logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2020, 00:38       Заглавие:  Re: Steyr m9
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2020, 18:25
Мнения: 28
Аз говоря за спусък 2 на картинката скобата.


Прикачени файлове:
Спусък 2.jpg
Спусък 2.jpg [ 1.32 MiB | Прегледано 3878 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2020, 00:50       Заглавие:  Re: Steyr m9
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2020, 18:25
Мнения: 28
спусък


Прикачени файлове:
Спусък 0.jpg
Спусък 0.jpg [ 1.8 MiB | Прегледано 3876 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2020, 01:24       Заглавие:  Re: Steyr m9
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2020, 18:25
Мнения: 28
Снимки от иглата.


Прикачени файлове:
Игла (1).jpg
Игла (1).jpg [ 1.19 MiB | Прегледано 3872 пъти ]
Игла (4).jpg
Игла (4).jpg [ 1.66 MiB | Прегледано 3872 пъти ]
Игла (5).jpg
Игла (5).jpg [ 1.12 MiB | Прегледано 3872 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2021, 19:58       Заглавие:  Re: Steyr m9
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2017, 16:49
Мнения: 84
Колега на колко патрона ти счупи иглата, стандартни или релоудвани?
Щракаше ли много на сухо с пистолета?

_________________
Което е изгоряло в огъня, ще го намеря в пепелта.
Glock 19C Gen 3 - 9x19
Arsenal Bulgaria/Makarov Special edition - 9x18


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2021, 20:02       Заглавие:  Re: Steyr m9
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2020, 18:25
Мнения: 28
Кво да ти кажа, около 300 сухи и 3000 + не сухи :-) , късмет.

Понеже съм пристрастен, единственото нещо което е разликата с глока, че не се предлагат части от производителят. Де мек глока може да го направиш като сръбско стрелбище.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2021, 20:20       Заглавие:  Re: Steyr m9
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2017, 16:49
Мнения: 84
Нямам пристрастия към Глока, ама я си разгледай Щаера и виж защитите му против случаен истрел, тогава ще разбереш първото нещо по което отстъпва на Глока.
А относно въпроса ми по-горе относно настрела-мой приятел има Щаер, който е със сигурност над 30000 истрела и счупи иглата чак тогава, ама с релодвани патрони.
Ако твоя нов Щаер е издържал 3000 истрела и чупи иглата, то по добре да си беше взел един български Аркус 94 от старата пръст. Мисля, че причината да ти счупи иглата е в теб по някакъв начин-повлиял си с някое твое действие или бездействие, или да си супер карък и да ти се е паднала игла с фабричен дефект.

_________________
Което е изгоряло в огъня, ще го намеря в пепелта.
Glock 19C Gen 3 - 9x19
Arsenal Bulgaria/Makarov Special edition - 9x18


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2021, 20:41       Заглавие:  Re: Steyr m9
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2020, 18:25
Мнения: 28
Цитат:
Нямам пристрастия към Глока, ама я си разгледай Щаера и виж защитите му против случаен истрел, тогава ще разбереш първото нещо по което отстъпва на Глока.
А относно въпроса ми по-горе относно настрела-мой приятел има Щаер, който е със сигурност над 30000 истрела и счупи иглата чак тогава.

Евала 30000 добре е. :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2021, 20:54       Заглавие:  Re: Steyr m9
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2017, 16:49
Мнения: 84
Е щом искаш ще ти покажа:
Прикачени файлове:
Грок-Щаер Firepin.jpg
Грок-Щаер Firepin.jpg [ 55.37 KiB | Прегледано 3582 пъти ]

_________________
Което е изгоряло в огъня, ще го намеря в пепелта.
Glock 19C Gen 3 - 9x19
Arsenal Bulgaria/Makarov Special edition - 9x18


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2021, 21:54       Заглавие:  Re: Steyr m9
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2017, 16:49
Мнения: 84
Снимката, която ти показах беше капана, който умишлено ти заложих, за да преценя познанията, които имаш по притежаваното от тебе оръжие. Както и очаквах, а и по отговорите, които даваш в темата ти нямаш необходимите познания по частите и механизмите в оръжието ти и тяхната взаимна работа. Което от своя страна дава отговор на въпроса, защо е дошъл толкова рано дефекта в пистолета. Това не е заяждане от моя страна, а повод да те подтикна да седнеш и да прочетеш малко литература за Steyr M9.
Сега ако позволиш мога да ти задам един въпрос и когато си готов с отговора, значи няма да имаш повече проблеми със частите, поне в затвора на пистолета:

За какво служи малката ролка поставена в задната част на слайда и с кои части от оръжието си взаимодейства, за да осигури необходимата сигурност против случаен изстрел?

Успех от сърце и пожелания за много безпроблемни гилзи през новата 2021 година.

....послепис
Не бързай с отговора, а чети първо.

_________________
Което е изгоряло в огъня, ще го намеря в пепелта.
Glock 19C Gen 3 - 9x19
Arsenal Bulgaria/Makarov Special edition - 9x18


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2021, 23:26       Заглавие:  Re: Steyr m9
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2017, 16:49
Мнения: 84
Явно не си ма разбрал, или поне не искаш да разбереш, какво искам да те накарам да направиш.
Сега относно 500 лв за части, пък и то за Щаер. Направо ти са чудя на безсмислените инвестиции от твоя страна. То верно кефа цена няма, ама инвестирай в правилното.
За 500 лв щеше да си купиш един Глок трета генерация втора ръка, на който ресурса на частите не можеш ги изразходва не ти, ами децата ти, внуците и правнуците. А ако счупиш нещо по твоя вина, както най-вероятно си способен да направиш, в предвид написаното до тук от теб, то части има във всеки оръжеен магазин в България и то на съвсем достъпни цени.

Спирам да пиша в темата, докато не отговориш на въпроса в червено, което вярвай ми би те изместило наистина със стъпало нагоре.

_________________
Което е изгоряло в огъня, ще го намеря в пепелта.
Glock 19C Gen 3 - 9x19
Arsenal Bulgaria/Makarov Special edition - 9x18


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2021, 00:47       Заглавие:  Re: Steyr m9
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2013, 21:57
Мнения: 51
https://youtu.be/rFd9GoQLd5Y

Заповядай , няма нужда да хвърляме нищо , някои го правят вместо нас.

_________________
Glock 19 gen4

I'm willing to bet 17 rounds of 9mm can stop more threats than 6 hot .357 rounds.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2021, 18:28       Заглавие:  Re: Steyr m9
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2020, 18:25
Мнения: 28
Впечатления от ДПМ пружина за Щаер М9 А-1. Първата която излезе, тя е цяла не се разглобява за мен пълен боклук за 1 - месец си замина в кофата. Втората генерация която е с две пружини за 9х19 и 40 S&W за мен е по добра. Спрямо оригиналната отката е малко по малък, по не за мен. Ако има колеги с такива пружини да споделят мнение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2021, 16:07       Заглавие:  Re: Steyr m9
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2020, 18:25
Мнения: 28
Нещо по същество. Впечатления от ДПМ пружина за Щаер М9 А-1. Първата която излезе, тя е цяла не се разглобява за мен пълен боклук за 1 - месец си замина в кофата. Втората генерация която е с две пружини за 9х19 и 40 S&W за мен е по добра. Спрямо оригиналната отката е малко по малък, по не за мен. Ако има колеги с такива пружини да споделят мнение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2021, 23:57       Заглавие:  Steyr m9
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
9x19 написа:
НЕ не търся внимание. Интересува ме в БГ. да ли има хора с ЩАЕР нищо повече. А ти не си от тях.

Тогава в отговор на така зададения от теб въпрос:
Да! В България има хора със Щаер /едва ли е продадена ексклузивната единствена бройка на теб;) /

Вероятно обаче искаш да знаеш дали има пишещи в този форум притежатели на този пистолет. Споделих в начало за трудността на приятел в диренето на ресетваща пружинка, която сложи пищова му на трупчета в касата .
МОЕТО МНЕНИЕ за това австрийско чудо, с което имам само няколко изстреляни патрона.
По-удобна ръкохватка спрямо ген3 на Глок
Приятен спусък
Странни за мен мерни прибори
Широк/дебел -минус
Трудно снабдяване с резервни части/не се чупят само витринните образци/
Уродлива муцуна /дори Съветските образци имат по-елегантна визия/ като това определя и в немалка степен количеството продажби.
Съжалявам ако съм те обидил с това си ми мнение.
Със здраве :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2021, 08:01       Заглавие:  Re: Steyr m9
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Преди доста години във випа имаше такъв Щаер - да си призная много ми допадаше, но тогава стрелках неангажиращо. Бих пострелял пак ако ми попадне, защото сега имам доста повече опит с различни оръжия и ще имам база за сравнения. Факт е, че не се наложи за което сигурно има резон.

Ако си от София може да постреляме някой ден.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer