logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 49  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 20:42       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
ubboto написа:
Rotkod написа:
Не разбрах обаче, каква е връзката на това с “...и ако не е яко разпробит...”?!
Разпробиват им цевите и блоковете като на Ц моделите, за да излизат оттам барутните газове и да се намали така отката. "Ported barrel" й викат. Другото е до калкулаиции и баланс - една цев разпробита на шест места пак може да ти е по-тежка от обикновена такава.
Изображение
Тенкю за обяснението.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


Последна промяна Rotkod на 30 Юли 2018, 13:36, променена общо 5 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2018, 06:17       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Glock 43: Submerged, Frozen, Dragged, Never Cleaned, Shoots Every Time Three Years Later
http://www.breitbart.com/big-government ... ars-later/
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 20:02       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
https://www.ballisticmag.com/2018/05/23 ... est-ocean/
Не знам дали е за тази тема, но касае глок.....

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2018, 22:17       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Иване, какви са ти Глокчетата - модел и генерация, ако не е тайна? :armed:

Жалко, че няма Глок с 135 милиметра цев в .357 зиг. Ще е същият, като Глок 35, но с цев в .357 зиг. Ако имаше такъв модел в .357 зиг щеше да има дулна скорост около 480 м/с с 125 грейна куршум. Някой пробвал ли е да си внесе цев в .357 зиг за Глок 35?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2018, 14:40       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Paco написа:
Иване, какви са ти Глокчетата - модел и генерация, ако не е тайна? :armed:


Няма тайна.
И двата са 3та генерация щото съм и фен.
17ка сет, и 26тица.
Убедих се че си падам по найлоните.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2018, 06:25       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Найлон е само дръжката, цевта и блока са стомана. :armed: Сменял ли си чарколяците, пружини, конектори, мерници? При мен всичко си е стоково, само съм сложил минусов конектор на Глок. И съм лъснал с полир паста пин блока, конектора и тригър бара. Спусъка стана 2.15 кила и така ще го оставя.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2018, 13:49       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
На тези двата не към пипал нищо. Даже не съм полирал. Преди имах 34ка на която пробвах всичко.
Предпочитам тези двата да са си така.
Планирам само смяна на мерни прибори на 17ката.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2018, 17:58       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Добре е, че сме толкова различни хората. Иначе егати скуката щеше да е животът.

Аз лично съм много благодарен на стоковите фенове, които широко се прокламират. Голям кеф е на стрелбището да срещнеш новобранец със стоков Глок, който много е чел форуми и затова е оставил пищова стоков. Очите на такива люде стават на палачинки като щракнат с някой от моите. После има едни хлипания, едни възклицания, едни сподавени въпроси... Неземен кеф е!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2018, 18:10       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Аз лично съм много благодарен на стоковите фенове, които широко се прокламират. Голям кеф е на стрелбището да срещнеш новобранец със стоков Глок, който много е чел форуми и затова е оставил пищова стоков. Очите на такива люде стават на палачинки като щракнат с някой от моите. После има едни хлипания, едни възклицания, едни сподавени въпроси... Неземен кеф е!

Измислил съм и си стрелям в последно време един мой си стандарт на база методиката на Гейб Уайт. Со кратце, принтваш си оттук 2 инчовите кръгчета:
http://pistol-training.com/wp-content/u ... ircles.pdf

После отиваш на 7 ярда или 6,40 метра... и вкарваш дублет от скрито носене с фабрични патрони или такива с идентичен ПФ /за да сме максимално близо до реала/ от скрито носене в рамките на 2,50 секунди. 5 сантиметра диаметър на кръга към 6,40 метра се равнява на оценъчната зона на деветката на мишена №4 - 19,5 сантиметра на 25 метра.

После се включваш пак да коментираме смисъла от тунингите на спусъка на Глок с оглед на улесняване/ подобряване на СТРЕЛЯНЕТО. Виж, ако те кефи предимно да си щракаш "мазничко" на сухо - тогава е друго.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2018, 18:26       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Другият проблем при рязка промяна на хардуера е... ако вече имаш малко или много наработени навици стрелящият пръст да почне да ти "опипва" спусъка още при изваждането на оръжието от кобура:



Нещо почти неизбежно, ако гониш време под 1 секунда за "А"- зона на 7 ярда. Другото, което искам да видя с Глок и тунингован спусък е... сплитове под 0,20 сек. за "Бил Дрил" на 7 ярда. Казвам под 0,20 сек., щото със стоковия спусък... 0,19 - 0,22 с попаденията в "А"- зоната на този етап не са ми проблем с S&B 9х19 фабрични патрони.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2018, 18:58       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Геле, старах се да пиша максимално кратко, щото дълго писано по традиция задължително не се чете. И пак останах неразбран.

1. Говоря за себе си.

2. С тунингован Глок стрелям по-добре отколкото със стоков.
Под "по-добре" да се разбира:
- по-бързо
- по-точно

3. Стрелбата с тунигован Глок ми носи в пъти по-голямо удоволствие.

И понеже много те ценя, запазих си PDF-ката с кръгчетата и указанията от горния ти постинг. При следващо идване в София ще ида на стрелбище и ще пробвам (и снимам), макар и резултатът да ми е ясен от сега. Просто нямам под ръка стоков Глок и стокови патрони.

Само за едно уточнение, моля:
ubboto написа:
отиваш на 7 ярда или 6,40 метра... и вкарваш дублет от скрито носене
Това със зареждане ли или без (с предварително вкаран патрон в цевта)?

ubboto написа:
Другото, което искам да видя с Глок и тунингован спусък е... сплитове под 0,20 сек. за "Бил Дрил" на 7 ярда. Казвам под 0,20 сек., щото със стоковия спусък... 0,19 - 0,22 с попаденията в "А"- зоната на този етап не са ми проблем с S&B 9х19 фабрични патрони.
Такъв сплит с точни попадения не мога да направя с никакъв Глок, тъй че тук съм пас.. Ако един ден тунинга се окаже проблем за мен за такова постижение - махам го веднага.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2018, 19:08       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
С тунингован Глок стрелям по-добре отколкото със стоков.
Под "по-добре" да се разбира:
- по-бързо
- по-точно

Това на някой стандартен "дрил" засече ли го... или по ИПСЦ-то се ориентираш? Мисълта ми е, че техниката се проверява най-добре със стандартните "дрилове", щото там няма спортна тактика /която ти влиза в комбинацията между бързо и спортно стреляне/... и какво ли още не.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2018, 19:12       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Това със зареждане ли или без (с предварително вкаран патрон в цевта)?

Както искаш, никъде по американските стандарти няма изрично указание/ изискване с или без патрон в патронника да се започва. Лично аз, от време оно, винаги и навсякъде си почвам с патрон в цевта, ако няма изискване стартовото положение да е другояче, "къндишън" не знам си колко там беше.

п.с. За да елиминираме спецификата на бързото вадене от скрито носене... пробвай ако искаш открито от "спид" машина или страничен кобур. Първият бърз и точен изстрел и сплитът при дублета са ти важни при кръгчета, като тук именно са включени и изолирани плътният хват и работата със спусъка - където тунингът на спусъка най-вече би трябвало да си проличи с оглед на резултатите от самото стреляне.

И да не съм голословен, сплитовете с Ген.5 и Ген.4 /и двата стокови/... на 7 ярда /6,40 метра/ в оценъчната зона на деветката на мишена №4 - 19,5 сантиметра /"А"-зоната на ИДПА мишена е кръг с диаметър малко над 20 сантиметра/... като тук нарочно бавя една идея първи изстрел, за да уплътня максимално добре хвата:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 23/?type=3

А по кръгчета още ми би бяга консистенцията за 6/6... последните три опита вързаха... като сплитовете също се виждат:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 09/?type=3

Така че по двуинчовото кръгче ключов ти е сплитът... с двете попадение вътре в кръгчето, разбира се. Пробвай с и без тунинги на спусъка... и на база на получените резултати - анализирай! Или аз поне така правя.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2018, 11:06       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
JDredd написа:
Добре е, че сме толкова различни хората. Иначе егати скуката щеше да е животът.

Аз лично съм много благодарен на стоковите фенове, които широко се прокламират. Голям кеф е на стрелбището да срещнеш новобранец със стоков Глок, който много е чел форуми и затова е оставил пищова стоков. Очите на такива люде стават на палачинки като щракнат с някой от моите. После има едни хлипания, едни възклицания, едни сподавени въпроси... Неземен кеф е!

Ехе чакай сега. :-) Стоковия или казано на български с оригинални заводски части Глок. Може да има добър спусък. И то само срещу 26 лева и малко работа.

Ще дам конкретен пример. Заводски или стоков Глок 19 генерация 4 има 2.85 килограма спусък с нормален конектор. След смяна с оригинален пак на Глок, но вече минусов конектор спусъка става 2.35 килограма. Но все още се усеща тежък и грапав при задействане.

Най-важния и най-лесния тунинг, който драстично променя работата на спусъка е този. Глок се разглобява - лесно и бързо. Вадят се частите на спусъка наречени - пин блок, тригър бар и конектор. Купува се най-фината полир паста за метал. И се полират внимателно на ръка - пин блока, тригър бара и конектора докато станат огледално гладки и лъскави. Това сваля усилието при натиск на спусъка с 250 грама. Така стандартен спусък с минусов конектор от 2.35 килограма става 2.15 килограма.

Разликата от полирани части при монтиран минусов конектор спрямо не полирани части е съществена! И на усет и като резултат в мишената. Тези 250 грама разлика се усещат и виждат на мишената.

Това е без смяна на пружини и части, освен вида на конектора. Който пак си е заводски на Глок. За мен спусък от 2.15 килограма е перфектен за носене. Всичко под 2.15 килограма е риск за сигурността. Поне аз така мисля.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 21:30       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
2. С тунингован Глок стрелям по-добре отколкото със стоков. Под "по-добре" да се разбира:- по-бързо- по-точно

Днес, обратно на фундаментите, в унисон с една малко по-различна ФИЛОСОФИЯ... която вятърът довя от Щатите… от Гейб Уайт, по-точно.

7 ярда/ 6,40 метра... цел: 2 инчовото кръгче /диаметър от 5 см./... пред гърди за време.

Почваш десет сантиметра пред гърди, където вече требе да си почнал да правиш хвата... ако почнеш да правиш хвата на половината път от гърдите… или по-далече... до максималното изпъване на ръцете - отиваш после на клатения и вибрации... за които ти трябва ВРЕМЕ да ги успокоиш... за да дадеш точен изстрел в малка цел... време, разбирай от 0,20 сек. до половин секунда отгоре.

Пръстът ти е на спусъка... само опипва, но не тегли още. Впрочем, елегантното опипване на спусъка почва още от ваденето на пищова в кобура... още там трябва да можеш да усетиш, дали спусъкът ти е в крайно задно или предно положение.

Ръцете ти тръгват напред, като през това време ОБИРАШ СВОБОДНИЯ ХОД на спусъка… като в крайно предно положение имаш следните действия:
- проверяваш дали мушката е там, като леко я донаместваш при нужда… но в никакъв случай не я "търсиш". Тя трябва да си е там… а това се получава с тренировки на мускулната ти памет;
- уплътняваш хвата с акцент на натиска върху шийката на дръжката… главната причина, поради която според мен, голяма част от "хеклерите" са тотално сбъркани откъм конструктивна гледна точка… язък им за качеството… но да не се отклоняваме от темата;
- работиш САМО РАБОТНИЯ ХОД!!!

И по този начин, ВСИЧКИ днеска дадоха времена И ПОПАДЕНИЯ... които преди това не бяха постигали. Аз - тоже. 6 дублета в двуинчовите кръгчета на 7 ярда от скрито носене… всичко вътре… на-бавният дублет - 2,80 сек. За протокола, вчера си смених бойната пружина пак със стокова... оригиналната беше станала с повече от една врътка по-къса. :punch:

Преди това... комплект пружини на ЗЕВ... преди 3-4 месеца... и един от изстрелите... на два метра пред мен. Тоест, като свикнеш с един хардуер... ВНИМАТЕЛНО с олекотяванията!

Проблемът на прекалено олекотеният спусък… трябва много ПРЕЦИЗНОСТ, за да обереш при изпъване на ръцете напред свободния ход… и да ти остане само работния. Без да гръмнеш без да искаш по време на изпъването на ръцете.

А да вдигнеш пищова… и да опъваш горе свободен и работен ход… незвисимо от това колко лек и мазен ти е спусъка… някой, който уплътнява хвата на РАБОТЕН ХОД... ще е по-бръз и по-точен от теб и със стоковите си пружини. Или аз поне това засега твърдо го вярвам.

Та, експериментите от днес… успех - страхотен… и просто го споделям, за да хвърля още един камък в двора на тунингите и изгъзиците.

С голям интерес чакам тестовете и СЪСТЕЗАНИЯТА с един пич, който си поръча всички читви… които минават за читави мерни прибори за Глок :happy: … какво ще се получи… мат'риал за сравнения и анализи ще има бол. За което чакаме и още един слайд… забавно ще е.

Иначе всичко ти е в тайминга между уплътняването на хвата и работата със спусъка… но там под внимание имаш над 5 променливи и още десетина незначителни… които трябва да ги РАЗБЕРЕШ и да го съблюдаваш по време на екшъна… демек, стрелянето е занимание за интелигентни и мислещи хора. Иначе няма как да ти се получи бързо и точно… по топ нивата на американските стандарти.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 49  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer