logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:35




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2019, 13:13       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
...но категоричните ти изявления, бъди сигурен, се приемат със скептисизъм и с усмивки, ако и да не ти пука. Little tolerance man.

Че наистина не ми пука от никого и нищо - да, много си прав! Виж, що се касае до "категоричните ми изявления"... цитирай, ако обичаш, точните ми думи, с които не си съгласен... и аргументирано ги опровергай! Далече съм от мисълта, че моята гледна точка е най-правилната и меродавната... но някакви общи приказки насреща, нещо лекинко ми малеят като аргументировка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2019, 19:32       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Убо, Аз го чета с интерес. Проблема ми е, че ти затриваш голямо количество пищови. Ето например последната избивка за Беретата and 1911 **. И ако не си видял в твоя кръгозор някой от твоите стандартни изпълнени с някакъв друг вид пищов, това не значи, че няма хора, които да правят супер добри сплитове в центъра с друг вид пищови.

На един "страйкър" колкото и да му баеш, няма как да му докараш спусъка и съответно сплитовете на нивото на тези на качествените "сингли". Именно по тази причина на състезания, където първият бърз изстрел не ти е ключов - Глок на преде пред "шадоуки", "танфолиа" и пр. Отделно от това, за да ти е по-малък "мазъл флипа" или подскачането на осканалната линия на цевта, с която съответно подскача и мерната линия, колкото по-тежък ти е пищова - толкова по-добре. А на пластмаската колкото и да й се иска, няма как да го докара до теглото на метала.

Това, което искам да кажа е, че чистите "сингли"... или SAO системите като 1911... малеят на първи бърз и точен изстрел от работен кобур и скрито носене при някакви минимум разумни "сейфти" левъли. А не като филипинеца от съседната тема... с патрон в цевта, запънат чук, свален предпазител… и пищова така направо в гащите, без кобур даже. :happy:

За ДЕФЕНС стрелянето, ВАШИТЕ американски майстори наложиха изстрел от скрито носене по 3х5 инча карта на 7 ярда за 1,5 секунди. Съответно, ти или някой друг… вземате тесте листчета с размери 3х5 инча от книжарницата, или си поръчвате оттук:
https://www.amazon.com/AmazonBasics-Rul ... lp_pb_dp_3

Слагаш едно такова на 7 ярда или 6,40 метра... и ми го целиш от работен кобур и скрито носене за секунда и половина… и спорът приключва! Като, пак… това е стандарт за бързина и точност от скрито носене на американците, а не моя измишльотина. С Глока иначе, ако синхронизирам добре нещата... се случва таймерът да се спре на 1,45 за първи и под 2 секунди за дублетче. Като остана сега да наработваме консистенцията.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2019, 20:00       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Геле,нещо да кажеш тука :




F.A.S.T. е.....не е с Глок :) .....и е по джапанки ;)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2019, 20:34       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
Геле,нещо да кажеш тука :

Какво мога да кажа, настоящият световен шампион в "Продукшън", ако не се лъжа. За релоудите и тунингите на тази "берета"/ пак ако не се лъжа… мога само да гадая. Бях споделял по-назад интервю с Бен Стогър, където казва: "Нашата цел е не просто да победим, а да доминираме на световната сцена." Та, тук иде реч за професионалисти, а този горе е един от най-добрите сред тях. И някой любител-оръженосец като мен да се сравнява с подобни - е нерелевантно. Няма баз просто. Иначе си мисля, че тази берета не е САО, като първият изстрел пак си го дърпа от "дабъл". Впрочем, на Шадоу-2 пипнатия "дабъл" ми иде по-приятен от спусъка на Глока. :happy: "Сингъла" въобще не го коментираме.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2019, 20:40       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
Longbow написа:
Геле,нещо да кажеш тука :

Какво мога да кажа, настоящият световен шампион в "Продукшън", ако не се лъжа. За релоудите и тунингите на тази "берета"/ пак ако не се лъжа… мога само да гадая. Бях споделял по-назад интервю с Бен Стогър, където казва: "Нашата цел е не просто да победим, а да доминираме на световната сцена." Та, тук иде реч за професионалисти, а този горе е един от най-добрите сред тях. И някой любител-оръженосец като мен да се сравнява с подобни - е нерелевантно. Няма баз просто. Иначе си мисля, че тази берета не е САО, като първият изстрел пак си го дърпа от "дабъл". Впрочем, на Шадоу-2 пипнатия "дабъл" ми иде по-приятен от спусъка на Глока. :happy: "Сингъла" въобще не го коментираме.


Тунинг,тунинг....колко да тунинговаш една Берета ;) За съжаление въпросния модел,с който той стреля ,не се произвежда отдавна,а е събрал най-доброто от всички вариации на 92-ката в себе си. И,да - прав си,това е класически SA/DA модел с декокер .... ;)

Ако трябва да цитирам и перефразирам един друг ГОЛЯМ стрелец и инструктор(пак с Берета ;) ): " Ако искаш да вдигнеш левел-а....трябва да почнеш да се състезаваш" ;)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2019, 22:34       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
Ако искаш да вдигнеш левел-а....трябва да почнеш да се състезаваш"

След 8 години състезателна почивка… се пуснах миналия месец на състезание… и си взех сцената с пищова. Спортните неща иначе хем са много, хем са и специфични… хем не ми се захваща и тази тема. :-) Пак с "берета" се сещам за един Лангдън… де за мен не показва нещо особено. А и ако иде реч за истинско скрито носене/ така, както си ходиш на улицата… а не "рейс" кобур над ИДПА или рибарско елече, които Майк Панони изрично го забранява… щото само имитират скрито носене… нещата доста се променят.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2019, 05:34       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Като заговори за скрито и служебни кобури, дай някакво описание и снимки,че да се знае за бъдещите стрелци кое-как.
Положение, тип ? С елеци или без ? С яке или и през зимата по удобна тениска с подходящата дължина?
Ей така за един прЕател питам.
:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2019, 09:04       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ti6kata написа:
Като заговори за скрито и служебни кобури, дай някакво описание и снимки,че да се знае за бъдещите стрелци кое-как.Положение, тип ? С елеци или без ? С яке или и през зимата по удобна тениска с подходящата дължина?

Много си зависи от физическите особености на стрелеца. Ако си поотпуснал шкембенце, да се мъчиш с апендиксово носене - не си е работа! Други във форма пък не се чувстват комфортно цевта да им опира в оная работа, особено ако носят и с патрон в патронника. Повече ще носиш или повече ще стреляш?! За стрелянето - кайдексов кобур, но ако ще мъкна цял ден - си предпочитам естествената кожа! За други не е проблем да мъкнат в кайдекс, та даже се сгъват така да шофират - на мен така хич не ми е окей… седнал с една чантичка, де аз съм си я измислил и ми я направиха - в колата и ми е по-удобно, и вадя по-бързо от седнало положение. Мисля да мерна и временца за сравнение, но ако отвориш американските форуми - там експертите казват само и единствено в кобур! Сгънали се чичаци по 120+ кила на две, ръгнал отпреде една голяма джелезна "берета"... щото така трябвало. Ами, не го разбирам. Така че тук съвети не мога да давам - всеки сам за себе си трябва да пробва и да си прецени.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 17 Апр 2019, 09:08, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2019, 09:07       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
за дриловете ти говоря
за да могат да се сравянват и ябълки круши с еднакъв кантар

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2019, 09:13       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ti6kata написа:
за дриловете ти говоря за да могат да се сравянват и ябълки круши с еднакъв кантар

Ами, гледай и сравнявай. Върху пищова дълга тениска, върху тениската - закопчан суичър, а върху сиучъра - откопчано зимно яке. Това от странично носене.

https://www.youtube.com/watch?v=ucFcaAjvGeg&t=182s

След това идат опити от апендиксово. Там с много дълга тениска може да я захванеш с ваденето, така че ако е дълга и широка - с вдигането нагоре, се мести малко и встрани.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2019, 15:27       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:

.....А и ако иде реч за истинско скрито носене/ така, както си ходиш на улицата… а не "рейс" кобур над ИДПА или рибарско елече, които Майк Панони изрично го забранява… щото само имитират скрито носене… нещата доста се променят.


Е па що само да имитират?
Ша ма прощава г-н Майк Панони ама аз така си нося - в кожен кобур, прикирито от сако, яке, елече, връхна дреха.
Студените зимни и мн. топлите летни месеци - в чанта пред тялото (почти апендиксово положение).

Няма шанс да ме накарат да нося апендиксово прикрито с тениска.
Лятото да скриеш под едната тениска пълноразмерен пищов, дори апендиксово си е мн. пожелателно. Няма как да го скриеш от тренирано око.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2019, 15:30       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Това, което искам да кажа е, че чистите "сингли"... или SAO системите като 1911... малеят на първи бърз и точен изстрел от работен кобур и скрито носене при някакви минимум разумни "сейфти" левъли.


Може да е така, поне теорирично. Не знам някой да го е сравнявал. Аз съм предан привърженик на SAO - така започнах и всичките ми умения и практики са свързани с първата любов. Натискането на предпазителя върви успоредно с движението към целта. Теоритично, ако отделяш специално време за натискане на препазителя, вярно забавя се. И съвсем си прав - теглото на стоманата лимитира подскачането и времето се скъсява. И си мисля, дори и първият изстерл при самоотбрана да е забавен със няколко стотни от секундата, то следващия по-бърз ще изпревари евентулната реакция на бития.

И като говорим за успоредна подготовка за изстрел - в една книга (ако не греша някой си Bill Rogers) обяснява едновремено с изтеглянето на оръжието напред да обереш слабото на спусъка.

Не съм в първа младост, но за сега все още съм под 2 сек на първи изстрел от скрито носене (IDPA предимно). По същия начин (едновременна подготовка за изстрел) тренирам кокването на чука при 44 маг револвер като го вадя от пазвата - използвам двете ръце (техника позната in the wild west and the cowboy shooting). Това за гората.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2019, 18:56       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
Пак с "берета" се сещам за един Лангдън… де за мен не показва нещо особено.


Същия! Ама ти какво очакваш от Лангдън да ти покаже,бре пич? Всички тия калъфи,дето ги хвалиш са стъпали върху това,което са направили стрелци като Лангдън,Лийтъм,Енос,Мичулек, като система и познания за ....да го наречем "бързата и точна стрелба" !

Лангдън в момента е може би единствения инструктор,който работи със SA/DA пищов ... и има какво да се научи от него,при това много...особенно по темата SA/DA


п.п. И като спомена за 1911 и колко е нефелен - все се сещам за последния тест на покойния вече Тод Грийн....със Спрингфийлд 1911 в 9мм,апендикс кери :)
Няма лошо,че не те кефи....но не трябва да го зачеркваш с лека ръка. Като инструктор,би трябвало да имаш достатъчно познания,умения и арсенал от техники и инженерно познание,за да се справиш с всяко оръжие,както и с всеки твой курсист,цъфнал със каквато и да е система КНО ;)

Горенаписаното не е с лошо,ако има нещо - насреща съм,нали знаеш! ;)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2019, 19:22       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
п.п. И като спомена за 1911 и колко е нефелен

И къде/ кога съм го споменал пък сега това?! :shock: Това, което казвам единствено е, че на първи изстрел от работен кобур и скрито носене… с Глок става по-бързо и точно, в сравнение с 1911. Не казвам, че не може, но трябват много повече тренировки… и разбираемо: с Глок вадиш и теглиш, докато с 1911 имаш още една операция, а именно - свалянето на предпазителя. Която трябва да я включиш някъде в движението.

Иначе на сплитове и пр… страйкъра няма как да се сравнява с качествените сингли… това го пиша сигурно са амнайси път.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2019, 19:25       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
И къде/ кога съм го споменал пък сега това?! Това, което казвам единствено е, че на първи изстрел от работен кобур и скрито носене… с Глок става по-бързо и точно, в сравнение с 1911. Не казвам, че не може, но трябват много повече тренировки… и разбираемо/ обяснимо: с Глок вадиш и теглиш, докато с 1911 имаш още една операция, а именно - свалянето на предпазителя. Която трябва да я включиш някъде в движението.


От контекста се разбира:) Да,може би за тотални начинаещи Глок е по-лесен,но всеки един решил да положи достатъчно усилия в развитието си като стрелец,ще се справи толкова успешно със всяка система,колкото и с Глока.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer