logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 08:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2020, 13:33       Заглавие:  Bulgaria East Mad forest shooting rill/ challenger 1,2 ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
По молба на юзера голяма Бира Гинес отварям нова тема във връзка с оплютите от Вас дрилове които аз и моите приятели споделихме, а след това изстрих и веч са в небитието на чичко Гугъл
В част 1 и 2 стреляхме по мишена за T - class A1 разпечатана на лист формат А4 ( да отбележа че зона А на тази своеобразна мишена е широка 3,3 см широка и висока 12 см).
Въпросното упражнение бе вдъхновено от юзера Kajaba, но поради място/ пространство го модифицирах с разстояние и мишена....да отделно искам да се покаже, че мишената трябва да се цели максимално точно и бързо.
Дистанции 5,8 и 11 метра от огневия рубеж.
Стартово положение: оръжието е с патрон в цевта с поставен предпазител; оръжието е пуснато долу като приклада опира в бедрото, а цевта е хоризонтална.
Брой изстрели 10 броя.
Оценяване като в IPSC точките делени на времето ...или по хит фактор.

Ето ви кратичък брифинг

https://youtu.be/1rzM3Y_Nzfo

+ Визуално разположение на мишените

Ето ви малко резултати за време и точки от стрелбите

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2020, 14:04       Заглавие:  Re: Bulgaria East Mad forest shooting rill/ challenger 1,2
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Част втора е продължение на част първа, но след 10 изстрел задължително трябва да се извърши една смяна на пълнител от положение коляно. След смяната на пълнителя стрелеца става и започва да обстрелва мишените от дясно на ляво.
По време на стрелбата ( изправянето пришипания нерв се обади)
Ето ви малко резултати

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2020, 14:17       Заглавие:  Re: Bulgaria East Mad forest shooting rill/ challenger 1,2
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
PufGun написа:
отварям нова тема във връзка с оплютите от Вас дрилове които аз и моите приятели споделихме,


1. едно голямо евала, 100% споделям мнението на Kенширо.
2. Никой не е плюл. Това което вие сте стреляли, е просто друго упражнение. Сега дали е по-трудно или по-лесно е малко субективно, просто е друго.

Моля те виж комуникацията между Геле и Милен никой не се обижда, никой не се впряга. Нека всички приемем, че едно упражнение е такова каквото е по задание. Всяка промяна по него вече е друго упражнение.

Иначе публичните коментари кой и защо стрелял еди какво си, а не еди друго си, са малко или много неуместни и са по-скоро за лична комуникация.

П.С.
А изпълняването на упражнения и пускането на резултат в никакъв случай не може да се счита за състезание или нещо такова въобще. Който иска да се състезава, клуб, картотека и IPSC. Най-малкото по състезанията има едни хора „съдии“ и изключването им от уравнението прави всеки опит за състезаване неуместен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2020, 16:20       Заглавие:  Re: Bulgaria East Mad forest shooting rill/ challenger 1,2
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
СУПЕР е това което сте събрали и сте направили. Дано все повече хора да качват нагледни материали.

:tu: :tu: :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2020, 23:35       Заглавие:  Re: Bulgaria East Mad forest shooting rill/ challenger 1,2
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Не предполагах, че меренето на пишки ще е основно занимание и тука....

Какво значение има кой какво е стрелял?
Важното е да се стреля, и да има резултат. Наскоро показвах на един "разбирач" как действията от Джон Уик са само на филм. Трябваше сам да се убеди, че въпреки старанието, мишената си остава празна....

Не е ли по-добре да се приберат рулетките, и да се показват само постиженията.
Но като се постави условие, да се спазва. Щото волни излияния може да прави всеки.
Както Геле каза - "Мишена, таймер, резултат". Бих добавил и "цел на упражнението".

Със здраве весело посрещане на НГ. На тези, дето са на хотел, до 12:30 само :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2020, 11:50       Заглавие:  Re: Bulgaria East Mad forest shooting rill/ challenger 1,2
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Тоест по базовия украинснки дрил това означава там да се стреля на 82м...а резултата 9 сек е около 2,6сек по украинския дрил...така че Каяба е натиснат много яко...а аз лично /нямаше да пиша ако не го бях стрелял българския East Mad forest shooting дrill...резултат 14,2сек без мисове , но и без А зони ...сега се връщам от стрелбището ловен СЛР 762 с компенс.
втората част не съм стрелял много ми е сложна нямам квалификация


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2020, 12:44       Заглавие:  Re: Bulgaria East Mad forest shooting rill/ challenger 1,2
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
А изпълняването на упражнения и пускането на резултат в никакъв случай не може да се счита за състезание или нещо такова въобще.

Абе, не е точно така! Американците на "Уилсън 5х5" преди няколко години бяха пуснали отворена класация с резултатите на близо 500 стрелци, и ти с твоето постижение се виждаш къде си като левъл на техниката в съревнование с тези 500 човека. С единствената разлика, че стреляш в БГ, но на практика ти вече си там - в ГОЛЕМИЯ кюп!

Вторият тънък момент е, че тези дрилове са мислени от хора, които много добре стрелят, и са много наясно с това, което правят. Имам два мои одобрени дрила в "пистъл форума" - и двата ми ги връща Гейб Уайт за доработка със съответната аргументация от негова страна, преди да им даде зелена светлина. А аргументите му бяха точно на място, междувпрочем.

От трета страна, времето и патроните на всеки са му лична инвестиция, и съответно всеки неслужебно е свободен да си се развива/ стреля така, както на него лично му е най-кеф. Злоба и лични нападки няма към никого, но първо трябва да се научим правилно да комуникираме - има напредък и в това. А по техническата част, ако можем с нещо да помогнем - на драго сърце! Ако ли пък не - в никакъв случай няма да тръгнем да пречим. Весели празници!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2020, 16:11       Заглавие:  Re: Bulgaria East Mad forest shooting rill/ challenger 1,2
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
PufGun написа:
По молба на юзера голяма Бира Гинес отварям нова тема във връзка с оплютите от Вас дрилове които аз и моите приятели споделихме


Благодарен съм и съм щастлив, че в навечерието на настъпващата Нова година, успяхме да направим тази крачка.

Радвам се, че бях разбран правилно от Puf Gun, за това че става въпрос за две различни упражнения, като методиката на първото, изключваше резултатността на второто.

За мен ще е от съществен интерес да пробвам Лудогорският челиндж и се надявам още в началото на 2021 година да съумея да го сторя.

Благодаря още веднъж за проявеното разбиране и желая на всички Ви Щастлива Нова Стрелкова Година !

Поздрави,

п.с. също така, въпреки, че съм кадър на социалистическата система, изразявам готовност да посоча някои правописни грешки при англоезичното изписването на заглавието на темата...

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2020, 16:31       Заглавие:  Re: Bulgaria East Mad forest shooting rill/ challenger 1,2
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Сричам от телефона бря, а в къщи от таблеъ , а нали са ми големи пръстите натискам по две букви или си гризвам по някоя ...виж ако е кацнало на мушката няма да го объркам ...
Сфиркай си ....нали ти е ясно, че е Лудогорски дрил
Сега нефърфи да ти пиша border police shooting drill..и двете са с цвят зелен ...
:D

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2020, 16:58       Заглавие:  Re: Bulgaria East Mad forest shooting rill/ challenger 1,2
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Уважаема Бира Гинес изпълнявам още едно Ваше желание като поствам мишената


Прикачени файлове:
T-Class_A1_Target_2018.pdf [1.82 MiB]
248 пъти

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2020, 20:09       Заглавие:  Re: Bulgaria East Mad forest shooting rill/ challenger 1,2
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
PufGun написа:
Сега нефърфи да ти пиша border police shooting drill..и двете са с цвят зелен ...


Смях се от сърце !

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2020, 20:43       Заглавие:  Re: Bulgaria East Mad forest shooting rill/ challenger 1,2
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
Тоест по базовия украинснки дрил това означава там да се стреля на 82м...а резултата 9 сек е около 2,6сек по украинския дрил...така че Каяба е натиснат много яко...а аз лично /нямаше да пиша ако не го бях стрелял българския East Mad forest shooting дrill...резултат 14,2сек без мисове , но и без А зони ...сега се връщам от стрелбището ловен СЛР 762 с компенс.
втората част не съм стрелял много ми е сложна нямам квалификация


След презарядката, като станах "окачването" т.е. нерва се обади и тръгнах отново да падам надолу ... много неприятен момент, което ме забави поне с 1,5 сек .... мога и други да ви кажа но ще замълча.

П.П. нагласяйте се за работа с две оръжия ВВОВУ В. Левски са с преоритет PDT_Armataz_01_20 PDT_Armataz_01_22

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2020, 22:31       Заглавие:  Re: Bulgaria East Mad forest shooting rill/ challenger 1,2
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
Тоест по базовия украинснки дрил това означава там да се стреля на 82м...а резултата 9 сек е около 2,6сек по украинския дрил...така че Каяба е натиснат много яко...а аз лично /нямаше да пиша ако не го бях стрелял българския East Mad forest shooting дrill...резултат 14,2сек без мисове , но и без А зони ...сега се връщам от стрелбището ловен СЛР 762 с компенс.
втората част не съм стрелял много ми е сложна нямам квалификация

Г-н Лопатин Сапов - Агнешко :) ... Понеже имате супер малка мишена + специфичната и форма получавате психологически СТОП на тема стррелба за точност и време.
Повярвай, че с моята РПК в калибър 7,62х39 опс SLR95 LHMB просто на голо с малко препятсвия печеля ....т.е. Ако е на указаната дистанция от вас дистанция от 82 м + пък и ако ще и да съм с 415 мм цев ...просто влиза в това за което са ми набивали каската на Дебелец и Беляковец
П.П. юзера Доктора.бг ми каза преди време .... Много искаш да стреляш на далеко с механични :)
П.С.Втората част е сложна Бул Президенте която съм готое да я стрелям по три в мишена т.е. от 20 изстрела да се превърнат в 30 изстрела + още нещо

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer