logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 23:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 22:13       Заглавие:  Re: Пакистан ПЦЦ (Pistol Caliber Carbine)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Poseidon написа:
абе дайте оферти да разгледаме ар в 9x19 пък ше видиме


Ето бе....
Само ако можеш да я пипна :)

CA9MM PISTOL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 23:19       Заглавие:  Re: Пакистан ПЦЦ (Pistol Caliber Carbine)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Изображение

това само на мен ли ми прилича онова

Изображение

Изображение

Изображение


и още https://www.hiclub.bg/Article/6838807

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2020, 00:28       Заглавие:  Re: Пакистан ПЦЦ (Pistol Caliber Carbine)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Amazon написа:
Poseidon написа:
аз затова пиша "предполагам" а иначе с очите си видях като лично стрелях и мериха тук неколцина 415 - 420м/с от 4 инча цев пистолет с патрон л7а1.

този патрон няма как да е напомпан до предела...щатен е за картечен пистолет.

скорост над 500м/с в 9x19 може да се постигне с дълга цев / всичко това с 8 грама куршум говорим/...не знам колко дълга но може...залагаш ли нещо по обратно твърдение или си съгласен?

Не може. Поне не винаги. 9х19 е проектиран барута да изгори в 4-6 инчова цев. В 16 инчова цев барута ще изгори и триенето в цевта ще започне да забавя проектила. В крайна сметка ще имаш, или минимално увеличение, или дори по-ниска дулна скорост.

Има изключения при някой калибри, като .30, .44 магнум и т.н., но там гилзата има голям обем а и са предвидени за вътрешна балистика на малко по-дълга от пистолетна цев.

https://youtu.be/mMXvBLGwRxc
:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2020, 05:18       Заглавие:  Re: Пакистан ПЦЦ (Pistol Caliber Carbine)
 
Снайперист
Снайперист
Online

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
Една табличка относно балистиката на 9х19 при различни дължини на цевта.
http://www.ballisticsbytheinch.com/9luger.html

Относно РРС, преди време ми беше влезнала мухата да взимам такава и доста се поинтересувах.
Идеята ми беше да е допълнение към АР10ката, лека и маневрена с възможност за ефективна стрелба до около 100-150м. с която също да може да се тренира с евтини тогава патрони. Намерението беше да е АР9 с глок пълнители и 8 инчова цев която според всеки по-запознат е оптималната дължина от към балистика и маневреност.
Само че колкото повече четях и говорих с хора които разбират толкова повече почнах да се съмнявам до колко е добра покупка, накрая дойде и вируса и 9мм станаха на цента на 308 което тотално обезмисли такова начинение.
Като изключим цената на патроните, нещата които не ми допаднаха бяха основно че почти всичко на пазара работи на принципа на свободния затвор (blowback) и поради тази причина затворната група е значително по тежка от тази на ар15, често и буфера както и пружината е по стегната, в резултат теглото е по-голямо от това на ар15 със същата дължина на цевта, отката е по-голям и зареждането по-неудобно, а цените за читава бяха над $700. CMMG изпозлват за тяхната интересен начин за забавяне на затвора но цените са около $1300 което е цена за ар15 от добра фирма.
Мой приятел си взе Ruger PC Charger и мисля че със brace-a му дойде около $600 което се ядва, също предимството пред АР9 е че приклада се сгъва а цевта и хендгарда се разглобяват супер лесно, цялото оръжие става супер компактно. Стреляхме го веднъж не е зле, но ергонимията и боравенето са различни от АР платформата което за мен е deal breaker.
Ако за в бъдеще цените на 9мм се нормализират може отново да "излезна" на пазара за такова нещо.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2020, 06:53       Заглавие:  Re: Пакистан ПЦЦ (Pistol Caliber Carbine)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
Modular написа:
Една табличка относно балистиката на 9х19 при различни дължини на цевта.
http://www.ballisticsbytheinch.com/9luger.html


При +P има някаква разлика - патрона е натъпкан с барут. Както каза и човека от клипа на колегата @ ti6kata - около 25%. При нормален патрон, от 5 инча нагоре, дали цевта ще е пилон около който да танцуваш, или 5 инчова, разликата в скоростите е козметична.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2020, 07:45       Заглавие:  Re: Пакистан ПЦЦ (Pistol Caliber Carbine)
 
Снайперист
Снайперист
Online

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
Amazon написа:
При +P има някаква разлика - патрона е натъпкан с барут. Както каза и човека от клипа на колегата @ ti6kata - около 25%. При нормален патрон, от 5 инча нагоре, дали цевта ще е пилон около който да танцуваш, или 5 инчова, разликата в скоростите е козметична


Това което аз знам е че е до 8 инча изгаря барута на за стандартни 115/124гр 9х19 и затова водят тази дължина оптимална, взимаш макс-а и от към балистика и от към размери.
Сега реално, дали ще е 5,8 или 16 инача при този тип оръжие "РРС" се ползват за две неща - самозащита и състезания. И в двата случея разликата с скороста при различните цеви е пренебрежимо малка и едва ли нападателя или мишената на 7-25 метра ще може да различи с каква скорост го е изпращал куршума.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2020, 08:13       Заглавие:  Re: Пакистан ПЦЦ (Pistol Caliber Carbine)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo III написа:
това само на мен ли ми прилича онова


Ми не знам...

На мен пък ми харесват

Особено тази:

CA-10 DMR

В .308 под 4 кила...
Викаш друго си е един HK или SIG с 5кг и кусур тегло :)
На горски разходки всеки грам се усеща...

По вкус и цвет товарищ нет...Стара руска поговорка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2020, 08:31       Заглавие:  Re: Пакистан ПЦЦ (Pistol Caliber Carbine)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Modular написа:
Една табличка относно балистиката на 9х19 при различни дължини на цевта.
http://www.ballisticsbytheinch.com/9luger.html

Благодаря за инфото, колега! Ей ако търси човек нещо сериозно оръжейно все е на инглиш и от американски източник.
Така ...какво виждаме: интересува ни само 8 грама в 9мм - Cor Bon125 gr. JHP +P, който на 2 инча цев е 1061ф/с...на 5 инча е 1282 ф/с и расте постоянно скоростта с увеличаване на цевта на 18 инча вече е 1449ф/с

при слабо заредени 9мм наистина на 18инча скоростта пада, но виждаме рецептата на Пепелишев
Цитат:
Брех, какви хиртове съм си бил направил:
Лос .356, 9 мм 123 грейна РН
Барут ХС-6
Дупка 66 на Лий
скорости: 1445

е добре де той с 5 инча портвана цев/компенс отминава с 200км/ч горния Cor Bon125 дето на 5 инча е 1282ф/с
ако ектраполираме /може да е грешно това/ но мислим на 16 инча цев патрона на Пепелишев ше дигне над 1600ф/с с което нещата стават вери сериозни :roll:

Вече по пушките...горе това е Ок Роска...нежно и фино си е ... но всички ли са на свободен затвор както отбеляза и Модулар? с така тежък затвор даже ритала повече от .223...нещо с ролки и прочие полусвободен затвор може да има...
даже директ газ пак...защо не...ако се ползва патрона на Пепелишев :armed:

п.п.
Оп горе съм се огрешил...на 13 инча цев скоростта е макс 1477ф/с на 15 инча пада 1392 после на 18 пак се качва 1449...нещо почва да се мени по дължини над 13 инча...интересно!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2020, 13:13       Заглавие:  Re: Пакистан ПЦЦ (Pistol Caliber Carbine)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
Ivo III написа:
ха да видим - кой от кого гледа :D
Руснаците са гледали от чалмите и са изплагиатствали Сайга в 9х19.... :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2020, 16:24       Заглавие:  Re: Пакистан ПЦЦ (Pistol Caliber Carbine)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2047
Местоположение: София
Poseidon написа:
Брех, какви хиртове съм си бил направил:
Лос .356, 9 мм 123 грейна РН
Барут ХС-6
Дупка 66 на Лий
скорости: 1445


Явно съм пренапълнил.

Само са справка - в дивизия "опън", в която стрелям, за да имам мажорен фактор трябва да направя 160пф от 9х19. Ползвам 124 грейнови, това прави минимална скорост от 1290 фпс или 393 м/с. Нормало стрелям на фактор 167-8, което е 1354 fps или 412 m/s. Това е от 5.5" цев с компенсатор. Колко ще вдигне от 16" ? Ами може да пробваме, ако някой с такава цев не го е страх да гръмне от моите патрони.

Хиртовете с ЧЗ-Шадоу 1 направиха 127 фактор, може да сметнете скоростта - мисля бяха 100 грейнови - 387 m/s

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer