logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 09:15




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 49  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 23:32       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Paco написа:
Прочетох една много добре развита тема за спусъците на Глок. Темата е от САЩ.
Паце, че темата е от САЩ - хубаво, само дето една тема не върши работа, щото за Глок има десетки форуми и дали си уцелил една тема която ти е звучала достоверно на тебе е един въпрос, дали реално е така - съвсем друг.
Без да подценявам за секунда какво си чел, от линка ти, първото обосновано нещо на което попадам е общо взето това което модрна каза:
Цитат:
There are two main ways to shorten the reset: (1) get a trigger with altered geometry and/or an over-travel stop, and (2) and get a trigger housing with an overtravel stop. The trigger pull is all about the connector, springs (trigger, FP, and FP safety), and polishing. Keep in mind that most aftermarket connectors make the trigger both lighter and mushier. Some people prefer aftermarket springs with a stock or "dot" connector to keep the trigger crisp. YMMV.

One reasonably cheap way to do what you want to do is to get a LW Ultimate Trigger Stop for $20, to shorten your reset, and something like the Zev Tec connector/spring kit for $40 to lighten the trigger pull. You can fiddle with springs/connector combinations to get the pull you want. For $60 you will have a pretty nice trigger.

The next step after that is a modified Glock trigger/trigger bar for another ~$75, and the next step after that is a full aftermarket trigger setup for $200-300.
Както виждаш хората се занимават първо с конектора и на края с тригър бара, нещо в което ти се оглеждаш първо.
Сега, аз какво знам не е важно, но пак да кажа - много малко пружини в глока ми не са сток, реално само откатната пружина е 15 паунда вместо 18 и то си е пак глокова. По съвет на Лонгбоу замених пружината в тригър хаузинга със зелената пласмаска на ню йорк тригъра и сложих Гоуст Рокет който регулира пре и овъртравъла, пили се докъто не го напснеш както ти харесва а за мене стандарта ми е 1911 и СА Х5тицата ми но последната е само кило и нещо а на Глока съм го оставил към 3 кила.
Така пипнат спусъка няма как да ролва или да се усеща mushy както ти пишат специалистите във форума ти, за това ти казвам, че ако не го усетиш сам, всичко което четеш е само информация но не е знание... Спусъка ми отчетливо чупи стъклена пръчка, тоя дето ти разправя, че Гоуст конектор ролвал на Г спусъка или не знае какво прави или е сложил дроп ин конектор но е окендзал нещо друго, аз говоря за конектор с табове които се пилят за да си го нагласиш където ти трябва.
Когато се баламосвах с глоковите карантии прекарвах основно времето си в GT, където са предимно полицаи, военни и добри IDPA спортисти, това са хората с голям настрел, съответно опит, там съм си писал с Аюб и с разни други и каквото съм научил е от там, дали е някакъв критерий за тебе, за мене няма значение аз не страдам от тая нашенска болест да знам всичко и да съм едиственият който "казва" но пак - каквото съм научил там и от Лонгбоя, това е което съм правил по глоците а имам и доста пилнати сейфти пинове и тригър барове за познати от форума, които са ми ги пращали да ги правя, всички са доволни.
Самият тригър бар може да се модне но трябва да се променят местата на осите, дефакто рамото с което се натиска бара, тогава има видим резултата но пък фактора надеждност заминава на кино. Мога да изровя един стар проект от GT, на един познат който качи снимки със стъпките как е променил самият спусък и местата където е закачен бара към него, дано да ги намеря, темата отдавна не съществува в GT, доста неща заминаха след като смениха старият интерфейс с нов, но съм сигурен че ще е интересно...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 00:49       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Нещо не си ме разбрал. И аз теб май не съм те разбрал. :) Има няколко вида конектори на фирмата Ghost.


Твоят е този:

GHOST ROCKET 3.5 CONNECTOR https://ghostinc.com/ghost-rocket-3-5-f ... -gens-1-4/

Щом си го доработил по твой мерак. Конектора вече е съвсем друг спрямо тези от които пищят, че не отделят осезаемо и рязко. :-) Ако е заложена доработка, като опция, както е при твоя вид. То някой можещ и знаещ, като теб ще го направи супер. А някой смотаняк ще го съсипе.

Пичовете от темата, която съм цитирал се оплакват от различни от твоя доработен конектор. Казват, че техните Ghost конектори отделят по замазано накрая. От фабричния DOT конектор на Глок (този с точката) и от конектора на ZEV V4, които отделят гладко, рязко и осезаемо.

Ето за този първият говорят в темата, че отделя замазано накрая. Той най-често се използва, защото е най-евтин. И най прилича на стандартните конектори на Глок. Пък после пищят, че спусъка е дърво. :oops:

GHOST 3.5 TRIGGER CONNECTOR
https://ghostinc.com/3-5-lb-trigger-con ... -gens-1-4/

GHOST EDGE 3.5 CONNECTOR https://ghostinc.com/edge-3-5/

GHOST ULTIMATE 3.5 CONNECTOR https://ghostinc.com/ghost-ultimate-3-5 ... s-gen-1-4/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 02:46       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Paco написа:
Ето за този първият говорят в темата, че отделя замазано накрая.
Ами Паце глей какво ти пишат от Гоуст:
Цитат:
...It is designed to give a lighter and smoother trigger pull than factory.
Тоя конектор ти дава 3.5 паунда (малко повече от кило и половина) усилие на оригиналният 5 до 8 паунда глоков спусък, демек - хората не лъжат, дроп ин конектора си прави точно това което са казали, че прави.
Обаче онея командоси какво правят ? Те не дропват само тоя конектор, те пилят, сменят пружини, събират части за които са им казали, че ще направят това и онова. На края се получва една сериозна манджа с грозде в която естествено най-евтината част е виновна че спусъка е като да бъркаш в дермо...
Пак - намери си за проба един зеУен Ню Йорк тригър, не прави нищо друго освен да полираш като хората конектора и пин блока с повдигача, после махни тригър спринга и наври зелената пласмаска без пружина вътре в хаузинга. Без да го гарантирам 100% ( щото не говориме за Г22 като в моят случай) това ще ти даде грубо половината на тригър пула на сток спусъка със усещането за счупена стъклена пръчка. Аз се старая да слушам хора които стрелят повече от мене, пробвал съм доста неща и това е спусъка който е в двата ми глока, Паскале - благодара ти още веднъж официално :tu:
Разбира се, пре и овър травъла на спусъка ще го имаш ако не сложиш рокет конектора и не си го пилнеш, за целта ще ти трябва капачка за блока срязана на половина, там обясняват подробно кое за какво е... Ако имам време ще пусна един бърз клип със спусъка за да добиеш представа от мерки и теглилки но не обещавам, че утре е ден на жената а нататъка не знам каква ще ме завърти... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 06:46       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Paco написа:
Ако не е тайна с какво стрелят Тарън Бътлър и Боб Вогел? С какви пищови и какви спусъци?

Ако може да пуснеш линк към точния вид на оръжията им и какви са спусъците им.

Мисля, че това ще ти е интересно, ако не го знаеш:
(най-отдолу пише кои стрелят с този сетъп)
http://tarantacticalinnovations.com/tti ... ector-kit/

Относно анализа, доколко е читав или не този сетъп нека някой по-разбиращ се изкаже. Интересно е какво пише в описанието за оригиналните спусъци на Glock, които ги дават като 5 lb, но в действителност били в толеранса от 7.0~7.75 lbs. Също така е интересно и с какъв голям толеранс дават като резултата постигнат с частите от тях, а именно 3.0~5.0 lbs (varies from Glock to Glock).

PS. Моят спусък (за мен тежък) е ОЕМ и не е пилен, а дава:
(конфигурацията е G17 Gen.4 SET)

Изображение

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 09:01       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
И 200 грама да го направиш спусъка на Глока, мнооого искам да видим и най-големият грандмастър как ще събере група в 8 инча /20 сантиметра/ кръгче на 7 ярда /6,40. метра/ на сплитове между 0,16 - 0,18 секунди с "фиочита", примерно. Ще събере... таратанци! Бил нявга некъв шампион, сложил на пет метра един чаршаф или ламарина по широка от паласките му... и "Оу, йееее.... дай $100 за спусък!" :punch:


Та, освен спусъка... питайте с какви патрони стрелят гранд мастърите, като си правят рекламата за пред шаранчетата. Щото и на 200 грама спусък, ако боеприпаса не е с намален ПФ, а е напомпан като "фиочито" - Глок не е тежък и балансиран пищов като спортните бангии... и ако не е яко разпробит отпред, мерната му линия ще отиде нагоре. И за да вкараш втория изстрел... мерната ти линия ти трябва да я върнеш обратно. То при всички пищови е така, но колкото повече ти рипа пищова, толкоз повече време ти требе да връщаш мерната линия обратно в целта. А Глок е лек пищов... и си рипа!


Така че е много по-важно да овладееш хвата и спускането, отколкото прекалено да се втелясваш по мазни и влажни спусъци. :D Щото далаверата им свършва дотам, да ти правят кеф да си щракаш с тях на сухо. Минусов конектор и лека полировка тук там е единственият тунинг, който му трябва на Глок за носене. Отделно от това, прекаленото олекотяване на спусъка за мен прави оръжието опасно! Другото са МАРКЕТИНГ ТРИКОВЕ на тарикатите да си продават джунджуриите на гърба на шампиони и авторитети /щото и те трябва да ядат/... каквато беше инициативата РЕД ДОТ на Глок за ежедневно носене, МОС модели де струват майка си и баща си... щели да заменят стандартните мерни прибори... глупости на търкалета!


Но щом има шаранчета, които да кълват и да купуват /в което е и смисълът на рекламата и пиара/... утре Лари Викърс или Гейб Суарез ако си сложат вувузели отгоре на пищовите... ще последва бум в продажбата на тактически вувузели... и не щото ти трябват, а щото ще е КУУУЛ и ти да си имаш отгоре на пищова тактическа вувузела. :happy: И, пак... Глок не е пищов за стреляне, за да му се втелясваш толкова... колкото и да го тунинговаш... пак няма да го докараш до поведението на спортните пищови. Глок е компромисен вариант - принципно става за всичко, но за нищо конкретно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 10:14       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2013, 21:57
Мнения: 51
+1 :tu: :tu: :tu: Абсолютно съгласен , пари само за патрони , резултатите си идват сами.

_________________
Glock 19 gen4

I'm willing to bet 17 rounds of 9mm can stop more threats than 6 hot .357 rounds.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 10:16       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Привет,

Значи аз по съвет на .38 и JDredd си взех ghost connector :tu: , като .38 ме съветваше за такъв дето не е DROP-IN. Обаче аз си нямам доверие в сръчността и си взех EDGE и съм доволен. Да няма запъване, както е при стандартния демек няма как да знаеш, кога ще освободи и намалява recoil anticipation, но мен това запъване не ме кефи. Искам спусъка след като обереш мекия да има равномерен ход.

Като го сравнявам със спусъка на MOLON LABE моя е много по-тежък, обаче все пак това е пистолет за носене.

Та живия живот е разумен осъзнат компромис - пълно щастие няма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 10:24       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
ubboto написа:
...Глок не е тежък и балансиран пищов като спортните бангии... и ако не е яко разпробит отпред, мерната му линия ще отиде нагоре. И за да вкараш втория изстрел... мерната ти линия ти трябва да я върнеш обратно. То при всички пищови е така, но колкото повече ти рипа пищова, толкоз повече време ти требе да връщаш мерната линия обратно в целта. А Глок е лек пищов... и си рипа!

Може да е тъп въпрос, но аз да попитам за себе си. Това, че Glock е по-лек, а оттам че “рипа повече” е ясно (за разлика от спортните, които са по-тежки). Не разбрах обаче, каква е връзката на това с “...и ако не е яко разпробит...”?! Та нали тогава ще стане още по-лек, с други думи би следвало да “рипа” още повече?! Или пък аз бъркам нещо в размислите? Ако може някой да поясни.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 10:37       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Rotkod написа:
Не разбрах обаче, каква е връзката на това с “...и ако не е яко разпробит...”?!

Разпробиват им цевите и блоковете като на Ц моделите, за да излизат оттам барутните газове и да се намали така отката. "Ported barrel" й викат. Другото е до калкулаиции и баланс - една цев разпробита на шест места пак може да ти е по-тежка от обикновена такава.

Изображение

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 10:46       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
b5202s написа:
Искам спусъка след като обереш мекия да има равномерен ход.

Ти вземай една пружина, ако не ти се ходи в спортна зала... и почвай да си тренираш хвата! Какъвто и спусък да му сложиш - Глок си иска стискане! Отделно от това, ако ти се случи някоя по-дълга стрелкова сесия... над 250 патрона на тренировка /стрелби на полигон/, и ще почне рязко да ти пада КПД-то именно заради слабост в ръчичките. А освен добро стреляне, същевременно трябва да се развива и КОНСИСТЕНЦИЯ на това добро представяне. Като се умориш, да... да ти падне малко КПД-то, но дотам! А не тотално да се сринеш след 300 патрона.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 16:03       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
ubboto написа:
ака че е много по-важно да овладееш хвата и спускането, отколкото прекалено да се втелясваш по мазни и влажни спусъци. :D Щото далаверата им свършва дотам, да ти правят кеф да си щракаш с тях на сухо. Минусов конектор и лека полировка тук там е единственият тунинг, който му трябва на Глок за носене. Отделно от това, прекаленото олекотяване на спусъка за мен прави оръжието опасно!


Напълно подкрепям.

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER


Последна промяна m1911a1 на 20 Апр 2018, 08:52, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 16:55       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
b5202s написа:
Обаче аз си нямам доверие в сръчността и си взех EDGE и съм доволен.
Пиленето е елементарно наистина... Така както са го описали звучи объркващо но като го почнеш става пределно ясно къде трябва да стигнеш и какво да правиш. Аз моят просто го скъсих яко на шмиргела и после свалях сигурно 5-6 пъти на един камък за заточване. Нямам свободен ход за обиране, сигурно е милиметър ако го има, сложиш ли пръста почваш да натискаш и след сигурно 4-6мм абсолютно равномерен ход при който не усещаш нищо от това какво прави карантията, чупи и спира в същият момент, не отива по-назад.
Аз съм учуден, че няма равномерен ход, пили ли си нещо по пин блока или повдигача на тригър бара ? Дефинирай точно какво прави спусъка, какво наричаш ( предполагам) неравномерен ход ?

Както Геле каза: ported barrel, Глок, че и Смит наричат тея модели "c" - демек "compensated", компенсира дулното повдигане.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 17:25       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
.38 Super написа:
Аз съм учуден, че няма равномерен ход, пили ли си нещо по пин блока или повдигача на тригър бара ? Дефинирай точно какво прави спусъка, какво наричаш ( предполагам) неравномерен ход ?


Не си ме разбрал, напротив ход-а ми е равномерен така както искам. Има ясно изразен мек спусък после става твърд но няма запъване преди да отдели. Reset-a си е както беше не е станал по-къс. Спусъка си е добре за пищов за носене не е лигав и мазен. Пипал съм спусъци дето са хем полирани, хем сменени пружини и да там спусъка е точно "мазен" и "лигав".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 19:23       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
b5202s написа:
Има ясно изразен мек спусък после става твърд но няма запъване преди да отдели.
Това не трябва да го има... Спусъка ти трябва да е с много къс ако не изобщо никакъв свободен ход, после трябва да се тегли равномерно, без да усещаш нищо вътре, да има градация на усилието с което го теглиш и в един момент да "чупи" и спуска, като не трябва да има никакво пропадане след това...
Просто за идеята, ако ти се занимава, опиши точно какво е правено по пищова освен смяната на конектора, пружините сток ли са и т.н.т. каквото можеш да кажеш за карантията.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 19:49       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Значи хода на спусъка е 11-12 мм, измерено с линийка.

От 0-5 мм има мек спусък и втвърдяване, 5-8мм спусъка се втърдява на 8мм освобождава и отива/скача на 11мм. Ресета е от 11-5мм.

Нищо не е пилено и нищо не е сменяно освен конектора. До колкото пише в описанието конектора премахва bump-a, аз лично си го обяснявам че премахва the wall.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 49  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer