logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 16:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 13:47       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
boreto написа:
То всичко вече е малко офтопик, но това не е някаква новост, та да кажа - днес пробвах упражнението, за което говори Ачо с Глок 43 от скрито носене. 3.29 с много добри попадения. Леко ускоряване кардинално разваля попаденията, но то се очаква с оглед размера и теглото на оръжието. Най-бързо постигнах 2.70, но с попадение отвън зоната, което го анулира и не се брои.

Ми, не, не е офтопик, щото това е пряко свързано с нещата, които се дискутират в темата - хват и стреляне. Затворната задръжка я оправихме, но ако нещо не ти е окей по базовата техника, именно такива упражнения са ти най-добрият ПОКАЗАТЕЛ.

Ако не можеш да вкараш 6 попадения в кръг с диаметър от 14 сантиметра от скрито носене на 7 ярда/ 6,40 метра в рамките на 3 секунди с пълноразмерен пищов - по ТЕХНИКАТА ти има още какво да се работи, точка!

Браво за стрелбата с 43-ката! 100% дефенс ориентиран пищов, който най ми ляга за стрелба с една ръка - 3,29 сек., ако е от скрито носене - е страхотно време! Пробвай и със Зига - там със сигурност ще свалиш под 2,50 секунди - и давай да гледаме видео! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 15:11       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Най-доброто с него ми е около 2.30 по спомен, но от външен кобур под откопчано яке, което незнам до колко е меродавно. И мога да потвърдя, понеже рядко стрелям подобни дрилове - лъсват много грешки и ясно се вижда къде трябва да се работи. Защото както сме си говорили неведнъж с Делян, дриловете трябва да се работят не за най-бързо време, а за най-бързо постоянно ниво - не веднъж за 2.40, друг път за 3.50.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 15:23       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
да добавя тука за Бомбандира:
когато се заигравам така пищова ми е скрит под елек...откопчан елек...може и леко сако...но откопчано...
дали е скрит пистолета се познава когато ми кажеш от коя страна е...НЕ МОЖЕШ да видиш...значи е скрит


Фифи,ако не бъркам...тоя елек Сашка Васева ти го беше шила,нали ? Един такъв вълнен,подплатен....специална кройка, за скрито носене на Глока и Макаровеца едновременно и позволяващ "Македонска стрелба" за 0.21?!

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 15:34       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не този елек е друг Лонгбой...снимах го тука на видео...а ...с горния мятам гьобеци по кръчмите...
иначе показа как се действа със сигнала...това е добре...не се разбира де но ще разберат...вземи кажи и по подръжката на пистолета ще помогнеш и на автора на темата...
чух за ръжди по ГПтта и доста след естера...да не съм ги заразил нещо тези гепета?
не се ли пипне след стрелбата става на лисица...ех...ех...но иначе не засича вижда се :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 15:51       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Ръждясват металните части,непокрити с тенифер( чукчето,затворната задръжка - не са от ЦАМ все пак). Нормално си е..класическа, черна оксидация - държелива е,но все пак е до време...съвсем нормални неща,аз съм ОК с това. Варна не е като Дупница...тук почти всичко ръждясва..

Естера беше ясно,че е грес за комбайни...Заеби го,за елека разкажи :armed:

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 17:48       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Poseidon написа:
иначе показа как се действа със сигнала...това е добре...не се разбира де но ще разберат...

Критиката на Азиатското Джеди - автор на дрила:
Цитат:
Your reaction to the beep is slow. Go on the B not the P of beep. Everything else looks good.

Та, това да ни е проблема - реакцията на таймера! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 18:03       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
boreto написа:
Най-доброто с него ми е около 2.30 по спомен, но от външен кобур под откопчано яке, което незнам до колко е меродавно. И мога да потвърдя, понеже рядко стрелям подобни дрилове - лъсват много грешки и ясно се вижда къде трябва да се работи. Защото както сме си говорили неведнъж с Делян, дриловете трябва да се работят не за най-бързо време, а за най-бързо постоянно ниво - не веднъж за 2.40, друг път за 3.50.

Да я приключим темата с дриловете - моите два любими, които стрелям самосиндикално за форма/ поддържане на левъла:

1. 10/ 25
Цитат:
Set up a B8 target at 25 yards and par time to 4 seconds. The handgun starts loaded and holstered. If your range does not allow you to work from the holster, then present the gun from a ready position and use a 3 second par time.
https://pistol-forum.com/showthread.php ... -292-10-25

Цел: всичко в А-4 листа, с 7/8 минимум попадения в 14 сантиметровия кръг. На 23 метра, ако единичките КОНСИСТЕНТНО ти влизат - значи работиш със спусъка добре. В противен случай - НЕ!


2. Модифициран от мене вариант на Dave Spaulding’s Fade Back Drill. 3х5 инчовата карта, разположена вертикално - триплети от кобур на дистанции от 25 до 5 ярда:

https://www.youtube.com/watch?v=O97esIH2sLY

Влизат ли за време - значи хват и спускане са принципно добре. Иначе - НЕ! Две упражнения, на които всеки може да си провери БАЗОВАТА техника на стрелба с пищов. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 21:24       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Longbow написа:
Нормално си е..класическа, черна оксидация - държелива е,но все пак е до време...съвсем нормални неща,аз съм ОК с това. Варна не е като Дупница...тук почти всичко ръждясва..

Естера беше ясно,че е грес за комбайни...Заеби го,за елека разкажи


чудя се как да не досаждаме на автора на темата, но ако каже че никога не е виждал ръжда по чезето значи да си го остави, но да не стреля с него...това със задръжката не е ок...анатомическа особеност на хвата е съчетана с индивидуални особености при стрелбата ...просто да го продаде /лично мнение/ ...фенове ЧЗ си има
а джерикото трябва да го запази...то е друга работа...е пак ше си стреля с глока , но този стоманен пистолет носи хармония и изостря сетивата с общуването де...за носене си е тежичко

иначе адски ме изкефи с твоето видео Лонгбой...ти го показа заради контрола разбирам...виждаме го основно е ..ама другото важно /според мен/ е как да се реагира на сигнала...това е една малка тайна и изобщо не се занасям...
/не че няма да се скараме за нещо ...както си е традиционно :DD ама когато нещо е Ок винаги го казвам според мен де/
докато Бомбандира чака да мине сигнала все ще се съмнява че таймеро е дал дефект, като види резултат на можещ :D
за ръждата колко глоци ръждясаха във Варна? Абе този копач ГП стреля ок ама леко е като чз ръждясва чупи се /са ...костом поръчки стайнлес цевки не мое всеки/
за елека честно видеото го унищожих... впечатли се леко Тишо...останалите не са го и гледали...но обещавам ще направя ново и ти го пращам ...реален първи бърз с попадение от скрито...ако има жив варненец да постигне това време с попадение на 1м значи нещо не ми е наред :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2020, 07:30       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
То тука варненски вече почти не останаха :D

Колкото до Глокове...има ръждясали,не е като да няма,правят едни язвички по затвора,особено където се допират до кожата...и ЗиГ Зауери има ( даже някой алпака версии тоже...за съветските класики да не говорим, те само от поглед ръждясват,няма нужда даже да ги пипаш с ръце.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2021, 10:22       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Longbow написа:
Идеята,приятелю ,е контрол на оръжието....лакърдиите за лабави ИПСЦ релоудняци ги остави за Посейдон...а фул-пауър патрони ми кажи къде ги продават тук, че не се сещам.

От 7-8 години не съм пипал релоуд - стрелям само с фабрични патрони и стоковия си спусък на Глока. Оня ден за сефте пробвах едни уж силни релоуди, с ПФ, за време от кобур и скрито носене - под 3,00 сек. на изстрел на 25 ярда/ 23 метра по 14 сантиметровия кръг. И, групата се качи отгоре!

Пробвах с фабричните - 7/10 в кръга, останалите пак в А-4 листа. Пак с релоудите: като меря внимателно си влизат, но като дам скорост - отново отгоре! Дали е някакъв антисипейшън на отката, който съм го отработил до автоматизъм със стоков спусък и фактори аммо, или е нещо друго - не знам. Но разминаването си беше факт!

Та, лично за мен, добре е човек да си изведе топ приориетата. Ако ще е спортно стреляне - окей. Но ако ще е работно/ ТАКТИЧЕСКО такова, и то особно с Глок - да не прекалява с тунинги и релоуди, а по възможност - въобще да не прибягва до използването на такива! Щото утре ако му се наложи да хване стоков пищов с фабрични патрони - да не се окаже, че е забравил да стреля! Както вика един приятел: "С Шадоуката ги ниже едно до друго, а с Валтера нищо не може да умери." Ми, нормално!


п.п. Лично мнение, което просто го споделям, без каквото и да било желание да влизам в спор с когото и да било. На несъгласните с мен още отсега казвам - прави сте!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2021, 14:54       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
ubboto написа:
И, групата се качи отгоре!
Щом продължаваш да говориш за група - значи всичко е ОК. А щом тя се "мести", при това по вертикала - да не би причината да е в различното тегло на релоудите спрямо фабричните?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2021, 16:22       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
JDredd написа:
Щом продължаваш да говориш за група...

Да уточня: иде реч за 10 последователни единични изстрела за време от кобур/ скрито носене по 14 сантиметровия кръг на Б-8, принтнат на А-4, на 25 ярда/ 23 метра в рамките на 2,5 - 3,00 секунди за изстрел. С релоудите: 3 попадения в черния кръг, останалите отгоре в белия лист с два въобще извън листа. Веднага след това проба с фабричните патрони: 7 в черния кръг и 3 в белите кръгове.

Да е от балистиката на релоудите - не вярвам. Като спускам по-бавно и прецизно - си влизат. По плейтовете на 15 метра - същата работа. Като гръмна бързо с релоуда - курец; с по-бавно и прецизно спускане - хит.

Нещо подобно съм го играл и с "шадоуката" преди години, след като минах от релоуди на фабрични патрони. Мисълта ми е, че каквато и да било промяна в хардуера или боеприпасите - си изисква някакво технологично време на привикване, преди да настъпиш газта пак на макс. Което всеки сам за себе си на практика може да го провери.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2021, 17:12       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Мисълта ми е, че каквато и да било промяна в хардуера или боеприпасите - си изисква някакво технологично време на привикване, преди да настъпиш газта пак на макс. Което всеки сам за себе си на практика може да го провери.


Така е - това май е плод на "механичната памет".

Вероятно си запознат и с понятието flinching (безконтролно трепване бих казъл). Стреляш, стреляш добре и в един момент поради лош хват, откат и т.н. в "програмата" ти влиза един бъг във вид на страх да не се сбърка нещо и flinch-a e готов.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2021, 19:34       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Питър Леслър, в "Gun Digest Shooter's Guide to Handgun Marksmanship", обяснява "flinching"-а по следния начин:
Цитат:
This happens when, as soon as we press on the trigger to discharge the shot, our subconscious mind, anticipating the recoil to come, starts our hand dipping downward to counteract it.

Като това потапяне на оръжието надолу, впоследствие да ходи прекалено нагоре, заради не толкова острия откат при релоуда - не знам, не съм анализирал полученото в дълбочина. Както и да е, с 10 единични изстрела на 23 метра по 14 сантиметровия кръг на Б-8 за време - всеки сам за себе си може да си ги провери всичките тези неща.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2021, 20:38       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Блазе ти Геле, че си толкова богат, че да стреляш с фабрични патрони :-) Дай Боже всекиму!

Иначе много правилно си установил какъв е проблемът с попаденията.

Принципно и на теория, ако имаш правилна техника на цикъла на изстрела, не би трябвало да имаш този казус, независимо от патроните!

Но слагам и на обратната везна факта, че сигурно това ти се е случило на закрито стрелбище, където "четенето" на мерните прибори е допълнително предизвикателство ;-)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer