logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2020, 19:33       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
.38 Super написа:
Modular написа:
Прието (според US Army) е че щурмовата пушка е в междинен калибър, със сваляем пълнител и възможност за автоматична стрелба.
Има ли начин това да ми го покажеш на английски, някъде в армейските спекове а не в Уики ?
Не го оспорвам защото прави смисъл, питам от чисто любопитство, защото има разлика м-у Аssault Rifle и Assault Weapon и не е семантика...
Разбирам много добре това което си написал и за патрона и за всичко останало, и съм съгласен, просто че названието идва от немското оръжие е малко на кантар,
германците събират в една дума двайсет неща, хапут-луфт-дрюк-вентил например ( не ми се пише на немски щото не ми е най-силният език).

Ето го от военния отдел САЩ.
Operator's Manual for Rifle 5.56mm M16 and Rifle M16A1. US Army M16A2 and M4 Carbine Technical Manual. Никъде в DOD инструкции няма Assault. Assault беше измислено от медиата и тези в щатски и федерални, които измислят идиотски закони, досега са около 20000 местни, щатски и федерални закони срещу имането на оръжия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2020, 19:50       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
ubboto написа:
И да се върнем на дефинцията за ASSAULT RIFLE, която по НАТО класификатора спада към категорията PERSONAL DEFENSE WEAPONS:

Изображение

Цитат:
This refers specifically to a rifle that can switch between semi-automatic and fully automatic modes.

Демек, ПУШКА, която има И "фуул ауто" режим. MACHINE GUNS като цяло имат САМО "фуул ауто", а SUBMNACHINE GUNS вече са MACHINE GUNS, които стрелят с пистолетни боеприпаси, ерго, чак тук вече вземаме под внимание ПАТРОНА.

И нещо за размисъл, пак относно класификациите:
Цитат:
CALIBER: .357 SIG (Glock Mags)
CLASSIFICATION: Carbine
BARREL LENGTH: 14.5″
https://bgdefense.com/product/type-a-sp ... fle-glock/

Хем стреля с пистолетен боеприпас, хем се води КАРАБИНА. А ако има И "фуул ауто" режим, вече става ASSAULT RIFLE. Разликата между CARBINE и RIFLE вече я посочихме.


Много просто. Дебелогъзите чиновници в НАТО прекопирват това, което драскачите от СНН врякат 24 часа всеки ден. Такава глупост PDW не съществува. Всеки камък, дърво, огнестрелно и хладно оръжие са нападателно и защитно оръжие. И вие сега се опитвате да разгадаите нещо, което не съществува. Gun virus?
Също така, оръжията стреля с патрони, не с боеприпаси. Вие не може да имате боеприпаси. Едно такова малко нещо не разбирате, а искате да оправяте на хората пушките.


Последна промяна Borislav на 26 Окт 2020, 19:57, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2020, 19:55       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
ubboto написа:
Явно колкото повече си правя труда обяснявам - толкова по-зле става.
Добре дошъл в клуба :tu:

На някой, твърдо убеден в собствената си правота, да тръгнеш зорлем да му променяш мнението, е мисия невъзможна, и моя последна грижа. Това, което си правя труда да пиша и обяснявам е предназначено за онези, които МИСЛЯТ и АНАЛИЗИРАТ, като за моя огромна радост - има и такива хора в БГ! Бтв, колкото и тези дефниции да се явяват офтопик в тази тема, без значение какво тръгваш да правиш/ СТРЕЛЯШ... ако не си изчистил нещата много добре преди това КОНЦЕПТУАЛНО - правиш от нищо, до ПОЧТИ НИЩО в най-добрия случай.

И с дългото и с късото, болезнените гледки по нашите стрелбища са доста често срещано явление. По темата за ХВАТОВЕТЕ:

- ако искаш да стреляш с калашоид бързо и точно, опциите ти за лично творчество, за голямо съжаление, са ти силно ограничени. Да, за единичен точен изстрел може да държиш за пълнителя, да изкараш палеца на стрелящата ръка отвън и пр., но за ДИНАМИЧНО стреляне... не стааа

- "копи - пейст" на хватове за "арки" или пушки с афтърмаркет ложи/ полуложи/ ръкохватки и пр... не стааа

Изображение

- лично творчество/ компромиси със симетрията с пистолетния хват и стойка, особено с Глок, а не със спортен пищов... не стааа

Дриловете, които комбинират бързина и точност, са ти обективният показател за всичко това. Там вече, опасността да сбъркаш нещата КОНЦЕПТУАЛНО е още по-голяма, в случай че хал хабер си нямаш за какво иде реч. Всичко там е правено/ наложено с мисъл и има конкретен смисъл - защо да е точно на тази дистанция, защо да е точно толкова голяма целта, защо да е точно толкоз времето му за изпълнение.

Концепцията вече в големия театър: КАРАБИНАТА като ОРЪЖИЕ ЗА САМООТБРАНА по класификатора на НАТО. Оттам и "тактическата карабина"... оттам 14,5 инча цев на М4 и М4А1 и т.н. и т.н.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2020, 20:07       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Дойдох в САЩ в началото на 80-те години. Точно тогава вървяха разправиите кой е по-добър .45 или 9мм. Също така тогава излезе тази глупост "Щурмова" пушка. Много народ беше против, но медиата успя да се наложи.
Регулирането (забраните) на оръжия излезе през 1969. Голяма част е преписана от Хитлеровия закон за регулиране/забрана на оръжия, включително използване на терминология.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2020, 20:11       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Предвид това, че доста от текстовете в ЕС са заимствани от САЩ, давайте да го търсим този закон. Може пък да се окаже полезен за атакуване на неугодни формулировки...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2020, 20:48       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Изчетох последните мнения, защото разговора ми е интересен, но не успях да разбера за какво спорите? Термините си имат някакъв контекст, и извадени от него е все едно да спорим АК-47 дали е мускет, или аркебуз.

За мен техническите термини са “пушка”, демек оръжие близо до границите на човешката поносимост, като откат, тежест и размер. Карабина - олекотена пушка, обикновено с по-къса цев и пистолет.

Това с “щурмува катабина” е опит да се осъвременят понятията и да се каже, че това е пушка дето “много стреля”. Понятие добило гражданственост, както АК-47 и по естествен начин станало валидно.

И определението на M4 като за оръжие за “персонална защита” не отговаря напълно на реалността, дори чисто семантично, ама като са го въвели понятието, какво да правим...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2020, 21:23       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Borislav написа:
Много народ беше против, но медиата успя да се наложи.


Какво е "медията"?! Нещо не мога да схвана смисъла.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2020, 21:57       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Zakira написа:
Borislav написа:
Много народ беше против, но медиата успя да се наложи.


Какво е "медията"?! Нещо не мога да схвана смисъла.
хартиш заа
Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


Телевизия и вестници (сега по интернета). Осведомителни агенции. Едно време имаше полза от вестниците - бришехме си задниците с тях, сега искате хартия за задник.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2020, 22:17       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Borislav написа:
Zakira написа:
Borislav написа:
Много народ беше против, но медиата успя да се наложи.


Какво е "медията"?! Нещо не мога да схвана смисъла.
хартиш заа
Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


Телевизия и вестници (сега по интернета). Осведомителни агенции. Едно време имаше полза от вестниците - бришехме си задниците с тях, сега искате хартия за задник.
На чист български се казват медии!
Не отдавна гледах една картинка от едната страна бяха нарисувани и наименовани според военните танк, брдм, бмп, бронетранспортьор и тн., а от другата страна наименованията според журналистите и за всички бяха ... танк. Така че едва ли "медиата" е решила въпроса.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2020, 22:38       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Zakira написа:
Borislav написа:
Zakira написа:
На чист български се казват медии!
Не отдавна гледах една картинка от едната страна бяха нарисувани и наименовани според военните танк, брдм, бмп, бронетранспортьор и тн., а от другата страна наименованията според журналистите и за всички бяха ... танк. Така че едва ли "медиата" е решила въпроса.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


Абсолютно точно.

Да попитам уточнихте ли хватовете или още ги мъдрите. След хватовете щенмъдрим стойката/ положението за стрелба, а след това дали да стреляме с релоуд или шир потреба, ами накрая ще запопнете коментар нормален или деоптрикчен мерник....
Накратко жалкото е че няма никаква ситемност последовстелност и липса на методика всичко това.
Ако някой друг вземе да ми разправя че каруцата е оред магаренцето няма да обърна бнимание, но като знам, че са му го набивали това чудо вярвайте.....направо съм :evil: :evil: :evil:

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 03:16       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Amazon написа:
Това с “щурмува катабина” е опит да се осъвременят понятията...
Не наистина... "Щурмова" е закачено към "пушка" за да се атакува 2рата поправка и да се пита защо на обикновенният гражданин му трябва именно "щурмова" пушка а не една двуцевка...
Колегата Modular го е формулирал правилно и Геле също е докарал определението, аз лично нямам нищо против защото намесват селектора за автоматична и това е единствената разлика със което и да е разрешено за цивилните оръжие ( изключвам клас 3 покупките).
Просто искам да го видя в някакъв официален документ и да се поровя от кога е този документ.
По времето на Клинтъновият бан за автоматичните оръжия много неща се смениха и останаха доста недоумици и до ден днешен, включително и в армията, за това питам, далече съм от заяждане нито с Геле нито с колегата... Борислав също е прав според мене, просто не виждам защо спори с Геле, Геле работи с това което е намерил като определение, това има, това прави смисъл, това съобщава, аз не виждам Геле да спори толкова с никой но както и да е...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 10:24       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
PufGun написа:
Да попитам уточнихте ли хватовете или още ги мъдрите. След хватовете щенмъдрим стойката/ положението за стрелба, а след това дали да стреляме с релоуд или шир потреба, ами накрая ще запопнете коментар нормален или деоптрикчен мерник...

Приказвахме си наскоро с Хосето - всичките тези неща преди 15 години нямаше кой да ти ги каже/ покаже. Вика, платих си за два диска с Джери Микулек, за да видим, аджеба, от коя страна да си хванем револвера. С пищова също не беше много по-различно. А за пушката - да не говорим!

За 15 години изтече много вода, понаучихме/ вече се ЗНАЯТ доста неща, като смисълът в споделянето им в платформа като тази е да се ПОМОГНЕ на онези, които мислят и се замислят, да го скипнат целия този процес на търсене на истината на принципа "проба - грешка". През годините не съм спирал да бачкам с младоци, и в реала да ги имплементирам всичките тези неща. Но, мисля, е хубаво това да го има написано/ систематизирано някъде и черно на бяло.

Е, естествено, че в БГ всичко е доста по-трудно: "Ние не можем, зле сме." Е, вие и да не можете, ние не сме от тях. Първият ми опит от две години насам на Кънсистънси дрила, на студено, и трета или четвърта стрелба с калашоид оттогава:

https://www.youtube.com/watch?v=TVCl4Km-5eU

10,60 сек. с един "мис" = 11,60 сек., като пак влизаме в "арка"-джийското време от 12 секунди. За 9,22 сек. пробвах да настъпя газта, пак се получи, и това беше. Та, пусни ми го този дрил по-бързо и по-точно с 7,62х39 калашоид, и ще взема приказките ти за стойки и хватове при динамично/ темпово стреляне с пушка насериозно. Другото е, ала бала...

А нещо за да го кажеш, ти сам лично ако не можеш да го направиш/ покажеш - си paperweight. А за да ти се получи, това е една голяма поредица от ТЪНКИ ДЕТАЙЛИ, които трябва да ги знаеш, да можеш да ги направиш, и да ги събереш в едно движение. Чак след това вече може да приказваш и да показваш кое, как и защо точно така, а не иначе, се прави.

И отново целта на всичко това: поне базовите неща, да ги има систематизирани и обяснени някъде и на български език.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 12:39       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
ubboto написа:
PufGun написа:
Да попитам уточнихте ли хватовете или още ги мъдрите. След хватовете щенмъдрим стойката/ положението за стрелба, а след това дали да стреляме с релоуд или шир потреба, ами накрая ще запопнете коментар нормален или деоптрикчен мерник...

Приказвахме си наскоро с Хосето - всичките тези неща преди 15 години нямаше кой да ти ги каже/ покаже. Вика, платих си за два диска с Джери Микулек, за да видим, аджеба, от коя страна да си хванем револвера. С пищова също не беше много по-различно. А за пушката - да не говорим!

За 15 години изтече много вода, понаучихме/ вече се ЗНАЯТ доста неща, като смисълът в споделянето им в платформа като тази е да се ПОМОГНЕ на онези, които мислят и се замислят, да го скипнат целия този процес на търсене на истината на принципа "проба - грешка". През годините не съм спирал да бачкам с младоци, и в реала да ги имплементирам всичките тези неща. Но, мисля, е хубаво това да го има написано/ систематизирано някъде и черно на бяло.

Е, естествено, че в БГ всичко е доста по-трудно: "Ние не можем, зле сме." Е, вие и да не можете, ние не сме от тях. Първият ми опит от две години насам на Кънсистънси дрила, на студено, и трета или четвърта стрелба с калашоид оттогава:

https://www.youtube.com/watch?v=TVCl4Km-5eU

10,60 сек. с един "мис" = 11,60 сек., като пак влизаме в "арка"-джийското време от 12 секунди. За 9,22 сек. пробвах да настъпя газта, пак се получи, и това беше. Та, пусни ми го този дрил по-бързо и по-точно с 7,62х39 калашоид, и ще взема приказките ти за стойки и хватове при динамично/ темпово стреляне с пушка насериозно. Другото е, ала бала...

А нещо за да го кажеш, ти сам лично ако не можеш да го направиш/ покажеш - си paperweight. А за да ти се получи, това е една голяма поредица от ТЪНКИ ДЕТАЙЛИ, които трябва да ги знаеш, да можеш да ги направиш, и да ги събереш в едно движение. Чак след това вече може да приказваш и да показваш кое, как и защо точно така, а не иначе, се прави.

И отново целта на всичко това: поне базовите неща, да ги има систематизирани и обяснени някъде и на български език.

Знаеш ли не е проблем да го тествам това чудо, но я ти ми кажи как ти е прострелян калаша, защото при една нормална правилна прострелка и на мерни 1 няма как да се случат нещата.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 12:50       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
PufGun написа:
Знаеш ли не е проблем да го тествам това чудо, но я ти ми кажи как ти е прострелян калаша, защото при една нормална правилна прострелка и на мерни 1 няма как да се случат нещата.

На мерник 5 го стрелях. Не че и на "П" не влизат, но на 5 воденето/ пренасянето на мерната линия с оглед на мястото на премерването, поне на мен ми пасна повече. А на 4,60 метра по тези малки квадратчета, колкото и да изглежда на пръв поглед лесно, като вкараш малко повече скорост и динамика - си е предизвикателство. За мен иначе това си е дрил за бързомер, но и на механични мерни прибори става.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 13:27       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Просто искам да го видя в някакъв официален документ и да се поровя от кога е този документ.

От 1993 - 1994 г.
Цитат:
SEC. 2. RESTRICTION ON MANUFACTURE, TRANSFER, AND POSSESSION OF CERTAIN
SEMIAUTOMATIC ASSAULT WEAPONS.

Източник: https://www.congress.gov/bill/103rd-con ... /4296/text

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, MITKE, Ztavi и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer