logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 17 Апр 2024, 01:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2021, 15:37       Заглавие:  Мнение за карабина PERFORMANCE CENTER
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Привет,

търся мнение за карабина PERFORMANCE CENTER® T/C® LRR BLACK", производство на Thompson Center, USA
Изображение
https://www.isd-bg.com/oruzhie/d-lgo-na ... nter-11706

Конкретно ме интересуват мнения относно ползвателност / концепция / конструкция (негативи / позитиви)

Карабината би се ползвала за статични стрелкови упражнения от начинаещ дългобоец, с почти никакви състезателни претенции.

Калибърът е в колебателната крива между 308 и 6.5, като се накланя повече към 6.5 Крд и затова не е приоритет към момента.

С уважение,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2021, 16:59       Заглавие:  Re: Мнение за карабина PERFORMANCE CENTER
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
От картинката, като позитив - има пълнител. Като начинаещ, това не е важно, но в последствие ако опиташ състезания е необходимо условие. Като негатив - 20 инча цев е една идея по-къса от оптимума за .308, или 6.5. Аз лично бих търсил 24 инча. Също от картинката ми се струва, че профила на цевта е по-скоро лек. Това няма да ти повлияе на точността, но след петия изстрел може и да позагрее и да има девиации. Пише, че спусъка е регулуруем, което е също позитив. Но не е известна марка, а си е техен. Разбира се в последствие можеш да го смениш

Също така пише, че е със сменяема цев. Питай в магазина какво значи това. Ако подобно на Тика, можеш сам да си смениш цевта без инструменти и спейсинг, това е ОГРОМЕН плюс. Значе, че можеш да имаш пушката и в деата калибъра. Само сменяш цевта и отиваш от .308 на 6.5.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2021, 19:33       Заглавие:  Re: Мнение за карабина PERFORMANCE CENTER
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Пушката може и да е хубава, но намен няколко неща не ми харесват:
1. Цевта, както отбеляза Амазон, е къса за калибрите които споменаваш. Справка - Куиклоуд.
2. Това изречение за флутирането, че благодарение на него цевта била по-точна си е ....!
3. Болтът е много дебел и при презареждане подвеждането от пълнителя е по-стръмно. Виж как е при Ремингтон и Тикка например.
4. Ръхватката на шасито е твърде наклонена назад. Добре е да е почти вертикална.
5. Свързването на предната и задната част на шасито е прекомерно отслабена и вероятно ще отдава при изстрел.

Мое мнение!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2021, 21:26       Заглавие:  Re: Мнение за карабина PERFORMANCE CENTER
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Че ми стана и на мен интересно - питах едни американци, напред с материала. В резюме за 6,5 : inexpensive out of the box 1000 yard rifle.

За състезания - категорично не! Спусъкът не бил окей, шасито било тънко и заоблено, а за състезания трябвало да е широко и плоско. Двуногата и тя била нещо шит.

За лов пък идвала тежка - също не препоръчват.

За начинаещ стрелец на дълги разстояния обаче - ставала. Плинкинг пушка на дълго за малко над хиляда долара. Thompson Center пък били купени, или работели в тандем с Smith & Wesson - не разбрах точно, но имали топла връзка.

За $1,500 там иде окомплектована с Vortex "Diamondback" 4-12x40. Вадиш от куфара - и почваш да стреляш. Ма това там, де.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2021, 22:25       Заглавие:  Re: Мнение за карабина PERFORMANCE CENTER
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Сърдечно благодаря на всички, активно включили се в дискусията тук и по телефона.

Благодаря и на братята американци за тяхната подкрепа ! :tu:

Определено за няколко часа много повече минуси записах, отколкото плюсове за това изделие.
Което в съчетание с високата цена, го изважда директно от плановете.

По съвет на дългобойци, вятърът се завихря около Тика Т3 Варминт/Супер Варминт.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2021, 22:57       Заглавие:  Re: Мнение за карабина PERFORMANCE CENTER
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
https://thegunman-bg.com/forum/viewtopi ... 17&t=20203
Добра комбинация .

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 01:00       Заглавие:  Re: Мнение за карабина PERFORMANCE CENTER
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Beer написа:
Определено за няколко часа много повече минуси записах, отколкото плюсове за това изделие.
Което в съчетание с високата цена, го изважда директно от плановете.



Видях почти веднага постинга ти и бях готов да изсипя куп негативни неща по адрес на ТС, но сега съм напълно спокоен да допълня чашата с shit. Навремето купих две пушки от тях - muzzle loader and 7 mm magnum single shot. Костваше ми огромни усилия да се справя с първата. Втората, колко и да се мъчих не можах да я накарам да стреля поне с 1 МОА. Цевите какато бяха излезли от леярната така бяха монтирани. Бяха боядисани с нещо подобно на сребриста боя за да изглеждат неръждавейки. Върха дойде, когато на един лов катерих два и половина часа един 10000 фута баир и на връщане използвах muzzle loader като тояга за подпиране. Приклада се сцепи и ТС ми поиска 80% от стойноста на покупката за да го сменят. И сега като гледам $1000 и кусур цена за този shit ( цитирам колегата ubboto :tu: )- поздравления за твоя инстинкт за самосъхранение.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 10:27       Заглавие:  Re: Мнение за карабина PERFORMANCE CENTER
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Yank написа:
Видях почти веднага постинга ти и бях готов да изсипя куп негативни неща по адрес на ТС...

Янк, това преди или след TC да се слеят с S&W? Иначе специално за тази пушка, въпреки че не е върхът на сладоледа - твоите сънародници като цяло пишат, че ставала.

1000 ярдова бюджетна пушка, която ти иде за $1,5К с оптиката. Вадиш от куфара, и почваш веднага безпроблемно да правиш recrеational shooting на 500-600 ярда. За лов също ставала, въпреки че идвала малко тежка за тази цел. Да, естествено, че по-хубаво от "къстъм мейд" няма, но за тези пари - си била екстра за непретенциозен/ начинаещ стрелец на дълги разстояния.

Разликата при нас иде от "за тези пари". Ако и тук се харчеше за 1,5К кинта с оптиката примерно - и аз щях да си взема една такава за плинкинг на дълго. Но на цена от 4 бона нагоре със същата оптика при нас - вече излиза доста от сегмента "бюджетна пушка". И просто не си струва.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 15:20       Заглавие:  Re: Мнение за карабина PERFORMANCE CENTER
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Колко да е удобна за големи разстояния, като примерно минималната тежест на спусъка е 1,130 кг?

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 16:27       Заглавие:  Re: Мнение за карабина PERFORMANCE CENTER
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
ubboto написа:
Разликата при нас иде от "за тези пари". Ако и тук се харчеше за 1,5К кинта с оптиката примерно - и аз щях да си взема една такава за плинкинг на дълго. Но на цена от 4 бона нагоре със същата оптика при нас - вече излиза доста от сегмента "бюджетна пушка". И просто не си струва.

Комбото според мен е най-лошия вариант (дори за начало да изглежда ОК), тъй като обикновено ти дават нещо, което не искаш, ама за да сработи ще ти трябва.
Вземаш, пострелваш и после се чудиш къде и как да продадеш излишния чаркалак. Щото апетита идва с яденето. :)
Като теглиш чертата и изведнъж евтиното излиза скъпо.

Цените там и тук няма смисъл да сравняваме, тъй като при тях всичко е по-евтино.
Но може да се сравнят тук.
Например Бергара HMR с 24" цев + пикатина + свестен компенсатор и двунога пак струва по-малко от тази + ще остане някой лев даже (зависи колко от отстъпките в различните магазини).

Но ако трябва да отговорим и на допълнителния въпрос..
Мисля, че автора на темата ще го е яд повече ако вземе .308 вместо 6.5 спрямо делемата тази или друга пушка. :)

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 17:21       Заглавие:  Re: Мнение за карабина PERFORMANCE CENTER
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
BornToDrink написа:
Мисля, че автора на темата ще го е яд повече ако вземе .308 вместо 6.5 спрямо делемата тази или друга пушка. :)


Защо да го е яд този автор PDT_Armataz_01_22.
308 е стандартен боеприпас -да, леко демоде, но доказан във времето, с множество варианти, много излишни гилзи за продан, по-щадяш цевта боеприпас, с повече варианти за видове оръжейни системи на нашия пазар. Идеален за начинайци в дългобоя. Само от тази гледна точка.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 18:25       Заглавие:  Re: Мнение за карабина PERFORMANCE CENTER
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Beer написа:

Защо да го е яд този автор PDT_Armataz_01_22.
308 е стандартен боеприпас -да, леко демоде, но доказан във времето, с множество варианти, много излишни гилзи за продан, по-щадяш цевта боеприпас, с повече варианти за видове оръжейни системи на нашия пазар. Идеален за начинайци в дългобоя. Само от тази гледна точка.


Защото аз бях пред същата дилема преди няколко години.
И си направих избора с оглед на практика същите аргументи, които според мен не са особено верни.
Ама го разбрах при свършен факт и известно време по-късно последва покупка на друга пушка.

- 6.5 като балистика превъзхожда .30 с доста, както има и по-приятен откат и контрол

- цената на патрон с релоуд е всъщност по-ниска за идентични компоненти - лапуа гилзи и сценар куршуми.

- живота на една цев е ДОСТА стреляне, а ако някой гръмне толкова патрони, то определено не се брои за "кежуал стрелец" и отдавна го е хванала крастата да се ъпгрейдва. Отделно разликата в цената на боеприпаса при релоад прави една смяна на цев доста поносимо начинание. Да не говорим, че цената на една цев изглежда като консуматив спрямо парите за патрони и стрелбища, нужни за износването ѝ.

- сам спомена излишни гилзи, т.е. релоуд. И правилно, релоуда за прецизна стрелба е огромна част от цялото занимание.
Нови гилзи Лапуа излизат дребни стотинки като се разхвърлят на всичките им цикли, a пак стигне ли се до 2-3 хиляди изстрела, човек вече е влязъл в занаята и няма да прави глупости като стреля със сбирщайн гилзи.

- 6.5 го има във всички хубави карабини по нашите ширини.. то като цяло тук не е много разнообразно като системи, но доказалите се ги има в този вариант

- "Идеален за начинаещи" не го разбирам. 6.5 е по-приятна за стрелба в на практика всяко отношение, за начинаещи и за напреднали. :)

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 19:39       Заглавие:  Re: Мнение за карабина PERFORMANCE CENTER
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
BornToDrink написа:
Комбото според мен е най-лошия вариант (дори за начало да изглежда ОК), тъй като обикновено ти дават нещо, което не искаш, ама за да сработи ще ти трябва.

За 1000 ярда не знам, но човекът сподели от опит, че out-of-the-box и с опитката, с която била окомплектована - безпроблемно си целиш гонговете на 500-600 ярда. Да, не била много стабилна двуногата, плюс другите споменати по-гори минуси - но ставала.

За какво става - ми, за recreational shooting/ plinking на дълго. Някои хора, за хиляда и петстотин долара с оптиката - може точно това да търсят. Вадят пушката от куфара - и почват веднага да стрелят. Събота следобед с децата и приятелите на рейнджа, примерно. Не на всеки му се занимава тепърва да търси и монтира приклади, шасита, оптики, да релоудва, и т.н., както и да набива във всичко това някакви сериозни пари - което важи и за американците.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 19:49       Заглавие:  Re: Мнение за карабина PERFORMANCE CENTER
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
Цитат:
Защото аз бях пред същата дилема преди няколко години.
И си направих избора с оглед на практика същите аргументи, които според мен не са особено верни.
Ама го разбрах при свършен факт и известно време по-късно последва покупка на друга пушка.

Защо просто не смени цевта?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2021, 01:14       Заглавие:  Re: Мнение за карабина PERFORMANCE CENTER
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Янк, това преди или след TC да се слеят с S&W? Иначе специално за тази пушка, въпреки че не е върхът на сладоледа - твоите сънародници като цяло пишат, че ставала.

1000 ярдова бюджетна пушка, която ти иде за $1,5К с оптиката. Вадиш от куфара, и почваш веднага безпроблемно да правиш recrеational shooting на 500-600 ярда. За лов също ставала, въпреки че идвала малко тежка за тази цел.


Нямям престава кога са се събрали със S&W. Аз пушките ги имам поне 10-12 години. От тази компания бях мераклия на Contender (pистолет за лов) но не знам защо не го взех тогава. По същото вереме имах възможност да стрелям S&W revolvers 460 and 500 със оптика на 300 ярда. Още съм им мераклия, но ръцете ми вече не са в първа младост.

Въпросната пушка - оптиката с която идва 4-12 е добра за лов и според мен не е толкоз тежка. Имах един приятел дето мъкнеше из планините Лапуа 338 и стреляше елк на 700 ярда.

От друга страна аз шасита не храсевам (знам, има пътници за всеки влак). За тези пари и размери аз бих избрал една AR-10. Що се отнася за гонгове на далечна дистанции става до 500-600 метра, но за 1000 е малко пресилено да се твърди.

Имам едно малко чувство, че се оглеждаш за болтово оръжие и по спокойна стрелба - има още години разбира се да минат ама съм сигурен, че ще я докараш и до там :-) Междиния период вероятно ще бъде една левърка.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer