logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 22 Сеп 2014, 16:12

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 268 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2012, 23:29       Заглавие:  Re: Що е крайна необходимост и има ли тя почва при кучетата?

Снайперист
Снайперист

Каква е законовата уредба относно променяне на официалния статут на гражданин в БГ? Как някой може да се регистрира като куче? Щото ако баба ми стане куче, ще има по 1000 лева на месец, вместо пенсия от 200? Къде се пращат молбите?

Голям цирк си имате там, хем без пари!

Щели били да питали Европейската Общност дали не можело да се евтаназират някой от гадинките заради някаква кучешка тения??????

Най-ниски заплати, най-нещастни граждани, най-много кучешка тения - важното е да сме в челните редици!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2012, 00:59       Заглавие:  Re: Що е крайна необходимост и има ли тя почва при кучетата?

Автоматчик
Автоматчик
Аватар

minavasht написа:
Каква е законовата уредба относно променяне на официалния статут на гражданин в БГ? Как някой може да се регистрира като куче? Щото ако баба ми стане куче, ще има по 1000 лева на месец, вместо пенсия от 200? Къде се пращат молбите?

Голям цирк си имате там, хем без пари!

Щели били да питали Европейската Общност дали не можело да се евтаназират някой от гадинките заради някаква кучешка тения??????

Най-ниски заплати, най-нещастни граждани, най-много кучешка тения - важното е да сме в челните редици!

Кратко-Точно и Ясно ! :tu: иии...тъжно !!!!!!!!!! :shock:

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2012, 10:14       Заглавие:  Re: Що е крайна необходимост и има ли тя почва при кучетата?

Ветеран
Ветеран
Аватар

Мда. тъжно

http://bit.ly/HoF2Ur

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2012, 10:46       Заглавие:  Re: Що е крайна необходимост и има ли тя почва при кучетата?

Ветеран
Ветеран
Аватар

Още един случай, доказващ, че в тая държава хората са едно от най-маловажните неща!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2012, 12:03       Заглавие:  Re: Що е крайна необходимост и има ли тя почва при кучетата?

Ветеран
Ветеран

Няма смисъл да прехвърляме цялата отговорност на държавата - със същите обвинения към държавата, но много по-шумно се изцепват кучкарите и разбира се всяка Фандъкова ще се съобразява с тях. Докато нормалните хора не заявят решимостта си да решат проблема, никой няма да им обърне внимание и исканията на крещящите ще бъдат с предимство.
Държавата не е виновна за това, че след като лекарите обявиха за нуждата от даряване на кръв във връзка със случая с наядения професор, единствено един живеещ тук арабин даде 600 (!) грама кръв. Нито един от зяещите по телевизиите кучкари не си даде зор дори и от демагогски подбуди да отиде да го бодат.
Аз продължавам да смятам, че всеки може да промени нещата около себе си благадарение на личните си усилия.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2012, 12:51       Заглавие:  Re: Що е крайна необходимост и има ли тя почва при кучетата?

Ветеран
Ветеран
Аватар

Валтер написа:
Аз продължавам да смятам, че всеки може да промени нещата около себе си благадарение на личните си усилия.

Проблема е, че законите в същата тая държава много рядко позволяват на човека да се оправя сам... случая с песовете и оная мръсна "природозащитна" измет е показен...

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2012, 13:11       Заглавие:  Re: Що е крайна необходимост и има ли тя почва при кучетата?

Ветеран
Ветеран

Стрелок написа:
Валтер написа:

Проблема е, че законите в същата тая държава много рядко позволяват на човека да се оправя сам... случая с песовете и оная мръсна "природозащитна" измет е показен...

Ами аз имам навици от тошово време и съм с нагласата, че противопоставянето на властите не се прави по правилата, въведени от тях. Като казвам "властите", имам предвид и властващите настроения в обществото. Върши работа.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2012, 14:15       Заглавие:  Re: Що е крайна необходимост и има ли тя почва при кучетата?

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

hitco написа:
Властта пристъпва към решаване на проблема с бездомните кучета чрез законови промени.

При наличието на разкъсан почти до смърт човек, тук не става вече въпрос за проблем, а за оцеляване на видовете - или човеците или кучетата! И след този случай помиярите чисто и просто трябваше до два дни да изчезнат от улиците! Подробности нито ме интересуват, нито ми и влизат в работата. Но докато не нахапят детето или пък направо изядат жив и някои наш големец, адекватни мерки едва ли ще бъдат предприети, щото доста кинти се въртят около природозащитниците, и аз да съм, и аз ще надигам вой до небесата. Тъпото е, че най-големите отговорни фактори за поредн път са супер неадекватни, гаче нарочно ги избират такива лумпени.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2012, 15:17       Заглавие:  Re: Що е крайна необходимост и има ли тя почва при кучетата?

Картечар
Картечар

ubboto написа:
Дано да оживее професора!

Професора не оживя..Ебахти абсурда-да прекараш години от живота си в чужбина,да си цял живот уважаван и ценен,да се върнеш накрая в родината за да те изядат кучетата жив!? :evil: Проблема не е във Фандъкова,а в системата-сбъркана от всякъде!Нацията загивала-ами ще загине!Примерно за детските надбавки в България-какъв е тоя тъп лимит на дохода на родителите,над който те не могат да получават детски?!Значи за циганчето може,а за българчето-не,защото и двамата му родители работели и с мизерните си заплати са малко над лимита?Тук в ЕИРЕ например всички деца до 18 получават,пък ако ще и баща им да е мултимилионер!Какво правим в България?! Развъждаме бездомни псета и мангали-паразити?! :evil:
Много ми е интересно дали поне една от тези кифли недоклатени,тези лелки в тежък климактериум и пъпчиви тийнейджърки,дето никога не са се грижили за животно и се наричат ''природозащитнички'',дали поне една от тях ще се осмели да отиде на погребението на Професора да оставе цвете на гроба му и да изкаже съболезнования на близките му?!Едва ли..
Колеги,съжалявам за острия си тон в този постинг,но повярвайте ми-това са най-леките изрази които ми идват наум! :evil:

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2012, 15:37       Заглавие:  Re: Що е крайна необходимост и има ли тя почва при кучетата?

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Тоя случай е повече от трагичен, защото показва до колко е деградирало обществото в стандартите си но аз лично, свикнал да гледа малко по-прагматично на нещата от този сорт, виждам чудесно оправдание народа да натиска за по-свободен режим за оръжие....Явно, след като държавата е неспособна да защити гражданина, трябва да се даде възможност на гражданина да се защити сам... Технически, не е много правилно защото не може да се стреля в града кой-както знае но в държавата на абсурда, тея правила са доста размити предполагам, добре е да има публичност, да се вдига шум, собствениците на оръжие трябва да използват такива поводи за да се идентифицират от обществото като отговорна и грижеща се за себе си група...мисля...може и да бъркам разбира се...

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2012, 15:45       Заглавие:  Re: Що е крайна необходимост и има ли тя почва при кучетата?

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

@Viking: Най-тъпото е, че дори след подобни новини се намират индивиди, които продължават да защитават бездомните кучета: http://news.ibox.bg/news/id_308408796
А въпросните лелки би било най-добре да последват светлия пример на агента Бретшнайдер от "Швейк" (който не го е чел още, сега му е времето), който накрая се заключил заедно със всичките кучета, купени от Швейк и не ги хранил, докато онези не огладняли до толкова, че го разкъсали.

Последна промяна Absolut на 08 Апр 2012, 15:49, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2012, 15:47       Заглавие:  Re: Що е крайна необходимост и има ли тя почва при кучетата?

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

.38 Super написа:
...чудесно оправдание народа да натиска за по-свободен режим за оръжие...
Уви, при подобен мотив, КОС реагират точно обратното. :-)

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2012, 15:54       Заглавие:  Re: Що е крайна необходимост и има ли тя почва при кучетата?

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Absolut написа:
.38 Super написа:
...чудесно оправдание народа да натиска за по-свободен режим за оръжие...
Уви, при подобен мотив, КОС реагират точно обратното. :-)

Съгласен съм, сигурно е така и предполагам имат доста добър мотив за да спичат режима, все пак не може Сульо и Пульо да грабнат по един пистолет и да почнат да стрелят кучета из квартала...Мисълта ми беше, че собствениците на оръжие могат да използват повода за да имат някакво мнение, медийно присъствие, интервю или нещо от сорта...някой който е малко или много фигура би могъл да напълни няколко минути ефирно време с приказки за тази отговорна група граждани способни да се защитят не само от кучета, да се настъпят малко недомислените закони с подробности и факти, поднесени в лесно смилаем вид...това е идеята...

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2012, 18:04       Заглавие:  Re: Що е крайна необходимост и има ли тя почва при кучетата?

Автоматчик
Автоматчик
Аватар

.........

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2012, 21:10       Заглавие:  Re: Що е крайна необходимост и има ли тя почва при кучетата?

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Глей са 38и аз те разбирам...но е нормално да мислиш за у нас като през 88 90година..
Знаеш минахме през доста неща...различните в лагери...кучета по улиците!? Ооо... забрави!!!...имаше ловни дружинки един път в годината ги чистеха планово по задание на Партията - знаеш отсрел в края на селото и града ..ми и така не прокопсахме...
Сега е некъв налудничав микс у нас дето няма как да го усетиш ако не си тука...
Европейски директиви и права на човека на животни и либерта ТОТАЛ!
Не иронизирам просто не знам кое е верния път...
Са гледах по телевизията един бродяга живее в разрушена къща негова собственост е и гледа 9 кучета ...свободно се скитат ...
Репортерката го пита дай да ги видиме...тоя се сопва нямате право да гледате кво е в двора ми и тръшва вратата...
Прав е има права кучетата имат право на живот хората имат право на живот...има служба в София се грижи за това ...даваха репортаж ловат ги и кастрират по 5 на ден при над стотина хиляди кучета смятай...ква е лапаница...имат си и бюджет и так дале...демокраси по български..
и знаеш ли ако един политик с ташаци утре направи каквото трябва ще свърши кариерата си с това...сещаш се...

Валтера дава идея сами да се оправяме...ех колко мое да оправиш? И как ? С пистолет или с флоберката ? ми това е престъпление ...ще те задържат...аз бих го направил един път в седмицата с флоберката давам 200лв за патрони и ще им ебавам майката методично ама ...една бабка да каже номера на колата и си до там...
некъв цунгцванг е у нас дето...не знам...

Гледай идиотщината докъде мое да стигне у нас влинка долу...тази бичкия се посира публично...това е разбирането за свобода у нас...тази забла глей как се префурцурва...
но ще завърша така:
Лично съм убивал кучета и ще продължа да ги избивам! Как не казвам...
Но ако аз работя в тази служба ще действам точно така...яко кинти дотации ше цицам и кастрации 2 кучета на един месец...тва е...
дис из юръп бългериан демокраси тудей

http://www.novini.bg/news/59610-%D0%BC% ... D0%B5.html

Последна промяна Poseidon на 08 Апр 2012, 21:14, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 268 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Следваща