logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 17:20




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2020, 03:36       Заглавие:  Фенер за пушка OLIGHT Odin, бързи впечатления.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Не е ревю, по-скоро искам да споделя на кратко първи впечатления, копирам текста от един друг форум, може би ще е интересно за колеги които търсят нещо по-добро от Конвой... :DD

Трябваше ми фенер за пушката с малко по-концентриран лъч, Один го дават да покрива към 300м, реално го прави но трябва да кача оптиката на Х6 за да се вижда нещо като хората,
не е до лошо осветяване а до дистанция, без свестна оптика с по-широк eye relieve влиза малко светлина.
Моята оптика не е твърде много за нощно време, ретикъла е по-скоро като за бързомер от колкото за нещо прецизно,
и на дневна светлина работи прекрасно на 300м но за нощно време ще съм доволен ако покривам като хората до 100 метра, друго не ми трябва.

Та фенера дойде в много добре изработена опаковка, кутия с магнитно капаче, всичко пакетирано като за световно.
Нямам много снимки с какво идва но е ясно - фенер, 21700 5000мач батерия, крепеж за пикатини релса със фронтално и странично закачане и заключване,
магнитен кабел за зареждане, прешър суич, шестограмно ключе и две винтчета, всичко опаковано в отделни пликчета и кутийки, изобщо - много луксозна работа.

Фенера го взех на разпродажба от сайта на Олайт, $118 кинта със подаръче малкият титанов модел.
Както споменах - жената го гепи на секундата и все още не съм имал възможност да си играя с него... :green:

Фенера го закачих от страни, повече снимки като е светло утре, крепежа е извънредно солиден и много събран.
Преди да го взема гледах много клипове и както винаги, клиповете показват някакви тъпанарски начини за закачане,
които може да се спретнат само от човек който не си стреля пушката и бях малко на кантар за тоя крепеж но се оказах в грешка...
Ето как седи от горе, позициониран точно между струите на компенсатора за да не се клепа стъклото при стреляне:

Изображение

Прешър суича седи много солидно и в същото време не е труден за сваляне но в никакъв случай не може да стане при по-грубо боравене с пушката.
Моят е закрепен за работа с палеца на слабата ръка, отгоре на пикатината, там ми е най-удобно.
Днеска валеше, ето снимка от първата минута работа, осветявам съседа който е на почти 100 метра ( ярда) от където снимам.
Тук фенера не е монтиран на пушката, не съм зумвал снимката за да се види реално какво и колко се осветява на 100м в не много проливен дъжд.

Изображение

Това са ми съседите през улицата с които си поркаме... Разстоянието е точно 60м по права линия.
Две снимки: Първата е как се осветява фасадата с просто око:

Изображение

Това е същата цел но през оптиката, Х1 на сигурно 4-5 минута работа на фенера, монтиран на пушката:

Изображение

Възможно е телефона да компенсира малко, но гледайки през оптиката гарантирам,
че образа е почти идентичен с това което е на снимката,
осветеното петно покрива цялото поле, не се виждат очертания и тъмни граници,
няма хот спотс и светлината която пада в-у обектите е изключително силна на 60м,
абсолютно пре-достатъчна за да се следят дребни детайли или комфортно да се води цел.
Снимката съм я пипал съвсем малко, само я направих по-sharp, както и да се казва това на Български,
и сложих черен ореол за да махна едни концентрични кръгове които телефона хващаше от оптиката.
Ретикъла не е фокусиран защото съм фокусирал на целта, с око се вижда както трябва.

Две думи за стойката/поста, който е на самият фенер - съвместим е с този за Шуърфайър и с един много тарикатски и събран крепеж на Арисака за М-лок релси,
това е директно предизвикателство към големите в бранша и за сега Олайт си държи позицията солидно,
има доста активни стрелци които го ползват и са доволни според някой тестове в Тубата.
Поста който е хванат към тялото може да се сваля ако човек иска да използва фенера без да е на оръжие,
реално и с поста не пречи, даже помага да не се търкаля, върши работа като "тактическият" ринг.

Относно работата - за окол 5-10мин работа на около 18 градуса навънка и със съвсем слабо охлаждане от дъжда,
фенера загряваше но само главата, тялото с батерията беше абсолютно нормално за държане с ръка,
макар и топло, явно е мислено така, че механично темепературата не се предава към тялото с батерията.
забелязва се лек степ даун на светлината но нищо фрапиращо, даже не съм гледал данните на колко слиза и след колко време.
Предполагам има някаква защита за топлината, но мене тея неща не ме интересуват много, аз се интересувам от силна светлина
за около 5 мин, включване за 5-10 сек - изключване.
Като изработка фенера е просто впечатляващ, загледах за малко короната на прешър суича, изработката е сигурно най-доброто нещо което ми е попадало,
а аз съм виждал през годините почти всичко качествено което се използва на оръжие, изработката на Олайт е на световно ниво.

Това е за сега, фенера надмина реално очакванията ми с компактният крепеж, светене, суича работи без никакви забавяния, много просто - само на най-силният режим,
както и трябва да е за повечето фенери за оръжие.

Ако някой го интересуват други неща да казва, надявам се да ми остане време за да снимам от близо изработка и други детайли, самият крепеж и т.н.т. :tu: *palec*

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2020, 21:13       Заглавие:  Re: Фенер за пушка OLIGHT Odin, бързи впечатления.
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 24 Яну 2013, 20:59
Мнения: 175
Тук Хосето може да даде повече подробности


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2020, 02:51       Заглавие:  Re: Фенер за пушка OLIGHT Odin, бързи впечатления.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Хосето ще даде подробности за Один Мини, и аз ги чакам щото ми е интересно.
Той спомена нещо за крепежа, на мене ми изглеждат еднакви но е възможно да са различни.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2020, 23:49       Заглавие:  Re: Фенер за пушка OLIGHT Odin, бързи впечатления.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
И аз да се похваля ... също си взех един Один.
Както каза колегата нищо лошо не мога и аз да кажа по опаковането, осветяването, крепежа ... абе всичко си и 6
При мен има едно “обаче” ... Хосето го знае, вече го коментирах с него това:
И аз го монтирах от дясната страна на ложата на пикатини на САР-а, а прешър суича съответно от ляво
Ето снимки
Изображение

Изображение

Кабелчета минава под цевната кутия

Изненадата ми беше когато го пуснах да осветя мишена на около 150м. Мишената се виждаше достатъчно добре, че да се прицеля. Както знаете стрелям САР-а само на механични.
Проблема беше, че както фенера е по - назад светлината се отразяваше във основанието на мушката и светлината се връщаше право в очите ми.
Втория проблем който имах беше със прешър суича. След 10на изстрела започна да отказва да изключва. За да изгася фенера издърпвам магнитната закопчалка и натисках бутона на фенера на ръка за да го изключа.
Хосето прати веднага нов кабел, но след командировка не съм стигнал още до него.
Някой има ли наблюдения за кабела някакви?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2020, 04:23       Заглавие:  Re: Фенер за пушка OLIGHT Odin, бързи впечатления.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
tojito написа:
Проблема беше, че както фенера е по - назад светлината се отразяваше във основанието на мушката и светлината се връщаше право в очите ми.
Втория проблем който имах беше със прешър суича. След 10на изстрела започна да отказва да изключва.
Дали да отбележим, че това не е проблем на фенера а на куцата възможност да слагаш обвеси на Калашника ?
Аз също имах такъв проблем с моят калашник - няма една стойка която да се закача така, че фенера да не е зад мушката, за това и се отказах от "тактически" хуйовини по руският топор.
От всичко което съм пробвал, оставам с впечатлението, че за калашника е най-подходящо да се закачи фенера директно под цевта но не е възможно със всеки фенер и на всеки калашник, поне аз така си мисля но може и да бъркам.
Когато търсех "моят" калашник, специално ми хареса полският кит понеже има едно място пред газ блока, при стойката на шомпола, където трябва да седи двуногата, но понеже аз двунога почти не стрелям, мислех, че ще се окаже доста добро за стойка за фенер - напред е и каквото и да сложа няма да пречи на мушката... Оказа се обаче, че няма една прибрана стойка с този диаметър и аз просто се отказах от фенера...

Изображение

За прешър суича не мога да кажа нищо - моят работи като шампион.

Една любопитна подробност: В Събота, съседа ми който е полицай, води курс за карабини в местният департмент, ми се обади и ми поиска да пробва пушката с оптиката която му беше интересна. Аз разбира се му я дадох. Той стреля при един пенсиониран тюлен на около 5 мили от където живееме, но човека не иска други хора при него и за това не настоявах да ходя, всеки луд с номера си...
Потърсих го на другият ден, следобед... Общо взето се оказа, че са останали да стрелят до 10 вечерта именно заради фенера - толкова им е харесал, че са стреляли само моята пушка ( получих и комплимент, че съм я бил събрал добре... ) на фенер, докъто не са свършили патроните за нея. :D Вика ми - "ще я изчистя и ще ти я върна..." Аз му казах, че не е голяма работа и да ми я върне мръсна, аз няма да я чистя от едно стреляне... Оказа се, че тайната му му мисъл е да я носи на класа в Понеделник и Вторник за да им покаже фенера... Аз, разбира се му я оставих, ще я върне в Сряда и ще имам повече подробности какво именно му е харесало, предполагам на курса ще и скъсат дирничето от стреляне но няма лощо, тя е за това, не да седи в къщи. Питах го дали не иска зарядното, каза, че фенера светил без никакви проблеми, даже не бил забелязал много степдауна.

Та, тоя фенер се очертава доста добър, аз съм любопитен защо Хосето ми предложи Минито, но ще изчакам да ни светене "фенера", ха ха ха... :D
Ето крайният вариант който Бил стреля вчера, фенера е на собствената си стойка, която е в-у полимерна секциа от пикатини на М-лок.
Има едни стойки за Шуърфайър на Арисака, които са направени направо да отиват на гарда с М-лок и байонета на фенера се нанизва директно в нея. Елиминира се дебелината на пикатната и на самата стойка, грубо - санитметър по-прибрана към гарда. На мене така ми се вижда прибрано, може да си представи човек колко по-стегната ще е пушката ако се наниже директно на байонета!

Изображение

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2020, 07:01       Заглавие:  Re: Фенер за пушка OLIGHT Odin, бързи впечатления.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ооо да, определено проблема беше в карабината, а не във фенера или монтажа.
Ако го сложа от долу, обаче има вероятност да ми пречи на хвата.
Замислил съм като се върна на работа да го пробвам на желязо с по-къса цев, например 320мм, защото за 215мм ми се струва, че пък ще стане прекалено напред пред цевта.
А ако не стане отива директно на АР-ката


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2021, 00:40       Заглавие:  Re: Фенер за пушка OLIGHT Odin, бързи впечатления.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ЧНГ! Милиционера ми върна фенера... Много доволен, светил вечерта при приятеля си и още две вечери на курса.
Като го закачих в къщи, зелената лампа светна буквално след 5 минути, не повече, батерията почти не беше разредена.
Доволен съм къде съм го сложил - няма никаъв нагар от компенсатора който иначе духа ужасно назад. Мене това не ме притеснява,
важното е, че цевта не мърда, изглежда тоя Титан еди-къв си е доста добър. :tu:
Сега трябва да дебна Олайт сайта за намаление и да им се обадя, 4-5 човека искат същият фенер ха ха ха... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot], PV и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer