logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 03:04




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 49  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 20:33       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@b5202s: При така описаната ситуация, обмислял ли си да смениш глока с нещо в SA/DА, напр. някой 2011 на STI, Сфинкс или непластмасовите зигзауери, дали няма да бъдат по-добра алтернатива от емпиричното човъркане?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2017, 09:32       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Paco излезе прав от което не ми стана по-леко напротив цяла нощ не спах. Оказа се че спуска щрака на 2.7 кг. по метода на Paco. Това изобщо не ме изкефи и премерих спусъка на кадъната (АТА инерционна) който го дават 2.5 кг. и о чудо и той щрака на 2.7 кг. от където излиза, че най-вероятно и двата спусъка са 2.5 кг. И тука дойде безсънието защо единия спусък е толкова кофти а другия готин. Макар че по дефиниция спусъците на ловното гладкоцевно са дървени. И защо спусъка на глока се усеща невероятно по-твърд/"тежък" от спусъка на пушката? И тука излезе че .38 ми е прав.

Но въпроса защо не ме остави да спя. Излиза че да се мери/оценя спусък със сила в кг е изключително неточен начин за мен що се отнася до необходимата енергия/усещане/комфорт за да се задейства.

Ето моите разсъждения по темата как по-точно да се оцени един спусък: Когато натискаме спусъка прилагаме сила, но тази сила се прилага върху определена площ значи имаме и налягане. Като ако пръста ти е по-голям налягането което изпитваш е по-малко. Също така имаме и преместване т.е. механична работа която се мери в джаули. И най-важното ти хубаво прилагаш 2.5 кг сила за да преместиш спусъка но въпроса е колко време прилагаш тази сила и стигнахме до мощност.

Като формула (3) от: http://web.uni-plovdiv.bg/eligeo/Fizika ... ya%20T.pdf

Казва че мощността е: работата извършена от дадена сила за единица време, а мерната единица за мощност е [J/s]. Тази единица се нарича ват [w]. Така че много по точно би било спусъците да се дават в необходимата мощност за да се задействат. Примерно 25J/0.8s или 25J/1.4s.

Което ме доведе до мисълта, че в бъдеще e много вероятно да се възползвам от съветите на delf:
delf написа:
http://www.ipscstore.eu/en/glock/935-ee ... 09353.html
и .38-ми:
.38 Super написа:
https://ghostinc.com/evo-elite-3-5/


Относно STI независимо, че почти година чета този форум вчера чух за първи път за STI. PDT_Armataz_01_22. Явно ми трябва още много време. Сигурно са много хубави ама и цената им е добра. Cмятам че разрешителното ми за КНО е някакъв бъг в системата, така че да давам пари за скъпо КНО което след 5 години трябва да продам не ми е в приоритетите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2017, 09:46       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
b5202s написа:
по дефиниция спусъците на ловното гладкоцевно са дървени
По скромния ми опит, основно с Benelli и Fabarm, не бих казал.Изображение

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2017, 10:15       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Absolut написа:
По скромния ми опит, основно с Benelli и Fabarm, не бих казал


Ех, ех STI, Benelli, Fabarm съвсем искренно ти завиждам :D . Само удоволствие да ти носят.

Аз имам това: http://www.isd-bg.com/oruzhie/loven-pol ... 20-76-66cm

Много ми се ще да бъде евтин вариант на това: http://www.guns.bg/Benelli_Montefeltro_ ... g=&outlet=

Ама едва ли :D Дето се казва: а дано но надали.

Но евала на турците, че са го докарали спусъка много ме кефи и дървенията не е лоша.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2017, 10:40       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Турците направиха много успешни (поне на външен вид) реплики на бенели. Strike вероятно би могъл да разкаже по-подробно. Спирам до тук, че много се отклонихме от основната линия на темата.
П.С. Имам опит и притежавам са две различни неща. Уви! На лов ходя със стандартно желязо на завода в Казанлък. И дори него искат да ми приберат €либерастите.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2017, 15:36       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
b5202s написа:
Но въпроса защо не ме остави да спя. Излиза че да се мери/оценя спусък със сила в кг е изключително неточен начин за мен що се отнася до необходимата енергия/усещане/комфорт за да се задейства.
Колега виж, и тука топлата вода е открита отдавна... меренето на нещо в килограми или паундове си е както му викат при мене: reference material...
Точно както отката има физическа величина и "почувстван" откат, така и цифрите премерена тежест на спусъка ти дават само ориентир колко е лек, нищо друго.
както си открил, м-у лек и лек спусък има разлика в усета на теглене но и тука нещата са строго субективни. Един спортист търси едни качества от спусъка, един тренирал яко служител - други. Спортиста иска тунингован спусък, служителя се интересува по-вече от специфичен рисет в зависимост от техниката му на стрелба, от колко е дълъг, търси определена тежест и т.н.т. все персонални изисквания. Те може да са доста сходни в много случаи но например служителя няма да се интересува от това, че през спусъка на Глока се усеща всяка част и карантия вътре, докъто спортиста иска "стъклена пръчка", спусък който да не го разсейва, максимално оптимизиран за неговата стрелба, за това което той намира за приоритет...
Моят поглед като на не-служител и не-спортист е чисто "самозащитен"... Аз се интересувам от спусък който може да ме улесни в правилно пласиране на първият изстрел, когато не съм тренирал яко през ден, интересува ме инструмент който да стрелям ефективно без да съм вложил време и нагласа в него, уред тунингован по мене и липсата ми на огромен опит, това е. Общо взето аз го виждам като "златната среда" на мерници, тунинг на спусъка и т.н.т. Конкретният опит с конкретно оръжие е друго, аз говоря за принципа. Сега вече не ми пука много колко усещам неща през спусъка на Глока защото съм му свикнал, преди беше друго...
Ако мога да илюстрирам казаното със две снимки които съм пускал и преди, ето: Често водя разни хлапета на приятели на стрелбището. За мене това енай-добрият показател за качествата на едно оръжие, понеже се ползва от човек без сериозни навици, който изпълнява команди с които не е свикнал.
Хлапето беше мисля 14год, стреля за първи път с Г22 и със Х5, 15 патрона в пълнителите, една и съща скорост, стрелбищен боеприпас, едни и същи приказки за хват и стойка и техника на мерене, 7м разстояние до А4 лист с мишена.
Резултата се вижда и говори сам по себе си ако броиш дупките по мишените:
5 от 15 за Глока (говориме само за попадения в кръга)...

Изображение

14 от 15 за Зига.
Изображение

По-тежък пищов, по-голяма ръкохватка разпределяща отката по-добре, по-дълга мерна линия, по-дълга цев съответно - по-мека стрелба...
Повече костилки в център мас при да кажеме - едни исъщо други фактори, до колкото може да се повторят останалите фактори/обстоятелства... :DD

Мисля, че ако са ти "уморени" ръцете, или имаш болки, най-правилното е да се придържаш към друго златно правило: Стреляш този калибър който можеш да контролираш най-добре, в какъвто аспект искаш... Понеже и аз имам от време на време проблеми с ръцете, не мога да заключвам, палците ми почти не работят, имам късани мускулни влакна и т.н.т. моят хват е много хлабав, аз бих казал че може би трябва да пробваш да постреляш нещо от сорта на .22лр, било свестен ДА револвер или някое спортно пищовче. Това е дефакто back to basics, да цитирам още веднъж тъпериканците, но има доста резон, понеже е по-евтина стрелба и ще ти даде повече опит от там - повече мускулна памет и като подкарваш 9тката от време на време ще си свикнал с движенията, мисля че ще е по-лесно от към физическа болка ( ако имаш такава) и вече няма да обръщаш внимание на кофтито спусък...
Без да претендирам за някаква достоверност, тука описанието на хубав спусък се свързва с натискане в-у стъклена пръчка - усещаш, че почти не мърда и прилагаш плавно увеличаващо се усилие, докъто не се счупи и те изненада, това е ужким стандарта.. Сам разбираш, че пак говориме за "усет" и той е различен от човек до човек но това е идеята - спусъка да не те разсейва с разни усети а да се концентрираш единствено на посоката и усилието което прилагаш към него, и да те "изненада" когато "спусне".
Класически 1911 спусък ха ха ха... :D
Аз бих казал - ако все пак искаш да тунинговаш Глока - постреляй малко повече с правилен хват и стойка, и се опитай да анализираш какво точно те дразни, и почни от там... Колкото по-малко го закачаш от към пружини, толкова по-добре... Малко полиране, един свесен Гоуст бар и пробваш пак, то това му е гъдела на стрелянето, поне за мене... :D
Нататъка ако нещо не ти харесва, ще знаеш точно какво и ще си търсиш решението.
За мене най-добрият трик със спусъка на Глок е това което Паскал ме светна, номера с Ню Йорк тригъра, за мене е идеално защото прави спусъка плавен по цялата му дължина и не се усеща нищо през него, максимално близко ми е до 1911 спусък, разбира се със Гоуст Рокет, конектор, който е 3-4 кила и контролира пре и овъртравъла. Това са ми на мене "тунингите" в мойте глокове, заедно със 15 паунда пружина за да нямам засечки със калпавите стрелбищни патрони, другото е само стреляне... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2017, 14:03       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
JDredd написа:
От вчера моят Г17 Г4 е обзаведен с нови мерници TruGlo TG131G1


Алилуя и Аз да се похваля от днес и аз съм с такива на моя GLOCK 19 GEN4.

Голяма драма беше, поръчах ги една седмица след съдията но дойдоха миналия петък ,забравили да ми ги пратят първия път но от втория дойдоха, после разправии в пощата абе ужас.

Стрелбата си е все същата ама някак си ми е по-кеф така шарено PDT_Armataz_01_22 .

А като се фокусираш върху червеното зеленото изобщо не се вижда така че няма как да те разсейва - това за ubboto.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2017, 16:23       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
b5202s написа:
като се фокусираш върху червеното зеленото изобщо не се вижда така че няма как да те разсейва
Това на закрито стрелбище ли го установи или навън?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2017, 16:51       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Absolut написа:
Това на закрито стрелбище ли го установи или навън?


Не бях се замислял. Само в закрито стрелбище и сухи тренировки в коридора дето си е сумрак.

Като ги сложа до прозореца на слънце грейват бая ама то и червеното става ярко така че сигурно е субективно. Не знам черните мерници може да са супер за деня на открито но на мен направо биха ми взели здравето на закрито стрелбище а аз на такова ходя. Фабричните пластмасови белите - мушката не ми изпъква така както сега, знам ли коя е идеалната комбинация. Важното е аз как ще ги възприема.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2017, 16:15       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Това http://www.ebay.com/itm/Ghost-Inc-Evo-E ... SwAPVZHa-x

същото ли е като това: https://ghostinc.com/evo-elite-3-5/ ?

Притеснява ме Ghost Inc Evo Elite Trigger Connector 3.5 lb Fits Glock 2424-L-1 болдната част.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2017, 16:27       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Същото е. Не се притеснявай от болднатото - човекът е търговец: само продава, но не ползва. От такива не очаквай адекватна информация. Те разчитат, че познавачите се ориентират по снимката.

Обърни внимание обаче, че се иска пилинг - това не е drop-in чарк.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2017, 16:46       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
JDredd написа:
Обърни внимание обаче, че се иска пилинг - това не е drop-in чарк.


Демек трябва да играе пилата за да влезе ли? По-принцип ми се случва да пиля тук там, ама по оръжието не смея, иначе пилички всякакви ми се намират но ще е най-добре оръжейник може би ?!

Благодаря за информацията.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2017, 19:11       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Да, самият производител казва, че се иска пилене. Даже има и инструкции къде и как. Естествено указанията са да се пили от оръжейник, щото обикновеният бай потребител кой знае какви ще ги сътвори. Но в България е по-скоро обратното :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2017, 22:45       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 08 Май 2017, 09:51
Мнения: 59
truglo мерници мнение? мисля да си купя


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2017, 03:29       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
b5202s написа:
Демек трябва да играе пилата за да влезе ли?
JDredd написа:
Обърни внимание обаче, че се иска пилинг - това не е drop-in чарк.
Именно. Тоя конектор се пили за да си докараш спусъка където ти харесва - регулира пре и овър травъла.
За да го пилнеш се иска една капачка за блока която е половинка, можеш да си я купиш с кита (най-в дясно на страницата: https://ghostinc.com/ghost-connectors/e ... or-glocks/ ), можеш да си резнеш някоя стара, не е проблем.
В сайта на Гоуст има подробно обяснение как се прави пиленето ( https://ghostinc.com/connector-installa ... stuctions/ ), не е никак сложно,просто се приготви да разглобяваш оръжието поне десетина пъти. Тази секция също е добре да се изчете ако искаш да си на ясно какво правиш и какво искаш от спусъка си: https://ghostinc.com/installation-and-q-a/
С тоя конектор целият трик е да отнемаш съвсем малко от часта която се пили за да не го "предобриш" дето се вика... Наистина не е никак сложно.
Самото пилене аз го правих на много фин камък на шмиргела, когато вече спусъка почна да функционира, го търках на воден камък, като ножче, заспа направо.
Аз лично съм много доволен, всеки който е пипал Глоците ми твърди, че имат много добри спусъци. Овъртравъла е много добре ако може да се коригира, особено за хора които стрелят от рисета. Лично мнение - аз намирам така нагласен спусък, че работи по-добре със ОЕМ пружини вместо с разни "компетишън" измишльотини, но за всеки влак си има пътник, различни хора си използват пищовите за различни неща и съответно търсят различно държане на тоя спусък. Аз се интересувам от стреляне за защита и за мене така направен спусъка е много добър.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 49  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer