logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:05




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 49  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2017, 20:28       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
sitemap написа:
Gen 5 on Pre-Order
Нещо хич не ме кефи концепцията на първо четене! Все едно гледам рама на Ген. 2, с раздута отдолу дръжка. Да, може и да си има своите предимства... но този Глок за мен е грозен!

http://www.thefirearmblog.com/blog/2017 ... nd-august/

Изображение

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2017, 13:51       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Е, Геле, то пък Глок, че и красив??? Нема такова нещо! Не знам всъщност как и в какво някои хора търсят, а явно и намират красота в късоцевно нарезно пръжие!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2017, 14:05       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ужким М е военен модел, дръжката е точно това което повечето американци искат от Глок - да няма улеи за пръстите, да не е толкова вдлъбната отзад, награпяването да е като РТФ но не толкова агресивно и заоблен отпред блок. Мисля има нещо по-различно и с мерниците.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 13:54       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Спусъците на моите Глок ген. 4 станаха супер!!! :armed: Паднаха от 2.8 кг на 2.1 килограма усилие. При това само с полиране и смяна на конектора с минусов. Без подмяна на нито една пружина! Пружините са си заводските.

Полирах ги много внимателно с шкурка Р2000 и после до огледален блясък с тази полир паста. https://www.musicstore.de/en_BA/EUR/UNI ... 002027-000

Има я в Надежда. :happy: Пастата е страхотна!!! Но си иска и шкурка Р2000 преди нея. Бавно и леко с шкурката ей да не предобрите нещата!
http://www.kammarton.com/%D0%BE%D0%BB%D ... 82%D0%B0-1

Частите станаха мазни на пипане дори когато са напълно сухи и чисти! Кеф. :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2017, 19:36       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Здравейте отново!

От нямане какво да правя с помощ от приятел сложих на 27-цата глоковски железни мерници с тритиеви ампули. След почти 30 минути в банята на тъмно направих нещо като снимка, макар и да беше излишно - виждали сте, знаете как и колко светят.

Освен това от алиекспрес си купих капачки за пълнители с улей за кутрето: https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20170915093319&SearchText=glock+PG-26XL
Сложих на един пълнител само засега да видя как е. Като изработка и пасване върху пълнителя и пистолета седи притеснително добре. Относно дълготрайността на материала нямам идея.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2017, 13:22       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Ето и как изглеждат нещата:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2017, 16:02       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Супер


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2017, 15:54       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Узунов, честито! Супер е станало Глокчето с новите мерници и капачка. :armed:

Слагате ли DPM възвратни пружини на вашите Глок генерация 4? Според много експерти DPM пружина е препоръчителна за по-силните калибри, като 40 S&W, .45ACP и .357 Sig.

Ето клип с ревю на DPM пружина на Глок 23 ген. 4.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2017, 17:19       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Понеже се замислих за слагане на възвратни DPM пружини. Взех да чета по темата и да гледам клипове в нета. Днес открих и разбрах, защо се чупели уж повече новите Глок генерация 4.

Ако приемем, че атрактивен на вид пистолет в калибър 9х19. Прави минимум 50 изстрела средно на ден в стрелбището.

За една година Glock 17 Gen.4, който е на стрелбище. Прави минимум 50 х 365 или 18 250 изстрела само за една година!

А за три години Glock 17 Gen.4, който е на стрелбище ще направи минимум 54 750 изстрела!!!

След първата година и направени 18 250 изстрела възвратната пружина на блока на пистолета ще е за смяна!

Ако отслабналата възвратна пружина НЕ СЕ СМЕНИ след 15 - 20 хиляди изстрела. Блока започва да удря много силно в рамата на пистолета! И после защо се чупели блоковете на новите пистолети Глок??? Ами чупят се, защото не им се сменят на 10 000 изстрела възвратните пружини!

А преди 10 години защо не се чупели Глок?! Ами чупели са се и преди 10 години. Но ние не сме знаели за това!

Преди 10 години нямаше толкова активен обмен на информация. Преди 10 години нямаше масово използване на смартфони и таблети. Мобилният интернет през GSM мрежата преди 10 години беше изключително скъп и се ползваше от съвсем малко хора! Колко хора пишеха и четяха в оръжейни форуми преди 10 - 12 години? Със сигурност не бяха десетки хиляди, като днес.

Напълно нормално е да се счупи пистолета, ако след 20 000 изстрела не се смени възвратната му пружина!!!

100% съм сигурен, че заводските пружини на Глок са много по-ниско качество от DPM пружините. Едва ли заводските пружини на Глок ще издържат повече от 10 - 15 хиляди изстрела! След това пистолета започва да се разбива!



п.п. Прословутият мит, че японските коли не се чупят. Ми не им сменяйте тампони, кабели, филтри и масло. И да видим дали не се чупят! Същото се отнася и за пистолетите. Не им сменяйте възвратната пружина след 10 000 изстрела и не ги смазвайте. А после какво стана.


Последна промяна Paco на 17 Сеп 2017, 18:25, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2017, 17:46       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Пацо, блока се чупи преимуществено отзад, в ляво. Как точно там става удара при "омекнала" възвратна пружина не мога да си обясня.
Не само на японските, на всички коли им сменят маслото, ама японските (бяха) най-здрави... И ако помниш, по-евтини. Що?! За да завземат пазар. После корейците даваха 7 г. гаранция. Що?! Пак да завземат пазар. Сега всички се чупят еднакво - и Дачия, и БМВ.!
С пищовите е същото. Глог може и да са били "здрави", или с най-малко проблеми, Перфекшън... За да завземат пазар! Сега всичко се чупи яко, само да му мине гаранцията.
Не е само поради неинформираността, поради качеството е. Преди да не са стреляли по-малко на стрелбищата... Съмнявам се.
Относно поддръжката, съгласен съм с теб.

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2017, 18:00       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Благодаря, Пацо!

А понеже съм си Тома Неверни от малък - DPM за да сложа - трябва първо да го тествам. Единствената ми среща с тази система беше с такава, поставена на Г17 Ген 3. Нямаше как да я сваля за да я поставя на моята 17-ка тъй като са несъвместими, та затова стрелях с конкретната 17-ка. Усещането математически мога да го изразя така:
Г17 Ген. 3 + DPM = Г17 Ген. 4

Е, има и един неприятен чисто естетически "бонус": звукът, който издава тази система при ръчното движение на блока, е много гаден - струваше ми се, че вътре нещо е счупено и стърже. Това няма отношение към стрелбата, разбира се!

Въпреки гореказаното съм насреща за проби. И ако ми хареса - купувам веднага.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2017, 18:21       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
За колите съм съгласен, че по-новите модели нарочно ги правят по-чупливи. За да си купуват хората на всеки 6-7 години чисто нова кола. Но за Пистолетите не мисля, че се отнася същото.

Глок генерация 4 ги има от няколко години. Вече има много тестове с тях. Страшно здрави пистолети са генерация 4. Ако има счупени това са аномалии или дефектни партиди. Колко настрел са имали тези Глок ген. 4 на стрелбището на ВИП-а? Сменяли ли са им възвратните пружини след 10 000 изстрела???

Кой знае тия Глокове от коя партида са. А и моите пищови не са купени от ВИП, защото не ми правят отстъпка. Докато в Стар Форс ми правят и затова си купувам от тях пищовите. Стар Форс си внасят сами оръжията. Със сигурност са друга партида. Може и по-зле да са. :DD


Последна промяна Paco на 17 Сеп 2017, 18:44, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2017, 18:42       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
JDredd написа:
Благодаря, Пацо!

А понеже съм си Тома Неверни от малък - DPM за да сложа - трябва първо да го тествам. Единствената ми среща с тази система беше с такава, поставена на Г17 Ген 3. Нямаше как да я сваля за да я поставя на моята 17-ка тъй като са несъвместими, та затова стрелях с конкретната 17-ка. Усещането математически мога да го изразя така:
Г17 Ген. 3 + DPM = Г17 Ген. 4

Е, има и един неприятен чисто естетически "бонус": звукът, който издава тази система при ръчното движение на блока, е много гаден - струваше ми се, че вътре нещо е счупено и стърже. Това няма отношение към стрелбата, разбира се!

Въпреки гореказаното съм насреща за проби. И ако ми хареса - купувам веднага.


И аз съм пробвал как стърже DPM на Глок 17 генерация 3. Много неприятно усещане. :confused: Но пък стреляше супер точно!

Не знам дали така стържат DPM за генерация 4. И мен това ме притеснява. Може и да не стърже така при генерация 4.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2017, 18:50       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
За партидите съм съгласен. Ама едва ли от Глок ще почнат да делят доставките в зависимост от продавача особено пък в България, дето за година продават толкова пищови, колкото в едно Щатско село...
Съмнява ме просто новото производство обаче. Щото много често се случва, като си легнеш на лаврите, и да намалиш качеството...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2017, 19:22       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
По скоро произвеждат и продават два или три пъти повече спрямо 2007 година. И някъде се къса нишката. Дали е объркана термообработка на някоя партида или проблем с машините. Едва ли са направили три завода. По скоро работят по-интензивно и от там повече дефекти. Бърза работа срам за майстора.

Имаше един лаф: "Качествено, бързо, евтино. Може да изберете само две от тях. "

Демек евтино, качествено и бързо. Не става. PDT_Armataz_01_22 Та са сигурност има дефектни партиди.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 49  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer