и друг калибър, 223 няма да избяга. :)

_________________
If you suck at shooting, you’ll still suck. However, it will be more fun to suck at shooting if you’re shooting a JP Enterprises rifle.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2020, 18:17       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Sheriff написа:
Рюгера, прочетох темата - честито за придобивката. Интересен ми е основно заради ниската цена при някакво прилично качество. Не знам дали има регулиране на газовете, мушката много ме дразни. Ако реша да взема нещо за по-малко пари е приемлива опция.

Не, няма регулатор. Но пуска доста газ, което я прави всеядна откъм патрони. Вече за заглушител, не знам как стоят нещата. Не знам и доколко има смисъл от заглушител специално при .223. Иначе пушката която си избрал, изглежда много симпатично - успех!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2020, 18:23       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Stoykin написа:
За да се усети разликата човек трябва да има база за сравнение т.е. Определен настрел със стокови и подобрявани варианти.
Мноооого мъдрост има в тези слова :tu: Дано повече хора ги прочетат и осмислят 8)

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2020, 19:21       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
не съм казал, че JP e лоша пушка, само, че е спортно ориентирана, а не тактически

няма универсално оръжие ... но пък има много оръжия, за различни цели и задачи


:tu:
Шерифе твордо си реши оръжието за какво ти трябва. Ако искаш да стреляш по хартия и да ти радва окото или както казват руснаците "за душата" си вземи нещо в .223 rem.
Спомена, че си ловец.
Ако си станал ловец само за да притежаваш оръжие отново съвета за калибъра е .223rem.
Ако пък неходиш или нямаш желание за лов на едър дивеч и искаш да стреляш и по хартия пак .223 rem, НО ако ще го ползваш за всичко стрелба по хищник,стрелба по едър дивеч и хартия си вземи .308 win.
Чета, че твърдо си решил за платформа AR....няма лошо. Избора за това дали ще е Dgi или piston е труден, защото отново опираш до това за какво ще се използва.
Освен JP rifles има и други производители на качествени оръжия в AR платформа

https://youtu.be/-iqNJ2WkpWg

Bushmaster не е кой да е, а на тази тема също има хора които пишат в този форум, които могат да дадат много миродавно мнение.

Ако все пак неискаш AR която да Dgi а бутална се огледай към HK 416 , 417 . Там качеството е върховно също и неподлежи на коментар и там категорично също ще влези в графста "за душата" по тънкия вариант бутален рюгер.
П.П. Не робувай на емоции. Емоция = грешен избор и пари на вятъра

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2020, 19:41       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Stoykin написа:
Третата ще е 224 Valkyrie. Интересен калибър според това което четох и според нуждите

Аз пък опирайки се на премеждията на колегата Stoykin до тука с недоправени арове в .223...се загледах тук...точно карабина JP в .224V на 1550 ярда... то е като къстъм болт, а е автомат... :shock:

не разбрах модератора отпред пак ли е на JP... но този ансамбъл ще отмине 10 000лв с оптиката ...патроните отделно...
мдаа...то е като с хубавите жени...не става без пари...е става, но ако си затваряш очите леко :roll:




 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2020, 23:08       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
JDredd написа:
Не го слушай Росен, че било трудно като избора на жена - далеч по-лесно е, а и отърването е в пъти по-лесн


Баш си е както казва Росен.

Така като гледам Колегата:
Sheriff написа:
Ще се ползва за стрелба по мишени и лов (според калибъра). Търся добра комбинация от точност/тегло/размер/надеждност, но най-вече - да ми радва окото (знам, че е особено субективно). Бих предпочел да има възможност за супресор, да има пикатини(станаг). Проблемът идва, че държа да е самозарядна и с милитъри дизайн, а много малко такива се предлагат у нас.


ако прехвърлим същите критерии за избор на жена , биха изглеждали така: хем да е руса , хем да е красива , хем мръсница и тигрица в леглото , хем скромна в обществото , хем да е милитъри , хем да готви , в труда героиня - в дома домакиня , но най-вече да радва окото ....

Е , няма такова нещо в природата.

Има оръжия ловни
Има оръжия тактически
Има оръжия за бедни
Има оръжия за богати

Препоръчвам на колегата моя подход:
- За кеф и "милитъри чувство" , както и за готовност предвид на все по-вероятния Зомби-Апокалипсис: .50 BMG
- за ловни цели и самоохрана: "Сайга М3" , 7.62х39

- За хищник и по-пенизчийска стрелба: болт "ЧЗ 527 МТР варминт" , .223. Тука някой горе спомена , че не ставала за друго освен за хищник и сръндак.
:armed:
Ъъъъ , става Колега - става за всичко.

- за гонка и свинарски лов: "Броунинг БЛР" , Левър , .308

P.S. Имах доскоро и Тикка .300 Win.Mag за по-далечни дистанции и мощ да се чувства , но започна да ми сече веждата при стрелба и се разделих с нея.

Ако обобщим , най-добрия избор е 1 бр. карабина по-милитъри , и 1 бр. за лов.
Като комбинация "цена-качество" за лов , предвид на посочените по-горе критерии , препоръчвам Browning BAR MK3 .308

Патрони бол и всякакви , перфектна и безупречна работа , разумна цена , до 500 м. става за абсолютно всяко животно обитаващо територията на България.

За милитъри визията , нека специалистите да се изкажат

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2020, 00:43       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Sheriff написа:
Рюгера, прочетох темата


става дума за този Ругер - viewtopic.php?f=51&t=18766

Изображение

газов регулатор, се добавя лесно на всяка АР15 и то в домашни условия, както повечето неща, вкл, и смяна на цев
освен това може да се купи само Ъпър .. за различни калибри или дължини на цеви, вкл и сет настроен за заглишител

избиваш два щифта, сменяш ъпър с цев и .. си с нов сетъп за нова задача

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2020, 00:50       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Sheriff написа:
В обобщение - за сега клоня към JP-то,


това е мъдро решение - все пак си от Варна :armed:

Варна е особен град - почти всеки се оглежда в скъпата кола, дреха или вещ на съседа :)
специално за Варна .. пушката трябва да е скъпа и лъскава и от топ марка! :) и да изглежда куул ... нищо, че няма читаво стрелбище

това е генетично заложено във варненци, казано в телеграфен стил
там беше търговски флот .. и параходчиите го причиниха промяната на гена .. още от дълбокия соц PDT_Armataz_01_22

от къде до знам .. 8 години бях студент във Варна и имах възможност да опозная варненския бит и душевност :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2020, 00:55       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
а и факта, че сдялаха, съвременен пистолет който при падане ще гърми сам .. означава че инджинерите на Зиг разбират само от финиш и маркетинг .. и продължават да правят скапани за стрелба изделия

С P320 X5 се стреля много по-добре и приятно, отколкото с Глок. Тествах си 17-ката редом до "Зиг"-а пред свидетел, споделили сме и доволно впечатления и резултати в темата за този пищов. Така че недей да продължаваш да объркваш/ навиваш хората от позицията си на авторитет/ ник в зелено... тъпо е! :wink:

Или като си тунингваш 17-ката... ще дойда и аз с този Зиг... ще стреляме/ мерим/ анализираме... съгласен? :-)

За тунинга като цяло - не на всеки точно това му е манията и целта в живота. Така че не виждам какво лошо има в това дадена пушка/ пищов заводски да си е пипнат/ тунингован за конкретната цел. За JP "арките" не мога да кажа, но на едно "Шадоу-2" какво има допълнително да му тунинговаш? Да, винаги може да се изстиска още малко... но колко са тези, стигнали лимита на оръжието си... единици.


Шадоу 2 е тежко изделие, увлича по завоите .. и като всяко ЧЗ се троши непрекъснато
но си има своите предимства

иначе .. с удоволствие ще сравняваме :)
може да осигурим Зиг551, АКМ сток, АМК тунинг, АРки .. 4-5 вида .. вкл JP, Смит, Савидж, Ругер МПР (мисля и други има)

специално за глоците .. за целта в момента се сдобивам с още няколко Глока .. да има един сток, и с подобрения, ще намерим колеги с 4ка и 5тица

и аз се изненадох .. че 4ката потапя при връщане на блока напред, и има други изисквания към хвата от 3ките :)
но това стана .. като при еднакви условия .. ги сравнихме няколко човека

няма да е лошо да се опише резултатите от сравненията :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2020, 03:29       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
[

и аз се изненадох .. че 4ката потапя при връщане на блока напред, и има други изисквания към хвата от 3ките :)
)


Не е по темат, но какво искаш да кажеш с това " потапя ..." и за хвата?
Това " потапяне" кога се получава , когато използвате релоуд за спорт или винаги?
Какво е по- различно или специфичното в дълбокия хват при 3 - та генерация и това с 4-та генерация?

П.П. За да не се цапа темата ако трябва да се изкоментира в отделна тема.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2020, 08:08       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
специално за JP би требвало да се отбележат някои неща защо е цената така
1.всичко е неръждаема стомана с термообработки и съответни покрития
2.криогенно отпусната супермач цев
3.затвора е специална стомана покрита с хром нитрид.../други коефициенти на триене имаме така/ .. а и геометрията на упорите е фирмена ...не заклинва
4.рамата е специално проектирана олекотена пак с не знам кво антифрикционно покритие и стомана различна от ламаринен самоковски чилик ...термообработена и полирана
5.възъвратна пружина пак е доработена
6. титанова игла...не стига това ами е пак с фирмена геометрия
7. по УСМа даже не стигнах да чета
Всичко това е сглобено и напаснато със съответни допуски към СПЕЦИАЛНА ЦЕВНА КУТИЯ...долен към горен ресивър също...
тоест нещо като настроен състезателен болид е ... Стойкин го обяснява назад..
Stoykin написа:
Резултата е един скъп Франкенщайн който стреля доста добре но тъй като частите са правени от различни производители(едни от най добрите на пазара) го няма това перфектно съответствие което го видях при JP сглобена изцяло карабина.


изобщо принципно може от сериен Опел да се достигне левела на един болид...но ше набиеш съответната кинта и стана пак мазало...и въпроса е в умения време и пари...
а и как и кой може да докара толерансите в сглобката на ниво в домашни условия като : цевна кутия-рама-затвор...и после в двата ресивъра правени от различни производители, тоест от куцо кьораво и сакато... не ми е ясно...
да не говорим за термообработки материали и покрития кой как прави...

а най-накрая след домашния тунинг се почват теми бъзикни иначе държани в тайна /засечки заклинвания пълнители падат ...и изводи, че ара е сбъркан още на чертожата дъска и почие/
ама ръсни 5 бона пък да видиме колко е сбъркан ара...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer