logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2020, 06:36       Заглавие:  AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Интересно видео - какво предлагат 4 производители. Опитвам се да си оформям моите персонални изисквания. Вероятно някои колеги вече имат оформени такива?

До сега съм направил само една смяна от оргиналните - Timney (3 pounds pull).

https://youtu.be/OrvHI0h6cwA?t=212

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 01:34       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Доста хора изказват добро мнение за Triggertech, както при Рем 700 така и за Ар15 платформата и май на там съм се насочил и аз, но не още. За момента съм доволен от 2 stage спусъка който си дойде с lower-а - https://lmtdefense.com/product/lmp2400c/. Не е толкова лек като другите, но "освобождава" много чисто и честно казано не мисля че съм му достигнал максимума.
Geissele, мисля че ги водят като бенчмарк-а и при AR платформата са най-разпространените, да не кажа че си имат цяла секта в arfcom. Аз обаче миналата година ги зачетнах от списъка, след като отказаха да ми пратят една от Super Duty карабините, за което научих от форумите (че не пращат до определени локации) и им отне около 50 дни да ми върнат $$$.

Иначе тези дни видях че една от любимите ми компании са пуснали техен (най-вероятно друг го прави) спусък при това на много добра цена -> https://www.centurionarms.com/product-p/ast.htm

Също така Laure имат много добра цена за това което предлагат. Доста хора твърдят че е като Geissele но на 1/2 от цената ->https://www.larue.com/category/parts-accessories/lower-parts/triggers/

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 02:35       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Преди всичко добре дошъла във форума.

Твоят пост ме заинтригува - ясно е, че си в час с материята. Никога не съм използвал two stage triggers, но истински вярвам в преценките ти и ще опитам. Добре дошъл за мен е факта, че the second stage изисква минимално усилие. Това съвпада с моите предпочитания за стрелба на дълги дистанции.

Влизай по-често.

Thanks

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 04:54       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Добре заварил ! :-)

Впредвид че вече имаш изградени впечетления от single stage (Timney са едни от лидерите), може би ще е добре ако имаш възможност да тестваш нещо сходно като сетъп с 2 stage. Аз имам само един Рем. 870 който минава да е със single stage и честно казано не мога да преценя кое ми допада повече. Може би както казваш ти (а и доста други) двете степени са по-удачни за прецизна стрелба, докато единичния за бърза, но пък от друга страна единичните на Timney бяха и сигурно още са най-разпространените в PRS стрелбите.
За моята пушка се спрях на 2 stage понеже исках да е максимално близък до този на Глок-а с който най-често стрелям - Agency Arms с права "обувка" и минусов конектор от Г34. Първоначалната идея беше да си сглобя всичко от гол lower с каквито искам аз части, но в крайна сметка се сдобих с изцяло сглобен с "фабричен" 2 stage от въпросната компания.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 09:51       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Modular, добре дошел у форума!
Темата ми е мн. интересна. Рано или късно и аз ще сменям усм-а.
Та твоите и на Янк мнения са ми особено интересни.
Ще се радвам да се включат и други с опит и впечатления от различните фирми и продукти.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 11:10       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Modular написа:
от друга страна единичните на Timney бяха и сигурно още са най-разпространените в PRS стрелбите


когато стреляш динамично със тежко оръжие или от нестабилни позиции .. минаваш през целта за кратко време
и тогава с 2 стейдж си много бавен .. докато обереш първата степен си пропуснал идеалната позиция за спускане
ако се прицелваш с обрана първа степен има риск от не контролиран изстрел

ако стреляш/дебнеш спокойно от маса/позиция .. тогава може би 2 стейдж да е по добре
НО според мен това важи за старите спусъци

днес спусък от типа на Triger tech с ролки или БигКсенанди .. вече са друг космос

при пистолети от типа Глок .. там техниката е друга :) (Глок дори няма предпазител)
и е добре да има първа дълга степен .. заради безопасност най-вече

при снайперите .. прекалено леките спусъци - те правят също бавен!
защото много внимаваш и бавно поставяш и теглиш спусъка ..

лично аз НИКОГА не бих използвал 2 стейдж за снайпери, за АR .. също - за моите цели
но това зависи от типа на неврокинетиката на стрелеца ... и какво/как ще се ползва оръжието

та Янк .. за какво смяташ да ползваш твоята АR на която искаш да и сменяш спусъка?



Добре дошъл Modular
ще е интересно да разкажеш - какво стреляш, нещо състезателно или предимно за удоволствие/самоподготовка

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 13:31       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
та Янк .. за какво смяташ да ползваш твоята АR на която искаш да и сменяш спусъка?


За динамична вече не ставам. Има една дивизия - Any Any - стреля се заедно със Sling, F-Open and FTR classes. Стреля се на 500, 600 и 1000 ярда. И една друга - NRA High Power (200, 300, 600 yards - бърза (10 изстрела за 1 минута), бавна (20 изстрела за 20 минути), прав, седнал, легнал). Освен това лов - prairie dogs and coyotes на 200-400 ярда. Имам 3 АР-ки и според случая. Стрелям предимно hand loads.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 15:34       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Янк искаш ли да купиш един ТригетТеч Даймунд за АР с плосък лост
да го пробваш, и ако не ти хареса .. ти го купувам за бъдещата ми АР ;)

Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 16:33       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Deal :tu:

Първо трябва да намеря с какъв диаметър пинове идва. Моят COLT AR-15 match rifle, доколкото знам, има пиновете с по-голям диаметър. Сега ако намериш тази информация ще ти пратя $$$ да си го поръчаш сам. Пиши на лична (би било добре и Modular-a да даде съвет) как се пращат анонимно $$$ до БГ.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 17:33       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Deal :tu:

Първо трябва да намеря с какъв диаметър пинове идва. Моят COLT AR-15 match rifle, доколкото знам, има пиновете с по-голям диаметър. Сега ако намериш тази информация ще ти пратя $$$ да си го поръчаш сам. Пиши на лична (би било добре и Modular-a да даде съвет) как се пращат анонимно $$$ до БГ.


няма нужда :)
идеята беше да го тестваш и ако не ти допадне .... аз да ти го изкупя ;)

ПП: ние чакаме да се нормализира положението, и скоро АРки няма да водим

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 20:28       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Yank написа:

До сега съм направил само една смяна от оргиналните - Timney (3 pounds pull).

https://youtu.be/OrvHI0h6cwA?t=212

Нужни ли са ми специализирани инструменти, или опит, за да си сменя спусъка?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 22:32       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
На мен ми го смениха във фабриката срещу $40 (беше ми на път). It is a drop in. Едно чукче и set of punchers (шило) - избиваш старите и вкарваш новите. Един gunsmith не трябва да ти вземе повече от $10 (дори и да откаже $$ за такава дребна работа $10 е напълно нормален thank you).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 23:19       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Yank написа:
На мен ми го смениха във фабриката срещу $40 (беше ми на път). It is a drop in. Едно чукче и set of punchers (шило) - избиваш старите и вкарваш новите. Един gunsmith не трябва да ти вземе повече от $10 (дори и да откаже $$ за такава дребна работа $10 е напълно нормален thank you).

Монтира се много лесно. Ако трябва, използвам стандартен пин 0.154" като "slave pin" не знам как е на български.
Цивилните спусъкови пинове диаметър е 0.154". Някои от Колтовите
спусъчни пинове са с по-голям диаметър.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 23:24       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Borislav написа:
като "slave pin" не знам как е на български
У нашето село му викат "водач", обаче не знам дали е някакъв официален термин това.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2020, 01:18       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
JDredd написа:
Borislav написа:
като "slave pin" не знам как е на български
У нашето село му викат "водач", обаче не знам дали е някакъв официален термин това.

Мисля, че "водач" отговаря точно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bobi, Станислав, Paganlord и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer