logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 10:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2024, 12:55       Заглавие:  Бихте ли пепоръчали мерни прибори за глок 19/45 mos?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2023, 01:30
Мнения: 9
Та както показва заглавието. Бихтe ли препоръчали железен мерник за глок 19/45 MOS, за предпочитане с тритиум (за нощно виждане)?

Често се споменават две фирми из нета trijicon и trueglo. Имате ли опит с тях? Заслужават ли си парите? Има ли по-евтин и качествен варянт?


КАКВИ МЕРНИ ПРИБОРИ ПРЕПОРЪЧВАТЕ: бойни или тактически мерници?

Разгледах на уилсън комбат и ми харесват варянтите, но те не стават на фабричен MOS.

Имате ли представа откъде има бърза доставка на гореспоменатите фирми? Европейско предтавителство или сайт, който ги предлага? Да не се чака 1-2 месеца.


Благодаря за отговорите, предварително.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Фев 2024, 04:48       Заглавие:  Re: Бихте ли пепоръчали мерни прибори за глок 19/45 mos?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ами зависи дали ще слагаш нещо в изреза на блока и най-вече - какво.
Също е важно кой тип холд предпочиташ, от там и колко високи мерници ще сложиш.

Триджикон са ОЕМ тритиевите мерници на Глок, ТруГло са евтин вариант но последните години им
вдигнаха качеството доста и сега гаранцията им е 13 години на ампулите.
Не ми е актуална информациятаномпреди триджиконите имаха към 7год гаранция.
Старите ми Глокови мерници не светят отдавна, имам ги сигурно от 15 год...

Аз лично предпочитам Center Hold, защото ако изгубя рифлекс точката, оставам на същият холд със железните мерници:
Изображение

Блока ми е рязан 1:1 с МОС спецификациите на Глок.
Това ми е холда, мерниците ми са ТруГло, "бързи", по-широк отвор на мерника, голям бял,ореол на мушката.
Изображение

Така казано, това е само моят пример, различни хора си имат различни приоритети и си правят
сетапа по различен начин, релно - от тебе си зависи как ще го стреляш.

Това е което Глок препоръчва за височина на железните мерници на блок без МОС.
Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2024, 06:26       Заглавие:  Re: Бихте ли пепоръчали мерни прибори за глок 19/45 mos?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Аз лично предпочитам AmeriGlo, имат вякакви варианти, собственост са на Trijicon, и се намират на по-добри цени.
Тези които имам на 19ката и 34ката са без точки или тритиум в задния и точка/тритиум в предния, това ми е любимата комбинация. На 19 задния е U "изрезка" която ми се струва по-бърза за прицелване, на 34 със стандартна |_| която ми е по-прецизна. На 45-то (не МОС) имам стандартните Глок метални нощни мерници с три точки с тритиум, за тъмно са супер, за светло последно време тази комбинация от 3 точки нещо не ме кефи.
Wilson Combat наскоро взех за ПитонЯ, но все още не съм ги сложил, а и не са нощни така че единственото мнение което мога да дам за момента е че са доста кадърно изработени.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2024, 04:14       Заглавие:  Re: Бихте ли пепоръчали мерни прибори за глок 19/45 mos?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Modular написа:
На 19 задния е U "изрезка" която ми се струва по-бърза за прицелване, на 34 със стандартна |_| която ми е по-прецизна.
Имам точно същото разбиране и макар и да не смяатм тритиевите мерници за "нощни" предпочитам да има някакви ампули отзад,
за мушка съм 100% за голям бял ореол около трития, и ако е възможно мерника да е със серация или под ъгъл надолу,
така се старая да окомплектовам всичко което стрелям защото обичам стандартизация, не обичам да се нагласям по оръжието,
може и да бъркам... :D

Смита дойде с прилични оригинални, но без засечка отпред, смених ги с триеви:

Изображение

Изображение

Смених на Ругъра мерниците със същият мерник но по-нисък, като на Глока (преди да го взема за глока, нямам просто снимка от ругъровите мерници)
и бях учуден колко по-бързо хващам мерната картина, от там и избора ми за високите мерници на Глока.

Гледал съм на АмериГло доста мерници, но не съм им обръщал много внимание...
Ще ги погледна пак, може би не съм видял каквото търся - "U" notch и "XS" тип мушка... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2024, 08:41       Заглавие:  Re: Бихте ли пепоръчали мерни прибори за глок 19/45 mos?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2023, 01:30
Мнения: 9
Благодаря за съветите, Ameriglo, наистина изглеждат сносни, на по-добра цена.

Извинете, че ви подведох.Трябва да уточня, че не съм с червена точка на глока и не смятам да слагам за сега. Просто го купих с фабричен нарез за MOS, затова се изразих така.

И да I_I образните са ми по-удобни. Поради някаква причина виждам само един мерник при две отворени очи и ми е по-удобен за прицелване тогава.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2024, 21:01       Заглавие:  Re: Бихте ли пепоръчали мерни прибори за глок 19/45 mos?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Пак само за информация ка изглеждат и за кои модели стават - това са мерниците които търсех като модел,
и които съм сложил на Ругъра и на Глока (високи). Специално исках "U" отвор на мерника, серация отзад,
малки тритиеви ампули без бял ореол и подсечен отпред мерник.
За мушката исках голям бял ореол със тритий в средата.

Намират се за около $50-$60 из Амазон или Ибей.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], lovecbg и 189 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer