logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2020, 13:26       Заглавие:  Savage msr 15 patrol
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Юли 2009, 16:11
Мнения: 229
Търся мнения за Savage msr 15 patrol. Колебая се между нея и Ruger ar 556. За Рюгера придобих представа от темите във форума. Цената на двете е близка, ако някой има преки наблюдения и опит със Savage msr 15 patrol ще съм благодарен да ги сподели. Пушкалото ще се използва за стрелба по мишени.

_________________
„Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва." -Terry Pratchett


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2020, 02:09       Заглавие:  Re: Savage msr 15 patrol
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Единствено съм я "опипвал" преди верме в магазина, като изработка изглеждаше наред, отделните части пасваха точно и нямаше луфтове. Спусъка си е типичен армейски, далеч е от ALG, Geissele и тнт, но това си е очаквано. Лично на мен не ми харесват пластмасите, в това отношение предпочитам Ругер облечен с Магпул, всъщност дори и стандарната М4 визия ми допада повече. От друга страна хендгарда стандартно си има М-Лок слотове, също така е с mid-length газова система (Ругера ако не се лъжа е carbine) и при равни други неща трябва да има по лек откат и на теория поне да е по надежна.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2020, 10:14       Заглавие:  Re: Savage msr 15 patrol
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Спусъка на MSR Patrol е тотална пръчка, отделно имам някакъв спомен за хендгарда и мушката отпред, че са кофти.
Ако ще гледаш Savage - модела ти е Recon, заводския спусък е супер, хенгарда също.
Слагаш компенсатор на мястото на заводския флаш хайдер и си в играта.

Ругер-а също ти е опция, там нямам идея как седят нещата откъм сток спусък и т.н., но май MPR ти е модела.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2020, 10:37       Заглавие:  Re: Savage msr 15 patrol
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Юли 2009, 16:11
Мнения: 229
Благодаря за отговорите. Вчера разгледах Ruger ar 556 на живо. Беше със счупен делта пръстен, или пластмасовата капачка, която е на резба и държи двете части на handguard - а. Имал съм досег до доста оръжия на Ruger и винаги ми е правило впечатление колко здрави и солидни изглеждат. Тук бях изумен как е възможно да сложат такава тънка и нежна и безобразна пластмаска, дето сигурно е с производствена цена 10 цента. Спусъка и той не ми хареса. Тръгвам в посока Smith and wesson m&p 15 sport 2 или Savage msr 15 patrol. Трябва и те да се пипнат, защото едно е да четеш друго си е да пипнеш. Май ще трябва да прескоча границата от 2000лв.,на там отиват нещата.

_________________
„Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва." -Terry Pratchett


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2020, 12:38       Заглавие:  Re: Savage msr 15 patrol
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
гледаш някакви посредствени модели и правиш заключения за марките
и за 5-6000лв да вземеш, пак ще се скъса от засечки .. с тези олекотени рами и пружинки

а тези под 2000лв пояечето са с доста компромиси

вече зависи, за какво ти е ...

но посочените модели, даже не са за коментар ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2020, 13:06       Заглавие:  Re: Savage msr 15 patrol
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Юли 2009, 16:11
Мнения: 229
Не правя заключения за марките. Ruger е една от най-уважаваните от мен марки. Имам Ruger mark 2 10 inch barrel, както и Ruger gp100. Стрелял съм и с други пистолети марка Ruger. Там нямам какво да кажа. Пръстенът на тази пушка не знам от какво е скъсан, но пушката е чисто нова и се намира във ВИП Варна. Според мен е изтървана и е паднала върху този пръстен, липсват части от него. Разбирам, че много от вас са напред с материала и не им се коментират посредствени модели. Пушката ми трябва за забавление, нямам намерение да постигам високо спортно майсторство или да си я меря с някой. Общо взето получих нужната информация. Включително получих и лични съобщения от колега, който има Savage msr 15 patrol. Благодаря на отзовалите се.

_________________
„Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва." -Terry Pratchett


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2020, 13:59       Заглавие:  Re: Savage msr 15 patrol
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
AreS написа:
Разбирам, че много от вас са напред с материала и не им се коментират посредствени модели.


Няма такова нещо, просто съвет.
Бях се засилил също за Патрул-а преди време, като смятах, че ще ми е ОК за цената, като не ми се даваха над 2к.
Отидох, пипнах и се отказах на момента.

Със сигурност е най-добре да пипнеш сам, но според мен Патрул-а не си заслужава по-ниската цена, погледнато "long term".
В крайна сметка тея пушки ги ползваме за кеф основно, а определено смятам, че ще получиш повече кеф ако огледаш Рекон-а или МПР-а.

После патроните.. там боли цената, докато оръжието си е еднократен разход.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2020, 15:09       Заглавие:  Re: Savage msr 15 patrol
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Юли 2009, 16:11
Мнения: 229
Прав си! Булка, кола, пушка и пищов с пробване се вземат! Ще пипна Recona, ако има налични и MPR.

_________________
„Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва." -Terry Pratchett


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2020, 15:56       Заглавие:  Re: Savage msr 15 patrol
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
BornToDrink написа:
В крайна сметка тея пушки ги ползваме за кеф основно, а определено смятам, че ще получиш повече кеф ако огледаш Рекон-а или МПР-а.


:tu:
рядко сме на едно мнение - но този път написа това което мислех да напиша

ако ще се взима АР около 2К ... бих взел тези двете
Savege MSR 15 RECON 2.0 - https://www.savagearms.com/content?p=fi ... ry&s=22970
или Ruger 556 MPR - https://ruger.com/products/ar556MPR/models.html (капарирах си тази)

и двете си имат забележки и нужда от нагласявания :) .. но коя няма?

цената е близка до 2К .. и до 5К .. има много място .. например за буфери, газ регулатори, компенсатор и за оптика Калес К16 PDT_Armataz_01_22 и т.н.

отколкото да купиш някаква джендърска сглобка за 5К и .. да свърши бюджета
и да ти скъса нервите от засечки и драми .. болезнено е много :)

ако слезнеш на 1,6-1,8K .. спестяваш накой къс леф .. но губиш много, и реално пак ще ги дадеш парите .. но с гаден привкус

затова .. бих те посъветвал да избереш Рекон или МПР :) и ще има повече удоволствие и удовлетворение :) погледнато в бъдещето PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer