logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:56




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2020, 10:55       Заглавие:  Arcus 94 C... или Arcus 98 DAK?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Върти ми си идея в главата да мина от 9/18 на 9/19..ако ми провърви с разрешителното,разбира се. Бюджета ми е ограничен, за това се замислям за тия два компактни модела на Аркус, а не за Глок, или Хеклер примерно. От това което попрочетох за тях разбирам, че 98 ДАК, поради наличието на дабъл екшън по-безопасно ще може да се носи с патрон в цевта, освен това е съвместим и с адаптер в .22кал. А за модела 94 С мненията май са че е по-надежден... Ще се радвам колеги,които са имали, или имат компактни Аркуси да споделят впечатления- на първо място НАДЕЖНОСТ!Точност! Дуракоустойчивост! И изобщо положителни и отрицателни страни..

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2020, 12:05       Заглавие:  Re: Arcus 94 C... или Arcus 98 DAK?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Viking написа:
Върти ми си идея в главата да мина от 9/18 на 9/19..ако ми провърви с разрешителното,разбира се. Бюджета ми е ограничен, за това се замислям за тия два компактни модела на Аркус, а не ......, поради наличието на дабъл екшън по-безопасно ще може да се носи с патрон в цевта, освен това е съвместим и с адаптер в .22кал. ..


Колко ограничен бюджет?
Не за друго ами имаше едни компактни ЧЗ-та (точния модел не мога да се сетя) 9х19 с декокер, дето са приказка за носене и за стреляне. Не са от най-новите им модели, та вероятно за около 400-500лв втора ръка може да се намери? Не съм гледал скоро цените им.
Това само като идея, не че те разубеждавам за аркуса :wink: .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2020, 12:33       Заглавие:  Re: Arcus 94 C... или Arcus 98 DAK?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1288
Изборът между тези два пистолета е подобен на този между чумата и холерата
FEG 9x19

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2020, 13:27       Заглавие:  Re: Arcus 94 C... или Arcus 98 DAK?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
tsb написа:
Колко ограничен бюджет?
Не за друго ами имаше едни компактни ЧЗ-та (точния модел не мога да се сетя) 9х19 с декокер, дето са приказка за носене и за стреляне. Не са от най-новите им модели, та вероятно за около 400-500лв втора ръка може да се намери? Не съм гледал скоро цените им.
Това само като идея, не че те разубеждавам за аркуса :wink: .

300-350, до 400лв мах. Чз 75 Компакт..и то е вариант. Цените им обаче от 500 и нагоре. Не знам ЧЗто не е ли една идея по-трудно за бързо зареждане с тоя блок дето влиза в рамата..?

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2020, 14:20       Заглавие:  Re: Arcus 94 C... или Arcus 98 DAK?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Шейх Омар написа:
Изборът между тези два пистолета е подобен на този между чумата и холерата
FEG 9x19


:DD
какво против 94С?

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2020, 19:54       Заглавие:  Re: Arcus 94 C... или Arcus 98 DAK?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Viking написа:

Не знам ЧЗто не е ли една идея по-трудно за бързо зареждане с тоя блок дето влиза в рамата..?


Не бих казал че е по-трудно. Въпрос на свикване е.
Пробвай го, ако успееш да го намериш. Ергономиката му е доста добра.
Модела е CZ 75 P-01.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2020, 22:08       Заглавие:  Re: Arcus 94 C... или Arcus 98 DAK?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Шейх Омар написа:
FEG 9x19

FEG-а, като е идентичен с Аркуса, съвместим ли е с адаптер в .22 кал.? Не съм срещал нищо по въпроса

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer