logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2020, 00:55       Заглавие:  Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
Здравейте, колеги. От няколко месеца съм в дълбоки размисли относно стоманените пищови, които притежавам. Първоначално не ми се искаше да занимавам аудиторията с моите неща, но с времето не намирам отговор за себе и осъзнавам, че е необходима помощ от по-опитни колеги във форума. Някои може да са били в подобна ситуация, а други хора от форума са с толкова много опит, че мненията им определено ще са от полза. Надявам се повече хора да помогнат с мнение.
Ситуацията е следната:
Имам законно притежавани Джерико 941 Ф за самоотбрана и ЧЗ 75Б за спорт. И двата ги взех втора ръка, преди около 4 години, в уникално състояние, неразличими от нови. Купих ги, защото тогава имах служебен ЧЗ 75Б и знам, че е добре да се тренира, спортува и работи с една система оръжие.
Преди около година и половина на едно състезание, на няколко различни сцени при бързи изстрели си вдигах затворната задръжка на ЧЗ-то и затворния блок оставаше в крайно задно положение, въпреки че в пълнителя имаше патрони. Споделих с много по-опитни в стрелбата приятели. Почнаха да ми гледат хвата. Казаха, че не правя грешка при хвата и доста се чудеха защо си вдигам задръжката. Дотогава не съм имал проблеми със задръжката, защото преди това стрелях с друг хват - с кръстосани палци, както обикновено се стреля с Макаров или револвер. Като почнах да стрелям с нормален хват, почнах да вдигам задръжката. Това ме притесни и почнах с нежелание да си нося служебното ЧЗ. Очаквах, че при евентуална ситуация ще си вдигна задръжката и ще загубя ценни секунди. Няколко месеца по-късно смених служебното ЧЗ със служебен Глок 17. Хватът същия - никакъв проблем със задръжката. Хареса ми Глока - удобен ми е.
Около половин година редовно стрелях с него - нула проблеми. Гледаха ми хвата. Същият. Никой не каза, че нещо бъркам с хвата. Минаха 6-7 месеца. На една тренировка хванах ЧЗ-то. Някаква сцена с 15 изстрела. Още на 3ти или 4ти патрон - не помня вече, си вдигнах задръжката. Та оттогава не ми се стреля с ЧЗ-то. Пък тъкмо преди това бях го понагласил - чирени и мерник от ЧЗ-къстъм САЩ, фибромушка, по-овален спусък.
И се чудя кво да ги правя тези моите пищови. Иде ми да ги продам и да си купя Глокове - един за спорт, един за лично.
Или пък да си оставя единия стоманен - на Джерикото никога не съм вдигал ЗЗ - това при около 300 изстрела до момента с него.
От друга страна не ми се дават стоманите. Много са здрави и запазени - като нови. Знам, че ако ги продам никога няма да си намеря такива. И след време най-вероятно, ще ме е яд, че съм ги дал. Отделно, като гледам по форумите на какви смешни пари се продават стоманените пищови, направо ще са като подарък.
А като чета какво пише колегата Геле в темата за револверите, за качеството на новото производство пластмасови пищови, които той нарича ширпотреба, направо ми се отщява да си сменям стоманените с Глокове. Мисля си, че рано или късно ще съжалявам.
И така, единия ден си мисля да ги продавам, след два се отказвам, после пак отново се навивам, после пак се отказвам. И така вече доста време.
Та се чудя вие по-опитните какво бихте направили. Дали някой е бил в подобна ситуация?
Споделете мнение. Ще е много полезно. Може би и не само за мен.
Предварително благодаря на всички, които ще вземат отношение!

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2020, 07:55       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Бидейки с ограничен опит но подхождайки логично към ситуацията, бих ти предложил да не се отказваш от стоманата. Звучи неправдоподобно проблема да се окаже в пистолета а не в хвата ти, но защо не пробваш да смениш пружината на ЗЗ с нова?



Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2020, 08:52       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Продай ги и си купи Глокове. Това са инструменти и, ако не ти вършат работа ги смени без излишни сантименталности. Още повече, че от тези инструменти може да ти зависи живота..... Ако нямаш проблеми с Джерикото си го остави да си имаш едно "желязо".

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2020, 09:29       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Стреляй с една ръка и виж дали ще се прояви проблемът.
Ако се прояви, значи най-вероятно е повреда в пистолета и смяната на пружинката е добро начало.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


Последна промяна sk67 на 07 Дек 2020, 09:31, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2020, 09:31       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Оръжейно болен написа:
Здравейте, колеги. От няколко месеца съм в дълбоки размисли относно стоманените пищови, които притежавам. Първоначално не ми се искаше да занимавам аудиторията с моите неща, но с времето не намирам отговор за себе и осъзнавам, че е необходима помощ от по-опитни колеги във форума. Някои може да са били в подобна ситуация, а други хора от форума са с толкова много опит, че мненията им определено ще са от полза. Надявам се повече хора да помогнат с мнение.
Ситуацията е следната:
Имам законно притежавани Джерико 941 Ф за самоотбрана и ЧЗ 75Б за спорт. И двата ги взех втора ръка, преди около 4 години, в уникално състояние, неразличими от нови. Купих ги, защото тогава имах служебен ЧЗ 75Б и знам, че е добре да се тренира, спортува и работи с една система оръжие.
Преди около година и половина на едно състезание, на няколко различни сцени при бързи изстрели си вдигах затворната задръжка на ЧЗ-то и затворния блок оставаше в крайно задно положение, въпреки че в пълнителя имаше патрони. Споделих с много по-опитни в стрелбата приятели. Почнаха да ми гледат хвата. Казаха, че не правя грешка при хвата и доста се чудеха защо си вдигам задръжката. Дотогава не съм имал проблеми със задръжката, защото преди това стрелях с друг хват - с кръстосани палци, както обикновено се стреля с Макаров или револвер. Като почнах да стрелям с нормален хват, почнах да вдигам задръжката. Това ме притесни и почнах с нежелание да си нося служебното ЧЗ. Очаквах, че при евентуална ситуация ще си вдигна задръжката и ще загубя ценни секунди. Няколко месеца по-късно смених служебното ЧЗ със служебен Глок 17. Хватът същия - никакъв проблем със задръжката. Хареса ми Глока - удобен ми е.
Около половин година редовно стрелях с него - нула проблеми. Гледаха ми хвата. Същият. Никой не каза, че нещо бъркам с хвата. Минаха 6-7 месеца. На една тренировка хванах ЧЗ-то. Някаква сцена с 15 изстрела. Още на 3ти или 4ти патрон - не помня вече, си вдигнах задръжката. Та оттогава не ми се стреля с ЧЗ-то. Пък тъкмо преди това бях го понагласил - чирени и мерник от ЧЗ-къстъм САЩ, фибромушка, по-овален спусък.
И се чудя кво да ги правя тези моите пищови. Иде ми да ги продам и да си купя Глокове - един за спорт, един за лично.
Или пък да си оставя единия стоманен - на Джерикото никога не съм вдигал ЗЗ - това при около 300 изстрела до момента с него.
От друга страна не ми се дават стоманите. Много са здрави и запазени - като нови. Знам, че ако ги продам никога няма да си намеря такива. И след време най-вероятно, ще ме е яд, че съм ги дал. Отделно, като гледам по форумите на какви смешни пари се продават стоманените пищови, направо ще са като подарък.
А като чета какво пише колегата Геле в темата за револверите, за качеството на новото производство пластмасови пищови, които той нарича ширпотреба, направо ми се отщява да си сменям стоманените с Глокове. Мисля си, че рано или късно ще съжалявам.
И така, единия ден си мисля да ги продавам, след два се отказвам, после пак отново се навивам, после пак се отказвам. И така вече доста време.
Та се чудя вие по-опитните какво бихте направили. Дали някой е бил в подобна ситуация?
Споделете мнение. Ще е много полезно. Може би и не само за мен.
Предварително благодаря на всички, които ще вземат отношение!


Виж какво ти е написал юзера Баян. За мен Джерикото е правилното желязо. Здрав е като

:tank:

Разкарвай чупливото ЧЗ и си вземи за спорт един Г 17 или Г 34 и съм сигурен, че няма да съжаляваш. А ако те хвани манията си вземи един Г 26 за носене с + ви пълнителчета и ще си супер щаслив

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2020, 11:23       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
sk67 написа:
Стреляй с една ръка и виж дали ще се прояви проблемът.
Ако се прояви, значи най-вероятно е повреда в пистолета и смяната на пружинката е добро начало.

:tu: Това е начинът!

P.S. Провери дали пълнителят ти има вертикална хлабина.

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2020, 12:49       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Оръжейно болен написа:
Та се чудя вие по-опитните какво бихте направили. Дали някой е бил в подобна ситуация?

Да! Зиг Про, който е служебен пищов в БГ армията и някои служби, при правилен/ хубав хват, освен че никога блокът не остава на затворна задръжка/ в крайно задно положение като свършат патроните в пълнителя, ами има и тенденция декокерът да се задейства по време на стрелба - чукът ти отива в предно положение, обаче без изстрел, и после трябва да теглиш от "дабъл екшън".

По твоя казус, бих посъветвал:

1. Пробвай с една идея по-хлабав хват на лявата/ поддържащата длан.

2. Сложи си затворна задръжка с плосък профил на външната част, или просто на тази й пилни/ заглади стърчащия елемент.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2020, 00:08       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
Искам да благодаря на всички колеги, които се включиха! Оценявам техните усилия. Беше много полезно да прочета техните мнения и да видя моята дилема през техните очи.
Другото, което беше важно за мен, е че се почувствах част от общност, а това е хубаво чувство!
По така направените коментари от колегите, бих искал да внеса някои уточнения.
Първо за пищова - ЧЗ:
Пистолетът е безупречен. Буквално! Когато ходих да го взимам с мен беше приятел, който е много наясно именно с тази марка - бил е състезател на ЧЗ за България и всяка година са му давали ново ЧЗ, за да тренира. Той го видя и каза, че с този пистолет не е стреляно и е чисто нов, като от магазин. Собственикът каза същото - носил го е няколко месеца в началото, настрела е няколко пълнителя и после дълги години в касата. Аз затова и го купих. При мен също беше основно в касата. Почти не съм стрелял с него.
С други думи, проблема не е технически в оръжието. Със сигурност! Не е само мое мнение...
Второ за хвата.
Въпреки че според инструкторите, които са ме гледали, нямам проблем с хвата, може при мен нещата специфично анатомически водят до този резултат. Хващайки пистолета - ЧЗ-то, при отката след изстрел, с основата на палеца подпирам задръжката и я вдигам. Не всеки път. Сравнително рядко, но се случва.
При Глока нямам такъв проблем. Хвата ми е същият, но не подпирам задръжката. Разлика в конструкцията на оръжията.
Мисля че Геле е прав и трябва да пробвам нещата, които ме съветва за ЧЗ-то. Друг е въпросът, че като вече работя с Глок, дали има смисъл да влагам някакви усилия и промени в ЧЗ-то и да тренирам и да се състезавам с друга система оръжие, различно от тази, с която работя в момента. Все пак от Глока до ЧЗ-то разликата е голяма.
Има и друго - чирените на ЧЗто ми са много тънки и ръката, и палеца ми прилягат доста плътно към ложата и са точно под задържката. Ако бяха по дебели чирените - от тези пластмасовите с опора за палеца, може би няма да си вдигам задръжката. Ще пробвам и това.
Ще се опитам да кача няколко снимки на хвата, може нагледно да е по-ясно и да се видят и други неща.
Във връзка с пуснатата от мен тема и изказаните идеи, доста се занимах с трите ми пищова последните дни - служебния и двата лични - хватове, доста суха, самонаблюдение и анализ и като че ли ми се поизбистриха нещата в главата.
Ще си оставя няколко дни да помисля още за нещата, може и да пострелям по-сериозно и с трите пищова в една тренировка тези дни и ще напиша, как съм ги решил нещата.
Но наистина беше полезно да чуя и други мнения, което ме провокира да си изясня нещата за себе си.

П.с. Джерикото наистина е брутален пищов! Колкото повече го гледам и го разглобявам, толкова повече се изненадвам как са го направили така. Яка стомана! Перфектна изработка и внимание към всеки детайл. 200 % вярвам на Цонко, че е като танк.

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2020, 00:40       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
Прикачени файлове:
20201208_155845.jpg
20201208_155845.jpg [ 1.65 MiB | Прегледано 4582 пъти ]


Прикачени файлове:
20201208_160105.jpg
20201208_160105.jpg [ 1.69 MiB | Прегледано 4582 пъти ]


Прикачени файлове:
20201208_160119.jpg
20201208_160119.jpg [ 1.62 MiB | Прегледано 4582 пъти ]


Прикачени файлове:
20201208_160142.jpg
20201208_160142.jpg [ 1.64 MiB | Прегледано 4582 пъти ]


Първите две снимки са както ми е хвата с ЧЗ-то, като хвата го правих все едно бързо вадя и се прицелвам...
Не съм го гласил бавно, като за снимка, а както ми идва за бързо вадене и прицелване...
На трета снимка опитвам да имитирам, какво се получава при отката... когато цевта рязко се вдига нагоре...
Някак палеца ми се мести далеч напред и се вижда как с основата на палеца подпирам леко задръжката...
На четвърта снимка е хвата при Глока... Направо ми залепват ръцете за него!

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2020, 08:18       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Здравей Росене!
Щом оръжието е технически изправно, нека се фокусираме не толкова върху конфигурацията на хвата ти, а по-скоро с коя ръка колко стискаш. Поддържащата ръка трябва буквално да смачква стрелящата. Стрелящата трябва да упражнява толкова силен натиск, колкото да държи оръжието с хоризонтална цев, т.е. съвсем слаб. Показалецът на стрелящата ръка трябва да се движи абсолютно свободно, без напрежение. Хвани пистолета първо със силна ръка, след това постави поддържащата и стисни здраво, с натиск в съотношение около 95/5% силна/слаба и ще усетиш, че палецът на поддържащата ти ръка не оказва кой знае какъв натиск на слайда и задръжката.
Допълнено: за гореизложеното е важно да имаш чирени с подходяща дебелина/ергономика за твоите ръце. Ти сам казваш, че не са ок. И докато за чз имаш много възможности в тази насока, при глок те са по-ограничени :-)

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2020, 09:09       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Оръжейно болен написа:
Първите две снимки са както ми е хвата с ЧЗ-то, като хвата го правих все едно бързо вадя и се прицелвам...

Точно както си мислех: по-къс палец, който ляга под пъпката/ стърчащия елемент на затворната задръжка, което от своя страна води до неволното й вдигане нагоре по време на стрелба. Лечението: ЗЗ с плосък профил на външната част, или просто тази да вземеш да я пилнеш/ загладиш - мисля, че няма да го имаш този неприятен проблем след това.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2020, 09:42       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Оръжейно болен написа:
Някак палеца ми се мести далеч напред и се вижда как с основата на палеца подпирам леко задръжката...

Основните принципни положение на хвата така, както ги разбирам аз:

1. С какъвто хват започнеш стрелянето - с такъв трябва и да завършиш! Примерно, пускаш 5 максимално бързи и събрани изстрела за време - стандартни такива дрилове, бол. Почне ли да ти се размества хватът по време на стрелбата - приключи курса! Или трябва да намалиш темпа, за да са ти събрани попаденията, или ако искаш да си изстреляш петтичката на същата скорост/ сплитове - да жертваш попаденията.

2. За да не ти се размества хватът по време стрелба - ключов елемент в случая ти се явява плътният контакт между дланите. Отвори ли се фуга между дланите - приключи курса!

3. Принципно е хубаво "възглавничката" под основата на палеца и върхът на палеца на поддържащата ръка да са разположени на една линия - по този начин значително се намалява вероятността за изхулване на "възглавничката" надолу и отваряне на фуга между дланите. При теб това трудно ще се получи, защото палците ти ми се виждат малко по-къси. ТОП ПРИОРИТЕТ обаче винаги трябва да ти бъде плътният контакт между дланите, така че невинаги "възглавничка" и връх на палеца може да бъдат разположени хоризонтално.

4. Кутре, безимен и среден пръст на стрелящата ръка стискат здраво дръжката, но показалецът е отпуснат - все едно го откачаш от останалите пръсти, съответно палецът на стрелящата ръка ти идва неутрален като упражняване на натиск. Стегнеш ли палеца - стегнатост ще се прехвърли и към стрелящия пръст/ показалеца, а това трябва да се избягва!

5. При стегната дъга "палец - показалец" на стрелящата ръка, особено стегнат показалец/ стрелящ пръст - това рязко вдига вероятността за крампа в дланта , която ако се случи по време на работния ход на спусъка - попадението със сигурност няма да ти отиде там, където го мериш/ искаш да го видиш!

6. Движението на показалеца/ стрелящия пръст трябва да ти дойде право назад ! За тази цел:
- "бобровата опашка" на оръжието трябва да е разположена по продължение на лъчевата кост на предмишницата;
- стрелящият пръст си ляга хубаво на спусъка, а не да се спуска с върха на пръста, тоест не трябва да има фуга между стрелящия пръст и рамата на оръжието.

7. Със стрелящия пръст/ показалеца ВИНАГИ се работи плавно, именно затова дъгата между палеца и показалеца трябва да е отпусната , докато долните три пръста на същата ръка си стискат дръжката плътно и силно!

При доуплътняването на хвата роля играят и лактите в комбинация с горната част на гръдните мускули, но всичко това съм решил да го направя на едно кратко обучително видео НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК - в комбинация с доволно стреляне, разбира се! :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2020, 10:26       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Като цяло съм съгласен с изключение на това, че според мен не трябва да се стиска силно със стрелящата ръка. Така или иначе тя е стисната като в менгеме от поддържащата ръка и няма смисъл и там да се вкарва напрежение. Това за свободните палец-показалец на стрелящата е много вярно.
Потърсих в гугъл картинка за визуализация: https://istinskiistorii.com/%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b8%d1%81%d0%bd%d0%b5%d1%82%d0%b5-%d1%82%d0%b5%d0%b7%d0%b8-%d1%82%d0%be%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b2%d1%8a%d1%80%d1%85%d1%83-%d0%b4%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b7%d0%b0/. То се оказва, че притискането има и лечебни свойства PDT_Armataz_01_22
При плътен хват, при мен палците на двете ръце почти не допират оръжието или по-скоро маркират допир, което се получава като естествена реакция от силното притискане на точки 9, 7, 1 от горната картинка.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2020, 10:51       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Last Man Standing написа:
Като цяло съм съгласен с изключение на това, че според мен не трябва да се стиска силно със стрелящата ръка.

Не стискам силно с цялата стреляща длан, а само с долните три пръста. Дъгата "палец - показалец" на същата ръка е безапелационно отпусната! Ако отпуснеш цялата стреляща ръка, тоест без плътно и силно да обхванеш дръжката на оръжието с долните три пръста, като настъпиш газта, особено с Глок - има опасност да ти се размести плътният контакт между дланите. А това случи ли се - приключи курса!

Сега, аз не казвам, че съм прав/ не държа упорито на моето - просто споделям изводи, до които съм стигнал на принципа "проба - грешка" през годините. Като тези концепции лесно могат да бъдат проверени на упражнение като "NO FAIL BILL DRILL":
- разстояния: 7 ярда/ 6,40 метра
- цел: черният кръг на B-8, който е с диаметър от 14 сантиметра
- брой изстрели: 6
- стартово положение: скрито носене
- време на изпълнение на упражнението: 2,50 секунди

https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 3892845690

1. С цялостно отпусната длан на стрелящата ръка - не става, защото това вдига вероятността за разместване на хвата/ отваряне на фуга между дланите по време на стрелбата, което от своя страна неминуемо ще ти разпилее попаденията, ако стреляш на скорост близка до максималната.
2. Със стегната дъга "палец - показелц" на стрелящата ръка - не става, защото със стегнат стрелящ пръст първо не може да работиш максимално бързо, и второ - така рязко се вдига вероятността за крампа/ микрокрампа в стрелящата длан. Това води до "дърпане" и "въртене" на рамата, в резултат на което попаденията ще отидат не там, където ги мерим/ искаме да ги видим.


п.п. Неангажиращо никому с нищо скромно лично мнение по въпроса.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2020, 11:20       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
ubboto написа:
Не стискам силно с цялата стреляща длан, а само с долните три пръста. Дъгата "палец - показалец" на същата ръка е безапелационно отпусната!

Ние не спорим, дискутираме :-) Нали това е целта на форума. Реално долните три пръста на стрелящата ги премачквам със силата на хвата на поддържащата ръка. Даже се получават характерни мазоли между фалангите на тези пръсти, особено ако си с агресивен грип на ръкохватката. Няма точна рецепта, няма единствена правилна постановка. При мен е така. Преди стисках по-силно със стрелящата, но прецених, че се получава излишно напрежение, което се предава на работата със спусъка, а там напрежение не трябва да има.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer