logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 12:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 13:42       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Amazon написа:
И определението на M4 като за оръжие за “персонална защита” не отговаря напълно на реалността, дори чисто семантично, ама като са го въвели понятието, какво да правим...

Да правим все пак разлика между LOW KEY OVERT и MILITARY OVERT. Демек, в бойна обстановка, дългото се носи открито, като именно то ти се явява основното оръжие и за PDW.

Иначе да спорим дори задочно с NATO Army Armaments Group (NAAG) - принципно може, разбира се, но ми се струва малко, нали... все пак, НАТО е Америка, и военните там да не са наясно със собствените си концепции - вместо да ги оспорвам, бих си направил труда да вникна в тях, за да ги разбера.

И отново, 5,56х45 развърта пълния си потенциал от 20 инча цев, нали така?! Защо тогава военните не си стоят на М-16, а отиват на М4 с 14,5 инча цев?! Защо/ кое налага ъпгрейдите на М4А1, и защо дължината на цевта и там е като на М4?! Какви са и кое налага именно тези да се ъпгрейдите на М4А1, хм?!

Да се разбере "тактическата карабина"/ ASSAULT RIFLE всъщност е карабина, с дължина на цевта под 20 инча... да се разбере както като сет-ъп, така и като СТРЕЛЯНЕ, би било добре да се погледне малко по-отдалеч на КОНЦЕПЦИИТЕ.

Оттам насетне, всичко си следва своята логическа последователност - как да ти сет-ъпа на тактическата карабина, как на дадено PRECISON WEAPON, което ти идва в друга категория... какви да са дриловете с едното и другото, и т.н. и т.н. И да мъчиш ТАКТИЧЕСКА КАРАБИНА на стреляне за PRECISION WEAPON - да, може разбира се, но няма смисъл.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 14:42       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
ubboto написа:
И отново целта на всичко това: поне базовите неща, да ги има систематизирани и обяснени някъде и на български език.

Ами, хайде де.....!!
Поне двадесет души //включително и аз// сме коментирали или повдигали пред теб, тази въпросителна.
Очевидно има вакуум, очевидно има явен интерес, очивидно е "очевидно", че на терен //България//липсват масово базови принципи и по голямата част ентусиасти работят върху себе си на самодеен почин....
Повечето, опитват самостоятелно гледайки клипове или изграждайки лична представа, .....което си проблем отвсякъде.
Хубаво е да има систематично подредени принципни и основни бази, на които да се стъпва като А,Б,Ц и т.н.
Длани, китка, пръсти /стрелящ и придържащи/, лакти, рамена, стойка и прочие...
Сега му е времето, да го направиш!
Имаш годините зрялост и натрупана история, имаш "хъс'а" и опита да го формулираш и подредиш последователно, имаш и визията кое, как и в каква степен да се подреди и изглади, имаш необходимата практиката ....
Хайде,..... ще остане нещо хубаво и полезно!
Всеки, иска да остави нещо добро след себе си.
Имаш тази възможност...

ubboto написа:
Приказвахме си наскоро с Хосето - всичките тези неща преди 15 години нямаше кой да ти ги каже/ покаже. Вика, платих си за два диска с Джери Микулек, за да видим, аджеба, от коя страна да си хванем револвера. С пищова също не беше много по-различно. А за пушката - да не говорим!

Ето,.... така се прави!!!....и е практика, масова практика по света.
Защо не и тук, мислено за нас и разработено достъпно за нас в България
Разбира се, Джери говори за детайли, Но пък и за да се стигне до фините детайли, е добре да се "постави" база, фундамент, основа.
Това, само да се направи, ще е крайъгълен камък.
Ще бъде като "Рибният буквар" и Петър Берон.
""Основи на стрелба със""
или
":Първи стъпки в стрелба със"" ... какво по хубаво от това?

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 15:00       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Идеята за диск е супер.
Може да се реализира и като аудио-книга.
Така хем се елиминира харчене за издателство, хем няма да се хаби хартия и цената ще е още по-поносима.
Лично бих поръчал по два аудио-файла за Посейдона и ПъфГъна, за да си ги слушат и в колите.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 15:59       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
И отново целта на всичко това: поне базовите неща, да ги има систематизирани и обяснени някъде и на български език.
Идея ---> направете тема "чернова" където да се работи по точки и да се изчистят понятия и дефиниции. Съберете нещо стегнато и късо и ще направим едно стики в началото на форума което да е отворено и да се чете от всички...
Има доста "ръководства" от всякакви "светила" наши и ваши, може да се вземе и развие схемата на представяне на информацията и да се почне от там, в тоя форум има много хора с опит, всеки може да каже нещо, да се обсъди и да се събере в кратка формула, като се почне от основите, стойка, хват и т.н.т.
Единствените разногласия които аз бих предвидил може би са различните мнения на спортисти, с-у "приложни" да го кажеме стрелци, трябва да има ясно разбиране за кого ще е предназначено такова "упътване" защото има малка разлика когато стреляш за да правиш Алфи и когато стреляш за да спреш нападение, не толкова техническа колкото в психическата нагласа...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 16:00       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Beer написа:
Идеята за диск е супер.
Може да се реализира и като аудио-книга.

За което ще си трябва професионално заснемане, озвучаване и отношение към нещата като цяло. На принципа "One Man Show" не става - крайният резултат би бил крайно неуважителен към аудиторията. Ще помисля иначе по-сериозно по този въпрос. :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 16:07       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
.38 Super написа:
Просто искам да го видя в някакъв официален документ и да се поровя от кога е този документ.

От 1993 - 1994 г.
Цитат:
SEC. 2. RESTRICTION ON MANUFACTURE, TRANSFER, AND POSSESSION OF CERTAIN
SEMIAUTOMATIC ASSAULT WEAPONS.

Източник: https://www.congress.gov/bill/103rd-con ... /4296/text
Много интересно ! За първи път попадам на текст с такава формулировка... Ще го чета по-подробно, все пак нека не забравяме едно нещо което споменах и преди - политици ( това е текст от Конгреса) могат да узаконяват всякакви скудоумици още повече че това е по Клинтъново време, аз търся конкретна дефиниция от военно лице, нещо от бумагите на Армията. Както и да е де, благодаря за линка, много е интересен ! :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 16:11       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
О, това е assault weapon ban-a бре Геле, нищо чудно че терминологията е такава, за момент го обърках с нещо което има повече смисъл... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 17:19       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
ubboto написа:
PufGun написа:
Знаеш ли не е проблем да го тествам това чудо, но я ти ми кажи как ти е прострелян калаша, защото при една нормална правилна прострелка и на мерни 1 няма как да се случат нещата.

На мерник 5 го стрелях. Не че и на "П" не влизат, но на 5 воденето/ пренасянето на мерната линия с оглед на мястото на премерването, поне на мен ми пасна повече. А на 4,60 метра по тези малки квадратчета, колкото и да изглежда на пръв поглед лесно, като вкараш малко повече скорост и динамика - си е предизвикателство. За мен иначе това си е дрил за бързомер, но и на механични мерни прибори става.

Нещо не се разбрахме.
Ако оръжието ти е простреляно както пише по дебелите книжки дори на мерник 1 да стреляш и за да уцелиш квадратчето ще трябва да се мериш или в горното или в нищото.
Другиябвариянт е да простреляш оръжието точно за тази дистанция и стрелба т.е. само за дрилчета.
Междо другото една стрелба над 80 метра не си показал.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 17:41       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
PufGun написа:
Нещо не се разбрахме.
Ако оръжието ти е простреляно както пише по дебелите книжки дори на мерник 1 да стреляш и за да уцелиш квадратчето ще трябва да се мериш или в горното или в нищото.
Другиябвариянт е да простреляш оръжието точно за тази дистанция и стрелба т.е. само за дрилчета.
Междо другото една стрелба над 80 метра не си показал.

Като излезе дрил за "тактическа карабина" на 80 метра - ще търся евентуално и такъв полигон. За момента това не ми е на дневен ред.

За прострелването: така го купих втора ръка, и нищо не съм пипал. На близки дистанции попаденията ми отиват там, където се меря, и това напълно ме устройва. На 200 - 300 метра видях къде ми отиват попаденията чак по гонговете на едно състезание - на първата сцена на практика си прострелвах калашоида, и чак втората си я изстрелях като хората. На 200-300 метра, по гонга, трябваше да се меря в основанието му.

Иначе не виждам драма в това да си врътнеш мушката до момент, в който на 5 метра попаденията ще ти влизат там, където се мериш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 17:53       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Аз търся конкретна дефиниция от военно лице, нещо от бумагите на Армията.

НАТО класификацията на въоръжението на сухопътните войски:

https://ndiastorage.blob.core.usgovclou ... alpern.pdf

https://ndiastorage.blob.core.usgovclou ... idsson.pdf

Там го има както терминът ASSAULT RIFLE , така и изискванията, на които трябва да отговаря една бъдеща НАТО-вска щурмова пушка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 18:05       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
ubboto написа:
PufGun написа:
Нещо не се разбрахме.
Ако оръжието ти е простреляно както пише по дебелите книжки дори на мерник 1 да стреляш и за да уцелиш квадратчето ще трябва да се мериш или в горното или в нищото.
Другиябвариянт е да простреляш оръжието точно за тази дистанция и стрелба т.е. само за дрилчета.
Междо другото една стрелба над 80 метра не си показал.

Като излезе дрил за "тактическа карабина" на 80 метра - ще търся евентуално и такъв полигон. За момента това не ми е на дневен ред.

За прострелването: така го купих втора ръка, и нищо не съм пипал. На близки дистанции попаденията ми отиват там, където се меря, и това напълно ме устройва. На 200 - 300 метра видях къде ми отиват попаденията чак по гонговете на едно състезание - на първата сцена на практика си прострелвах калашоида, и чак втората си я изстрелях като хората. На 200-300 метра, по гонга, трябваше да се меря в основанието му.

Иначе не виждам драма в това да си врътнеш мушката до момент, в който на 5 метра попаденията ще ти влизат там, където се мериш.

Драма няма, но след това обратно назад и проверка. Благодаря, не

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 18:57       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
.38 Super написа:
О, това е assault weapon ban-a бре Геле, нищо чудно че терминологията е такава, за момент го обърках с нещо което има повече смисъл... :DD


И аз считам, че за съжаление дефинициите са политически изкривени и подчинени на определени интереси. Как може едно оръжие да бъде определено като assault без да е било използвано за нападение? Това автоматически и по презумпция вменява агресия и притежателят му. Що не е defence или sport или recreational или hunting по подразбиране ами директно - щурмови. Аз никого не съм щурмувал с моето оръжие значи не е щурмово. То и дефиницията за оръжие ако я подхванем още по-спечени ще станат нещата. Защо един спортен уред се определя като оръжие без да е бил ползван като такова. Тя и пухена възглавница може да бъде оръжие.

А иначе идеята за диск е чудесна. А и при диска хубавото е че няма коментари. Квот каже автора - таквоз... :happy:

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 20:43       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
rdgeorgiev написа:
И аз считам, че за съжаление дефинициите са политически изкривени и подчинени на определени интереси. Как може едно оръжие да бъде определено като assault без да е било използвано за нападение?

За ASSAULT WEAPON съм съгласен - политически изкривено отвсякъде. Но, ко почнем да разсъждаваме така и за нашите закони... :DD Та, щом така е прието от Конгреса - всичко останало е мнение по въпроса.

За ASSAULT RIFLE вече, този термин иде от Хитлер, най-вероватно. :happy: STURMGEWEHR-44 или МП-43/44 се води първата ЩУРМОВА ПУШКА, произведена в голяма серия... и която има 2 режима на стрелба - полуавтоматичен и автоматичен.

Което е и съвременното основно изискване за ASSAULT RIFLE - пушка, която има 2 режима на стрелба - полуавтоматичен и "фуул ауто". Пушка без автоматичен режим не е ЩУРМОВА. Като бай НАТО-вец е избацал още 35 изисквания за съвременната ЩУРМОВА ПУШКА или КАРАБИНА/ тоест едно от изксванията е цевта да е по-къса от 20 инча:

https://ndiastorage.blob.core.usgovclou ... alpern.pdf

В темата за "арките" бях пуснал основните разлики между М4 и М4А1, та КОНЦЕПТУАЛНО поне - нещата в общи линии са ясни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 20:58       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
PufGun написа:
Драма няма, но след това обратно назад и проверка. Благодаря, не

А за чий да го връщаш обратно?! Целят ли се и така гонгове на 200 метра - целят се. Колко/ и за чий да го натискаш повече от това самопала?! От СОЦ наставленията беганье няма, явно.

Да, поради липса на съвременна "тактическа карабина" като М4/ М4А1, ние сме принудени да ползваме за тази цел АКС-47.

Изображение

Нова пушка едва ли скоро ще имаме/ и аз съм със служебен АКС-47... но, може да се почне отнякъде. От пет години стрелям всичко де пуснат американците като дрил за "тактическа карабина" с моя калашоид, и засега празно няма. Но ако си мислиш, че ще ти се получат нещата, ко стреляш по СОЦ наставленията - за съжаление, ще останеш разочарован. И не само ти. За което всъщност е и темата, де - за новите техники на стреляне. А дриловете/ тактическите сценарии идат по линия на НАТО, СОЦ-а умре преди 30 години.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2020, 21:01       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:

... СОЦ-а умре преди 30 години.


Ба! Преди повече е! Он си бе мъртво роден.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], ickata671, Majestic-12 [Bot] и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer