logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 22:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2020, 13:00       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
b5202s написа:
Та релоад ако не си член на секта е скъпо удоволствие говоря от личен опит. Как каза Бързилов "На самосиндикалното стреляне му идва края" или си член на секта или не стреляш


Съединението прави силата!
написано е къде ли не .. и на парламента ни .. а е толкова чужд за българина този девиз :))

не няма да му дойде .. само, дето както за всеки особняк, така и самотния стрелец, ще му става все по скъпо
но пък ще има поводи и теми да циври повече :))


Ако мен визираш под "особняк" и "самотен стрелец", а то няма и кой друг в тази тема - сте сбъркали адресата, г-н Бързилов! И понеже все пак си водя някаква статистика - само от моите, през мен досега са минали 70+ човека, като преди десетина години, на едно отворено състезание, заради идеята, еднолично докарах 30+ стрелци - със сигурност го има някъде в архивите, но как да е!

Спортен клуб, релоуд, 500 патрона на тренировка - да, но ако си 45+ годишен чичак пълен с лайна, само хабиш патроньете - особено там, където има динамика в стрелянето! Но вие като спортисти, би трябвало да сте пределно наясно с тези неща!

И понеже и аз, колкото и да тренирам, вече също съм 45 годишен чичак пълен с лайна - съм напълно наясно с факта, че шампион никога няма да мога да стана! Същото важи и за Роската, с който на едно състезание в Русе сме спали в една стая, и който много уважавам!

Днес напънах двама от моите младоци на по-сериозно стреляне и групова тактика - един от най-добрите ни национали по футбол допреди няколко години, но момчето прави сериозна контузия, и вместо да го отстрелят като състезателен кон със счупен крак - финишира на 24 години в УБО-то... и един друг 22 годишен младок, Милен Камбуров. Всичко това бе под надзора на един далеч по-опитен инструктор по тактика от мен, успешно минал през "пещерата" във Франция. И както аз, така и колегата - се хванахме за главите заради начина, по който Милен се движи и минава през препятствията! Минава като призрак - не го виждаш просто!

Та, не на вашите, в огромната си част концептуално сбъркани дрилове и класифаери, но на някой дрил на американските "зелени барети"/ искрено се надявам, че няма да паднеш на левъла и да кажеш, че и те не разбират какво правят... лятоска/ след половин година, аз слагам на масата 500 лв. мои лични пари, че този младок ще обърне произволно избран от вашите най-добри "Т-Клас" стрелци... на Фифи вече му текат лигите.

И понеже намекваш по-назад в темата, че форумът един вид заради нас затъва - имам да драсна само още един пост на руски, и се дематериализирам и от този раздел. Да го пребъде форумЪт!



малко ми идва в повече напъването в стил Кобра :D но такъв ни е матеряла

не визирам точно теб, има много дето искат самички да си стрелят ..
в случая се оплака от цени на патрони .. и обесних, че начина е обединение, и договаряне на по добри условия
както за посещение на стрелбища, така и за патрони и оружия

иначе за талантите - добре дошли са :tu:

за 40-50+ виждам съм как и мласи мускулести младежи .. на 3 дневен мач с две нощни стрелби - се оказват и не издържат, а въздрастни мъже, в не добра физическа форма издържат физически и ментално и се представят все по добре

дрилчета, и изолирани упражнения са добри елементи от цялостна подготовка - ако се правят като такава
иначе самоцелно хващане на едно изолирано упражнение и фетишизирането му .. до припадък - каква е ползата ?

например цивилен/незапознат ако гледа контролните на военните ще си каже .. тия пък какво стрелят? сбъркана е цялата работа
но целта на всяко едно упражнение .. не е индивудиалната стрелкова подготовка а .. например
1во е разузнавателна група
2ро е разградителна група
3то е настъпваща пехота
4то е залегнал картечар с помощник
И 5то е "с гранатите огън"

и т.н.

освен това има и - психотерапия, хоби, забавление
не всеки иска да се учи и развива .. а да се позабавлява и не го интересува особено развитие и мерене на умения

и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2020, 15:08       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Ivo III написа:
1во е разузнавателна група
2ро е разградителна група
3то е настъпваща пехота
4то е залегнал картечар с помощник
И 5то е "с гранатите огън"


Това не го разбрах, даваш го като пример или такива са целите на упражненията които правите?

Мисълта ми е че на цивилни, които не са зачислени в запаса, точно такива знания не им влизат в работата, пък ако им! То е работа на едни други :tank: да провеждат съответното такова обучение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2020, 15:56       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
ето, точно това исках да покажа

това са армейските упражнения (на БА), които цивилните не го разбират, но дават мнение .. точно както спорт или дрил ... каква е целта му и в комплект с коя програма върви

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2020, 16:44       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Ivo III написа:
но дават мнение .. точно както спорт или дрил ... каква е целта му


Малко в страни от темата, но това взаимно дърлене не го разбирам. Не разбирам и защо всеки път му скачате на Гелето. Има си различни видове стреляне: по панички, IPSC, Т-class, drills, offensive, defensive.
Не разбирам защо едни стрелящи трябва да леят вода на други да ги обиждат и така нататък, ловците не се „хранят“ така едни други?! Какво точно делим, полигони ли, барут ли клиенти ?!

Аз лично съм за контрол вместо забрана! Поради което нямам нищо против графа упражнения в книгите по стрелбищата. Дриловете на Геле са мислени първо от към безопасност, да си ги изпълняваш сам евентуално без инструктор, а тогава безопасността е много важна. Затова евала на Геле, че винаги снима и свое изпълнение на пуснатото упражнение. Това значи отговорност към другите. Все на състезания ви избива, ама ми се губи отговорността към другите стрелящи с този непрекъснат мерак да се състезавате. Най-ми е криво на Лозен в съседния бъбрек като се наредят едни сцени дето ъглите им хич не ми идат безопасни.

Нямам нищо против „съединението“ с цел взаимопомощ (което всъщност се случва благодаря на колегите), но дотам. Какво ще стрелям и кога си е моя работа и евентуално на службите, ако ги интересува нямам какво да крия, даже пак ще повторя нека има контрол.

П.С.
Относно тактиките дето чат пат се споменават на цвилни хич не им е работа да знаят кака се отварят ъгли, как се води CQB и т.н – това си е лично мое мнение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2020, 17:04       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
b5202s написа:
Не разбирам и защо всеки път му скачате на Гелето.

не разбираш, защото не четеш от къде почва дърлянето и кой започва :) и кой кого напада

и точно тази темата е да .. се предложи да се прави нещо по различно, нещо весело и приятно за всички
а не да се ограничава от правилата на даден спорт, изисквания, картотеки и т.н. ... ама се изроди както всяка


b5202s написа:
П.С.
Относно тактиките дето чат пат се споменават на цвилни хич не им е работа да знаят кака се отварят ъгли, как се води CQB и т.н – това си е лично мое мнение.


откакто измислиха интернета и тубето .. милиционерите нямат спокоен сън :shock:
защото всеки може да тръкне телефона си (дори взет за 1лв на месец) и .. да чете всякакви обучения от целия свят
за разлика от милиционера, дето пише още на карирана хартия и му е отрязан интернета в районното!

няма как да се върне тоталитарния соц контрол .. колкото и да си мечтае стария милиционер
и да се забрани прогреса ..

иначе за контрола - ДА!, но на разумния и работещ контрол, а не на извратения БГ милиционерски модел с забрани и тормоз

обичам да давам един пример .. как мисли родния стар милиционер
щом имаш х*й си изнасилвач, да им забраним и тях

това, че имаш умения, не значи, че си опасен и ще трепеш добрите,
примери много .. че може да си полезен, да помагаш с тези умения на Армия и силови структури .. защото те са ограничени от заповеди, програми и разписани норми и правилници .. И винаги са изоставащи

преди да съдите - вижте, тези цивилни с кого работят, и на кого предават уменията си :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2020, 17:14       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
ето, точно това исках да покажа

това са армейските упражнения (на БА), които цивилните не го разбират, но дават мнение .. точно както спорт или дрил ... каква е целта му и в комплект с коя програма върви


Знаеш ли .... Ангел Златанов / Геле или user-a Ubotto има нещо повече свързано с БА от колкото да кажем ваша милост, защото е завършил ...и т.н.

Знаеш ли, че по стандарти във всяка една нормална армия си има количество патрони необходими за поразяване на дадена цел/ мишена и те са свързани ( тук умишлено няма да го казвам, защото без да искам и по воля на някой друг се оказвам/ попадам в категорията на незнаещия, но дали е така ...)
Съобразно определени изисквания се прави едно армейско упражнение ....
П.П. Брифинга на дадено упражнение било за нуждите/ целите било на военни или полицаи трябва да бъде представен под формата на тактическа обстановка, а за полицаите + казус като всичко това трябва да е обвързано с мишенна обстановка и т.н.
П.С. За състезателни цели оценяването е едно за целите на обучението е друго.

Повече няма смисъл от коментари.

Темата дрилове ...
Drill преведено от английски означава дупча, а другото е строево или стрелково упражнение.
Понеже форума и темата са свързани със стрелба и оръжие искам да отбележа, че дрила има задача да се открият грешки или да се подобри стрелкова техника ....
Когато се тренира цяла сцена стрелеца освен точност се учи да КРАДЕ време, което се изразява в ....

Забележка: понеже съм над 49 и веч ме болят коленете и раменете предпочитам по спокойните стрелби ...

Тези дразги и разделения показват че хората ползващи оръжие за спорт и удоволствие + тези в силовите структори, че сме на различни плавателни средства

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2020, 18:28       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Тези стрелкови мероприятия са уникални! (тип Червен Октомври и сие), много ми се иска да се правят повече у нас и в различни варианти, това е един от начините за привличане на верни членове в редиците на "барут в кръвта" :-)

Имам въпроси за всички, които хем са в този форум и им се стреля, хем мрънкат, че мунициите били скъпи:

1. На колко работи работите? (кога последно се преквалифицирахте на нещо по-доходно)?
2. Релоудвате ли - щото ако бяхте вкарали навремето една сума за преса, сега нямаше да си пишем тук тъпотии, отдавна щяхте да сте я избили! Ми един пиклив Лий Турет, дето го имах преди повече от 10години, гледам още се ползва!!!

За АК има патрони по 55-65ст лесно, стига с тези цени по над 1лв, може и да ги има, но не са представителна извадка.

Ако не ви стиска/искате да променяте нищо по точки 1 и 2, най-добре напускайте форума, че да не се дразните или просто не пишете, освен ако не е наистина нещо положително и градивно!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2020, 19:16       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Кусев, ако не си член на спортен клуб патроните на ловно разрешително за 7,62х39 тръгват от 1,20 + лв. Ако си на спортно и се уредиш за военен излишак тръгват от 40-50 ст.
Ако релоудваш 7,62х39 няма да ти излезе сметката и не напразно казах, че трябва да се ориентира човек към 5,56/ .223 r.
Лично аз релоудвам в .308w
Разликата е осезателна
Съжалявам, че навремето не съм бил по далновиден да си взема оръжие вместо в 7,62х39 в 5,56/.223
Не напразно на един съфорумец най приятелски му казах, че искам разликата, която той я дава за магазински патрони спрямо релоуд.... и много бързо ще си купя нещо което много ми трябва.

Погледни по напред какво казах на Геле. Да си вземе един SAR в 5,56 + да почне релоуд и проблема ще му се реши, а калашоподобния в 7,62х39 с едно б.к. да го остави в касата за черни дни и зор заман

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2020, 20:04       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
В резулат на 2 дни препрочитания:
@ Ivo III :tu:
@ PuffGn :tu:
@ Баян :tu:
@ kouzi :tu:

Ivo III, искам да участвам в подобни
Ivo III написа:
... весели мачове
ubboto написа:
но ако си 45+ годишен чичак пълен с лайна, само хабиш патроньете
Независимо, че съм чичак 60+, но и не така пълен с лайна, както някои видни колопроктолози предполагат, обичам да си хабя патроните, както желая - мои са си! А и го правя с височайше позволение:
ubboto написа:
... всеки е свободен да си се развива така, както той лично счете за най-правилно и добре...
Значи, ясно е - вехтите също имат право на личностно развитие :DD

Но стига толкова.
kouzi написа:
… просто не пишете, освен ако не е наистина нещо положително и градивно!
Прав сте мосю!!!

Така, че давай Ivo III, иницативата е чудесна! :tu: :armed:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2020, 21:32       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
b5202s написа:

Малко в страни от темата, но това взаимно дърлене не го разбирам. Не разбирам и защо всеки път му скачате на Гелето. Има си различни видове стреляне: по панички, IPSC, Т-class, drills, offensive, defensive.
Не разбирам защо едни стрелящи трябва да леят вода на други да ги обиждат и така нататък, ловците не се „хранят“ така едни други?! Какво точно делим, полигони ли, барут ли клиенти ?!



Сега ще ти кажа защо не се " хранят" така.
1./ Понеже най интересния лов е лова на гонка, а там се работи в екип за това там не се " хранят" така;
2./ На лова всеки може да изтърве дори и най добрия. Ако някой ловец ми каже, че не е пропускал няма да го повярвам. Та темата злобни бъзици там не вървят. За справка погледни т.1;
3./ В лова се работи на принципа на единоначалието ... Който командва той поема пасиви и активи, и упреци и злобни забележки не вървят, защото ако днес си бил гонач и стрелец утре може ти да командваш. За справка т.1;
4./ Само ше ви кажа, че никога нетрябва да обиждате ловец на тема оръжие, жена, нож и превозно средство вярвайте почти се приема за кръвна обида и се гледа към този който е направил обидата с недоверие, а това директно в отпраща към т.1;
5./ В ловните групи се мразят главарите т.е. тези, които стрелят в убит дивеч от друг. Такива моменти развалят удоволствието на всички за справка т.1 , а лова се прави от приятели ( малко си е вълча работа).

П.П. Повярвай св. Хуберт си гледа от горе и наказва и поущрява.
Преди време на един ловен излет, който е заснет един се подигра с това, че аз ловувам с SLR, а той с Блазер R 8. Гадния бъзик му го върнах, като му казах че блазера му е КУЦ, а за капак му показах, че не пушката прави стрелеца, като поразих едно прасе пред него преди да реагира от много куца позиция. След това този мастит арендатор се съобразяваше какви ми ги плещи.

И за главарите мога да ти кажа ...

Темата за пропуснатите/ изтървани ... Един възрастен ловец след един ловен излет като бяхме двамата ми каза: добре, че беше да ни отсрамиш, а аз изстървах. Казсх му че се случва на всеки и че като е видял сюрията вместо да се мери е гледал докато стреля. Повярвай прие го спокойно т.е. разбра че никой няма да го майтапи или обиди.
Накратко всичко е впрос на етика и възпитание.
П.С. Ти какво мислиш, че в ловните дружини няма съревнование за точни изстрели ... Има ...но там отношението е друго.... Убивал съм прасе на гонка и съм казвал, че прсето няма да се дели, а отива за банкет...
Всичко е етика и възпитание

Лова и стрелбата са нещо странно те са състояние духа ...

Ето ви два линка и открийте разликите ...

https://youtu.be/WMnzF-Jz2Io

https://youtu.be/ZwzzgLYRYFk

Дори и за 6 изстрела уважение към организаторите, защото организацията не е лесно нещо и както каза Бързилов за бедна България толкова.
За това нетрябва да се обиждаме и да се правим на кой по - по - най , а да си помагаме.
Ако се направи някое съвместно мероприятие спортисти и ловци да не се гледме един друг с пренебрежение, а да се учим един друг, да си помагаме, да се забавляваме и да се смеем, защото това ще ни остане. Е неможе всички да сме първи, но поне с усмивка и удовлетворение да приемем, че не сме в тройката.

Та така ...
Аз чакам с нетърпение да ми преключи сагата с прищипания нерв и огивам да стрелям и да побягам, а това ме кара да се чувстам жив.... Има едно 30 бр патрона .308 w които смятам да ги истрелям за група и още нещо
:armed: :danger: ;) :-)

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2020, 21:40       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
b5202s написа:
Дриловете на Геле са мислени първо от към безопасност, да си ги изпълняваш сам евентуално без инструктор, а тогава безопасността е много важна.

Бомбандире...уж си логично подкован пък издишаш:

1.Упражненията не са на Геле...американски са той ги тренира и показва у нас - това е ок
1.1 Нищо мислено по САМИТЕ дрилове не те учи на безопасност - НАПРОТИВ онова с ходенето назад е самоубийство ако са неопитни феновете еле па с публиката

безопасността се учи във времето да с инструктори...безопасен дрил сам по себе си НЯМА!

са ако се заяждах щях да те питам кой ти е инструктор...ама няма :roll:

За резерва пак се поизлагаш...не са в резерва над 65г ли беше...останалото сме! Тоест една оръжейна култура не е излишна...
така я разбирам и тази тема аз...тоест да се посъберат повечко хора да опитат кър кър малко навици да освежат...
че няма да дойда аз и Геле еба си майката голема работа

Не е Ок НЯКОЙ даже да ми е неприятен да развие една идея у нас... Т-клас ли Ф-клас ли...и каквото и да е и НЯКОЙ като Геле сегиз тогиз да се изоква, че класифаера им е сбъркан концептуално?

така и Цоне плюеше тази идея и хората заели се с нея ...пък сега смени плочата...
това цоневото просто е глупост и затова е простено...Гелевото е някак си са как да кажа дебелоглавие криво разбрано, като характер - демек на никой не трая...ибрее...това е точно дупнишки тийн с манталитет от 6ти клас втория срок...

Класифаера не е писан от цивилния Бързилов, а от Пламен Николов - познат е на Геле ... професионално...което обаче ич не пречи да се плюе по български...

да живее обединението!...в някой друг свят по някое друго време!

само че Обединението не може да е самоцел куцо кьораво и сакато да са обединени ква е ползата?!

не те кефи нещо ЗАБРАВИ ГО! НО не пречи!
те тези дето ще се обединят ще се обединят по интереси по акъл и по други работи


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2020, 02:00       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
Ето ви два линка и открийте разликите ...

https://youtu.be/WMnzF-Jz2Io

https://youtu.be/ZwzzgLYRYFk

Дори и за 6 изстрела уважение към организаторите, защото организацията не е лесно нещо и както каза Бързилов за бедна България толкова.
За това нетрябва да се обиждаме и да се правим на кой по - по - най , а да си помагаме.
Ако се направи някое съвместно мероприятие спортисти и ловци да не се гледме един друг с пренебрежение, а да се учим един друг, да си помагаме, да се забавляваме и да се смеем, защото това ще ни остане. Е неможе всички да сме първи, но поне с усмивка и удовлетворение да приемем, че не сме в тройката.


каква разлика да открием? като дори прилика няма!

ние помагахме на ловците, те си измислиха този БЮДЖЕТЕН регламент, щото ловците са скръндзи ..
осигурихме полигон, 6 съдии, мишени, организация, изчисляване на резултата и т.н. .. ние само помагаме

и какво получихме .. 10 пъти ни го натяквате вече, че е бил скапан мача .. е не е наш, на ловците беше регламента и мача

ето какво правим ние - https://www.youtube.com/watch?v=c5E4Ig7smYY
ама е 3 дена мач, с нощни, с няколко часа почивна на вече и пак .. преходи с километри, тежко физичиски и ментално, 200 патрона, 200лв такса .. и половиния свят ни поздравява и копира, вкл. и рашки и т.н.

обаче пак ни връщате към ловния мач с 6 изстрела .. докога?
а кажете .. как да помагаме? като ни излиза солено и антиреклама .. до се сме живи

:D :D :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2020, 07:24       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
PufGun написа:
Ето ви два линка и открийте разликите ...

https://youtu.be/WMnzF-Jz2Io

https://youtu.be/ZwzzgLYRYFk

Дори и за 6 изстрела уважение към организаторите, защото организацията не е лесно нещо и както каза Бързилов за бедна България толкова.
За това нетрябва да се обиждаме и да се правим на кой по - по - най , а да си помагаме.
Ако се направи някое съвместно мероприятие спортисти и ловци да не се гледме един друг с пренебрежение, а да се учим един друг, да си помагаме, да се забавляваме и да се смеем, защото това ще ни остане. Е неможе всички да сме първи, но поне с усмивка и удовлетворение да приемем, че не сме в тройката.


каква разлика да открием? като дори прилика няма!

ние помагахме на ловците, те си измислиха този БЮДЖЕТЕН регламент, щото ловците са скръндзи ..
осигурихме полигон, 6 съдии, мишени, организация, изчисляване на резултата и т.н. .. ние само помагаме

и какво получихме .. 10 пъти ни го натяквате вече, че е бил скапан мача .. е не е наш, на ловците беше регламента и мача

ето какво правим ние - https://www.youtube.com/watch?v=c5E4Ig7smYY
ама е 3 дена мач, с нощни, с няколко часа почивна на вече и пак .. преходи с километри, тежко физичиски и ментално, 200 патрона, 200лв такса .. и половиния свят ни поздравява и копира, вкл. и рашки и т.н.

обаче пак ни връщате към ловния мач с 6 изстрела .. докога?
а кажете .. как да помагаме? като ни излиза солено и антиреклама .. до се сме живи

:D :D :D

Вие си го сътворихте с оценяването и филма го доказва, но да не бъдем краен, като Гьобелс и коментара му на тема учене, НАЛИ?

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2020, 10:05       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
малко ми идва в повече напъването в стил Кобра но такъв ни е матеряла

не визирам точно теб, има много дето искат самички да си стрелят ..
в случая се оплака от цени на патрони .. и обесних, че начина е обединение, и договаряне на по добри условия


1. Нали някой ЦИВРЕШЕ, че му било скъпо... :happy: И понеже крайно неприятно извърташ нещата и манипулираш аудиторията - това просто го констатирах с оглед на идеята такива формати да се правят и в БГ. В тази връзка споменах и украинския "АК-челлендж" - не можем да се съберем 10 човека да изстреляме упражнение от 8 патрона с калашоподобни, но иначе ще правим формати с "калашници" като в Щатите. Ми, окей, прочети пак как завърших - пожелах ви успех в организирането и имплементирането им!

Почвай да релоудваш/ намерете си по-доходна работа и пр... абе, хора, вие нормални ли сте?!?! Имам си лични съображения да не се разкарвам с дълга цев и 300-400 патрона в багажника, без значение на ловно, спортно и пр. Законно регламентираният брой фабрични боеприпаси в късото, а с дългото стрелям само там, където мога НА МЯСТО да си купя патрони. Изстрелвам всичко там, ключа на спусъка, и си се прибирам. Повече подробности не ви касаят, а не е и за това темата!


2. "Т-Клас". В близо 10 точки в съответния раздел се аргументирах какво не разбирам и не ми допада, а ти ми отговори: "НИЕ си знаем, НИЕ така сме си решили"... ми, окей! Въпреки че така и не ми стана ясно кои точно сте тези ВИЕ - на теб лично, какъв ти е бойният опит/ бекграунда и пр. При упражненията, които идват от американците - всеки първо казва кой какъв е, и какъв боен опит има - особено що се касае до бившите GREEN BERETS.

След това идва ИДЕЯТА - предостатъчно писах/ превеждах/ обяснявах концепцията на хората за ТАКТИЧЕСКАТА КАРАБИНА. Засилвате се към тактическото стреляне, а нямате един дрил, който оценява т.нар. OVERALL AGILITY... нямате един бърз дрил, изключая 10-ката на 5 метра, който също е взаимстван от американец. По сцените вече - никой от стълбите не се изтъпанва директно срещу мишената/ целта... имаше в полицейската тема в реала показано какво се случва при подобен подход към нещата... и т.н. и т.н.

И, пак, как завърших и там - бъдете живи и здрави, и се развивайте! Аудиторията каза, че почва да се дразни от дриловете, които поствам/ стрелям... дрилове в Основния форум повече има ли?!?! Каквото реша да споделя - вече го поствам единствено в Обучителския раздел. А на мен пък ми писна навсякъде да чета/ навират в лицето "Т-Клас", капиш?!


3. Бил съм ПЛЮЛ. :shock: По КОЙ и КЪДЕ досега, бе, майна?!?! И понеже явно не ви стига акъла да направите разлика между аргументирано мнение, касаещо стреляне, и плюене - с плюенето почвам ей сега! В темата за "АК-челленджа", Фифи си сцепи задника да дразни и обижда - "не сме ставали, зле сме били и пр." Една обидна дума се изтървах да напиша назад по темите за Игор... БОКЛУКА я изрови и я плесна публично! След като на всички тук бе пределно ясно, че стреляне ще направим и споделим 4-5 човека, сред които няма да е Фифи... но, пак не се спря! Та трябваше Игор да напише: "Ребята, не се карайте!" И добре че беше Данчо от Америка да дежури една седмица и да ни трие простотиите... останалите гледахте отстрани сеир и се кефехте... и, да, малко ще ме е срам утре да го погледна човека НА ЖИВО в очите!

Но за вас нищо лошо никъде И ДУМА не съм казал или написал! Not my circus, not my monkeys. Точка!


4. СЪЕДИНЕНИЕТО... мухахаха!!! :DD Ни ви искаме нито условията, нито цените - нито нищо! Догодина си разкарвам и дългата цев, щото само тя винаги ми е била на спортно - и приключвам окончателно с БГ спорта! Иначе си има хора, които винаги са ни помагали - щото се кефят на това, което правим - с чиято помощ продължаваме да се развиваме. "Напъване в стил Кобра... такъв ни бил матеряла"... щото от нищо, пак успяваме да направим нещо... и ако още не ти светва под каскета защо е невъзможно да се съединим - наистина е напълно безсмислено да се коментира каквото и да било повече!


п.п. Дълго мислех дали да го пиша този пост, но и ти като Фифи не се спря да извърташ и манипулираш... и, за чий да оставам длъжен точно на такива като вас?!?! Спрете да приказвате и правите внушения по мой адрес - на момента се спирам и аз! Тухлата и в този раздел иначе вече съм я хвърлил - по темите тук мои коментари повече няма да има, освен както в случая, не ме касаят лично.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2020, 10:50       Заглавие:  Re: Red Oktober AK Championship
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Една обидна дума се изтървах да напиша назад по темите за Игор... БОКЛУКА я изрови и я плесна публично! След като на всички тук бе пределно ясно, че стреляне ще направим и споделим 4-5 човека, сред които няма да е Фифи... но, пак не се спря!
Та трябваше Игор да напише: "Ребята, не се карайте!"
И добре че беше Данчо от Америка да дежури една седмица и да ни трие простотиите... останалите гледахте отстрани сеир и се кефехте... и, да, малко ще ме е срам утре да го погледна човека НА ЖИВО в очите!

Нито Данчо от Америка нито Каябата може да спре възпитателния процес тук. Спазваме правилата нататък имаме свобода.
Ако Ти ги спазваше НЯМАШЕ да се излагаш така да сипеш персонални обиди и по мой и по адрес на Каябата ...
и Ако Данчо имаше капка акъл ТОЧНО щеще да изтрие там където ПУБЛИЧНО ядеш лайна че бил бляд...че Каяба лъже за разстоянията и че си ги отписал украинците вече... :shock:

той сиромаха ме трие мене за сравнение на хвата на помпа с калаш :shock: нещо типично оръжейно...а не маха излагациите ти нарушения на правилата...

ТОЧНО ако се пазат правилата И СЕ ТРИЯТ ОБИДНИ квалификации понеже възпитание ти нямаш - прос си... НЯМА сега да те е срам...ма Данчо не е стигнал до тоя урок...той си има други дертове...президентски...изборни...и тука чат пат трие за разтуха...по симпатии - не принципно

от друга страна и така е ок срамувай се ! сам си го избаца...само че Каяба така отговори във видеото си че аха да стане междудуржавен скандал...мангали станахме и прочие...И ТОВА ОПРАВИХ селско мое момче!

И всичко това си го написал публично и КАКВО очакваш??? Каяба е улав не го е видял и аз оп го показвам...
Кое показвам бе ? личен разговор или показвам къде публично се праиш на мъжко коте па после си смени мнението 3 пъти признаваш кой бил стрелец...вместо ти да го покажеш Каябата аз го намирам...показвам ви как държи вие риете . не е така ...па в един момент аууу да става...

баси идиотизма...

но насраното насрано...ок, като се покаеш искрено ...Каябата ще забрави и виждаш безплатно покани българите у Украйна...
не се гавря да знаеш...точно така се лекува тоя комплекс БГ селяшкия...лесно плямпаме...ама после покаянието трябва да е истинско и е благородно да се прости...

п.п. ако се сравняваш с мене по стрелба...пенцията ти требва да се конфискува
п.п.п. не ми приписвай на мен заслугата и да ми благодариш публично, че Каяба се регна тук...
аз го показах...ти ме провокира да му пиша ...щото съм бил "влюбен" в него... виж колко са ти дамски разсъжденията...
аз му писах по твое искане ...следователно ти си причината да се регне тука...

Добрия Фил е принципен, като Перелман :roll: не према незаслужени заслуги :tu:

ubboto написа:
че стреляне ще направим и споделим 4-5 човека, сред които няма да е Фифи... но, пак не се спря!

опити видяхме...стреляне да покрие дрила не видяхме...месец само старта се уточняваше
казал съм ти това още тука...ти пак си чакаш да показвам...
ама много ще я втасаме ако аз почна да ви показвам лично...ебаси ти наистина не си в час...инструктори имат сички служби с тлъсти заплати...аз ше показвам ...леле...

е и резултата ти моя казах казах 6,5с /сток калак слр ловен без компенсове/ без мис кво да показвам висок старт все едно съм бавноразвиващ се та условието не съм сxванал ама да ми падне времето с 0,4с

показал съм ви достатъчно капацитети...къде да се държи дългото...учете се! не преместите ли ръчичката напред ще ви бъхтат и като гости и като домакини...
от мен толкова...от Вас резултати очаквам
https://thegunman-bg.com/forum/viewtopi ... 24&start=0
Poseidon написа:
Ама твое видео с такава скорост като на това челиндже горе с тоя хват не съм видял...аз да показам...е кога ше развия стрелба като тоя бре Геле та да показвам?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: BPetrov, Ritter, Viceroy и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer