logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2020, 18:07       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Благодаря!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2020, 08:01       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Това с CCI mini mag ми се вижда по-скоро случайност, много Беретки "ядът" тези патрони без ядове, ако затвора заминава от един мини маг.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2020, 10:19       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
Когато имах ЧЗ Кадет, имах драма с по-слабите патрони. Случваше се "блокът" да не стигне до задно положение и отражателят да изхвърни гилзата. Така при хода напред хем имаше празна гилза, хем поемаше нов патрон от пълнителя. В резултат - даблфийд. С българските го правеше 6 от 10, с някакви ремингтони 4-5 от 10, с нормални ССИ - 1-2 пъти от 10. С минимаговете - 1 на 20-30, че понякога и по-рядко. Накрая се оказа, че някой "майстор" е пилил предния ръб на извлекателя и в резултат имаше наклон надолу. Това буташе гилзата към пълнителя и от там идваше драмата. С малко пилене го изравних и спря да го прави толкова често. Даже мислех да пробвам да придам лека овалност на ръба на извлекателя, за да приляга по-добре към гилзата. Но така и не стигнах до там.

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2020, 19:48       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2017, 16:49
Мнения: 84
6tangata написа:
Това с CCI mini mag ми се вижда по-скоро случайност, много Беретки "ядът" тези патрони без ядове, ако затвора заминава от един мини маг.....


Случайно или не, това е факт който посочвам от опит.

Относно сравнението с Беретата мога да кажа следното:
1. Пистолет Марголин е разработен изключително и само за спортни цели. Дистанциите, за които е използван на 25 и 50 м носят златни олимпийски медали на състезателите от СССР през 50-те до 70-те години. Патроните за спортни цели са изключително прецизно направени-куршум, барут и т.н. Те обаче не са "силни", като при гражданските и ловните. При тях се търси точната скорост, форма и тегло, което гарантира еднаквост на изстрелите. При гарантирано еднотипен изстрел от пистолета, останалото зависи от стрелеца. Виждал съм картоните с прострелката от станок на различни партиди спортни патрони в СК"Светкавица" /в момента две техни състезателки са с квота за олимпиадата в Япония/ и нагледно може да се обясни горе написаното.
За отчупването в предната част на затвора, точно при отвора за пеперудата на моя Марголин мога да кажа, че причината не е само една, а е комплекс от няколко събития случили се преди това. А именно: Пистолета бе закупен от бившото ОСО /Организация за съдействие на отбраната/, където се провеждаха военните обучения на младежите в ученическите години и бог знае само на колко патрона е бил моя пистолет. Чувал съм, че имало Марголини на 1 000 000 изстрела и си работели без проблем. Съвсем нормално е заради конструкцията на оръжието да е имал микро пукнатини в мястото на счупване, все пак там се спира затвора. Към това като прибавим и силните патрони, мисля,че резултата - счупен затвор е обяснен обстойно.

2. Относно Беретата, предполагам че се има в предвид Берета 71, то там конструктивно няма такива отвори като при Марголина. Все пак този модел е разработен за нуждите на Мосад, като второ оръжие за агентите и за охраната на самолетите. Там се е залагало на бърз и точен изстрел в главата на терориста от изключително близка дистанция. Слабия патрон пък им е гарантирал, че дори да пропуснат, не би имало проблеми със конструкцията на самолета и разхермитизация.
Аз бих Ви препоръчал да пробвате спортни патрони на въпросната Берета. Сигурен съм, че ще има проблем с презареждането, също като при Зиг Зауер Москито, Валтер 22, новия Глок 44 с хибриден затвор и т.н. Тези пистолети за граждански цели си искат силни патрони и това е. Те не работят и са проблемни със по-евтините и слаби патрони.

Послепис:
Сега поздрави на СЪДИЯТА, който стана собственик на едно изключително и рядко за в бъдеще оръжие, което бавно и методично ще се изкупи от фирмите износителки за необятния пазар в САЩ.
Купувай пълнителя докато можеш!!!

https://bazar.bg/obiava-28840390/palnitel

_________________
Което е изгоряло в огъня, ще го намеря в пепелта.
Glock 19C Gen 3 - 9x19
Arsenal Bulgaria/Makarov Special edition - 9x18


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2020, 06:55       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
За Беретата 71, когато кажеш..лентоваме няколко марки патрони в пълнителя и стреляме...;) Не визарам само 71, а и модел 21 А, която стреля, без засечки само с усилени .22 LR. Марголина е супер ама има и други марки освен него и рюгер ;) Има и едни Хемерлита 215 и 208 S....дето се намират или намираха в ОСО..ама много се отклонихме....;) Със здраве да се ползва...;) Малко заприлича на Макаров е най-доброто оръжие...да аз съм фен на съветските и руските оръжия ....ама има и други...по добри някой по-здрави...други по-прецизни или и двете.....;) 71 засичала със спортни...пак почнахме да пишем наизуст...както почти винаги в тоя форум....;)
P.S Да се сравнява 71 с Мусхито и Валтер е леко несериозно...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2020, 21:47       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Само за протокола, пълнителите са два вида - с метална и пластмасова пета, този не се вижда с каква е. Да кажем, че се преработват, но са с различно заключване. Явно всеки го знае и затова не се пише, ама все пак..има и неуки....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Май 2020, 08:45       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Благодаря, Щанга! Аз например не го знаех - т.е. мислех си, че са взаимозаменяеми :shock:

При мен дойде ред на първата издънка - скъса се дъното на гилза. Изстрелът беше по-глух и от целия пистолет бавно започна да излиза неестествен черен дим. Куршумът излетя, даже улучи. Цилиндричната част на гилзата излезе от патронника много лесно - не беше залепнала за него.

Изображение

Патроните бяха
Изображение

За пореден път се убеждавам, че ако на опаковката има правописна грешка - няма как да чакаме качество от съдържанието й :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2020, 19:37       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Мдаааааа, никак не беше лесно, но се получи: - крилат Марголин чиренлия :D

Изображение

Изображение

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2020, 20:18       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Красота!!! Страхотен е!!! :armed: Shadow с червените чирени също! Много се радвам, че имаш усет за изкуството. Защото тези оръжия са изкуство.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2020, 21:13       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
JDredd написа:
Мдаааааа, никак не беше лесно, но се получи: - крилат Марголин чиренлия :D

Изображение

Изображение


Можел си значи да правиш читави снимки, гадино... :evil:

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2020, 10:03       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Приятел ми подари дървено куфарче. Така като гледам - и при тях има вариации, щото точно такова не бях виждал:

Изображение

Изображение

Както казват по часовникарските форуми: здраво и напълно функционално, но с множество следи от употреба :D

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2021, 23:20       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
С тоя коронавирус не ми остава време да се изфукам и тук :(

Ето какво стори потребителя Slaf4u с куфарчето от горните снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Дето се вика - имам куфарче за всеки ден и куфарче за парад :D

И като гледам каква красота се получи - решил съм да попълня липсващите кухини в парадното куфарче. Ако някой има за подаряване или продаване на символична цена такива изделия - насреща съм. За бартери - също.

На първо време бих се зарадвал и само на информация относно това в коя дупка какво се слага.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2021, 00:08       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2017, 16:49
Мнения: 84
Ами ето ти няколко варианта какво има в кутията, според годините на производство компановката им се променя:
Прикачени файлове:
Кутия Марголин 1.jpg
Кутия Марголин 1.jpg [ 40.99 KiB | Прегледано 5691 пъти ]

Прикачени файлове:
Кутия Марголин 2.jpg
Кутия Марголин 2.jpg [ 13.54 KiB | Прегледано 5691 пъти ]

Прикачени файлове:
Кутия Марголин 3.jpg
Кутия Марголин 3.jpg [ 56.88 KiB | Прегледано 5691 пъти ]

Прикачени файлове:
Кутия Марголин 5.jpg
Кутия Марголин 5.jpg [ 261.77 KiB | Прегледано 5691 пъти ]

Прикачени файлове:
Кутия Марголин 4.jpg
Кутия Марголин 4.jpg [ 117.61 KiB | Прегледано 5691 пъти ]


Сега трябва да се търсят - дървената отвертка,шомпол с четка, масльонка, дорник, тежести, мушка, бойна игла, спусък, чукче, възвратна пружина и т.н. ако искаш да е автентично напълнено.
Между другото навремето и аз си бях реставрирал дървеното куфарче собственоръчно и беше станало перфектно. Снимка има по горе в темата. Помня, че един месец търсих плат с цвят, като оригиналния и накрая намерих и то в гардероба на майка ми тогава. На ивицата плат около пистолета е хубаво да и се минат два тигела на шевната машина, по-лесно се залепя и стои по-красиво.

Гледах обяви за продажба в САЩ на Марголин, като започват от 850$ и стигат до 2500$.

_________________
Което е изгоряло в огъня, ще го намеря в пепелта.
Glock 19C Gen 3 - 9x19
Arsenal Bulgaria/Makarov Special edition - 9x18


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 23:10       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Ное 2012, 01:07
Мнения: 72
Найстина страхотен пистолет, с него направих сефтето на Герена, "навремето" по стрелбищата имаха само такива калибър .22 и още тогава бяха на по стотици хиляди патрона че даже и още има от тях което говори колко е здрав и издръжлив.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 23:51       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Донякъде е нормално оръжията в .22 да са издръжливи. Налягането което дава гилзата е близо три пъти по-ниско от 9мм и около 5 пъти по-ниско от това на .308. Това води до много дълъг живот на цевите. Не знам как влияе и мекият проектил.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer