logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 08:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2020, 23:17       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
за да има стружки, значи нещо остро и твърдо стърже на нещо друго по-меко

снимайте малко гилзи, да видим къде закача .. че ни стана интересно PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2020, 23:34       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
От Геко-то е. Аз на моя глок 43 имах доста ядове с чистенето на стружките. За 100-200 изстрела се събираха доста, а се махат трудно. Други патрони не са ми го правили тоя номер. Подозирам сплавта на гилзите е мека за някои екстрактори. Сега припуквам с Геко на друг страйкър и няма този проблем.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 20:00       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Мар 2019, 20:47
Мнения: 20
slaf4u написа:
Стружки да искаш... Все пак мисля, че това е месинг от гилзите.ИзображениеИзображение

Sent from OnePlus 7Т

Или от праймъра, с тез идеални полумесеци -при мен поне което успях да изчегъртам с клечките за уши :P Иначе да доложа: пробвах първия вид патрони (за който най-вече имах съмнения) а именно "Мagtech". Първите 100 дадоха 2-3 стружки, вторите 100 - 7-8. Следва Geco-то, както съветва колегата. Пак ще направя две по 100. Накрая ще тествам и "S&B"-то - за всеки случай. И така ще изчерпим поне темата с патроните, които са налични масово у нас, и за тяхното стружко образуване в конкретния модел :DD Който, апропо, досега на 1200 не ми е дал и една засечка. Поздрави!

_________________
"Мускулната маса по никакъв начин не влияе на треакторията на куршума" - Трети физичен закон на Дивия запад


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 20:05       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
druzhe написа:
slaf4u написа:
Стружки да искаш... Все пак мисля, че това е месинг от гилзите.ИзображениеИзображение

Sent from OnePlus 7Т

Или от праймъра, с тез идеални полумесеци -при мен поне което успях да изчегъртам с клечките за уши :P Иначе да доложа: пробвах първия вид патрони (за който най-вече имах съмнения) а именно "Мagtech". Първите 100 дадоха 2-3 стружки, вторите 100 - 7-8. Следва Geco-то, както съветва колегата. Пак ще направя две по 100. Накрая ще тествам и "S&B"-то - за всеки случай. И така ще изчерпим поне темата с патроните, които са налични масово у нас, и за тяхното стружко образуване в конкретния модел :DD Който, апропо, досега на 1200 не ми е дал и една засечка. Поздрави!
Аз мисля, че проблема е по-скоро при релоудваните патрони - от влагането на куршума и още повече от кримпа.

Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 20:39       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
щом има стружка нещо дере

аз залагам, че иглата закъснява да се прибере и дере тя
затова и докладват, че се чупи толкова бързо

ако снимате някоя друга гилза, ще се види по добре

ПП: качествено релоадваните, обикновено са полирани и нямат никакви ръбове

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 20:49       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Ivo III написа:

ако снимате някоя друга гилза, ще се види по добре

ПП: качествено релоадваните, обикновено са полирани и нямат никакви ръбове


На Дупница изстрелях около 270 релоудвани патрона и после не видях стружки като го разглобих... И на първо четене/гледане без лупа, преди да ги пусна в тъмблъра, не се забелязваха следи по гилзите... За съжаление не знам кога ще мога да отида да стрелям пак, да проверя дали гилзите ще се надерат... Да видим...
Според мен има значение и годината на производство...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2020, 16:15       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Мар 2019, 20:47
Мнения: 20
Та както беше обещано - стружкообразуване при GECO. То това пищова било адска машина - колкото повече пукаш (че и като вземеш да уцелваш малко от малко) - толкова по ти се услажда :D :D :D Та гръмнах 200 бройки. После сбрах една шепа гилзи и ги разгледах (и снимах). Всичките получени стружки се побраха на първата снимка PDT_Armataz_01_22 Не знам дали от другите снимки е видно, но явно иглата, извън правилно кръглата вдлъбнатина от удара, изчегъртва или набива праймъра в точно определено място (като малко триъгълниче). Има го на всичките събрани гилзи. Нямам подобна картинка с другите патрони досега, не съм снимал, но съм ги разглеждал. А то се вижда и без лупа. Но ако ( и най-вероятно) колегата е прав и иглата чегърта по праймъра в момента на екстракцията, защото не се е прибрала навреме, къде са останалите 190 стружки, примерно? Или не прави всеки път стружка? За рилоуднатите патрони не мога да знам - не съм толкова напред с материала засега, уви. Стрелям само фабрични.


Прикачени файлове:
gilzia.jpg
gilzia.jpg [ 1.36 MiB | Прегледано 3331 пъти ]
gilzib.jpg
gilzib.jpg [ 1.26 MiB | Прегледано 3331 пъти ]
gilzic.jpg
gilzic.jpg [ 1.89 MiB | Прегледано 3331 пъти ]

_________________
"Мускулната маса по никакъв начин не влияе на треакторията на куршума" - Трети физичен закон на Дивия запад
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2020, 17:49       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Бетъл поглед за сравнение между Глок и ЧЗ, относно стрьйкърите. При Глок иглата е плоска, канала е елипсовиден/плосък и допуска е минимален, иглата почти не играе вътре при спускане... При ЧЗ иглата е обла, канала е кръгъл и възможността за странично движение е доста по голяма и то във всички посоки... демек възможността да се “трие” странично от всички страни е по-голяма... Не знам дали е проблем, ще се види в бъдеще, пък в края на краищата е само едно желязо, ако иде иглата, ми ще се купи нова...
Делян писа, че тяхното ЧЗ на Герена е изкарало около 25 хил. изстрела... да ги направим толкова, пък ще го смятаме... иглата струва 10 Евро, целия комплект около 40 евро...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2020, 21:17       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
това което се вижда, на капсите
показва, че има разлика в размерите на иглата и отвора и

което означава че при по яки заряди, или меки капси .. може да пробие капса и да завари иглата, както става на JP AR10 :)

явно има още работа по страйкъра
щом дере така капсата .. иглата закъснява с прибирането

имайки в предвид, че пружините омекват, особено на ефтините марки
следва че .. е хубаво на около 5-10 000 изстрела да се сменя поне пружината или .. според кратера на капсата

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2020, 12:22       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Може и така да еИзображение

Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2020, 23:07       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
След 300 спускания на лазерен патрон с гумен гъз. Моя извод е че екстрактора дращи а не иглата. То си и личи де.[/img]ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2020, 09:57       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Прегледах малко гилзи, които съм стрелял и честно казано такава продупчена капса като в по-предния пост не видях.
Имаше и Геко-та, Селиер, както и релоуд с Фиочи капси.
И с огледа доброто представяне на пищака до момента.. не виждам нищо притеснително за качествата му.
А тази година си пострелях. :)

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2020, 13:01       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
разбира се :) това е нормално за шкодичките (ЧЗ)

всички ЧЗ-та са си от шлосерската школа ... особено новите модели :)
добрата новина е, че с настрела .. се понаместват и почват да работят по нормално

щом работи .. няма какво да се тревожи човек
а и всички пружини имат умора и живот .. и е хубаво да се сменят на определен настрел

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer