logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 08:35




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2024, 13:51       Заглавие:  Re: Един лаик пита и търси помощ за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1296
Viceroy написа:
Покупката на ТТ трябва да бъде много, много внимателно обмислена. Патроните поскъпнаха доста, отделно се намират все по- рядко. Да не говорим, че по малките населени места, не се намират изобщо. Ако ТТ ще се носи само и ще се стреля рядко с него, то тогава може и да се преглътне това. Обаче при положение, че ще е първо КНО, поне мен все ме гложди да го разтривам на стрелбището и за това се спрях на 9/19. Това е субективно разбира се и до финансови възможности, не давам наклон.

Макаров- почти същата работа откъм патрони. Има някакви родно производство евтини... другите хем скъпи, хем и те по- рядко се намират, но с Арсеналски патрони, да кажем, че за стрелбище може и да са ОК. Аз лично, не бих се спрял на ТТ или ПМ, ако бях на негово място. Да, все тая дали ще те застрелят с пистолет за 200 или за 2000лв, но КНО за самоотбрана се купува сравнително рядко и е добре да се оцени правилно ситуацията.


То в началото човекът е написал за какво му трябва оръжие - не да ходи по стрелбища.
Преизчислено, читав пистолет 9Х19 е равен като разходи на ТТ с поне триста - четиристотин патрона по актуални цени. Един патрон за ПМ е 70 стотинки, 9х19 по-евтини ли са?

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2024, 14:38       Заглавие:  Re: Един лаик пита и търси помощ за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
Павлин Андреев написа:
Аз пък съвсем да замътя водата, но защо не един револвер с 3 или 4 инчова цев и в .357 Magnum?
Явно е, че не се гонят спортни постижения, а за “на село” револверът е повече от добро решение.


Шейх Омар написа:
За село и гора ......5/6 заряден .357 с дължина на цевта три инча
....


+102 :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2024, 14:45       Заглавие:  Re: Един лаик пита и търси помощ за избор на КНО
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
За човек, който не е боравил с оръжие не бих препоръчал Глок или нему подобните. Като се започне от ПМ, защото може да се намери за без пари, а е читав, минем през ЧЗ компакт, НК, Walther и тем подобни... Но, обезателно SA и ДА, защото, според мен, това дава възможност за по малко грешки от начинаещ, особено ако реше да го носи с патрон в цевта. ТТ е просто екзотика.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2024, 15:51       Заглавие:  Re: Един лаик пита и търси помощ за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
Когато се купува пистолет и човек има някаква неяснота,
първо са почва от това колко жълтици има скатани за тази идея.
Останалото вече е само подкрепящи съвети.
Без бюджет, просто се стреля с лък по Луната.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2024, 18:21       Заглавие:  Re: Един лаик пита и търси помощ за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1296
jaba написа:
за по малко грешки от начинаещ, особено ако реше да го носи с патрон в цевта.


То начинаещ, ако носи пистолет с патрон в патронника, грешката е почти в кърпа вързана

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2024, 19:39       Заглавие:  Re: Един лаик пита и търси помощ за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Говорейки за ТТ:
За начинаещ аз не бих препоръчал нищо без пинблок, особено ТТ...
Револвер е добър избор, особено ако е със свестен спусък.
Също не бих препоръчал само с магнум опция, .38спл е добро начало
за контрол на спусъка и свикване с откат, шум и т.н.т
После вече може да си сложи барабана за магнума и да си троши китките колкто иска... :D
Дори и без два барабана, има муунклипове и може да си стреля 9Х19 колкото иска.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2024, 20:41       Заглавие:  Re: Един лаик пита и търси помощ за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1355
Че какво пречи да стреля със .38 Special през .357 Magnum? Аз редовно го правя. :-)

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: standart и 138 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer