logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 11:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 16:08       Заглавие:  Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia

https://www.youtube.com/watch?v=rQDEDM7cWrg

хората се забавляват :)

няма ли желаещи да организират нещо такова и у нас PDT_Armataz_01_22
ще помагаме :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 16:32       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 540
Яко!!! Но нямаме такова стрелбище :(

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 16:41       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia
Баян написа:
Яко!!! Но нямаме такова стрелбище :(


няма добри организатори :) стрелбища има

Вакеро какво му е, Шаново също става

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 17:17       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
Баян написа:
Яко!!! Но нямаме такова стрелбище :(


няма добри организатори :) стрелбища има

Вакеро какво му е, Шаново също става

Стрелбището на СК - Дръзки на гр. Разград....и там става

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 17:39       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
На Радомир ми обадиха цена от 1,10 лв. за 7,62х39 бройката. :punch: Та, на такива и подобни цени на джепаньето - самосиндикално стрелящите с "православния калибър" по хартиени мишени в БГ ще намелеят с 2/3. Аз лично, мога да организирам състезание с фунийки. :DD Иначе един нищо и никакъв украински "АК-челлендж", в смисъл две упражнения в едно - го пробвахме 10 човека макс. Яко! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 18:46       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
На Радомир ми обадиха цена от 1,10 лв. за 7,62х39 бройката. :punch: Та, на такива и подобни цени на джепаньето - самосиндикално стрелящите с "православния калибър" по хартиени мишени в БГ ще намелеят с 2/3. Аз лично, мога да организирам състезание с фунийки. :DD Иначе един нищо и никакъв украински "АК-челлендж", в смисъл две упражнения в едно - го пробвахме 10 човека макс. Яко! :armed:


каква е връзката?
като хапваш на ресторант .. също е скъпо

който иска да стреля сериозно - спортен клуб, релоад и .. 500 изстрела на ходене до стрелбище с късо и 300 с дълго

иначе заниманието минава в графа - психотерапия, като ходене на кино или кръчма с приятели

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 19:22       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
който иска да стреля сериозно - спортен клуб, релоад и .. 500 изстрела на ходене до стрелбище с късо и 300 с дълго

иначе заниманието минава в графа - психотерапия, като ходене на кино или кръчма с приятели

Принципно е така, БАЗОВАТА техника като ти е налице - 200 патрона за късо и толкоз за дълго на човек за 4 часа сериозни занимания на полигона - това е начинът да се върви напред!

Но да се каже, че и с по-малко стреляне не може да се върви напред - са пълни глупости! Големите стрелби имат резон единствено, ако базовата техника ти е изпилена до зуко - инак правим само гилзи, с много ниско КПД на заниманието. И това е играно - доказано!

Връзката: стрелящите в БГ с ДНО са малко, а като свършат резервите по 0,50 ст. - ще станат още по-малко! Украинския "АК-челлендж" примерно, който е яко зарибяващо и много полезно упражнение - аз и хората около мен, на цени от по един лев за 7,62х39 бройката - ще го стреляме с фунийки!

Да се показва иначе какво се стреля в Щатите - е забавно и интересно. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 20:10       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
Да се показва иначе какво се стреля в Щатите - е забавно и интересно.




Аз гледам в Европа... :DD



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 22:40       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
ubboto написа:
Връзката: стрелящите в БГ с ДНО са малко, а като свършат резервите по 0,50 ст. - ще станат още по-малко! Украинския "АК-челлендж" примерно, който е яко зарибяващо и много полезно упражнение - аз и хората около мен, на цени от по един лев за 7,62х39 бройката - ще го стреляме с фунийки!

Да се показва иначе какво се стреля в Щатите - е забавно и интересно. :armed:


Решението на проблема ти го споделил Ivo III - казва се релоуд.
Не съм си правил сметката колко излиза релоуда на 7,62х 39 мм, но на прима виста ми намирисва, че отива в графа нерентабилен.
Юзера Баян евентуално може да сподели ценово колко излиза един патрон.
Според мен е добре да се ориентираш към едно калашоподобно в калибър 5,56 / .223 + релоуд и ще останеш доволен.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 22:58       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
PufGun написа:
Според мен е добре да се ориентираш към едно калашоподобно в калибър 5,56 / .223 + релоуд и ще останеш доволен.

Амин Цоньо от 15г сме на едно мнение! :tu: Да добавя и да разкара калака за скраб или за 150лв да го продаде Гелето и да вземе Ар...
аз съм на финала до 1 година взимам арка...556...днеска стрелях пак с чужда смит и весон и с подарени патрони 10 броя ...егати съдбата...НЯМА такова усещане...всъщност има от волга 2410 имахме такава семейна кола яко гъзарска през 1988г/ и се качваш на компресорен мерцедес 200 коня...то е нещо, като прасе на стероиди сравнено с волгата

в краен случай Ар не заради идейни причини ноооо... калаш в .223 е като турбинирана лада с лети джанти..

След това пътя е ясен изживяват се дриловете /американски, украински и руски и световни изобщо/ и почваш нещо по-сериозно, като например Т клас класифаера...който е непокрит с АК засега...но това е предизикателството...
след това израстваш и вече почваш със сериозните мачове и така :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 23:16       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia
направо може да откажете всеки по лабав човек да пише

темата е .. за весели мачове
и се почва .. ама скъпо по стрелбищата, ама дрилове - та украински, та незнам какви си ..

де-жа-ву :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 23:26       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
те лабавите човеци не са за тука... :roll:

иначе темата е лежерна, но ми се иска един ден без предрасъдаци да се съберем аз Цоньо Лонгбоя Витан Геле Дред Роската и да опитаме нещо райфел по-сериозно...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2020, 02:24       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
темата е .. за весели мачове
и се почва .. ама скъпо по стрелбищата, ама дрилове - та украински, та незнам какви си ..

де-жа-ву


Кой беше казал тук, че кефа цена няма.

Poseidon написа:
иначе темата е лежерна, но ми се иска един ден без предрасъдаци да се съберем аз Цоньо Лонгбоя Витан Геле Дред Роската и да опитаме нещо райфел по-сериозно...


Абе ти дето от години си мечтаеш да имаш едно дълго, с опит стреляне отвреме навреме на аванта, тренировки в къщи с лопата можеш да говориш за "райфел по-сериозно".

Вземи пример от тия дето си правха кефа в Юта. Те тичаха като газели, стреляха в движение на близко и надалече, със сигурност в тази част на Юта не правят много пари и въпреки всичко не броят фишеците (сами си ги правят). Ама да си усетил, че се оплакват - правят си кефа.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2020, 07:05       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
те лабавите човеци не са за тука... :roll:

иначе темата е лежерна, но ми се иска един ден без предрасъдаци да се съберем аз Цоньо Лонгбоя Витан Геле Дред Роската и да опитаме нещо райфел по-сериозно...

Слушай Фифи Хихи колко пъти да ти напиша да не ми споменаваш точно Ти името ми.
Колко пъти съм ти писал, че трябва да престанеш с това опитай това или онова....
Колко пъти гумена тикво съм ти казвал да не вихриш интриги ...

Гумена главо от искренно и лично слен на Бг мама... какво ще прави Геле това си е негов проблем на тема оръжие ... мен въобще не ме интересува какво ще си купеваш и какаво неоже да си купиш, а още повече останалите....

П.П. Да продадеш оръжие втора ръка в Бг е нерентабилно и за това се взема според мен ново. ...
Живеем в размирните балкани където не се знае султанчо какво ще го прихване ... а един 7,62 х 39 не излишен както и един в 5,56/ .223

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2020, 09:02       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Yank написа:
Абе ти дето от години си мечтаеш да имаш едно дълго, с опит стреляне отвреме навреме на аванта, тренировки в къщи с лопата можеш да говориш за "райфел по-сериозно".

Все се почва по-сериозно в един момент Янк...годините какво значение имат? Ти си на 135 години и даже със снайпер стреляш...екстра е това...и аз планирам снайпер да взема след 80г възраст

както виждаш в темата хората си правят състезания лежерни озаглавени Червения Октомври...това онова....няма как на състезания ще се срещнем и с Цоньо искал не искал...той тука простее произхода му е такъв, но иначе по състезания се старае...

та пиша всичко това точно за да отърся от заблуди ентусиастите....американски дрилове мислени от тоя ...от оня без никаква връзка един с друг...с АК тояги...докога??? :punch:

са...твърдите олд фенове няма да спрат...те си копат както са си решили...един трупа тояги да се пазил от султана...друг отделни дрилове до откат...и така...аз говоря за останалите...но и заблудените може да се поправят...няма нищо фатално

а едно комплексно състезание или грамотно написан класифаер е друго


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], ti6kata и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer