logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 15:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2020, 11:15       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
ubboto написа:
Но щом система, която е в състояние да засече и от попаднала в нея пчела:


И кое точно те учудва? Или викаш в твоя калаш гнездят пчели, събираш меда и ходиш на стрелбището после. :happy:

Освен теста със зацапването, може да тестваме и с оси (че с пчели няма да е библейско). PDT_Armataz_01_22

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2020, 11:24       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
BornToDrink написа:
Тоя какво продава тогава? :)
Е, не е абсолютно задължително да ти продава нещо. Може да е обикновен лъжец или фукльо. Може да е биполярен, шизо... Абе като не познаваш човека - всякакъв може да е.

Личните ми наблюдения са, че безпричинното лъгане е една от проявните форми на повсеместното опростачване на световното народонаселение.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2020, 11:28       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
BornToDrink написа:
И кое точно те учудва?

Попада пчела в затвора на "арка" - и тя спича. Кал и гмеж обаче, получена от нагар + смазка... от която тояга с толерансите на "калашник" почва да засича - "арката" не я бърка. Казало там някакво американско хлапе: "Досмазвайте, и стреляйте"... ми, така да е! :tu: Впрочем, Джери Микулек цели балон с револвер на 1000 ярда от втория/ третия изстрел... а вие като не искате да си купите "Смит", се занимавате със снайпери/ оптики/ нивелири/ метеорологични станции и пр... аматьори. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2020, 12:08       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
"Гняста" от смазката е все пак течност, била тя и по-гъста.
Болта я избутва и си заключва. Понеже както споменах не съм вече фен на якото лъскане (на пушките :D ), последния път, точно от там извадих бая гняс, но си работеше.
Докато например имаше една кофти партида патрони, част от капсула се отчупваше и имаше няколко засечки.
Т.е. нещо, с което болта не може да се справи. Вярвам, че с пчелата е същото, все пак не е правена от балистол с нагар. :-)

Единични случаи бол, но масово хората ги приемат като "е тва е боклук, не става", което е смешно.
Или другото е някакво измислено фенство, без никаква обективност.
Впрочем фенството лека полека избледнява, в синхрон с покачването на цените на 7.62х39 и изчерпването на старите залежи. :happy:

===

PS - във форума има хора всякакви, но аз говоря с основен контест спортна стрелба, а не войни някакви (все едно има значение в днешно време дали ще е ак/ар).
И за спортни цели вярвам, че АР е много по-удачен избор, причините не са 1 или 2.
Цените в БГ са вече поносими и не бих казал, че е "премиум" продукт, имайки предвид че има модели за стабилно под 2к лв.
Отделно възможността за релоуд дава добри цени и разнообразие на мунициите.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2020, 12:17       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
BornToDrink написа:
"Гняста" от смазката е все пак течност, била тя и по-гъста.
Болта я избутва и си заключва. Понеже както споменах не съм вече фен на якото лъскане (на пушките :D ), последния път, точно от там извадих бая гняс, но си работеше.
Докато например имаше една кофти партида патрони, част от капсула се отчупваше и имаше няколко засечки.
Т.е. нещо, с което болта не може да се справи. Вярвам, че с пчелата е същото, все пак не е правена от балистол с нагар. :-)

Единични случаи бол, но масово хората ги приемат като "е тва е боклук, не става", което е смешно.
Или другото е някакво измислено фенство, без никаква обективност.
Впрочем фенството лека полека избледнява, в синхрон с покачването на цените на 7.62х39 и изчерпването на старите залежи. :happy:


Само частично ...не нюню си прав, всичко друго е ...
ах незнам как да го изпиша звука...
П.С. Хартията не връща и ограденото на земята с летви и паравани не е критерий...

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2020, 12:29       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове и пропаганда
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
PufGun написа:
TheWhiteMan написа:
tsb написа:
На места пишат че имала предимство буталната система

Аз нямам опит с арки разбира се, но гледам какво се случва в елитният спецназ на US Army - там където имат право да си купят това, което искат (а не това, което им дава Чичо Сам)). Та основно купуват Хеклери.. които ако не бъркам са бутални арки. :D

Ето дори скорошно инфо за марксманска пушка в .308 - на практика HK417: https://www.thefirearmblog.com/blog/202 ... man-rifle/




https://www.youtube.com/watch?v=B62a3_w7dPA

Да. Въобще, можем да направим такъв извод: Хеклер произвеждат най-добрата арка в момента. Не за спорт разбира се, а за война.. И пак ще се повторя - янките не са глупави. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2020, 12:46       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
BornToDrink написа:
PS - във форума има хора всякакви, но аз говоря с основен контест спортна стрелба, а не войни някакви (все едно има значение в днешно време дали ще е ак/ар).
И за спортни цели вярвам, че АР е много по-удачен избор, причините не са 1 или 2.

То всичкото орУжие и стреляне в БГ/ форума... в крайна сметка се свежда до спорт/ тЮнЮнг/ релоуд. :oops: Принципно - лошо няма. Последно мое мнение по тази тема... драмата с калашоподобните във Вегас, де чупели релси... мислА я разгадахме - сръбски цевни кутии, за да му излиза по-йефтинко/ на сметка на капиталиста... което не пречи, разбира се, някой чисто технически да си пресмята натовареността на системата... :danger:

... "арките" вече, имам под ръка една служебна/ на стрелбището... на която трупам известен опит... що се касае до стрелянето - там нямам въпроси/ проблеми... чисто теоретично вече... дали и как "болта" избутва калта :happy: , хората си го пишат/ споделят като засечка:
Цитат:
Failure to Feed Due to Dirt, Debris, and Fouling: Short Stroke
As a gas operated weapon system, the AR-15, operates best when kept clean and well lubricated. Accumulation of “fouling,” soot and debris that are a by-product of firing the rifle itself can cause a failure to feed malfunction by slowing or restricting the movement of the bolt carrier group, causing it to fail to cycle completely rearward. Likewise, excess dirt on the lower receiver extension (buffer tube) or a fouled gas tube may have a negative impact on the ability of the system to function. Many gas system issues will produce a particular malfunction causing a short stroke or “short recoil.” This malfunction of gas management systems creates excess back pressure so that the bolt carrier group is not forced through the full rearward cycle as required to feed subsequent rounds. Simply put, dirty weapons often short cycle, either due to friction or binding of the bolt carrier group or because fouling or dirt increases back-pressure on the gas system to a level that cushions the action of the bolt rather than allowing it to cycle backward to its fullest extent. Gas systems are also at risk of not holding enough pressure to properly cycle when they become fouled. Moral of the story, clean, properly maintained rifles rarely short cycle. Dirt, debris, and soot are an invitation for failure to feed malfunctions.


Кал, получена от нагар + смазка... тояга с толерансите на "калашника" почва да засича/ и съм виждал, и на мен лично ми се е случвало... но щом "арката" си я избутва - така да е... ръгай чушки в боба/ смазка върху нагара... и купон да стааа...! :DD Още повече, щом някакво там американско хлапе било казало така в "тубето". :tu:


#БъдетеЗдрави :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2020, 13:05       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Т.е. "ако АК-то се повреди, проблема е в евтиното изпълнение"
Ама ако АР-то се повреди... еми те всички са такива боклуци. :happy:

Иначе по-горе визирах супер адекватния пример за пчелата, който ама изобщо не е направен в стил кликбайт.
Че видиш ли било едно и също с гняста.

И да, разбира се, че ако искаш оръжието да функционира безпроблемно трябва да се чисти, каквото и да е то.
Обаче на АК феновете много им се иска да изкарат АР-ката някакво бутиково изпъление, което е произведено само и само да се държи на витрината и по възможност да не се стреля с тях. :P

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2020, 23:59       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
и ние кат Джери подпукахме АПМките на полигона с Глок и Аркус

интересно, че с Аркус и насъскани 9ки с ПФ за Т-Клас АПМ-ката пада на 300метра
а със Калашка с заглушител с гуми и щатни субсоници не задейства АПМката на 300м

сигурно с 100м/с пада скороста от тъпия заглушител с гумите :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 00:05       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
и ние кат Джери подпукахме АПМките на полигона с Глок и Аркус

интересно, че с Аркус и насъскани 9ки с ПФ за Т-Клас АПМ-ката пада на 300метра
а със Калашка с заглушител с гуми и щатни субсоници не задейства АПМката на 300м

сигурно с 100м/с пада скороста от тъпия заглушител с гумите :)

ПП: това беше коментар от сутринта .. ама сега се появи :))

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 00:09       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
драмата с калашоподобните във Вегас, де чупели релси... мислА я разгадахме - сръбски цевни кутии, за да му излиза по-йефтинко/ на сметка на капиталиста... което не пречи, разбира се, някой чисто технически да си пресмята натовареността на системата... :danger:


на АК поне можеха един буфер от гьон да сложат :)
този чук затвора и рамата му със сериозна маса ... си коват яко в желязо в желязо .. няма как да издържи нищо

ако бяха сложили буферче от гума (това е висока технология за соц индустрията!, само галоши и гумени ботуши правеха и презервативи с талк)
но можеше да е гьон, както други образци .. или една пружина както капиталистическите модерни шмайзери :)

щеше да изкара повече :) ама .. това е :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 01:35       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
тоест не пречи и Ак да е с алумин кутия...няма как да се натоварва повече от това което се товари...отделен въпрос колко по-тежка е щанцованата кутия на Ак от на АР...не е много

така мисля нещата технически в този дъждовен ден...но може и да бъркам нещо


правени са опити за алуминиева кутия за АК, още докато се мъчили да щанцоват и не им се е получавало .. но не става
сигурно ще се счупи на две места поне - отпред при нита и отзад при млатенето на затвора

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 07:38       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Стига ... и вземете мирясайте ... мен ми е вече през дъртия ... с какво ще стрелям искам само да е здраво леко и точно и за това Ви предлагам да си купите по един ARAK та поне да се успокоите

https://youtu.be/akqCS_yjqOU

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 11:14       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
Стига ... и вземете мирясайте ... мен ми е вече през дъртия ... с какво ще стрелям искам само да е здраво леко и точно и за това Ви предлагам да си купите по един ARAK та поне да се успокоите

https://youtu.be/akqCS_yjqOU


а каква е стойността на написаното и приноса и към дискусията?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 13:08       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Пиша от телефона така, че вместо буквата А да бъде С и обратно ...
Историята на щурмовите карабини/ пушки започва мслко преди втората световна война, като три са основните сили тук: СССР със сегашен приемник да кажем Русия, САЩ и Германия. Та в крайна сметка кой от кой е крал не е важно, но първия първообраз е съвременната щирмова карабина е Щурмгеверн 44, след него излиза АК , като през този период лбимите ви американци с какво са ...М1гаранд. Съответно след, като са видяли, че гаранта им върши работа решават да му дъхнат нов живот +но за целта им трябва и нов патрон който хем да е пушечен хем промеждутъчен хем пълноразмерен и заедно с патрона на бял свят се пръква М14 , която колкото отлично оръжие в комбинация с прекрасния си патрон неможе да попадне в категорията щурмова карабина заради тегло и носим боекомплект и това е видно през Корейската война. До този момент доминиращ е АК като типично щурмово оръжие.
Анализирайки ситуацията, оръжията и използваните боеприпаси амерканците си правят а конкурс и се пръква на бял свят едно ново пушкало с нетрадиционен до този момент компановка, което по време на Виетнам си показва детските болести, но от там се стига до конкуренция ....как американеца може да мъкне малка лека пушка и един куп патрони, а дръпнатите и техните руски инструктори се чудят какво им трябва и хоп по американския почин " нещо щом работи ще го ползваме в същия формат с малко подобрение ...
Та накрая се пръкват два много добри конкурента, които в опитен стрелец ще си изпълнят спокойно заложеното в една реална нестерилна обстановка, защото основното оръжие е задприкладното устройство, а другото е инструмент, който господа може да ви надживее ...
Няма оръжие, което да не иска грижа и двете могат да стрелят мръсни...
Значи онези снимки и аз мога да ги направв с такава мизерия и накрая да ви кажа, че калаша стреля...да стрелям и само мажа и накрая всичко ще е в тази мизерия на която се радвате при АР ката о някой си .
За да сравните двата инструмента започнете с това коа се произвежда и колко му излиА неговата себестойнос + човекочаса.
От там вижте колко ще издържи по спецификация при настрел, а за завършек пробвайте деструктивен тест в комбинация с последваща стрелба.
Молбата ми е да не гледате това, което се случва на стрелбището а някъде другаде.
Винаги се сещам, че от много години чичо Миша сам си се признал, че на Юджин творението е по точно и до там...
Имал съм достатъчно възможност да оценя едното по земите около моя роде град, после в града на двете кули и т.н. , а така също да имам и т.н. калашоподобно. Специално за мен с калашоподобно и тунинг трябва много да се прецезира дали това е удачно или не е докато при другото там нещата са по лесни..., Но да не се отклонявам...
За мен калаша по трудно се произвежда или изисква повече време, за разлика от противника- АР.
Кое ще е по дуракоустойчиво т.е. ако взема да го мяткам и удрям лично аз залагам, че Калаша ще издържи.
Настрела на цевта е строго индивидуално по спецификация, но ....как да го кажа за калаша като най широка група дават 15 см , а за АР такова не съм виждал ...та като отвори тази група калаша отива за ...., а АР ако ъпъра не се е слапал може и да се замени тук за мен е един голям + или има вероятноста нещо да излезе по тънко.
Принципа на действие ...е хора веч ми е през онази работа и с двете ще се справя, а що ...аз си знам.
Ергономика ... стоковата АР печели има страхотен приклад с добра контактна площ осигоряваща по добър контрол, но при човек с опит е без значение..
УСМ стоковия спусък на Калаша печели пред този на Стоунър. Лично не бих тунинговал спусък на калаш, но вижте гледам че се убихте да тунинговате на АР.
Предпазителя при АР е удобен, а при калаша си иска пинизи, но и на това веч не объръщам внимание...
Дали дупчи релси с обикновен куршум категорично НЕ, но с други може и да се случат нещата.
Междо другото ако ми трябва да пробия нещо толйова здраво няма да се занимавам нито с Калаш нито с АР защото за целта ще гледам да използвам правилния инструмент или ще помоля някой да ми помогне с неговия, като той го използва....
Мерните прибори не ме бърка с какви ще са дали механичните на Калаша или деоптрика на АР. Дали ще е бързомер или .... на този етап за каквото ползвам оръжието ще си свърша работата...
За това на мен ми е безразлично веч дали е калаш или АР....
....като отворя касата искам да виждам калашоподобно в 5,45 мм, в 5,56, искам да виждам и АР в 5,56 и .308 но ....
Та според настроението и кефа и задачата която съм си заложил ще взема необходимото.
Ако трябва да избирам и да имам само едно оръжие вярвайте ще е в .308 и ще е куция НК417 пък нека да тежи...
Що НК417 ми защото отговаря на това което искам, не бех взел Сайга в .308 защото съотношение, цена качество, точност нещо не ми се вързва за това което го искам, ако е на цената на един SAR си заслужава
Uboto правилно ви написа, че вие гледате за спорт и само за спорт

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: JDredd, PV и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer