logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 01:17




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2020, 02:44       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Ivo III написа:
Modular написа:
от друга страна единичните на Timney бяха и сигурно още са най-разпространените в PRS стрелбите


Добре дошъл Modular
ще е интересно да разкажеш - какво стреляш, нещо състезателно или предимно за удоволствие/самоподготовка


За момента изцяло удоволствие/самоподготовка. Иска ми се след време да участвам в PRS състезание, но за съжаление единственото LR стрелбище по-наблизо е затворено заради Ковид, а и самата пушка в момента не е окомплектована оптимално - 16 инчова цев и 1-6 оптика.

Yank написа:
Deal :tu:
Пиши на лична (би било добре и Modular-a да даде съвет) как се пращат анонимно $$$ до БГ.


Пращането на пари до Бг е малко тегава работа, аз често работя с български фрилансъри и за момента най-удачното/разпространено средство си остава PayPal Friends & Family.
P.S. тукощо видях че Revolut най-накрая са пуснали тяхната услуга и за САЩ, точно преди 3 дни я гледах и беше Coming soon, това е чудесна новина :DD (поне за мен)

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2020, 03:01       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Знаеш ли нещо за Western Union, Gift Certificate etc?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2020, 04:03       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Yank написа:
Знаеш ли нещо за Western Union, Gift Certificate etc?


За съжаление никога не съм ги ползвал.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2020, 04:21       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
Yank написа:
Знаеш ли нещо за Western Union, Gift Certificate etc?

Western Union твърдо не ги препоръчеам. Преди години изгорях с 400 долара, защото дублираха вземането от кредитна карта и банкова сметка. Освен това, за да завършиш трянзакцията минаваш през сума телефонни прехвърляния.

Най-сигурните и лесни които съм използвал са MoneyGram. Става през интернет, бързо е, няма телефонни разправии. Дават ти един код, ти го даваш на получателя и той може да си вземе парите от всяка българска банка.

За изпращане с тях от България обаче е по-сложно. В САЩ работят само с Уолмарт и ако нямаш някой магазин наблизо е тегаво.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2020, 06:56       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
PayPal от няколко години имат withdraw директно към ИБАН в БГ, по този начин ги няма предишните 1% такса и малък лимит на транзакция директно към карта.
Заедно с Revolut май са най-смислените варианти.

Също криптовалута между другото.. ама там човек трябва да се е занимавал. :)

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2020, 07:17       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
https://transferwise.com/


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2020, 08:25       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 16 Яну 2007, 19:49
Мнения: 105
Western Union ме таксуваха с 80/90 долара такса за превод на 400 долара.Объркаха превода,ходих два пъти до банката да си късам нервите,съответно парите закъсняха...никога повече!

пп. Това от България към САЩ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2020, 20:04       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Полезна информация - $$$ and triggers.

Айде да продължим сега само със спусъците, например,
"Теория и практика на успешното дърпане на спусъка"

Преди години бях в работилницата на едно майстор дето изработва пушки по поръчка. Беше и официален носител на bench rest record. Показа ми спусък - под 28 грама.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2020, 22:28       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Преди години бях в работилницата на едно майстор дето изработва пушки по поръчка. Беше и официален носител на bench rest record. Показа ми спусък - под 28 грама.


направо се плаша .. като чуя за такива леки спусъци даже и 120 грама е опасен за тактически пушки, докато за спортна стрелба се ползват и по леки ..

когато пушката тежи 15+кг и си я стегнал с менгемета за маса .. ако иска и 2 грама да е спусъка
или направо да слага електронен с Bluetooth и да търка с пръст от смартфона за изстрел ..

проблема е че е пълно с безмозъчни идиоти, дето си ги слагат около 100грама на тактически пушки
това при падане .. повечето гърмят сами, закачане по дрехи и стресови преноси .. е мега опасно

леките спусъци .. бавят стрелбата под стрес и за хит фактор! (много пъти е писано)
надявам се различавате какво е стрелба за хит фактор и какво е изстрел за 1 минута от маса или статично положение

нека да уточним и за какъв спорт .. е масата на спусъка

имаше едно ревю, един пич тестваше различни хора и различни тежести на спусъка ... с една лазерна система
и доказа че .. всеки човек спуска най-добре при различни тежести .. много зависи от самата неврокинетика на индивида

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2020, 23:12       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Според теб за тактически снайпер какво е оптималното тегло на спусъка? На теб какво тегло ти върши най-добра работа?

Търсих информация какво тегло на спускане предпочита Chris Kyle, защото е бил действащ снайперист с доказана репутация на много добър стрелец на терен.

В неговата книга Крис казва следното:
“I used a 2 pound trigger on my rifles. That’s a fairly light pull. I want the trigger to surprise me every time; I don’t want to jerk the gun as I fire. I was no resistance: Get set, get ready, put my finger and gently start squeezing, and it goes off.”

Крис предпочита 900 грама спусък за тактическите снайпери с които е работил. :armed:

https://precisionrifleblog.com/2015/01/ ... le-rifles/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2020, 23:21       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Дони Браско написа:
Според теб за тактически снайпер какво е оптималното тегло на спусъка? На теб какво тегло ти върши най-добра работа?

Търсих информация какво тегло на спускане предпочита Chris Kyle, защото е бил действащ снайперист с доказана репутация на много добър стрелец на терен.

В неговата книга Крис казва следното: “I used a 2 pound trigger on my rifles. That’s a fairly light pull. I want the trigger to surprise me every time; I don’t want to jerk the gun as I fire. I was no resistance: Get set, get ready, put my finger and gently start squeezing, and it goes off.”

Крис предпочита 900 грама спусък за тактическите снайпери с който е работил. :armed:

https://precisionrifleblog.com/2015/01/ ... le-rifles/



теглото не е толкова важно според мен
аз работя със спусъци около 1кг и повече .. НО НО НО !!! трябва да отделят много рязко и остро

незнам как да го опиша .. точно
но ако се люлеете на люлка и посочите нещо с пръст .. свийте го и вижте къде се измества

същото се отнася за тежки и бавни екшуни .. затова се олекотяват игли и т.н.
за да може изстрела да е максимално близко до момента в който мозъчето е взело решение за изстрел


.. и задължително сингъл :happy:


сега ще сменя на всичките снайпери .. с Тригер Теч Даймънд плосък лост, не е най-мекия и лекия, по скоро е тактически тип ;)

а плоското чело на лоста, помага да се тегли точно по оста на цевката .. т.е. по малко добавени грешки

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2020, 16:53       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
аз си взех това single stage преди 2 години, https://www.hiperfire.com/triggers/hipertouch-family/

И с моя скромен опит гонамирам за отлично.

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2020, 21:19       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Ако мога да бъда част от дискусията, ще споделя мисли на база личен опит, макар и да не съм спортист стрелящ.

Според мен, за да да има контрол върху спусък, е необходимо да се усеща съпротива!
Ако липсва съпротива, пръста би потънал не контролируемо.
За да не потъва без контрол и точно за да има контрол, трябва да има съпротива т.е. тежест!
Това, е задължително!

Сега , колко да бъде тази съпротива, съответно тежест, е разковничето.

Сетивноста на всеки, е индивидуална, както е индивидуална и моториката на индивида!
В този смидъл, едва ли има универсална степен.
Всеки преодолява съпротивата по своему и за това, няма как да се наложи стандарт върху контрола на съпротивата!
Точно, защото е индивидуална!

Естествено, има предназначения които изискват, но, това са нивата на претенцията на самото предназначение, а не уеднаквен стандарт.

Ако мога да дам общовалиден пример, това е клавиатурата на пианото/роял.
Клавиатурата там е "динамична" и в този смидъл, точно за да може да бъде контролирана динамиката ///според силата и остротата на натиска на клавиша, може да се контролира силата и остротата на извлеченият звук.
Подобен пример можем да видим при радистите едно време.
Всеки радист, пианист или на струнен инструмент, би имал изградено предимство, на база лична моторика и контролирано темпо на въздействие!
За мен това е разковничето:
контролирано темпо и натиск на въздействие.

Ако няма съпротива, то не би имало контрол, а ние точно това търсим, контрол, според изискванията на предназначението.
А то, е строго индивидуално!
Разбира се, тук, не говорим за масови стандарти, а за претенцията на предназначението и съответно даденостите на индивида

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2020, 14:40       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
направо се плаша .. като чуя за такива леки спусъци даже и 120 грама е опасен за тактически пушки,


Човека - bench rest рекордьор - не е използва и не стреля Тактически Пушки. И аз съм убеден, че той знае много повече от нас за пушки и рекордни стрелби. Да твърдиш, че това е лудост и да слагаш всичко под един знаменател базирано на T-class според мен е голяма грешка.

Изискванията за супер точност изискват много повече отколкото при тичането и стреляне от неудобни позиции. Всяко движение на тялото или част от тялото влияе на положението на пушката. Докато дърпаш тежкия спусък мускулите на ръката неименуемо мърдат пушката, колкото и малко да е. Например знаеш за издишването на въздуха и тогава да дръпнеш спусъка. В bench rest мисля, че дори си регулират или компенсират заради пулса на сърцето. Питай Жоро Топалов - той със сигурност знае повече по този въпрос.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2020, 14:48       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
kanartikin написа:
Според мен, за да да има контрол върху спусък, е необходимо да се усеща съпротива!


Във всички ръководства за стрелба се почертава, че "спусъка/изстрела трябва да те изненада" Добрият спусък трябва да бъде crisp (отчетлив според Google) или да не се влачи до безкрайност. Твоят контрол се свежда само до натискането.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer