logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 10:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2023, 15:28       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Modular написа:
общо взето най-близкото копие на Black-hills MK262.

това ми се върти и на мен в главата :D
само че в Бергери 77грн

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2023, 18:54       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Modular написа:
Керамичен балистол не съм виждал и аз поне по местата от където си купивам неща за сопите.
Aми и аз съм ровил но не съм намерил керамичен продукт ориентиран за огнестрелно, еле па Балистол... :D
Аз по принцип ползвам капки по Глоковете и Смита и пробвах STP-то с пълното съзнание, че не е оравено за оръжие.
И двата Глока работят идеално с него, но още не съм ги чистил за да видя дали има някакъв ефект там...

Уоли Уърлд: STP Ceramic Oil Treatment With Anti-Friction Technology - 15 oz. $12.74

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2023, 19:09       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
Modular написа:
Керамичен балистол не съм виждал и аз поне по местата от където си купивам неща за сопите.
Aми и аз съм ровил но не съм намерил керамичен продукт ориентиран за огнестрелно, еле па Балистол... :D
Аз по принцип ползвам капки по Глоковете и Смита и пробвах STP-то с пълното съзнание, че не е оравено за оръжие.
И двата Глока работят идеално с него, но още не съм ги чистил за да видя дали има някакъв ефект там...

Уоли Уърлд: STP Ceramic Oil Treatment With Anti-Friction Technology - 15 oz. $12.74

Изображение



смазваш болта на газова АРка .. и след 200-300 изстрела, гледаш :)
точно там където духат газовете, няма как да остане мокро, но пред семерингите и другите части си личи дали температурата на газовете е пресушила смазката, както и дали леспо пада карбона

може и по добро да е от балистола :)
но определено керамичния балистол - работи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2023, 17:07       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Иво мерси пак за мнението. Ще го погледна ряазбираа се, аз по принцип държа пушката ужким "мокра" смазвам леко само пищовите.
Това го пробвам за зор заман, но предпочитам продукта да си е съобразен със оръжейно ползване.
Не се притеснявам че ще повредя нещо тоягата, а дали ще функционира като хората с такива масла...
Чакам да стане малко по-хладно и тогава откривам сезона навънка, по закритите стрелбища ми е тъмно и не много удобно с тея хвърчащи навсякъде мишени... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2023, 20:33       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
погледнах да го купя това керамично STP, но на първо търсене не го откривам в България, най-близко от Англия
но то какво има и нас .. :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2023, 22:06       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Апр 2017, 17:17
Мнения: 28
Аз ползвам това за ARката

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... i=89978449

Подходящо ли е?
Всички познати с ARки ме посъветваха да взема BORE TECH, но такова чудо в момента в България май не се продава.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2023, 23:05       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
traktorist написа:
Аз ползвам това за ARката

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... i=89978449

Подходящо ли е?
Всички познати с ARки ме посъветваха да взема BORE TECH, но такова чудо в момента в България май не се продава.


зависи какво ще мажеш, слайдовете пружини, релси - не се нагряват
докато в затвора влизат горещи газове с карбон, мед и какво ли не


от сайта на производителя - https://ballistol.de/shop/en/products/a ... ncer?c=206

за маслото - https://ballistol.de/shop/en/products/a ... ncer?c=206
Ceramic additive even ensures lubrication up to +1000°C


преди GunCer на Балистол, използвах маслото на Боретеч за затвора - дават му до 600 градуса
но определено керамичното масло на Балистол поддържа оръжието смазано на повече изстели .. най много на една сесия съм стрелял 550 патрона (до сега) и иглата си остана смазана

някой колеги ползват масло за двигатели, вече сам си преценя кое му работи, особено за неговия тип стрелба

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2023, 23:25       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Прикачени файлове:
Ivo III написа:
погледнах да го купя това керамично STP
Виж европейският Амазон. Би трябвало да го имат.
Може би е друга опаковка и разфасофка но STP sa доста големи. Ако имаш представител на Castrol наоколо,
мисля те ще могат да ти го намерят. Аз съм купувал STP добавка за масло от представител на Castrol в София, още в далечната 1990та... :DD

https://www.amazon.com/stores/STP/page/2AB0D68E-1B89-4018-AAA0-79A03BACC38A?ref_=ast_bln

--------------------------------------------------------
Прикачени файлове:

Това му е MSDS-a. За съжаление няма цифра за флашпоинта. карциногенна добавка е и не трябва да се вдишва.
Може би за това не е подходяща за BCG-то, за смазване на релси и пружини в количествата в които аз например мажа (капки)
може би е ОК,, тука всеки сам си преценява.

На колегата керамичният продукт на Балистол излиза, че се продава в няйкой канадски сайтове, ще го преслушам...
Може би ако се търси именно керамика за ВCG, един вариант е да се намери само керамичната добавка, която я има но не е евтина по принцип, и да се добави в оръжейно масло по избор. Малко дълга и широка но ако керамиката сваля триенето и облекчава чистенето, може да си заслужава, аз не мога да преценя, за мене работи добре в пищовите но аз смазвам толкова малко, че все още имам половин шишенце от на Посейдон южно-африканската смазка, прави сметка... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2023, 17:38       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
омазахме и тая тема със смазки :D

по темата на Модулар
вчера ни предоставиха за тестове .. всички модели на финландския супресор https://www.silentsteel.fi/

тествахме различни комбинации ..
за 18 инча цев, най-подходящ се оказа най-малкия модел - https://www.silentsteel.fi/products/micro-streamer/

колегата Баян, си беше нагласил Аеро 18 за DMR и тества с малкия супресор - много добре се получи
за DMR .. едно малко супресорче, труфлоу може би ще даде още повече перформанс :)


от ръка тествах 14,5 .. най-балансирано работеше със средния
направих и тест за групираност 10 изстрела на максимален темп .. с финланския супресор на 5 метра направи група около 2лв,
иначе същата пушка с класически супресор - двойно по голяма група *въпреки че затворихме газ регулатора
Патрони - M855, GGG 62grn

планираме да тестваме и точност .. как влияе супресор, спрямо компенсатор/флаш

имаме много видео, ще напишем отзиви в темата за тестовете

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2023, 03:12       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Ivo III написа:
омазахме и тая тема със смазки


А нямам нищо против, за коли едно време съм продал смазки с тонове, но за оръжията хич ме няма така че се радвам да прочета набюдения от реална употреба, щото на рекламите и опаковките всичко е номер 1.

Финалдците доста развиха производствто на суперсори, при това не просто копи и пейст на тръба с конуси вътре, а действително вкарана инжинерна мисъл с която да адресират проблемите при суперсорите.

От това което съм чувал от хора които произвеждат както суперсори така и АР15/10ки, 14.5мид и 18 райфъл са "най-толерантните" за поставяне на суперсор заради сравнително по-късия dwell time, като разбира се говорим за правилно оразмерени газови портове. Относно точноста поне долкото съм виждал при правилно инсталиран супересор групите се свиват, вече с колко е друг въпрос. При нас за съжаление са забранени, но някой светъл ден ако спечелим някое от делата или пък си бия шута към друг щат съм си харесал ей този за всичките ми пушки с 16ка+ цев - https://www.griffinarmament.com/dual-lo ... or-7-62mm/
Всички тестове които съм виждал казват че няма poi shift между стрелба със и без суперсор, като същевременно е добър компромис между намаляване на звука и обратно налягане.

Иначе относно пушката от темата, продължава да ми създава ядове....немога да си намеря подходяща оптика.
Надявах се ТАЗИ да я пуснат отново, но май няма такива изгледи, даже няма да се учудя да са я спрели от производство.
Та ако някой се сеща за оптика с мин. приближение между 2 и 3, максимално между 10-12, открити турети (за предпочитане заклюващи), паралакс регулировка и тегло не повече от ~710gr, ще се радвам да сподели...а да и да не е над $1000 :happy:

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2023, 11:21       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
За оптиките важи най много правилото

Купи веднъж - плачи веднъж!

Погледни тази, подходяща е за ДМР .. https://www.eurooptic.com/Sig-Sauer-SIE ... 25-MO.aspx

Макар, че ние нямаме никакъв опит с ниско бюджетни оптики, особено за състезания .. няма прошка, спестяваш едни пари и после си прецакан на всеки мач, особено в лоши мвтео условия или на здрач

Особено ако някой комбинира ефтини очила, може и тъмни с ефтина оптика .. после му се реве, та с глас :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2023, 13:27       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Modular написа:
От това което съм чувал от хора които произвеждат както суперсори така и АР15/10ки, 14.5мид и 18 райфъл са "най-толерантните" за поставяне на суперсор заради сравнително по-късия dwell time, като разбира се говорим за правилно оразмерени газови портове. Относно точноста поне долкото съм виждал при правилно инсталиран супересор групите се свиват, вече с колко е друг въпрос.


14,5 мид, 18 рифле - са екстра за класическите супресори

но Flow-Through Suppression - новата уж тенденция .. където пропускат напред газове, и има по малко или почти нулево увеличаване на обратната газ
няма да има особено значение газовата система

на моята 14,5 мид, с класически супресор - затварям порта с 1/2 и H2 буфер .. с М885 аммо
за да подкарам да цикли финланския - трябваше да отворя напълно газ порта, който е 0.0785 (https://www.aeroprecisionusa.com/556-14 ... cmv-barrel)

хвърлил съм око на тази 13,7 мид, студено кована - https://www.aeroprecisionusa.com/13pt7- ... mid-length

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2023, 21:53       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Ivo III написа:
traktorist написа:
Аз ползвам това за ARката

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... i=89978449

Подходящо ли е?
Всички познати с ARки ме посъветваха да взема BORE TECH, но такова чудо в момента в България май не се продава.


зависи какво ще мажеш, слайдовете пружини, релси - не се нагряват
докато в затвора влизат горещи газове с карбон, мед и какво ли не


от сайта на производителя - https://ballistol.de/shop/en/products/a ... ncer?c=206

за маслото - https://ballistol.de/shop/en/products/a ... ncer?c=206
Ceramic additive even ensures lubrication up to +1000°C


преди GunCer на Балистол, използвах маслото на Боретеч за затвора - дават му до 600 градуса
но определено керамичното масло на Балистол поддържа оръжието смазано на повече изстели .. най много на една сесия съм стрелял 550 патрона (до сега) и иглата си остана смазана

някой колеги ползват масло за двигатели, вече сам си преценя кое му работи, особено за неговия тип стрелба


За болта и камерата на носача, отскоро експериментирам с двигателно масло 0W20. Мисля, че е по-добро качество от оръжейните смазки.
Колкото и обилно да бъде смазана опашната част на болта и газовите пръстени/газовият пръстен, смазката си прогаря.
Независимо дали е BaLlistol Guncer или Boretech. Просто си прогаря и опашната част на болат с пръстените и дъното на камерата на носача остава суха. Греста Ballistol Guncer е отлична и държи дълго. От преки лични впечатления, при течните смазки, най-добре при мен на камерата на носача и болта на DI AR15 и AR10 досега работи онова италианско масло, което А.Кусев преди време внесе.
Откакто притежавам бутална АР-ка станах почитател на short stroke piston системата. Реално, след стрелба има да се чисти и смазва/пресмазва само цевта и пистончето. Отвътре цевната кутия си е чиста и смазката си стои, същото е при болта и носача. Съвсем леко се зацапва "челото" на болта, при стрелба с по-нискокачествени патрони. Не ти пука нито за газов пръстен/газови пръстени, нито, че ще остане част от болта сух.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2023, 22:01       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
traktorist написа:
Аз ползвам това за ARката

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... i=89978449

Подходящо ли е?
Всички познати с ARки ме посъветваха да взема BORE TECH, но такова чудо в момента в България май не се продава.

Много е подходяща тази грес за AR(и не само). Сам ще се убедиш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2023, 14:50       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
Modular написа:
Ivo III написа:
омазахме и тая тема със смазки


Иначе относно пушката от темата, продължава да ми създава ядове....немога да си намеря подходяща оптика.
Надявах се ТАЗИ да я пуснат отново, но май няма такива изгледи, даже няма да се учудя да са я спрели от производство.
Та ако някой се сеща за оптика с мин. приближение между 2 и 3, максимално между 10-12, открити турети (за предпочитане заклюващи), паралакс регулировка и тегло не повече от ~710gr, ще се радвам да сподели...а да и да не е над $1000 :happy:

Ако не искаш да чупиш касичката, защо не вземеш един Leupold. Поне знаеш къде е произведен: https://www.amazon.com/Leupold-Freedom- ... 87&sr=8-14

Имат и 3-15 но вече са скъпи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot], Viceroy и 194 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer