logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2020, 19:43       Заглавие:  SIG Sauer to shutter German weapons factory
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
https://www.dw.com/en/sig-sauer-to-shut ... a-53689378

https://www.all4shooters.com/en/shootin ... be-closed/

винаги съм се чудел, как въобще съществуваха до сега
така и не се научиха да правят пистолети ... и закономерно си заминават в историята

пистолетите им ставаха само за митничари и корупционни схеми (да не ги изброяваме, знае се)

появиха много агресивни нови модели
технологиите позволяват на много малки фирми да правят добри продукти .. и такива като Зиг, не се адаптираха и следва закономерно си отиват

остава фабриката в Сащ .. там ще продават още на армейските схеми, корупцията ще оцелее дълго там

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2020, 19:55       Заглавие:  Re: SIG Sauer to shutter German weapons factory
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
И сега НСО, ВП и другите дето се набълбукаха с "железни пистолети с петлета" какво ще правят с доставките на резервни части?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2020, 20:12       Заглавие:  Re: SIG Sauer to shutter German weapons factory
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Zakira написа:
И сега НСО, ВП и другите дето се набълбукаха с "железни пистолети с петлета" какво ще правят с доставките на резервни части?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


това е добре за схемата

ще купят нови пистолети .. защото тези няма части за тези

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2020, 13:31       Заглавие:  Re: SIG Sauer to shutter German weapons factory
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Кви резервни части кви 5лв ... такива ще им трябват ако стрелят толкова много, че да ги чупят ...
На мен ви е интересно сега кой ще погълне активите?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2020, 13:42       Заглавие:  Re: SIG Sauer to shutter German weapons factory
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Ма те се чупят без да стрелят! Аз смених 4 пистолета Р226

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2020, 14:41       Заглавие:  Re: SIG Sauer to shutter German weapons factory
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Zakira написа:
Аз смених 4 пистолета Р226


Абсурд да са се счупили сами....

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2020, 15:08       Заглавие:  Re: SIG Sauer to shutter German weapons factory
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Ivo III написа:
... и закономерно си заминават в историята

Никъде не заминават.. по-точно "заминават" в САЩ. :D

Фирмата се изнася отвъд океана, защото там е пазара. Просто за в бъдеще феновете в Европа няма да могат да си купуват пищови SIG с надпис: "Made in Germany", а само такива с "Made in USA". Това е.. жалко наистина, защото качеството в Германия беше по-добро от това в САЩ. Между другото, важи и за всички останали - все още в Европа се прави най-доброто стрелково оръжие в света.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2020, 16:04       Заглавие:  Re: SIG Sauer to shutter German weapons factory
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Beer написа:
Zakira написа:
Аз смених 4 пистолета Р226


Абсурд да са се счупили сами....
В отрудените десници на социално справедливият строй дори и империалистическата стомана не издържа ;)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2020, 18:51       Заглавие:  Re: SIG Sauer to shutter German weapons factory
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
TheWhiteMan написа:

.....Просто за в бъдеще феновете в Европа няма да могат да си купуват пищови SIG с надпис: "Made in Germany", а само такива с "Made in USA". Това е.. жалко наистина, защото качеството в Германия беше по-добро от това в САЩ. Между другото, важи и за всички останали - [b]все още в Европа се прави най-доброто стрелково оръжие в света[/b].


Все още, ама до кога?
Со сите либерастко-соц/комунистически-миндилски идеи и тая пумия изсипвана срещу оръжейните производители, любители и ползватели в ЕС, както и рестрикцийте налагани от самозабравилите се ойро велможи, до къде ще стигнем?
Май следвреме ще купуваме само щатско производство, даже и от изконно европейските марки.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2020, 18:56       Заглавие:  Re: SIG Sauer to shutter German weapons factory
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
По щатските форуми много се коментира качеството на Зиг и ХиК правени в САЩ и в Германия. Като цяло единодушно е мнението, че правените в Германия са по-качествени.
Аз не съм виждал ХиК и Зиг правени в САЩ за да ги сравня с такива правени в Дойчланд, но съм виждал ЧЗ правено в САЩ и същия модел правен в Чехословакия. За съжаление разликата беше доста голяма, поне според мен. Чехите бяха доста по-напред в качеството, сравнено с щатския модел. Щатския беше направо трагичен, по мое мнение и не бих си го купил честно казано.

Жалко за Зиг Зауер.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2020, 07:54       Заглавие:  Re: SIG Sauer to shutter German weapons factory
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Zakira написа:
Ма те се чупят без да стрелят! Аз смених 4 пистолета Р226

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Пак си бърникал на своя глава и безнадзорно начи


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2020, 13:45       Заглавие:  Re: SIG Sauer to shutter German weapons factory
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Zakira написа:
Ма те се чупят без да стрелят! Аз смених 4 пистолета Р226

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk



Как по-точно си счупил 4/ЧЕТИРИ/ броя пистолети Sig Sauer P226? Питам, защото от 2011г., притежавам, нося и стрелям със Зиг Зауер 226R. Изстреляни над 25 000 патрона! Оръжието не е счупено! Има само нужда от преоксидация на затворния блок, защото по ръбовете оксидацията се изтре, в резултат на ваденето и поставянето в кайдексови кобури.
Странно ми е, как, при какви обстоятелства си успял да счупиш четилр Р226-ци!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2020, 13:50       Заглавие:  Re: SIG Sauer to shutter German weapons factory
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
tsb написа:
По щатските форуми много се коментира качеството на Зиг и ХиК правени в САЩ и в Германия. Като цяло единодушно е мнението, че правените в Германия са по-качествени.
Аз не съм виждал ХиК и Зиг правени в САЩ за да ги сравня с такива правени в Дойчланд, но съм виждал ЧЗ правено в САЩ и същия модел правен в Чехословакия. За съжаление разликата беше доста голяма, поне според мен. Чехите бяха доста по-напред в качеството, сравнено с щатския модел. Щатския беше направо трагичен, по мое мнение и не бих си го купил честно казано.

Жалко за Зиг Зауер.



Като цяло е така /говоря за мненията на амариканските потребители, относно качеството на изработка на пистолетите, с марка SIG SAUER, произведени в Германия и в Екзетър, САЩ /
Писал съм си един американец, който правеше клипове за YOU TUBEы според когото произведените в Германия пистолети SIG SAUER P226 са били, цитирам: "SHIT", а тези излезли от халетата на фабриката в Ексетър, са били по-качествени....Всеки с мнениято си!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2020, 16:16       Заглавие:  Re: SIG Sauer to shutter German weapons factory
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Само за сведение на посрещачите , от 2012 година всичко за полицейски и военен пазар ЗАДЪЛЖИТЕЛНО идва от САЩ. В момента даже като се поръчва има опция да избера дали да е по SAAMI или по CIP. Всички "шарени" (да се чете по-нови ) зигове - и Скорпиона и Мк. 25 и прочие са от САЩ.
За да ви е още по- готино и Хеклер и Кох скоро може да се окажат американски и завода леко да се премести.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2020, 16:20       Заглавие:  Re: SIG Sauer to shutter German weapons factory
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Еротичната мечта на мистър Рон Коен е, в Европа да останат да се произвеждат само ловни болтови карабини (Блазер , Маузер), а късо нарезно и полуавтоматите да са само в САЩ. И тъй като Зиг Зауер САЩ сега носят голямата пара - най накрая довършиха завода в Екенфьорде. Сега сигурно ще го затворят и след една година ще го отворят като филиал на Зиг Зауер САЩ с 50 тина работници правещи отвертъчна сглобка , а не като самостоятелно предприятие в групата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ztavi и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer