logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 09:24




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 49  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2017, 15:54       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
180 грейна куршум в .357 Зиг ще опре в дъното на гилзата... почти де. :happy: Каквото и да си говорим .40 Смит е по-универсалният калибър. Защото може да носи и 200 грейна и 135 грейна куршуми. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2017, 17:46       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Longbow написа:
А дали на 180 грейна куршум - 357 Зиг ще е толкова силен,колкото .40 Смит ?
По принцип, 180 грейновите ги гласят с по-ниска скорост, за да не отива много нагоре налягането. Това за .357 Зиг. Така че този бутиков боеприпас няма как да е по-силен от 40-ката.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2017, 19:35       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Потенциала и на двата калибъра е еднакъв при леки куршуми 125 - 135 грейна. Но в България освен черната мамба на Фиочи в .40 Смит. Няма други 135 грейна патрони в .40 S&W, които да имат силата на .357 Sig. Много мислих дали да не взема Глок 23. Но ме спря цената на черната мамба 1.50 лева е патрона. Докато .357 Зиг са по 90 стотинки и са силни колкото черната мамба в .40 Смит.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2017, 22:42       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ако е само до силата - помпаш си една деветка в "мейджър", и си ти. Други са благинките на зиговия калибър.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2017, 00:47       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Paco написа:
Но при 135 грейна куршум .40 Смит е силен колкото .357 Зиг...180 грейна куршум в .357 Зиг ще опре в дъното на гилзата... почти де...
Силен.... И почти толкова красив и умен.
Пацо, на зигова гилза никога не можеш да сложиш 180 грейна куршум. Никога. И не е защото щял да опре в дъното на гилзата.
Оставям на тебе да вденеш защо, също защо и обема на гилзите е еднакъв и как точно се получава това...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2017, 09:57       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
.38 Super написа:
Пацо, на зигова гилза никога не можеш да сложиш 180 грейна куршум.
Може, баце, американци са ми споделяли, че някои ползват такива за лов. Само че производителите ги гласят на ниски скорости, за да не отива много нагоре налягането. Като това си се водел бутиков боеприпас. Освен ако не са ме излъгали или подвели нещо, де.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2017, 11:37       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
.38 Super написа:
Paco написа:
Но при 135 грейна куршум .40 Смит е силен колкото .357 Зиг...180 грейна куршум в .357 Зиг ще опре в дъното на гилзата... почти де...

Силен.... И почти толкова красив и умен.


Баш си е силен 135 грейна .40 S&W и то не силен, ами направо си е як. :-)




Има и 125 грейна .40S&W също с голяма кинетична енергия изразена в джаули или както казва народа - силен. :armed:




.38 Super написа:
Пацо, на зигова гилза никога не можеш да сложиш 180 грейна куршум. Никога. И не е защото щял да опре в дъното на гилзата.
Оставям на тебе да вденеш защо


А никога... Види ли дупка майстора все ще го намести вътре.:DD Колкото и да е тясно. :oops:
https://www.midwayusa.com/product/25213 ... -box-of-50

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2017, 14:06       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Само че производителите ги гласят на ниски скорости, за да не отива много нагоре налягането. Като това си се водел бутиков боеприпас.
Именно. Изключения. Какъв е смисъла от 9мм 180 грейна с ниска скорост ? Само за да използваш плюсовете на формата на гилзата ? За лов ?
Paco написа:
А никога...
Добре, имало 180 грейна. На ловен патрон, произведен от Дабълтап. Както казах - и фирмата и патрона са изключения, какво постигат с излишно натоварване на с-мата и на цевта с тоя хардкаст е мистика. Предполагам щом има някой да ги купува, има и кой да ги произвежда. Толкова тежък куршум на такъв заряд в тоя калибър качва много налягането, това означава "никога", Геле го знае това, на тебе ти се вижда явно нормално.
Факта не променя много нещата защото това не са стандартни патрони. Ти такива ли ще носиш и защо ? Деветка в същият калибър няма да ти върши същата работа ?
И до къде потъва куршума в тоя патрон ? Обема на двете гилзи как ги вижда Дабълтап ? Тея Барнс куршуми аз ги стрелям от години. "Силни" са яко, 9ветките не могат да минат през две гипсокартонови стени... Профанизираме форума Паце. Патроните са "силни", изключенията изровени от интернет са нормална практика.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2017, 02:29       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ако някои говори .357 за лов с полуавтоматичен пистолет, според мен това e wishful thinking или авантюризъм. Единствено става, при липса на верен револвер, за самоотбрана в близки дистанции - недоубито животно или атака (мечка, глиган). Виж револвер, с едно 5-6 инча цев и оптика отгоре става - с добре нагласена балистика от други аз съм стрелял успешно на 300 ярда, а местни колеги свалят доста едър дивеч (елк).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2017, 06:28       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Yank написа:
Ако някои говори .357 за лов с полуавтоматичен пистолет, според мен това e wishful thinking или авантюризъм. Единствено става, при липса на верен револвер, за самоотбрана в близки дистанции - недоубито животно или атака (мечка, глиган). Виж револвер, с едно 5-6 инча цев и оптика отгоре става - с добре нагласена балистика от други аз съм стрелял успешно на 300 ярда, а местни колеги свалят доста едър дивеч (елк).

Янк спок с 9х19 си пада диво прасе по време на лов. Само да не е спринтирано преди това от някой че инак пада голямо гърмене не че и тоз филм не съм го играл.
Мда точно с Глок 17 ген 4 9х19 мм с 124 грейнов на ППУ. Има едни дето бяха в бяла кутийка.
Паскал много добре ги знае тези патрони + някой други от този форум. Много харен патрон малко Гостончо почва да мета пламък на 1 м отред но нихуй да муй

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2017, 14:31       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Yank написа:
Ако някои говори .357 за лов с полуавтоматичен пистолет, според мен това e wishful thinking или авантюризъм.
Ако не и двете, и ако не е маркетингов трик на фирмите които зареждат извън СААМИ, един вид - "Вижте, ние сме заредили екзотичен калибър с по-тежък куршум, и сме му намалили скороста, дупчи страшно диви прасета..." какъв е смисъла от тоя патрон, зареден по тоя начин знае само Пацето и тея дето ги купуват, за останалите - има 20 различни калибъра с нормални "силни" заряди, които биха свършили същата ако не и по-добра работа. На лов за прасета с .357зиг...
Единствените които биха се метнали на такъв стънт са хора които смятат, че армия въоръжена с бронирани Тойоти е силна... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2017, 14:50       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
.38 Super написа:
какъв е смисъла от тоя патрон, зареден по тоя начин знае само Пацето...
Пацето спомена единствено, че 180 грейнов куршум може да се набие в зигова гилза. Което ти каза, че нямало как да стане. Смисъл тук никой не ти търси. Що се касае до лова - това американци са ми ги споделяли. В Бг-то ловът с КНО е забранен, така че едва ли някой тук от нас може да се сподели нещо от личен опит по въпроса.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2017, 01:40       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Пацето спомена единствено, че 180 грейнов куршум може да се набие в зигова гилза. Което ти каза, че нямало как да стане. Смисъл тук никой не ти търси.
Това имах и аз предвид - приказваме си за неща без смисъл, щото никой не го търсел... Тука съм сбъркал за втори път, освен, че можело да се зареди такъв патрон, съм си мислел, че си приказваме за неща със някакъв смисъл. Ако си запознат добре с продукцията на фирмата която ги зарежда тея именно патрони, ще ти е ясно, че няма нищо стандартно в тях. Толкова за смисъла. 180грейна проектил вдига неимоверно налягането на дори къса цев ако не се намали заряда, прекрасно си на ясно с това. Няма стандартно зареден патрон с такъв проектил, това не е стандарта поради някаква причина, това са пунт и пластики само за да могат от Дабълтап да кажат, че са заредили .357сиг със 180грейна и някой да каже, че стрелял прасета с тоя калибър и с именно такъв заряд и проектил. За всеки влак си има и пътник да си цака билета.
Приказките за това колко влиза проектила в гилзата са също изсмукани от пръстите щото на Пацо не му е ясно защо обема на гилзите го дават, че е еднакъв. Да подскажеме, че става въпрос за обема за зареждане... От там нататъка не можеш да вкараш облечен проектил със по-голяма от стандарта маса в такава гилза защото влизаш в обема за зареждане и нарушаваш и надеждноста и безопасноста на така зареден боеприпас. Единственият начин да се направи е да се сложи по-тежък материал като в примера на Пацо, но пак - намаля се заряда, за чий дик ти е .357сиг с характеристики на 9мм субсоник ??? Мързи ме да го смятам през таблицата ти но 158грейна FMJ Фиоки +Р ще върши същата работа без притеснения за оловни отлагания и дали щял да пробива, особено през нормален размер цев, в края на отсечката сигурно ще носи толкова джаули колкото и на Дабълтап измислицата, с единствената разлика, че е стандартен, нещата са поставени на много по-нА'учна база...
За това и казах - форума се профанизира, приказваме си какво можело... Това с концепцията, че тоя именно бил зареден за лов и подобни дивотии е точно толкова реално колкото и армия от бронирани Тойоти. Може ама никой с акъла си не го прави ( освен Мексиканските федералес, но те водят партизанска борба с картелите и при тях върши работа). То хората преправят и газеняци на нещо подобно на огнестрелно ама ти ще носиш ли такова за защита ? Питай някой от твоите познати колко надежден вижда самозаряден пищов със 15-17 хардкаст патрона вътре, било за самозащита при лов, или за лов по принцип... Това са щуротии, твоят тест със стрелянето на 9мм през .40смит има повече смисъл от колкото такъв патрон, но аз разбира се може и да бъркам. Да, можело да се зареди такъв патрон, аз съм в сериозна грешка...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2017, 20:52       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
New Glock 19 MHS 9mm & Glock 23 MHS .40 S&W Photos

http://www.thefirearmblog.com/blog/2017/06/27/glock-19-mhs-23-mhs-photos/

Изображение
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2017, 22:32       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Този предпазител е все едно на запалка Зипо да сложат машинка за пиезо-искра. Не, че не може, ама да ти се не види и Зипо-то става PDT_Armataz_01_30

Явно борбата за тази държавна поръчка е безмилостна и жестока :wink:

Още нещо: броя, броя - 19 дупки на пълнителя преброявам. Той и дългичък си седи и на снимката де. Интересно ми е защо не стърчи тогава от дръжката, щом като рамата е на Г17? - вярно скъсена, но откъм носа :shock: и не пише дръжката да е удължавана PDT_Armataz_01_26

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 49  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer