logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 07:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2023, 11:34       Заглавие:  Хронограф Garmin Xero C1 Pro
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 11:34
Мнения: 208
Местоположение: Варна
Гармин пуснаха хронограф. Отзивите, които успях да намеря, са отлични. На мен също ми допада от прочетено и видяно в нета. Ако го имаше наличен в Европа - сигурно щях да съм го поръчал вече. Ако някой е успял да го тества - да сподели от първа ръка как е.

https://www.garmin.com/en-US/p/771164



П.П. Ако съм пропуснал и е обсъждан вече - модератор да бърше темата.

_________________
If you suck at shooting, you’ll still suck. However, it will be more fun to suck at shooting if you’re shooting a JP Enterprises rifle.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2023, 04:55       Заглавие:  Re: Хронограф Garmin Xero C1 Pro
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
Много добре изглежда и поне на мен ми се струва, че цената от под $600 е много конкурентна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2024, 09:33       Заглавие:  Re: Хронограф Garmin Xero C1 Pro
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Юни 2015, 08:02
Мнения: 2
Тестван!!! Работи безупречно и бързо. Тествахме го с калибри 9.3, .300MAG, 6.5PRC, 6.5 Creedmore, .17HMR. От около 50 изстрела нямаше нито едно пропуснато отчитане дори да не е насочен точно към мишената. Показва резултата на секундата и много добра комуникация с приложението. Дисплея е добър и много четлив, вижда се дори да е под пряка слънчева светлина. Мое впечатление е, че има няколко м/с разлика с Labradar но това е по записки не е тествано. Много добро устройство на приемлива цена, но явно ще се поръчва отвън.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2024, 17:24       Заглавие:  Re: Хронограф Garmin Xero C1 Pro
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 22 Май 2015, 06:16
Мнения: 19
Само дето цената от 2580лв. аз не бих я нарекъл "приемлива" а и тука няма смисъл да пускам линк към сайта на БГ фирмата, която го предлага на тази цена.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2024, 07:56       Заглавие:  Re: Хронограф Garmin Xero C1 Pro
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Стан, ако прочетеш внимателно написаното от Цветослав, ще разбереш, че за него приемливата цена е при внасяне отвън. В тоя ред на мисли упрекът ти е неуместен.

Някой има ли идея в Европа някъде дали го има изделието?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2024, 08:17       Заглавие:  Re: Хронограф Garmin Xero C1 Pro
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Юни 2015, 08:02
Мнения: 2
Стан написа:
Само дето цената от 2580лв. аз не бих я нарекъл "приемлива" а и тука няма смисъл да пускам линк към сайта на БГ фирмата, която го предлага на тази цена.

Тук цената е като на всичко останало х2. Официалната му цена е 600$, което според мен е доста добре за това, което предлага уреда.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2024, 09:40       Заглавие:  Re: Хронограф Garmin Xero C1 Pro
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2668
JDredd написа:
Стан, ако прочетеш внимателно написаното от Цветослав, ще разбереш, че за него приемливата цена е при внасяне отвън. В тоя ред на мисли упрекът ти е неуместен.

Някой има ли идея в Европа някъде дали го има изделието?

Има го в немския Ибей на цена около 600 евро

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2024, 11:25       Заглавие:  Re: Хронограф Garmin Xero C1 Pro
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 11:12
Мнения: 1620
От Геотрейд ми казаха, че ако не е купен от официален представител в Европа не му важала гаранцията.

_________________
Емил Ефтимов-СК"Динамик армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2024, 11:54       Заглавие:  Re: Хронограф Garmin Xero C1 Pro
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
За 600 евро ще рискувам.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2024, 13:24       Заглавие:  Re: Хронограф Garmin Xero C1 Pro
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 11:12
Мнения: 1620
Очаквал се март за Европа, но ще видим де.

_________________
Емил Ефтимов-СК"Динамик армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2024, 01:59       Заглавие:  Re: Хронограф Garmin Xero C1 Pro
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Sheriff написа:
Гармин пуснаха хронограф. Отзивите, които успях да намеря, са отлични. На мен също ми допада от прочетено и видяно в нета.


Цитирам от колега, който ми даде да го ползвам - "It is а fucking good". Не оспорвам мнението му. Моят LabRadar отива на пазара. Най готиното е, че по време на състезание (Long Range) можеш да го ползваш без да ти нарушава пространството.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2024, 14:11       Заглавие:  Re: Хронограф Garmin Xero C1 Pro
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 03:44
Мнения: 155
Местоположение: En el infierno
Защо ще продаваш лабрадара? Не те ли интересува скоростта на различни дистанции и балистичния коефициент - BC? Гармина е компактен и удобен за работа, но измерва само дулната скорост. За изработване на персонален драг модел ти трябват скоростите на различни дистанции.

Според мен най-добрия радар на пазара за цената си е FX True Ballistic. Защото може да измерва различни скорости до 300 ярда разстояние и изчислява реалния балистичния коефициент за твоята пушка и вид патрон спрямо нея.

_________________
https://www.theakforum.net/forums/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2024, 16:14       Заглавие:  Re: Хронограф Garmin Xero C1 Pro
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Samael ` написа:
Защо ще продаваш лабрадара? Не те ли интересува скоростта на различни дистанции и балистичния коефициент - BC? Гармина е компактен и удобен за работа, но измерва само дулната скорост. За изработване на персонален драг модел ти трябват скоростите на различни дистанции.


Good point!

Теоритично си абсолютно прав. Всеки произодител на куршуми създава драг модел и след това малко послъгва :-) (Hornady).

Аз не виждам полза да се търси "персонален драг модел". По време на състезания този модел непрекъснато се мени със значими влияния при стрелба, особенно на далечни дистанции:

- температура на цевта (действа на барута)
- околна температура (гъстота на въздуха)
- вятър (постоянно променящ се)

Ако си много добре трениран да "четеш" вятъра, успеха ти ще се увеличи ако следиш промените на дулната скорост и съответно попаденията на всеки изстрел. Х кръга на 1000 ярда при нас е 5 инча (F-Open class). Малкото радарче е перфектно за това.

Друг е въпроса ако си маскиран снайпер и само един точен изстрел е необходим.

PS Забележи,че Балистичния Коефициент е силно зависим от деформацията, която куршума "придобива" в цевта - криво влизане (така си релоудвал), не добре полирана цев и др. Така че "персоналният драг модел" става многолик.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2024, 16:40       Заглавие:  Re: Хронограф Garmin Xero C1 Pro
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 03:44
Мнения: 155
Местоположение: En el infierno
Не отричам, че радара на Гармин е супер удобен и компактен със сигурност ще си взема и него. Но не ходя по състезания мен ме интересува един точен изстрел както ловците и снайперистите. Затова търся реалния баластичен коефициент и си правя персонални драг модели за по-малки дистанции. За големи дистанции трябва радар, който струва прекалено много за моите възможности. Но и да имам толкова пари бих ги дал за някой болен човек да помогна не за скъп радар.

_________________
https://www.theakforum.net/forums/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2024, 02:35       Заглавие:  Re: Хронограф Garmin Xero C1 Pro
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Samael ` написа:
Затова търся реалния баластичен коефициент и си правя персонални драг модели за по-малки дистанции.


Как ги правиш? Ако имаш резултати как ги ползваш? За какви дистанции става въпрос.

Samael ` написа:
За големи дистанции трябва радар, който струва прекалено много за моите възможности. Но и да имам толкова пари бих ги дал за някой болен човек да помогна не за скъп радар.


Първо пушките, второ скъпите радари и третото е ах-ах, което не е subject на нашата дискусия.

Имам чувството, че преливаме от пусто в празно.

Съжалявам, че ти отговорих.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: sitemap и 146 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer