logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:14




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2023, 23:25       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
Ще ме прощавате, дълбокоуважаеми .38 Super, наистина малко след смазките
и аз разводних темата с моите мании за нов спусък, но да обърна внимание на болката ми:
Beer написа:
- поръчката на гайзел-динамик спусък от американски сайт до американски адрес,
наистина ли изисква специална декларация ? Как си ги поръчвате онлайн тези неща ?

Или накратко казано, четвъртата братовчедка на някакъв лелинчо, отива на конгрес за няколко дена
и вика - някой, нещо от ЮсЕй ?! И аз чинно и смирено се хвърлих по сайтовете, за да й поръчам нещото
да дойде в тамошна пощенска кутия, преди да се е върнала в Бг и въпреки, че подадох щатски адрес,
посочените два сайта демонстрираха своя отказ да ми пратят този спусък, без някаква специална декларация.
И в крайна сметка жената замина, аз не успях да поръчам и този хард-кор-фентъзи спусък остана
само в моите далечни мечти....поне на тази капиталистическа цена, на която го видях :D
Ужасни сте всички, които живеете в този див Запад ! :D :D

п.с. Ако модерацията прецени, че оцапах доста, нека отдели писаното ми, защото първоначалната тема е повече от интересна...

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2023, 00:52       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Modular написа:
Не искам да звуча като някой краен пропонент , но това което описваш ми се връзва перфектно с Mini Recce пушка - 12.5 мид. тежка мачова цев за точност и по-малък barrel whip при загряване със суперсор отпред(колкото е по-къса цевта толкова по-малко се измята, според батко Архимед. ). Останалта част от конфигурацията е LPVO на висок монтаж, последно време често с офсет ред-дот и IR илюминатор и разбира се въпросния суперсор.


позачетох се за 12,5 мид
тук има коментари, че работи отлично със и без супресорт с М855 аммо - https://www.aeroprecisionusa.com/12-5-5 ... mid-length


Travis
5.0 star rating
11/17/23
RUNS GOOD
Review by Travis on 17 Nov 2023review stating Runs goodIt runs m855's good with or without suppressor. I was wondering it wouldn't run without the suppressor it's doing great, 0 malfunction so far. It's slightly over gased with the suppressor. Might add a adjustable gas block down the road but it's not really needed


даже се е изненадъл че работи добре без супресор и може да се сложи газ регулатор за използване със супресор

трябва да се види вече какви скорости излизат през 12,5 инча

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2023, 05:25       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Ivo III написа:
позачетох се за 12,5 мид
тук има коментари, че работи отлично със и без супресорт с М855 аммо


Предполагам репутацията на 12.5мид че без суперсор може да не цикли се дължи на три неща:
1) калпаво направена цев и по-конкретно рестриктивен газов порт.
2) калпаво сглобена пушка като например грешна буфер тежест или прекалено навъртяна тръба, непревилно монтиран газов блок, затворна група която не работи ефективно поради хлабав газов ключ или рингове.
3) някаква странна комбинация на калпави патрони, студено време, замърсяване или липса на смазка.

Аз поне всички които знам с такива цеви ги ползват със заглушители и не съм чул за проблеми, но знаят какви части да ползват.

Ivo III написа:
трябва да се види вече какви скорости излизат през 12,5 инча


Ако ще търсиш инфо по нета за това, трябва да знаеш че има много митове и легенди, един от най-честите който ще срещнеш е че 12.5 вади едва ли не същите скорости като 14.5, което разбира се е далеч от истината понеже..физика, но действително разликите не са чак толкова големи като 11.5 и 14.5 да речем.
В тази тема (може и да е пускана) някой е отделил бая време и средства да тества и е систематизирал резултатите, мисля че ще е интересно на доста хора.

https://www.ar15.com/forums/AR-15/Suppressed-5-56-SBR-Velocity-Tests-41-Factory-Loads-from-10-5-11-5-12-5-and-14-5-ALL-DONE-/16-714088/?page=1

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2023, 13:09       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Modular написа:
Ако ще търсиш инфо по нета за това, трябва да знаеш че има много митове и легенди, един от най-честите който ще срещнеш е че 12.5 вади едва ли не същите скорости като 14.5, което разбира се е далеч от истината понеже..физика, но действително разликите не са чак толкова големи като 11.5 и 14.5 да речем.
В тази тема (може и да е пускана) някой е отделил бая време и средства да тества и е систематизирал резултатите, мисля че ще е интересно на доста хора.

https://www.ar15.com/forums/AR-15/Suppr ... 88/?page=1


Благодаря за линка :D
от дълго време, не е имало толкова полезна тема, образователна .. и дори може да спести много време и пари на начинаещите


това с патроните, беше много сложно да се обясни и то на много стрелци с години опит, ползващи даже QL
които казваха .. иcкам да работи с всичко :D :DD
само, че при това разбообразие на патрони, с различни барути - които имат различни цикли на горене с различни дължини на цеви и т.н.

е за няколко години се понаучиха, бавно но има прогрес :oops:

може би това ни е наследство от социализма и АКтата - много пропаганда + брутален овъргаз, тежко бутало, един вид патрони като тежест .. и там цикли .. ама колко точно стреля = равно на спомени от казармата как умервали тенекия с размер на полско фиатче

та, затова, подобни образователни теми биха били полезни, за тези които четат

:armed: :armed: :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2023, 03:22       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Ivo III написа:
това с патроните, беше много сложно да се обясни и то на много стрелци с години опит, ползващи даже QL
които казваха .. иcкам да работи с всичко
само, че при това разбообразие на патрони, с различни барути - които имат различни цикли на горене с различни дължини на цеви и т.н.


Хах срещал съм ги такива и аз, искат хем оръжието да има откат на 22лр, хем да работи с всякакви патрони при всякакви условия, е те такова животно макар и на мен да ми се искаше, нема :D
Това което винаги ме изумява при подобни хора е че са що годе технически грамотни и въпреки това неуспяват да проумеят че в математиката на едно оръжие без значение дали е АР или АК платформа промеливата е именно патрона, всичко останало е константа - газовия порт и блок си имат макс. налягане/дебит което могат да пропуснат и то винаги е едно и също, теглото на затвора и буфера също са еднакви при всеки истрел.
Някой сега ще каже - ама не е така защото с рег. газов блок или с рег. по тегло затворна група или буфер може да си нагласиш пушката към патрон, което обаче само потвърждава горното понеже това което се случва като редуцираш газът е да замениш една константа с друга за да получиш същия резултат.
Докато някой не измисли някакъв само-регулиращ се при всеки изстрел газов блок, такова нещо като "да работи с всичко ефикасно" няма да има без значение дали говорим за АР, АК, short-stroke и тнт.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2023, 22:23       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Modular написа:
в математиката на едно оръжие без значение дали е АР или АК платформа промеливата е именно патрона, всичко останало е константа


Това е абсолютно вярно, с изключение на нивото на чистотата на оръжието:-) .

Публикуваният линк на заводските патрони извика моето любопитство.

- The average extreme velocity spread is ~ 2%. Чудя се дали вариацията в теглото на барута дава това отклонение. Ако приемем, че дулната скорост е в линейно съотношение с количеството барут +/- 2% в меренето е почти невъзможно да се постигне, unless да режеш барутните зрънца. И колко ще се отклони куршума по вертикалата в сравнение с "точната зона". С други думи кога е приемливо да си подобрим релоудинга.

- Подобно е и със Standard Deviation. С колко ще се измени вертикалата ако SD е for example 40 fps.

Къде да търсим критичните точки? И кое е на първо място?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2023, 23:20       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
PS Мисълта ми е кои са предпочитаните патрони от показаните такива?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2023, 04:42       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Yank написа:
- The average extreme velocity spread is ~ 2%. Чудя се дали вариацията в теглото на барута дава това отклонение. Ако приемем, че дулната скорост е в линейно съотношение с количеството барут +/- 2% в меренето е почти невъзможно да се постигне, unless да режеш барутните зрънца. И колко ще се отклони куршума по вертикалата в сравнение с "точната зона".


Патроните и релоуда не са ми от силните страни, но ми се струва че 2% при патрони излезнали от завод е съвсем прилично отлконение, предвид че производството винаги ще има някакви допуски, може да е барута, самия куршум, гилзата, комбинация от тях. Отделно е използван consumer grade уред за мерене който съм сигурен че си има някакви отклонения по default.

Yank написа:
PS Мисълта ми е кои са предпочитаните патрони от показаните такива?


Зависи за какво. Ако говорим за марки аз съм супер доволен от всичко което IMI правят, винаги са били консистентни в качествтото, винаги са били с по-високи налягания/скорости от повечето марки, като същевременно цената им е доста приемлива. Federal си е the gold standard, но и цената им особено на FGMM в 308 и 6.5см е солена.

Инче за употреба, за cqb дрилчета ползвам възможно най-евтините brass case които мога да намеря, не мисля че има кой знае какво значение за този тип тренировки, същевременно там като че ли утиват най-много патрони така че това да са евтини е ключово. За стрелба на далече и самозащита както казах по-рано go-to патроните са ми IMI 77гр SMK, защото са изключително versatile. Отвен тях на battle belt-a държа и 2 пълнителя с Winchester 62gr green-tip (М855 clone) най-вече заради по-добрата им barrier penetration.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2023, 16:51       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Изброените критерии (doing the job) за избор на готови патрони е много добре обоснован. За мен, той е великолепна препоръка. Аз съм obsessed в последните няколко години (in general), с точност и точно за това ми дойдоха тези разсъждения - SD & EX. 20-те инча ги стрелям предимно на 300-600 ярда. И всичкото е релоуд.

Тази тема наистина е super informative. Thanks.

PS - Да прибавя и още един процес в сглобяването на AR - да си издълбаеш receiver-a (it is legal). Аз навремето купих една китайска фреза, която моментално върнах и продължих делото на бор машина. В арсенала имам и такава арка. Стреля добре, въпреки че има една дупка, която не би трябвало да я има. :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2023, 20:59       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Modular написа:
в математиката на едно оръжие без значение дали е АР или АК платформа промеливата е именно патрона, всичко останало е константа


Това е абсолютно вярно, с изключение на нивото на чистотата на оръжието:-) .

Публикуваният линк на заводските патрони извика моето любопитство.

- The average extreme velocity spread is ~ 2%. Чудя се дали вариацията в теглото на барута дава това отклонение. Ако приемем, че дулната скорост е в линейно съотношение с количеството барут +/- 2% в меренето е почти невъзможно да се постигне, unless да режеш барутните зрънца. И колко ще се отклони куршума по вертикалата в сравнение с "точната зона". С други думи кога е приемливо да си подобрим релоудинга.

- Подобно е и със Standard Deviation. С колко ще се измени вертикалата ако SD е for example 40 fps.

Къде да търсим критичните точки? И кое е на първо място?



полуавтоматичните оръжия .. са единствения двигател който в първия 1% от хода му изгаря цялото гориво - останалата част от премествнето се движи по инерция, преодолявайки триене, пружини и маси на движещите части

затова се говори за - работен прозорец, където този двигател ще цикли и той има горна и долна граница, и това важи за всички системи



зависи какви цели се търсят и от там и .. подбор на дължина на цев, маса, газова система, тежест на затвор (фул, олекотен), пружини супресори и т.н. и т.н.
разбирането на А.R. системата - показва нивото на дедена нация какво е

все пак има десетки статии, блогове, видео, коментари .. в Америка - как работи, и всякакви подробности
щом има толкова много статии - значи, е имало нужда от образование на населението, докато на български - посочете една статия, където технически се обеснава работата на АR


за щурмова А.R.
точност .. 3-4-5 см за някой на 100м е отлична точност - ако ще стреля тактически неща по хуман сайз мишени
пушката иска баланс, да е маневрене, да цикли, спусъка да откача бързо, да лети бързо чука и да ресетва още по бързо
за прецизност .. лек, мек, плавен, ресета е без значение

например ту стейдж спусъка е надежден, но те прави бавен за много бързи стрелби
за прецизна - е друго заданието

за стрелба за точност .. се сглабят, съвсем друг клас пушки, стрелят обикновено с по ниски скорости и т.н.
баланс .. тежи отпред, слагат тежести и подобни анти приложни неща .. но целта е друга, средствата други

барут - за каква дължина цеви? за каква тежест на проектил
и .. какви скорости се търсят с дадена тежест проектил

например .. Вихта барутите правят добри скорости, но имат много пламък, и при нощни сцени заслепяват .. ако е къса цевката или не се ползва подходящ пламегасител
Норма 201 е много добре за 18ки с 62грн и няма пламък, но пък има много пушек
и т.н. и т.н.



относно дозирането ..
то е само една част от уравнение с много променливи
скоро правих тест (писах за него)
гилзи от една марка SB, но на различни цикли, различни партиди (различен месинг) незнайно от къде попаднали
измити на ултразвук, после тумблер, отгряти!, формовани, прецизно струговани и отново тумблер .. дозирани на шнек (+/- 0.1грн грешка)
барут, капси, куршуми същите ..

и други с нови гилзи (на един изстрел) от една партида, обработени по същия начин

еми първите още при влагане .. се усещаше различна стегнатост на шийките - и дадода 50м/с разлика в скоростите
вторите - 2-3м/с разлика в скоростите

като точност на 100м .. нямаше драстична разлика, на 300м вече разликата беше драстична

та .. да се фиксираме само в скоростите .. няма особен смисъл, ако ще е за щурмова АРка или мишените са големи
важното е повече време на полигона защото грешките от стрелеца са в пъти по големи

:armed: :armed: :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2023, 21:05       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Modular написа:
Инче за употреба, за cqb дрилчета ползвам възможно най-евтините brass case които мога да намеря, не мисля че има кой знае какво значение за този тип тренировки, същевременно там като че ли утиват най-много патрони така че това да са евтини е ключово. За стрелба на далече и самозащита както казах по-рано go-to патроните са ми IMI 77гр SMK, защото са изключително versatile. Отвен тях на battle belt-a държа и 2 пълнителя с Winchester 62gr green-tip (М855 clone) най-вече заради по-добрата им barrier penetration.


М855 си е доста потентен фишек, с хубав балистичен коефициент G1 = 0.307 / G7 = 0.158 и се справя добре с вятъра до към 500м., същото време се получават добри скорости и от 14,5 инча цевки
на 500м по човешки силует имат доста по голям процент попадения от 55грн, даже и сериозно засилен

М855 си е оптимизиран за изгаряне за 14,5 цеви, има сравнително добро изгаряне за 14,5 инча, от там и скорости
с 18 инча, няма особено голяма разлика в скоростите, но работи най-меко и спокойно
по памет, лятото на горещо мерихме 14,5 - 880м/с, 16 - 900м/с, 18 - 910м/с


МК262 MOD0 е със G1 = 0.371 / G7 = 0.190
въпроса е вече с какво/през какво ще го засилиш 77грн (цев и/или подходящ барут за дадена дължина на цевта) до желаната/нужната скорост

като постигнем дадена скорост с барут/куршум/гилза - залагаме го в БК, и правим табличка за анализ (30м/с има разлика от обемите на гилзите)
първо гледаме колко е пропадането (колко е права траекторията за дистанциите които ще играем)
след това как се влияе на два вятъра например на 2м/с и 6м/с .. и пишем в табличката

пропадането - когато стреляме прави, в движение, нестабилни .. има значение колко грешка ще се прости :)
вятъра ясно .. при променлив вятър на пориви - стрелеца избира среден вятър или възможно най-много задъжащия се .. и колкото по малко се влияе от поривите % оп попадения е по висок

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2023, 01:10       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Mk 262
The Mk 262 is a match-quality round manufactured by Black Hills Ammunition made originally for the Special Purpose Rifle (SPR). It uses a 77-grain (5.0 g) Sierra MatchKing bullet that is more effective at longer ranges than the standard issue M855 round.

In 1999, SOCOM requested Black Hills Ammunition to develop ammunition for the Mk 12 SPR that SOCOM was designing. For the rifle to be accurate out to 700 yards, Black Hills "militarized" a cartridge that used the Sierra 77 grain OTM (Open Tip Match) projectile; it switched from a .223 Remington to 5.56 mm case, increased pressure loading, crimped and sealed the primer, and added a flash retardant to the powder. The Mk 262 MOD 0 was adopted in 2002. Issues came up in development including reliability problems in different temperatures and when the weapon got dirty, and cycling issues in cold weather due to the slightly shorter barrel of the SPR compared to the full-length M16A2 barrel. The problems were addressed with a slower burning powder with a different pressure for use in the barrel, creating the Mk 262 MOD 1 in 2003. During the product improvement stage, the new propellant was found to be more sensitive to heat in weapon chambers during rapid firings, resulting in increased pressures and failure to extract. This was addressed with another powder blend with higher heat tolerance and improved brass. Also during the stage, Black Hills wanted the bullet to be given a cannelure, which had been previously rejected for fear it would affect accuracy. It was eventually added for effective crimping to ensure that the projectile would not move back into the case and cause a malfunction during auto-load feeding. Although the temperature sensitive powder and new bullet changed specifications, the designation remained as the MOD 1.[147]

According to US DoD sources, the Mk 262 round is capable of making kills at 700 meters. Ballistics tests found that the round caused "consistent initial yaw in soft tissue" between 3 and 4 in at ranges from 15 feet to 300 meters. Apparently it is superior to the standard M855 round when fired from an M4 or M16 rifle, increasing accuracy from 3–5 minutes of angle to 2 minute of angle. It possesses superior stopping power, and can allow for engagements to be extended to up to 700 meters when fired from an 18-inch barrel. It appears that this round can drastically improve the performance of any AR-15 weapon chambered to .223/5.56 mm. Superior accuracy, wounding capacity, stopping power and range have made this the preferred round of many special forces operators, and highly desirable as a replacement for the older, Belgian-designed 5.56×45mm SS109/M855 NATO round. In one engagement, a two-man special forces team reported 75 kills with 77 rounds.[148] The Mk 262 has a higher ballistic coefficient than the M855 of (G1)0.362 / (G7)0.181, meaning it loses less velocity at long-range.[136]

Black Hills also produces the MK262 Mod-1C for sale in the US civilian market under Product Code D556N9.[149]

от тук .. https://en.wikipedia.org/wiki/5.56%C3%9745mm_NATO

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2023, 21:51       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Ivo III написа:
зависи какви цели се търсят и от там и .. подбор на дължина на цев, маса, газова система, тежест на затвор (фул, олекотен), пружини супресори и т.н. и т.н.
разбирането на А.R. системата - показва нивото на дедена нация какво е


Лично за мен това е причина поради която се придържам към АР15/10 платформата, може да си я нагласиш да изпълнява точно определено задание, а не да е Jack of all trades, master of none.
Радвам се че темата засегна доста технически аспекти на платформата, в линка отдоло пускам NSWC Crane теста на mid-lenght vs carbine lenght система, предполагам доста от хората които се интересуват от този тип пушки са чували за него, тази презентация е супер фокусирана с таблички, цифрички и процентчета...за който иска да задълбава :D

https://partner-mco-archive.s3.amazonaws.com/client_files/1527866983.pdf

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2023, 04:38       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Попаднах на това доста интерсно видео - 11.5 цев с мид газова система и Vltor А5Н2 буфер.
Честно казано в първия момент помислих че това нещо няма как да сработи без значение на патрона, но явно operational envelope на платформата е значително по-широк от колкото предполагах и въпросния сетъп работи доста добре със супресор.



На мен такъв ъпър не ми трябва, но ако 11.5 работи с мид. газ, почвам да се замислям дали да не сглобя един dissipator (16' райфъл газ) ъпър ей така за спорта (и науката :DD ).

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2023, 20:05       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Изображение

наляганията не са еднакви, и ще зависи повече от изгарянето на барута

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 154 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer