logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 13:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 16:58       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
прилича на 99,9% пропаганда от соца :) явно добре са ти промили мозъка

в темата се направи опит за технически поглед .. макар и провокиран

а не кой какво го кефи, вярва или подозира поредната конспирация

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 17:19       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Добре е да прочетеш, че съм ти написал нещо кое е добре и зле от техническа или производствена страна.. незнаех, че НК 416 или 417 е комунистическа пропаганда и че истината за релсата дето със стоманен не я пробива е пропаганда.
Пропаганда е да кажа, че ПМ е по хубав от 1911 и да започна да изброявам, защото това за разлика от някои други съм го виждал ....

Видя, че ти написах Сайга в 308 и край пропаганда.

Нито съм тръгнал да стрелям прецизна или нещо друго... Просто ще е грехота да дам едни 6 к за НК 417 , защото това е много читаво оръжие, а просто няма да мога да му уползотвора пълния капацитет от възможности ... и за това по добре да преглатна и да мина на по ефтиното.

Накратко калаша за мен е едно старо и добро оръжие което си има + и - защото пълно щастие няма.
Както каза 38 супер ако едното го нагласяш с другото трябва да свикваш.... е аз съм може би от тези дето са свикнали, но това не означава че е пропаганда.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 20:38       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове и пропаганда
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
TheWhiteMan написа:
Да. Въобще, можем да направим такъв извод: Хеклер произвеждат най-добрата арка в момента. Не за спорт разбира се, а за война.. И пак ще се повторя - янките не са глупави. :D


Аааа,така е ,защото не четат тука форума .... Ако им пратим линк,тутакси ще минат на "меко" директно-газово усещане. :D Чува се даже за специалци ,които ходят при обикновените кашици и си сменят дървените буталки за ''меки'' гаЗки :joke: :D :D :D

Технически са неграмотни милите ....

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 20:54       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Аз не виждам основа за някакви емоции покрай буталните арки. Всъщност, нормалната арка практически не е изцяло DI а е хибридна система. Вдин вид също е с къс ход на буталото, ама хода верно е много къс. :-)

Разликата между двете не е толкова голяма и ако варианта на Кехлер с “по-дълъг”, къс ход на буталото, има някакви предимства, то те не си заслужават усложняването, оскъпяването на системата, повечето части за чупене и малко повече вибрации.

За това Кехлера има сравнително ограничено разпространение, извън зоните на влияние и малко износен лобизъм. Което не значи, че не е хубава пушка. Просто е безмислена.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 21:01       Заглавие:  Re: АК чупи релси .. митове или технически анализ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Amazon написа:
Аз не виждам основа за някакви емоции покрай буталните арки. Всъщност, нормалната арка практически не е изцяло DI а е хибридна система. Вдин вид също е с къс ход на буталото, ама хода верно е много къс. :-)

Разликата между двете не е толкова голяма и ако варианта на Кехлер с “по-дълъг”, къс ход на буталото, има някакви предимства, то те не си заслужават усложняването, оскъпяването на системата, повечето части за чупене и малко повече вибрации.

За това Кехлера има сравнително ограничено разпространение, извън зоните на влияние и малко износен лобизъм. Което не значи, че не е хубава пушка. Просто е безмислена.


Прав си :)
Вярвам ,че за теб е напълно безмислена.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer